• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser

Guest
Bazı şeyler eksik ama oyun yeni yine de güzel .. Benim sorunum sadece mahallelerin eşit olması konusunda yaa .. bazı mahalleler 87 kişi var bazı mahalleler 74 ama benim mahallemde sadece 44 kişi var nedense...

DeletedUser269

Guest
Bazı şeyler eksik ama oyun yeni yine de güzel .. Benim sorunum sadece mahallelerin eşit olması konusunda yaa .. bazı mahalleler 87 kişi var bazı mahalleler 74 ama benim mahallemde sadece 44 kişi var nedense...

mahalle sınırı 80 kişidir. 80 den fazla olmaz. ayrıca uzun bir süre online olmayanlar mahalleden atılır. kalan mahallelerin birleştirildiği söyleniyor ama çok nadir oluyor bu. yani sayı düşmeye başlayınca 80 kişiye çıkamıyor bir daha

DeletedUser25481

Guest
Updatelerden sonra oluşan bir hata var. Erzak urettigim binalardan erzakları toplayip tekrar erzak uretmek için sizi uyaran simge çıktığında ( yani o zz.. işaretli ay dede ) o anda üretime devam eden askeri binalarin üzrinde bir anda anlamsızca bu zz.. ay dede isaretinin tekrar belirmesi. Ufak bir detay ama ben yine de söylemek istedim.

Adsız.jpg

DeletedUser21969

Guest
Updatelerden sonra oluşan bir hata var. Erzak urettigim binalardan erzakları toplayip tekrar erzak uretmek için sizi uyaran simge çıktığında ( yani o zz.. işaretli ay dede ) o anda üretime devam eden askeri binalarin üzrinde bir anda anlamsızca bu zz.. ay dede isaretinin tekrar belirmesi. Ufak bir detay ama ben yine de söylemek istedim.

597 adlı eklentiyi görüntüle
bu hata çok sık oluyor hata bölümünden bildir istersen

DeletedUser

Guest
Oyunda mantıksız gördüğüm bir olayı örnekle açıklamak istiyorum.3 gündür aralıksız yağma ve cila motive yapıyorum.3 gündür bende kurulu olan binanın parçasını veriyor fakat bu binayı kurduğum içinde tekrar kurmama izin vermiyor :) Resmen oyun kendisiyle çelişiyor.Garip

DeletedUser9

Guest
Oyunda mantıksız gördüğüm bir olayı örnekle açıklamak istiyorum.3 gündür aralıksız yağma ve cila motive yapıyorum.3 gündür bende kurulu olan binanın parçasını veriyor fakat bu binayı kurduğum içinde tekrar kurmama izin vermiyor :) Resmen oyun kendisiyle çelişiyor.Garip

Oyun beta bir şekilde problemlerin tespit edilmesi ve düzeltilmesi gerekli.her şeyin bir anda düzeltilmesini beklemekte yeni doğmuş çocuğa hadi koş aslanım demek gibi bir şey olur.

DeletedUser25045

Guest
son güncellemede aachen kadetralınde yapılan değişiklik kazanılmış hakların gasp edılmesıdır. ben o binayı son kademede 18950 para verıyor dıye kurdum. sımdı 12640 verıyor. bu hiç etik değil tekrar değiştirilmelidir. Böyle istediği zaman oyunun şeklini şemalini değiştirmek oyuncuların yararına yapılır zararına değil .

DeletedUser

Guest
son güncellemede aachen kadetralınde yapılan değişiklik kazanılmış hakların gasp edılmesıdır. ben o binayı son kademede 18950 para verıyor dıye kurdum. sımdı 12640 verıyor. bu hiç etik değil tekrar değiştirilmelidir. Böyle istediği zaman oyunun şeklini şemalini değiştirmek oyuncuların yararına yapılır zararına değil .

imza: B.Akdoğan

DeletedUser

Guest
tamamladığımız binaları yeniden inşa edemiyoruz ama hala onların parçalarından çıkmaya devam ediyor böyle bir saçmalık olabilirmi arkadaşlar oyun yöneticilerinin bu gibi şeyleri düzeltmesi ne kadar zaman alıyor acaba?

DeletedUser24025

Guest
oyun beta bir şekilde problemlerin tespit edilmesi ve düzeltilmesi gerekli.her şeyin bir anda düzeltilmesini beklemekte yeni doğmuş çocuğa hadi koş aslanım demek gibi bir şey olur.
ne zamana kadar bu beta bahanesinin arkasina siginacaklar anlamiyorum oyun 50 kere güncellendi

DeletedUser

Guest
Ozalit sistemine düzen gelse çok iyi olcak.Aynı ozalitler gelip duruyor ve bunları ticaret ile değiştirdiğimizdede gene olan parça geliyor.Bu tür şeylerin oyundan soğuttuğunu düşünüyorum.Aynı şey başıma bir çok kez geldi bu sebeple bu olaya bir el atılmasını istiyorum.
Saygılar.

DeletedUser25045

Guest
haritayı tamamen acan varmı? mesela bu haritayı tamamen açınca extra bir ödül vb şeyler verilmesi hoş olurdu bilgisi olan varmı?

DeletedUser

Guest
haritayı tamamen acan varmı? mesela bu haritayı tamamen açınca extra bir ödül vb şeyler verilmesi hoş olurdu bilgisi olan varmı?

Ekstra ödül yok.
En son savaştığın bölgedeki ödülü alıyorsun okadar.
Haulenois en son bölge sonrası sisli bölgeye denk geliyor oda yeni çağ gelince dumanlar buhar olur açılır.:)

DeletedUser25045

Guest
tşk üstad. ben şuan deuxerras tayım 2 adet gidecek yer gösteriyor.

DeletedUser

Guest
Tek kelime ile lanet olsun en sonunda bu oyunuda hesabıda silip atacağım ne bu kardeşim millet devasa bina serisi yaparken ben nerdeyse 2 aydır 1 zeusun son parçasını bulamadım aha geldi diyip ticaretini yapıyorum salak sistem var olan bir başka parçasını veriyor dalga geçer gibi bu şekilde devam edin siz oyunda adam kalmaz bu ne saçma sapan bir işi kardeşim 6 set bina kolxionunda 1 parça birinden 2 parça birinden 3 parça birinden eksik serverde kolu komşı çöldeki deveye kadar cila çekmediğim motive etmediğim dilenci kalmadı en fazla 1 hafta çıktı çıktı çıkmsa silerim bu oyunu saçma sapan bir mantıkla vakit harcayıp sinirlerimi altüst edemem bu yazıdan sonra banlarsanız bana ceza değil beni sizden kurtardığınız için ödül vermiş olursunuz

DeletedUser26122

Guest
Valla sobutay dostum, yeni dünya da ben zeusu hemen açtım, son parçayı ödüllerden gelen elmas ile aldım. Yani toplamda 1 hafta da zeusu kurdum, cebimden de 1 kuruş para çıkmadı.

Oyun ile ilgili görüşüme gelirsek, 10 numara 15 yıldız. Böyle devam edilsin, acayip benimsedik oyunu :)

DeletedUser26685

Guest
Bu oyunu yaklaşık iki aydır oynuyorum, web tabanlı strateji oyunlarıyla ilgiliyim uzun yıllardır oynuyorum bu tip oyunları, yazdıklarım umarım oyun yöneticelir tarafından dikkate alınır, oyunu oynayan diğer arkadaşlarında aynı fikirde olduklarını sanıyorum.

1- Çok fazla elmas harcamak zorunda bırakılıyoruz, oyunda ilerlemek zorlaştırılarak bize elmas almak dayatılıyor gibi geliyor bana. Bu tip oyunlara neden para veririz, rakiplerimize karşı ekstra avantaj sağlamak için, ben küçük bir hesap yaptım aşağı yukarı kendime denk bir oyuncuya karşı avantaj sağlamak istesem "her ay" 40-50 tl para harcayıp elmas almam lazım. Elmas fazla abartılmış, bu oyundan para kazanan yapımcılar fazlamı açgözlü ne!

2- Teknoloji açmakta kullandığımız ilerleme puanları neden 10 adette duruyor, 10 adet çok az bence artırılmalı. Ayrıca böyle bekleyerek teknoloji puanı dolupta onunla teknoloji açmak bence çok sığ bir fikir. Atıyorum teknoloji şöyle gelişse daha iyi değilmi: ürettiğimiz mallarla, atıyorum taş ve başka bir hammeddeyi birleştirsek yada onu belirli bir binada erzak ve para harcayarak işlesek ve sonunda teknoloji puanı kazansak, o puanı baska bir teknoloji açmak için kullansak. Fikir işte...

3- Ticaret çok çok kötü yapılandırılmış. Demir mi lazım ara ki bulasın, biri üretecek teklif koyacakta alacaksın oda tek tük bulursan alırsın. 10 gündür kireçtaşı bekliyorum ne isteyen var teklif koyuyorum iki katına ne alan var ne soran. Birde allah aşkına anlamak mümkün değil ticaret yaparken neden ilerleme puanı harcatıyorlar bize ne alakası var ikisinin, 10 demir alacaksan bir ilerleme puanı harcamak zorunda kalıyorsun bence yanlış. He madem illa ticarette ilerleme puanı istiyosun o zaman ilerleme puanlarını 10 adette sınırlamayın arttırın.

4- Turnuvalarda verilen ödüller anlamsız, ilk 5'e girersen madalya alıyosun, eee topla madalyaları ne kazandın, genişleme. Bir turnuvada ilk beşe girebilmek içir ortalama 100 ila 120 arası saldırı yapmak gerekiyo, (ileride belki daha fazla olacak) sonuçta kazandığın üç beş madalya üç dört turnuvaya girsen ancak 10 madalya toplar bi genişleme alırsın. Bu ödül için niye kasalımki kendimizi, zaten kimsede turnuvalar için çabalamıyor, üç beş kişi arasında dönüp duruyor, zamanla onlarda sıkılıp bırakıyolar turnuva meselesini zaten. O kadar saldırı yapmak savaş sistemide yeterli olmadığından sıkıyor bir zaman sonra.

5- Oyundaki loca sisteminin oyuna hiçbir katkısı yok. Ben neden bir locayım gireyimki, muhabbet etmek içinmi? Mesela atıyorum Locaya girdiğimizde locamızın gücüne, seviyesene göre bize savunma puanı verse yada tercihen saldırı bonusu verse, yada ticarette kolaylık sağlansa, ne biliyim locanın oyunla bir bağlantısı olsa locanında bir anlamı olurdu.

6- Hammedde konusu bence zayıf, oyunda iki temel üretim aracı var, para ve erzak. Geri kalan üretimlerin yani demir, kereste, bal, altın, taş vs... gibi malların teknoloji dışında bir yararı yok, (birde haritada yer almak için barış anlaşması gibi bisey yapıyosunuz bence oda anlamsız olmus). Yani haritada sana kerestemi açıldı, yaptın kereste fabrikasını sana bir kaç yerde işine yarar üretirsin 20-30 kereste sonra o kereste fabrikası bi işe yaramaz oluyo.

7- Şimdi oyunun bence tıkandığı iki yerden birisi bu mal üretimi, üretilecek çok mal var ama üretemiyosun, neden, haritada açman lazım, bu demek oluyorki herkesin üretebileceği mal sistem tarafından rastgele belirleniyor, ama herkes öyle online oynamıyor sonra kalıyosun ortada mal mal diye mal gibi dolanıyosun, locandaki insanlara yalvarıyosun falan filan. Ticaret sistemi yeterli olmadığından kimse ticaret yapmak istemiyo, zaten ticaret sekmesine bi tıklayın bakın kaç kişi teklif koymuş en fazla 10 kişi :).

8- Oyunun tıkandığı bir diğer meselede savaş sistemi, abi bu kadar savaşıyoruz da ne olcak, hep aynı hep aynıııı, 10 tane adam karşılıklı birbirine zıplayıp zıplayıp duruyo, ileri seviyedeki oyuncular abi sıkılmadınızmı aynı savaş biçiminden, tamam bence bu savaş alanı oyunu güzel düşünülmüş, ama nereye kadar aynı savaş sistemiyle oynucaz.