• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
  BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
 • Vahşi Yaşam Etkinliği 2021 başladı.
  Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.
  Vahşi Yaşam Etkinliği 2021 Wiki sayfamızı da inceleyebilirsiniz.
 • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
  Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.
 • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  Detaylar için buraya tıklayınız.
 • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
  Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  Detaylar için buraya tıklayınız.

Nasıl Güçlü Bir Şifre Oluşturulur?

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

tamarix

Süper Oyun Operatörü
Yönetici
Forge Of Empires
Çevirmen
Değerli Oyuncularımız,

Zaman zaman sizlerden “hesabım çalındı, başkası oyunuma girmiş yapmış” tarzında bildirimler almaktayız. Bu tip durumları incelediğimizde, hesabına başkası tarafından giriş yapılan oyuncularımızdan aldığımız bilgilerden de tespit ettiğimiz, oyuncularımızın şifrelerinin çok kolay tahmin edilebilir şifeler olduğudur, yani hesaba izinsiz giren kişinin aslında çok da uğraşıp hacker işlemleri yapmamış sadece birkaç şifre denemesiyle giriş yapmayı başarmış olduğudur.

Hatırlatmak isteriz ki hesap güvenliğinin sorumluluğu sadece size aittir. Güçlü bir şifre belirleyerek, dönem dönem şifrenizi değiştirerek hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

Aynı zamanda şifrenizi güvendiğiniz arkadaşlarınız bile olsa paylaşmamalısınız ki bu konuda da bildirimler alıyoruz: “2-3 ay oyuna giremeyecektim, şifremi arkadaşıma verdim, o da değiştirmiş, şimdi hesabımı geri vermiyor” benzeri birçok şikayetle karşılıyoruz. Yukarıda belirttiğimiz gibi hesabınızın güvenliği size aittir, başkasına şifrenizi verirseniz, hesabınızın sorumluluğunu da karşı tarafa vermiş olursunuz ve sonrasında tekrar hesabınızı geri almanız, şifrenizi verdiğiniz kişiyle olan karşılıklı güven ilişkinize bağlıdır.

Aşağıda size güçlü şifre oluşturmakla ilgili bazı ipuçları paylaşacağız, umarız şifre belirlemenizde yardımcı olur.

123456, 111111 gibi ard arda veya tekrarlanan rakamlardan oluşan şifreler genelde en çok kullanılan şifre tipleridir. Hatta “Şifre”, “12345” ve “qwerty” gibi ifadeler şifre bile değildir. Ayrıca, eşinizin adı, evlilik tarihiniz gibi kolayca bulunabilecek kişisel tanımlayıcılardan da uzak durmayı unutmayın.

Güçlü bir şifre rakam, sembol, büyük ve küçük harf içermelidir. Sadece sayı ve harf kullanmak yerine %, @, $, sayılar, büyük ve küçük harf gibi farklı karakterler kullanmayı tercih edin.

Güçlü şifre en az 12 karakterden oluşmalıdır. Bu tip şifreleri oluşturmak için, unutmayacağınız, kolaylıkla aklınızda kalacak kendinize özel ifadeler yaratabilirsiniz. Örneğin:

YaşadığımilkevAnkaraCumhuriyetCaddesi29numaraydı - YieACC29n

Ben6senedirForgeofEmpiresoynuyorum&Ensevdiğimoyun - B6sFoEo&eso

Ya da zar atma tekniğini uygulayabilirsiniz. Bu teknikte, zarı ard arda istenen sayıda atarak, sizin seçeceğiniz herhangi bir listeden, örneğin sözlük sayfasından o sayıların sırasına denk gelen kelimeleri seçerek herhangi bir robotun ya da şifre kırıcının tahmin edemeyeceği şifreler yaratabilirsiniz.

Genel olarak şifre belirlerken herkesin rahatlıkla ulaşabileceği kişisel bilgilerinizi içeren şifrelerden kaçının. Yaşadığınız şehir, tuttuğunuz takım gibi kolaylıkla ulaşılabilen bilgiler sizi savunmasız kılar.

Kasti yazım hataları yaparak da bir şifrenin tahmin edilmesini zorlaştırabilirsiniz. Örneğin “Kitap” yerine “kipat” yazarsanız bunun tahmini ve kırılması daha zor olacaktır.


Okuduklarınız sonucunda eyvah şifrem çok kolay, hesabım tehlikede dediyseniz eğer oyunumuzda kullandığınız mevcut şifrenizi değiştirmek için “Ayarlar” kısmında değişiklik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tarayıcı üzerinden değişiklik yapmak için, aşağıda da göreceğiniz şekilde “Ayarlar/Profil/Parolayı Değiştir” seçeneğini kullanabilirsiniz.

1606734821626.png

Mobil uygulama üzerinde değişiklik yapmak için ise “Ayarlar/Oyuncu Ayarları/Parolayı Değiştir” seçeneğini kullanabilirsiniz.

1606734843524.png
 

sleeplesslady

Co-Community Manager
Yönetici
Community Team
Değerli Oyuncularımız,
Bu konuya tekrar dikkat çekmek istiyorum, lütfen oyun hesap şifrelerinizi ara ara değiştirin, güçlü şifreler belirleyin; özellikle PC'den oynayanlar bilgisayarınıza bir şekilde uzaktan bağlantı sağlanabilme olasılığına karşı, oyunu kapatacağınız zaman oturumunuzu tamamen kapatın, şifreniz girili bir şekilde ( ilk resim) hazırda beklemesin, oturum mutlaka kapalı olsun.

1608470707084.png1608470855726.png
 

Killercasper.

Well-Known Member
bu konuda vere bilicegim bi öneri var çok hacker arkadaşım oldu hesapı şöyle şifreler koyanlar ,,galatasaray şanpiyon,, bjkşanpiyon veya dgum tarihi ,,2009,, ,1999, gibi şiifreler inanın bulmak hesap çalanlar için 5 dk bile sürmüyo şifreyi bulmaları ama mesela @ gibi veya # gibi bişe koydugunuzda o şifreyi bulmak günler sürüyo ve dolayısıyla hacker umursamıyo ve şu konuya çok dikkatt edin bakın tekrar uyarıyorum şu konuya çok dikkat edin bu sadece bu oyun için degil bilgisayardaki her şeey için heçerli eyer ayda 250 tl veya 200 tl para verip dünyanın en iyi windos korumasını almıyosanız şifrenize bakmak için asla fotorafdaki göz işaretine dokunmayın hackerler farklı siteler açıyolar mesela forge of empire yazsam goola 1m tane site geliyo karşşıma ve inanın bu sitelerin ½ 75 hackerlerin kurdugu siteler ve bu siteelere ister istemez giriyoruz ve siz bu site girdiginnizde hackerların eviniz adresine den bilgisayarınıza virüs yükleyip sizi izlemeye kadar çokca şey ellerine düşüyo eyer göz işaretine basarsanız şifrenizi görüsünüz ve hacker sizi izliyosa şifrenizi bulur dikkat edin bu sadece bu oyun için degil gmail hotmail vb. gibi herşey için geçerliForge of Empires 30.03.2021 20_19_17 (2).png
 

Killercasper.

Well-Known Member
şifrenizi şöyle koya billirsiniz mesela benim eski şifremi rahataça söyliyim w@o#l@f#eren!2*0*0*9 işte eski şifrem buydu ve bi hacker arkadaşıma şifremi bulmasını söyledim ne yaptı ne eti bi şifreyi bulmadı sizde bunun gibi şifreler koyun
 

AT HIRSIZI

New Member
şifrenizi şöyle koya billirsiniz mesela benim eski şifremi rahataça söyliyim w@o#l@f#eren!2*0*0*9 işte eski şifrem buydu ve bi hacker arkadaşıma şifremi bulmasını söyledim ne yaptı ne eti bi şifreyi bulmadı sizde bunun gibi şifreler koyun
Ben böyle bir şifre koysam başkasının bulmasına gerek yok ki zaten kendim hatırlayamam.
 
Durum
Konu yanıtlara kapalı.