• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser

Guest
oyunun ne kadar eksiği fazlası var hepsi ufak tefek kusurlardır ama bugün ATATÜRK isimli loncamızın yönetim tarafından isminin zorla değiştirilmesi bu oyun ve yöneticileri hakkında farklı şeyler düşünmeme neden oldu.
Atatürk ismi tr.forgeofempires.com adlı TR ile başlıyan bir sitede siyasi simge olarak görülmemelidir.
Mustafa Kemal ATATÜRK ismini bize unutturmaya çalışan herkese inat
İZİNDEYİZ ATAM !!!

DeletedUser

Guest
Atatürk ismi siyasi bir öge değildir zaten ancak şunu düşünmeniz gerekir ki Atatürk isminin lonca ismi olarak kullanılması da asla uygun olamaz. Atatürk, Türkiye gibi lonca isimleri kullanılamaz bu tarz isimler tek bir loncanın sahipleneceği isimler değildir. Yapılan işlemi farklı şekilde değerlendirmeyiniz bu tarz özel isimler oyun platformlarına indirgenemez.

DeletedUser

Guest
Sayın oyun admini eğer biz loncamızın ismini babam gibi sevdiğim Gazi Paşa'mızın bu ülkenin kurucusunun (lütfen dikkat parti ismi değil) adını koyamayacaksam oyunda tek darül hilafet bilmem ne bilmem ne gibi isimler de olmamalı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini oyunlardan isimlerden meydanlardan kaldırın ama kalplerimizden ve düşüncelerini kendisini beynimizden silemeyeceksiniz. Unutmayınız ki O olmasaydı şu anda siz İngilizlere köle olurdunuz.

DeletedUser

Guest
senin dedigin gibi olsa osmanli hepimizin atasi, ayyildiz hepimizin bayragi, 1453 hepimizin gurur duydugu bisey bunlar tek bir loncaya mâl edilebilirken biz ATAMIZIN IZINDEYIZ diyince mi olmuyor ?

DeletedUser

Guest
ATATÜRK TÜRKİYE CUMHURİYETİ bizim değerlerimizdir. Biz onu loncamıza indirgemeyiz. Bizim o adı koymamızın sebebi ATA'mıza duyduğumuz sevgidir saygıdır ve sonsuz vefa duygumuzdur. Siz bu ülkenin kurucu değerlerini yasaklarsanız uzun vadede siz de bazı odaklar gibi kaybedeceksiniz.

DeletedUser

Guest
oyun admini thyke mantıklı bir açıklama bekliyoruz. 3-5 kişi değil 60 kişilik bir lonca ve de her üyenin kendi arkadaşları. o kadar lonca dururken neden ATATÜRK loncası? Biz Atatürk düşmanlarına bile saygı gösterip muhattap olmazken, biz ATATÜRKÇÜ arkadaşlara yapılan bu saygısızlık neden?
MANTIKLI BİR AÇIKLAMA ??????

DeletedUser25664

Guest
Arkadaşlar Atatürk isminin bir çok online oyunda kullanılması yasaktır. Bu durum Atatürk'e karşı alınmış bir tutum değildir aksine Atatürk ismini korumak için yapılmaktadır şöyle ki; Atatürk ismini kullanan herhangi bir oyuncu herhangi bir online oyunda başkasına hakaret edebilir veya ismi küçük düşürecek şeyler yapabilir buna karşılık olarak başka bir oyuncu Atatürk ismini kullanan oyuncuya hakaret edebilir oynayan kişinin ismi bilinmediğinden kullandığı nick üzerinden hakarete uğrayacağı için ne yazık ki Atatürk'ün adı geçecektir ve manevi açıdan ismi kirletecektir. Ayrıca bazı kişiler bu hakaret eden arkadaşın gerçektende Atatürk'e hakaret ettiğini zannedebileceği için ortalık karışacaktır hatta kan dökülmesine kadar gider bu tür işler. Atatürk ismini herkes kullanmak istediğinden ilk alan kişiden sonrakiler yanına sayı harf birşeyler ekleyeceğinden ismi bu sefer görsel olarak da kirletecektir. Bu tür olayların ortaya çıkmaması için özellikle Atatürk isminin kirletilmemesi için online oyunlada Atatürk ismi kullanılması yasaktır.

DeletedUser

Guest
Atatürk loncasının başkanlarından biri olarak sana benim cevap vermem en doğrusu olur . İlk olarak morientes dostum biz bu adı bireysel olarak almadık lonca olarak aldık ve de ismimize yakışır hareket ettik , etmeyenleri önce uyardık sonra uzaklaştırdık. Ve de bizden dolayı herhangi bir şikayet olacağını sanmıyorum . Ayrıca uyarılma gerekçesi olarak 3. maddeyi göstermişsiniz bir yasak herkese değil tek bir loncaya uygulanıyor bunun üstüne bir de loncamıza yeni katılan dostumuzun adını izinsiz olarak kullanarak bilgi vermeden yapılıyorsa bunun adı kural olamaz, bunun anlamını karşılayacak argo olmayan bir kelime dahi düşünemiyorum. Burada hepimiz zaman geçirmek için duruyoruz fakat her birimiz neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayabilecek kapasite ve de yaştayız. Yapılan harekete bahane olarak gösterilen maddeye uyup uymadığı tartışılır ama kesinlikle uymayan o kadar lonca varken sadece bizim loncamıza yapılmış olması bunu uygulayan arkadaşın son derece taraflı yaklaştığını gösterir. Bizler Atatürk'ün mirasını her engele rağmen sonuna kadar taşıyacağız beni banlarsanız loncamdaki bir arkadaş alcak bu ismin şerefini , tüm loncamızı banlarsanız dost loncalar alcak elimizden sancağı bu iş böyle sürüp gider . Bu arada gerek sosyal paylaşım sitelerinden gerekse oyundan atılan mesajlar çok hoştu , bu ülkede 16 yaşındaki kardeşimden 56 yaşında ki abime kadar hiç tanımadığı birine bile destek verebiliyorsa fikrinden dolayı hala daha geçmişini unutmayan insanlar var demektir. Benim bir astek kardeşiyim , 2 şehit yeğeniyim bugüne kadar sayısız şey yaşadım ama tek bir şey öğrendim , kendi doğrularını her ne koşulda olursa olsun savunan insanlar asla yalnız kalmazlar , kendi hatalarını görüpte kabullenemeyen insanlarsa elbet yok olmaya mahkum olurlar. Özel admış değilmiş bunlar önemli değil dini içerikli siyasi içerikli o kadar lonca varken kurucumuzun ismini taşıyan adımızın değiştirilmesinden dolayı son derece rahatsızım , eğer ki cezai yaptırım uygularız diye tehtid alıyorsak önce beni gönderin oyundan , geçerli bir sebep göstermeden , doğru düzgün savunma yapamadan da bu tarz adaletsizliklere başvurmayın.
Saygılarımla
ATATÜRK LONCASI BAŞKANI
ONUR BARİ

DeletedUser27062

Guest
başkanımızın söylemlerine katılmakla birlikte bu almış oldugunuz karardan tez zamanda dönmenizi rica ediyorum çünkü bunun önünü alamazsınız loncaların çoğu özel isimlerle adlandırılmış.Ya bu konu ıle ılgılı genel bir karar verin yada bizim loncamızın ismi hakkında vermiş oldugunuz karardan vazgeçin..saygılarımla

DeletedUser27062

Guest
ayrıca şunuda ilave etmek istiyorum böyle bir karar alınmadan ve loncamızın ismiyle oynanmadan önce başkanımızla görüşmeye geçip kurallar çerçevesinde bunun uygun olmadığını belirtip ondan sonra yapılsaydı bu eylem o zaman bu kadar tepkide olmayacaktı bizlere hiç bir şey söylenmeden bir tane arkadaşımızın adı kullanılarak loncamızın ismi değiştirildi.

DeletedUser

Guest
Öncelikle konuyu siyasi bir boyuta taşıyorsunuz bu forum kurallarınca yasaktır lütfen bu tutumunuzu değiştiriniz. Bu yapılan işlemi siyasi bir amaçla yapılmış gibi göstererek biz yöneticilerede hakaret ediyorsunuz buna asla izin vermem bu konuda sizleri son kez uyarıyorum.

Loncanızda kurucu yetkisine sahip kişiye uyarı yapılmıştır. Size buradan da açıklama yaptım ancak hala konuyu farklı bir yere çekiyorsunuz. Cezai işlemlerin tartışılacağı yer forum değildir. İtirazınız için ticket sistemi üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Şikayetçi olduğunuz diğer lonca isimleri var ise ticket sistemi üzerinden bildirebilirsiniz.

İyi oyunlar...

Comanın Elmas Kesesi
okbwoqt

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser

Guest
Beyler ingilizlerin serverı cokmus (beta olmayanı ) hayırlı olsun:)) Eeee Yenilikleri sadece kendi serverına yaparsan Allah cezanı verir :)
Bu arada Thyke a katılıyorum lonca , şehir yada kişi isimlerinde Atatürk' ün ismini kullanmak bence de sakıncalı çünkü size sinirlenen birisi Atatürk'e saygısızlık yapabilir.. Bu hep ismi kullananın hemde saygısızlık yapanın hatası olur....

DeletedUser

Guest
yeni dünyalarda büyük binalara arkadaş listeniz ve loncadakilerin forge basması artık gereğinden fazla istismar ediliyor .. diğer dünyalardan herkesi çağırıp oynamasada forgeleri basan oyuncular yüzünden adaletsizlik var oyunda .. yeni dünyada hesap açan birinin en az 2 hafta yada 1 ay forge puanını büyük binalara basamaması lazım .. adam yeni açmış hesabı 2-3 güne 7-8 seviyeye getirmiş binayı .. saçma oluyor oyunda çok haksız bir rekabet ortamı oluşuyor .. buna bi çözüm bulunmalı ..

DeletedUser

Guest
evet zerro58 haklı adam diğer dünyada lonca başkanı diğer dünyadan bi sürü kişi ile anlaşma yapıp arkadaşlarına forge bastırıyor diğer oyuncuların forgeleri tek bir adamda toplanıyor.

mavisis

Well-Known Member
Ataturk İsmini İstesenizde Kullanamazsınız.

Şikayet Edilmesi Durumda Yasal İşlemler Karşı Karşıya Kalabilirsiniz !!!!!!!!!!!!

Atatürk'ün Manevi Şahsiyeti. İsim, Reklam veya Ticari Amaçlı Kullanımı Kanun İle Yasaklanmıştır.

Oyun İle İlgili Konuya Gelince. Bir Anda Oyunun Sonunu Getirmeye Çalışmak Yerine Keyfini Çıkarmaya Çalışmak En Mantıklısı. Sömürge Çağında PVP Kulelerinden Madalyon Toplayıp Genişleme Açmak Yerine Hemen Sanayi Çağına Geçmek Çok Mantıksız.

Sonunda Şunu Diyoruz. Oyunda Yapacak Birşey Kalmadı. Burada Bir Stratejimiz Var. Bahçe Yapmıyoruz veya Şehir Kurma Oyunuda Oynamıyoruz.

Eleştirmek Yerine Öneri Getirmek En Sağlıklısı.

Son Sözüm "Sorun Değil Çözüm Getirin"

Saygılarımla ......

DeletedUser25496

Guest
devasa binalar için cila,motive ve yağmalamalarda ozailt cıkıyor fakat sıkıntı şurdaki daha önceden kurmuş olduğum ayasofyadan tekrar kuramayacağım halde haladaha ondan ozailtler geliyor. değerlendirmeye alınması temennisiyle...

DeletedUser25664

Guest
devasa binalar için cila,motive ve yağmalamalarda ozailt cıkıyor fakat sıkıntı şurdaki daha önceden kurmuş olduğum ayasofyadan tekrar kuramayacağım halde haladaha ondan ozailtler geliyor. değerlendirmeye alınması temennisiyle...

Kardeş bunun hakkında bir çok konu açıldı çok kavgalar edildi oyun hatası değil normal çıkması herkese çıkıyor yani değerlendirilmeye alınıp düzeltilecek bir yanı yok. Kurduğun binanın parçaları eğer bir sebepten ötürü binan yıkılırsa yeniden kurman için çıkıyor.

DeletedUser25496

Guest
elmasları istemediğim halde yanlışlıkla asker üretirken hemen sonlandıra bastığım için harcıyorum.. kullanmak istediğinizden emin misiniz diye bile sormuyor.. aachen katedralinde 1 parca kaldı ticarette 10 kere denedim gelmiyo.. biraz görevlerden gelen elmaslarla alırım dedim ama sacma sapan yere gitti. ben beklerdim askeri 4 saat..!