• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser

Guest
Çok pahalı bir oyun. Herşey genişlemeye bakıyor, oyunun verdikleri çok kısıtlı. Genişleme ise elmas ile satın alınıyor. Elmas çok pahalı. Her genişleme 10TL (Şimdilik ilerledikçe istediği elmas çabucak artıyor). Üstelik 1 adet genişlemenin de nerdeyse hiç getirisi yok. Ben oynadığım her oyuna illaki para yatırarak oynayan biriyim (sevdiğim oyunu destek amaçlı). Ancak yatırdığım paranın da biraz bana faydası dokunsun dimi. Pahalı olması çabuk zengin olacağınız anlamı taşımaz, ucuz olursa herkes gönül rahatlığıyla bol bol alır siz daha fazla kazanırsınız. Yoksa alanlar kendilerini kötü hissetmeye başlarsa dükkanı kapatır gidersiniz. Oynadığım oyunun çabucak kapanacağı endişesine kapılmış biri olarak eleştirim biraz ağır olmuş olabilir. Ancak 10 yıl önce de bu tür oyunlar oynuyordum. Photoshopçu arayarak maliyeti arttırmaya çalışacağınıza bence biraz maliyetinizi düşürüp zaten size maliyeti olmayan şeyleri satışta fiyatını düşürerek daha çok kazanabilirsiniz. Bir yazılımcı, bir öğretmen, bir dost olarak söylüyorum. (Tamamı benim düşüncelerimdir).

DeletedUser25664

Guest
Çok pahalı bir oyun. Herşey genişlemeye bakıyor, oyunun verdikleri çok kısıtlı. Genişleme ise elmas ile satın alınıyor. Elmas çok pahalı. Her genişleme 10TL (Şimdilik ilerledikçe istediği elmas çabucak artıyor). Üstelik 1 adet genişlemenin de nerdeyse hiç getirisi yok. Ben oynadığım her oyuna illaki para yatırarak oynayan biriyim (sevdiğim oyunu destek amaçlı). Ancak yatırdığım paranın da biraz bana faydası dokunsun dimi. Pahalı olması çabuk zengin olacağınız anlamı taşımaz, ucuz olursa herkes gönül rahatlığıyla bol bol alır siz daha fazla kazanırsınız. Yoksa alanlar kendilerini kötü hissetmeye başlarsa dükkanı kapatır gidersiniz. Oynadığım oyunun çabucak kapanacağı endişesine kapılmış biri olarak eleştirim biraz ağır olmuş olabilir. Ancak 10 yıl önce de bu tür oyunlar oynuyordum. Photoshopçu arayarak maliyeti arttırmaya çalışacağınıza bence biraz maliyetinizi düşürüp zaten size maliyeti olmayan şeyleri satışta fiyatını düşürerek daha çok kazanabilirsiniz. Bir yazılımcı, bir öğretmen, bir dost olarak söylüyorum. (Tamamı benim düşüncelerimdir).

Kardeş genişletme sadece elmas ile alınmıyor para ve madalya ile de alınabiliyor. Eğer para ile alınan genişletmeleri elmas ile aldıysan bu senin hatan. Elmas illa olması gereken bir ürün değil elmassız da oyunu rahat bir şekilde oynayabiliyorsun. Elmas oyuna sadece çeşitlilik katıyor.

DeletedUser269

Guest
arkadaşın dediği gibi genişletme sadece elmasla alınmıyor. zaten bilfiğim kadarıyla elmasla alabileceğin genişletmeler sınırlı gerisini madalya ve altınla alacaksın. onun dışında binalar biraz pahalı ama getirileride ona göre fazla premium bina neredeyse 2-3 çağ ilerideki normal binalara eşit. ama sen bunları almayıp 10 tl ye devasal binanın bulması en zor son parçasını satın alabilirsin. premium binaların yerine normal binalarlada idare edebilirsin

DeletedUser

Guest
Henüz elmas satın almadım. Genişletme para ile nasıl alınıyor?

DeletedUser

Guest
Artık coğu insan akkılı cıhaz kullanıyor bılgısayar yerıne herkez ıhtıyacını telefondan halledıyor. bır cok onlıne oyunlar telefondan aynana bılıyor. Bu oyunun da telefon uzerınden oynanması gerek

DeletedUser25342

Guest
Oyunu aylardır oynamaktayım büyük zevk alarak ama şu son güncellemeyle getirdiğiniz yeni yapayzeka beni fazlasıyla hayal kırıklığına uğrattı. Aylardır hiç sıkılmadan hergün en az 8 saat başında durduğum oyundan bugün resmen zevk almamaya başladım hatta oyunu bırakma raddesine geldim. Eski haline dönsün istiyorum.

DeletedUser

Guest
Ben oyunda yeni sayılırım.
Toplam 6 haftadır oynuyorum.
Mezarlık , Aşk ağacı , Fındıkkıran gibi binalar özel günlerde görevlerde hediye olarak verilmiş bitirenlere.
Yeni oyunculardada bu görevlerin olması lazım . Bence haksızlık oluyor .

DeletedUser

Guest
murat oyun surekli bişey icat ediyor ve özel görev verip duruyor merak etme yakında hepsinden iyilerinii toplarsın inş :)

DeletedUser269

Guest
evet bizde dineguda oynuyoruz şimdiye kadar paskalya etkinliği birde yıldönümü etkinliği oldu. önceki mezarlı aşk ağacu fındıkkıran felan bizde de yok ama yeni etkinliklerde gelicektir :)

DeletedUser10196

Guest
Bu zamana kadar her alanda begendigim ve savundugum oyunu artık savunamıyorum ve eglence olarakta göremiyorum

Bu yapay zeka defans saçmalıgını kim ne düşünerek yaptı bilmiyorum ama sadece madalya almak yada savaş puanı ile ilerlemek zorunda kalan benim gibi sanayi bitirmiş zaten oyunun sıkıntı vermeye başladıgını düşünen oyuncular için tam anlamıyla berbat bir güncelleme olmuş
savaşlardan hasarsız kayıpsız çıkmanın imkanı yok
şehirlerde yer sıkıntısı yüzünden askeri bina kurmak zaten zor
yaralı askerler iyileşsin diye yada kaybettiginiz askerleri 4 saat beklemek kuleye veda etmektir
sadece iki kıta açtılar veee o kıtada ganimet var inanın çok komik oyuncuyu oyalamaktan başka hiç birşey degil
iki kıta açmayı düşünen oyun kurucular yeni çag getirmeyi neden düşünmez
tabiki düşünmezler bu zor olan ama iki kıta açarak alın bununla oyalanın devasa binalara yogunlaşın son parça işkence gibi bekleyin mecbur kalın elmas alın
sadece savaşarak olmaz size bir yapay zeka saçmalıgı çıkaralım kii savaş puanı yetmesin şehirlerinize yeni yapılar yapın
ama genişleme olmasın ve 600 elmasa genişleme satın alın o aldıgınız genişleme sadece 5x5 sanayi çag evlerini 3x2 yaptılar inanın hiç kimse aptal degil bunlara karar verenler bilsinki daha önce çok defalar elmas aldım ama bu işi bu kadar mecburiyete baglayınca almak istemiyorsunuz artık
ben oyuna ilk başladıgım zamanlarda bu oyun bu kadar ticaret odaklı yada oyuncuyu sıkıştırarak elmas almaya zorlamıyordu
oyundan oyuncular kaçtıkça elmas alımını her alanda almak zorunda kalmak bu oyunu eglence olmaktan çıkarıyor artık
birçok oyuncu arkadaşım bu oyunu bıraktı ve bu bırakan kişiler bu oyunda hatrı sayılır puanlara ulaşmış şehirlerinde çok fazla elmas kullanmış ve bu oyunu seven eglenen oyunculardı ve şikayetleri hep aynı konulardı
buradan yazılanların dikkate alınmasını rica ediyorum çünkü bu oyun buradaki oyuncular sayesinde var oluyor
sizler sadece oyuncuyu kandırmak oyalamak yada kar etmek aracı olarak görmeye devam ettiginiz sürece daha çok kopma yaşanacak sadece eglenmek için oynadıgınız oyunda ticaret aracı olarak görülmekten hiç kimse hoşlanmaz
burada yazdıgım hiçbirşey burada yönetici konumunda olan arkadaşlarımızı baglamıyor ama yönetici arkadaşlar bu yazıların gereken yerlere ulaştırldıgını söylüyor ve ben bu yazdıklarımın gereken yerlere ulaştırılmasını isityorum

DeletedUser

Guest
Sanayi çağında askerler bencede daha hızlı iyileşmeli.
Sanayi çağında değilim ama yapcak birşey kalmadığında bırakırım heralde oyunu :D

DeletedUser28916

Guest
yeni arayüz berbat. bu oyunda herkesin en az iki hesabı var ve her hesaptan diğerine geçişte "oyna"yı tıklamak gerekiyor. mide bulandırıcı bir tekrar. çünkü günde elli kez baktığımız bir şey için sürekli oyna'yı tıklamak bir süre sonra dayanılmaz oluyor

DeletedUser269

Guest
yeni arayüz berbat. bu oyunda herkesin en az iki hesabı var ve her hesaptan diğerine geçişte "oyna"yı tıklamak gerekiyor. mide bulandırıcı bir tekrar. çünkü günde elli kez baktığımız bir şey için sürekli oyna'yı tıklamak bir süre sonra dayanılmaz oluyor

bir serverdan çıkıp direk diğer servera giriyorsun işte. daha nasıl olabilir ki bu durum. birini kapatınca seni otomatik olarak diğer servera girmesini beklemiyorsun heralde. bu arada kasteetiğin iki farklı hesap kullanmaksa bu zaten yasak

DeletedUser25694

Guest
valla dostlar oyun hataları tam düzeltilmeden ödüller ve kurallar tam irdelenmeden daha bir sonraki versiyone geçiyoruz. kobay olduk valla :(

15-20 GÜNE KADAR OYUNUN 1.04 VERSİYONU GELECEK VE GENE DÜZELTMELERLE DOLU.

BİRDE 2. HARİTA DAHİ YENİ EYALETLERİN SONUNDAKİ PROFİL RESİMLERİNİ TASARLAYAN OYUN YAZARLARI HİÇ DÜŞÜNMEMİŞ Mİ ACABA BU OYUNU BAYANLARDA OYNUYOR VE BIYIKLI MEKSİKALIYI VE ŞAPKALI CENTİLMENİ NEYLESİNLER. MUTLAKA EN AZINDAN BİRİ BAYAN FİGÜRÜ OLMALIYDI VEYA BUNLARA EK 1 VEYA 2 BAYAN FİGÜRÜ DAHA OLMALIYDI :D HERKESE İYİ OYUNLAR, SAYGILAR...

DeletedUser23607

Guest
wild33 çok yaşa emi ağzın bal baklava yesin :) 2 yeni resmi koymuşlar bizi düşünen yok beylerden daha çok savaşıyoruz yeri geliyor şöyle bir savaşçı resmimiz yok mutsuz mutsuz yüzler en kısa sürede savaşçı kraliçeler ve prensesler bekliyoruz duyurulur .... :cool:

DeletedUser26306

Guest
Bu bir online oyun oldugundan dogal olarak insanlar yarisma istegi duyuyorlar. Sonuc olarakda simdiki problemlerin bir cogu gerek oyuncu nufusu gerekse oyundaki cesitli yarismalarin hem düzensiz hemde yetersiz olmasindan kaynakli diye düsünüyorum.

Örnek 1 : 80 komsusu olan ve 41 komsusu olan birisi ayni sartlarda yarismiyor. Birisi digerinden ortalama günlük 2.000 puan fazla aliyor. Kendimde kristal kullanan biri olarak kristal kullananla kullanmayan arasinda puan kasma yönünden ucurumlar var. Kristal daha cok estetik agirlikli konularda olmaliydi. Oyundaki 2 yarismaya bu kadar cok etki etmemeliydi diye düsünüyorum.
Sonucu : Parasi olmayan oyun asiklari(kristalsiz oynayanlar) sanayi bitince ilk 10 yada ilk 50 ile yarisamayacaklarini anliyorlar ve dogal olarak oyunda puan olarak yükselmekten öte birsey yapamayacaklarindan oyunu birakiyorlar.

Örnek 2 : Oyun devasa binalar 3-4 ay aldi diyelim sanayi de bitirdiniz. Puan yada madalyaya kasmaktan öte yapabileceginiz birsey yok. İnsanlar monoton olan herseyden sıkılırlar. Sonucu ya forumlarda "bu kadar emek verdik güzellestirin" diyorlar yada yeni oyun arayisina giriyorlar.
Sonucu: Oyunda sürekli güncel etkinlikler olmali. Bundan kastim 7-10 göre yap prenses/kral heykeli dik görevleri degil. Mesele yabanci forumda lonca savaslari duyurusu yapildi. Eger düzgün bir sekilde yapilirsa mükemmel bir hava katar oyuna. Sadece puan ve madalya sıralamasi degil haftalik bazda en cok puan kasan madalya kasan en yüksek yagmayi yapan en cok cila/motive yapan gibi bircok sıralama yapilip herkezin bir sekilde yarismaya ortak olmasi saglanabilir. Mesela (tabi komsu gruplari 80 olursa yada tamamen kaldirilip serbest savasa izin verilirse) en cok savas yapanlara sıralamalarina göre belli bir ticket/bilet verilip biletin rengine göre bir cekilise falan katilip cesitli ödüllerin oldugu bir yerde zar attırılabilir. Hem bilet rengine kasilir hemde olasi ödüllerden ne cıkacagi konusunda bir heyecan yaratilir.

Genel fikrim: Bircok yeni fikri oyun yapimcilarida düsünüyordur ama sanirim bu yenilikleri hayata geciren ekip yetersiz kaliyor. Oyuncuyu mutlu eden bir yenilik 3 ayda bir ancak geliyor. Oda 1 ay olmadan anlamini yitiriyor.

Oyunun türk kanadindaki moderatörlere gmlere yüklenilmesini anlamsiz buluyorum. Benim komsu grubumda 40 kisi var. Benim de köyüm yetersiz geliyor. Cektiginiz cileleri bende cekiyorum. Ancak bizdekiler sadece türk serverlarini yönetiyorlar. Oyuna kendilerine göre yenilik getirmiyorlar. Dertlerimiz mutlak iletiliyordur ancak eger isyan edecekseniz en forgeofempires forum yazin Biraz ingilizceniz varsa ordan 1.agizdan isyan edin derim.

DeletedUser

Guest
selam
sızlerı bılemıyorum fakat benım oyunda görduğum en problemlı konu altın...çatalla verıyor kepçe kepçe alıyor!erzak altına oranla çok daha ıyı fakat altın olayı aşırı derece ınsanı oyundan soğutmaya yetıyor.altın konusunda farklı bır bına yapılması ve erzak gıbı bununda saatlık uretımlerı olması daha ışlevsel olmazmı?yada elmasla altın alma olayı bu konuda admınlerın çalışma yapmalarını önerıyorum.
bırçok kışı bu gıbı sıkıntılardan muzdarıp ve daha başlamadan oyunu bırakmak zorunda kalıyor.teklıf attığım arkadaşlar bır sure sonra oyuna gırmez oluyor sebep bu yadıklarım.
ıyı çalışmalar...
eyup

DeletedUser

Guest
slm
beyler ayasofya camisinin evet su anda camii oldugunun oyunu yapan kimseler biliyormu bılmıyorum ama
bütün devasal yapılar aslına göre yapılmısken ayasofya CAMİİ neden eksik yapılmıs ve minarelerini koymamışlar acaba..
ben bunun unutularak yapılmış bi düşünceden fazla oldugunu düşünüyoum..
ne yaparsanız yapın ne edersenzi edin bizi böle küçük meselelerle bir yere gidemezsiniz..
hala Ayasofya CAMİ sinin kendilerini oldugunu düşünüyorlarsa yanıldıkları bir gerçek..

yönetici arkadaslarım adminlerim lütfen bu konuya egilelim ve ayasofya camisinini minarelerini koymasını saglarsak sevinirim..

Burası TÜRKİYE burası İSTANBUL burası AYASOFYA CAMİİ ve hep öle kalacaktır...saygılar..

DeletedUser26122

Guest
slm
beyler ayasofya camisinin evet su anda camii oldugunun oyunu yapan kimseler biliyormu bılmıyorum ama
bütün devasal yapılar aslına göre yapılmısken ayasofya CAMİİ neden eksik yapılmıs ve minarelerini koymamışlar acaba..
ben bunun unutularak yapılmış bi düşünceden fazla oldugunu düşünüyoum..
ne yaparsanız yapın ne edersenzi edin bizi böle küçük meselelerle bir yere gidemezsiniz..
hala Ayasofya CAMİ sinin kendilerini oldugunu düşünüyorlarsa yanıldıkları bir gerçek..

yönetici arkadaslarım adminlerim lütfen bu konuya egilelim ve ayasofya camisinini minarelerini koymasını saglarsak sevinirim..

Burası TÜRKİYE burası İSTANBUL burası AYASOFYA CAMİİ ve hep öle kalacaktır...saygılar..

Sence de biraz aşırı gitmiyor musun? Bak bu bir oyun. O şekilde düşünmelisin. Ayasofya Erken Dönem Ortçağ devasa binasıdır. Bunu gerçek hayata uyarlarsan, M.S. 500 yılların tekamül etmektedir. Ayasofya ise 537 yılında inşaa edilmiştir. Ve o zamanlarda minaresi yok idi, yani camii değildi. Bu bir role play oyunudur ve o şekilde algılanmalıdır. Bu tip bir zerzenişin saçma olduğunu düşünüyorum.

İyi oyunlar.