• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Soru - Cevap

• Konuyu başlatan DeletedUser42
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser25288

Guest
yeni uygulamaya başlayan mesaj sisteminde yeniden boyutlandır simgesi ne işe yarıyor ?

Yeniden boyutlandır yazısına tıklayıp mouseyi yukarıya ya da aşağıya oynattığınız zaman pencere küçülür ya da büyür.

DeletedUser25288

Guest
mesaj ışığım yeni mesaj gelmesine rağmen yanmıyor. ve toplu mesajlar hiç okundu gözükmüyor. bunun sebebi yeni güncelleme sanırım çünkü ondan sonra oldu. ne zaman çözülür acaba? ayrıca mesaj sistemi çalışmıyor koruma duvarı yüzünden diyor ancak güvenlik duvarım kapalı bilgisayardaki. anti-virus programım da yok. bu sorunu nasıl çözebilirim bir bilginiz mevcut mudur

Mesaj butonunun yanıp sönmesi ile ilgili gerekli yerlere bildirimi yapmış bulunmaktayız. En yakın zamanda düzelmesini temenni ediyoruz. Ayrıca koruma duvarı sorunu tarayıcı ile ilgilidir tarayıcınızı değiştirip tekrar deneyebilirsiniz..

DeletedUser

Guest
Mesaj butonunun yanıp sönmesi ile ilgili gerekli yerlere bildirimi yapmış bulunmaktayız. En yakın zamanda düzelmesini temenni ediyoruz. Ayrıca koruma duvarı sorunu tarayıcı ile ilgilidir tarayıcınızı değiştirip tekrar deneyebilirsiniz..

dostum merhaba.
az önce üç tarayıcıda da denedim. ancak hiçbirinde düzelmedi sorunum. ayrıca güvenlik duvarım da kapalı. windows 8 kullanıyorum bir alakası olabilir mi acaba güvenlik konusunda

DeletedUser

Guest
mesaj ışığım yeni mesaj gelmesine rağmen yanmıyor. ve toplu mesajlar hiç okundu gözükmüyor. bunun sebebi yeni güncelleme sanırım çünkü ondan sonra oldu. ne zaman çözülür acaba? ayrıca mesaj sistemi çalışmıyor koruma duvarı yüzünden diyor ancak güvenlik duvarım kapalı bilgisayardaki. anti-virus programım da yok. bu sorunu nasıl çözebilirim bir bilginiz mevcut mudur

dostum güvenlik duvarından demez öyle bir uyarı dahi çıkmaz, bende fiziksel güvenlik duvarı + antivirus + IAM + windows firewall var hepsi de aktif durumda ama çıt yok, bundan dolayı hiçbir sorun olmaz. mesaj olayı bende de aynı güncelleme ile düzelecektir. win sürümü ya da başka şeyle alakalı değil yani...

DeletedUser

Guest
daha önce soruldumu bilmiyorum. başka dünyalarda açtığımız hesaplar hangi şartlar altında kapatılıyor acaba?. ben forgelerimin hepsini bağışlıyorum hesaplarımın kapatılma durumu olurmu?

DeletedUser198

Guest
şu anda foe türkiyede 4 dünya var ve herhangibirinde açmış oldugun hesap sen aktif ettiğin an 4 dünyada da aynı isimle oynar ve bu hesaplarla istediğini yapabilirsin, hiçbir cezası olamaz. ancak bir dünyada 2 veya daha fazla sayıda farklı hesap acarsan o zaman multi hesap (tek kişiye ait çok sayıda hesap) oldugundan kapatılma-uzaklaştırma vb. yaptırımlarla karsı karsıya kalırsın

DeletedUser

Guest
Merhaba. cigardda oynuyorum ben. loncalarda yaklaşık sanırım 2milyon puan civarı düşüş oldu. ilk 5 loncayla belli oluyor açık açık. bulunduğum lonca 11milyonu geçik puanı varken 9 milyona düştü. bunun sebebi nedir acaba? oyuncularda herhangi bir puan değişikliği olmadı. bir oyuncu çıkarıldı sadece oda 2 milyon puanlı değildi. diğer lonca liderlerinden mesaj geldi ne oluyor diye onların da düştü çünkü puanları. bunun sebebi nedir acaba bir bilginiz var mı? açıklama yapılmadı ayrıca sizin bir bilginiz var mıdır acaba bu konu hakkında?

DeletedUser17426

Guest
Merhaba. cigardda oynuyorum ben. loncalarda yaklaşık sanırım 2milyon puan civarı düşüş oldu. ilk 5 loncayla belli oluyor açık açık. bulunduğum lonca 11milyonu geçik puanı varken 9 milyona düştü. bunun sebebi nedir acaba? oyuncularda herhangi bir puan değişikliği olmadı. bir oyuncu çıkarıldı sadece oda 2 milyon puanlı değildi. diğer lonca liderlerinden mesaj geldi ne oluyor diye onların da düştü çünkü puanları. bunun sebebi nedir acaba bir bilginiz var mı? açıklama yapılmadı ayrıca sizin bir bilginiz var mıdır acaba bu konu hakkında?

Eğer böyle birşey olduğunu düşünüyorsanız ticket açınız.

DeletedUser

Guest
Her devirden sadece 1 tane mi büyükbina kurulabiliyor?

1 haftadır zeus heykelinin son ozalitini arıyorum bulamıyorum,birisi buna benzer birşey ima etti ,doğru mu?

DeletedUser269

Guest
Her devirden sadece 1 tane mi büyükbina kurulabiliyor?

1 haftadır zeus heykelinin son ozalitini arıyorum bulamıyorum,birisi buna benzer birşey ima etti ,doğru mu?

hayır böyle bir durum söz konusu değil. var olan bütün binaları kurabilirsiniz 9 parçayı ve ürünleri tamalamak şartıyla. ama son parçaları bulmak zordur her zaman

DeletedUser26122

Guest
İyi akşamlar, aynı IP üzerinden birbirine yardımlaşma yapılmamak suretiyle 2 hesap ile oynamak legal midir?

DeletedUser25288

Guest
İyi akşamlar, aynı IP üzerinden birbirine yardımlaşma yapılmamak suretiyle 2 hesap ile oynamak legal midir?

Sorunuzu tam olarak anlamadım fakat aynı kişi 2 hesap açabilir mi diyorsanız, hayır. Her oyuncu sadece bir hesap açabilir.
Ya da 2 kişi aynı IP üzerinden oynayabilir mi diyorsanız evet oynayabilir ama Ortak IP bildirimi yapmak şartı ile. Tabi bu süreç içerisinde hesapların birbirine bakıcılık yapması, şifre paylaşımı, hesapların birbirini desteklemesi, aralarında adil olmayan ürün alış verişi kesinlikle yasaktır. Bunlar tespit edildiğinde hesaplar kapanabilir.

DeletedUser26099

Guest
yeni gelen kural ile birlikte örneğin; biri cirgardda oynuyor diyelim.brisgard dan birisi ile anlaşıyor ve birbirlerinin devasa binalarına yardım yapıyorlar.bu artık yasak mı?

DeletedUser

Guest
selamlar, yeni açıklanan (07.04.2013 tarihinde) kurallar çerçevesinde bir kaç sorum olacak:
1- öncelikle ben oyun boyunca asla çift hesap açmadım ve asla başka bir hesapla ortak ip'm olmadı ve asla hiçbir hesaba bakıcılık yapmadım hiçkimseye şifremi vermedim ve şifre almadım
2- dört dünyada da hesabım vardır ve bu dünyalarda anlaştığım oyuncularla her dünyada devasa bina yardımlaşması yapıyorum (şu an itibariyle arkadaşlara mesaj atıp sizden cevap gelene kadar geçici olarak puan atışını durdurtturdum) şöyle ki, cirgard, arvahall ve dingeu'da ben anlaştığım oyunculara puan atıyordum, brisgard'da bu üç farklı oyuncu bana puan atıyorlardı (şimdi durdurdum açıklama yeni verildi hemen mesaj yazdım durdurdum) bu işlem, açıklanan bu kurala aykırı mıdır buna net olarak cevap istiyorum.
3- brisgard'da bir oyuncu ile aramda hiçbir anlaşma olmadığı halde arkadaşlık çerçevesinde ona her türlü ürün vb desteği veriyorum aramızda ortak ip dahil hiçbir bağ yok, bu arkadaşım bazen bana 3-5 puan atar bazen hiç atmaz bazen de (teknoloji açamadığı durumlarda) 10-20 puan atar. böyle bir durum (sadece arkadaşlık bazlı olarak tek taraflı puan atılması) kurallara uygun mudur? uygunsuz olduğunu sanmıyorum çünkü aynı, başka bir arkadaşın ozalit almak için benim devasa binama tek taraflı destek vermesi gibi bir olay. yine de "kural yorumunu" sizden duymak istiyorum.
4- bu kurala aykırı olan ve olmayan işlemlerin açıklamalı örneklerle anlatılmasını istiyorum kuralları tekrar okudum ama adil oyun kısmında düzgün örnek verilmemiş (admin takımı ile ilgili örnek var ama 1 tane bile devasa bina ve hesap ile ilgili örnek yok)
5- bu yeni duyurulan kuralla ilgili sorduğum sorulara ilişkin "resmi kural yorumunu" aktarmanızı istiyorum. selamlar

DeletedUser

Guest
Öncelike burası tartışma bölümü değil kişisel tartışmalarınızı burdan yapamazsınız. Lütfen forum kurallarına dikkat ediniz.

Diğer konuya gelirsek herkes soru sormakta cevap istemekte cevap vermekte yada yazı yazmakta serbestir(forum kuralları dahilinde) bu konuda bir engelleme yapılamaz.

Sorunuza geçmeden önce tartışmanızla ilgili bir iki konuya daha cevap vereyim. Bildiğiniz üzere her daim her yerde sizlerle iletişim halinde olamıyoruz. Ancak bizimle direk iletişim haline geçmek istiyorsanız bunun en hızlı yolu destek sistemidir. Çekinmeden kullanabilirsiniz. Burda cevap veren arkadaşlara da takımım adına teşekkür ederim. Elbette tecrübesi ve bilgisi olan userların bu bilgileri diğer kişiler ile paylaşması hem bizim hemde diğer userların yararınadır. Burada tek diyeceğim şey lütfen doğru ve emin olduğunuz bilgileri aktarınız. Diğer userları yanıltmayınız.

Sorunuza gelirsek eğer;

1. Dediğiniz şeyi yapmadıysanız Oyun Kuralları Madde 1 i ihlal etmiyorsunuz demektir.

2. Anlaşmalarınıza devam edebilirsiniz bu kural hiç bir forge anlaşmasını engellemiyor.

Diğer 3 soruya tek çatı altında cevap vereyim. Bakınız bu kural 2 şeyi yasak kılmaktadır. Birincisi bir kişinin birden fazla hesap açarak kendi binalarına destek yapmasını. İkincisi karşılıklı forge anlaşmasına yapıldığında bu anlaşma gerekliliklerine uymamayı.

Şimdi bu durumlara örnek vereyim;

1. Bir kişi ister ıp çakışması olsun ister olmasın yan hesap açarak kendi binasına destek verirse ceza alır. Bu durumda ıp çakışması olursa zaten madde 1 ide ihlal etmiş olur ancak olmasa bile yan hesabın bir sahibi olmadığına kişiye ait olduğuna emin olunursa cezai yaptırım uygulanır. Bu konu ile ilgili madur olmamak için kendi binanıza yardım eden tanımadığınız boş gelişmemiş yani sahipsiz hesaplar olduğunda ceza almamak için bize bildiriniz.

2. Bir anlaşma yaptınız ve karşılıklı dünyalar arası puan yardımı yapıyorsunuz. Siz 40 puan yardım ettiniz size 10 puan yardım edildi. Eğer bize anlaşma yaptığınızı ve anlaşmanın denk olacağını kanıtlarsanız. Anlaşma gereğini yerine getirmeyen kişi cezai yaptırıma maruz kalır. Burada altını çizmek istediğim husus anlaşma yapıldığını ve anlaşma şartlarını bize bildirmeniz gerektiğidir. Bize bu tarz bir kanıt sunamazsanız cezai yaptırım uygulanmaz. Bununla ilgili tavsiyem bu tarz anlaşma yaptığınız mesajları silmeyiniz yada SS alarak saklayınız.

Bu iki husus dışındaki hiç bir şey yasak değildir. Anlaşma kanıtlanmazsa cezai işlem uygulanmaz yani sizi kimse haksız yere zarara sokamaz.

İyi oyunlar dilerim..

DeletedUser

Guest
çok teşekkür ederim ben de bunu merak ediyordum benden 568 puan alık 284 puan atan bir oyuncu oldu geçmişte... şu anda da bütün anlaşmalarımda 100den başlayarak, 240'a kadar, muhtelif sayılarda öndeyim hep... bu konuyu anlaşmalı arkadaşlarımla konuşup netleştireceğiz demek ki...

DeletedUser269

Guest
Öncelike burası tartışma bölümü değil kişisel tartışmalarınızı burdan yapamazsınız. Lütfen forum kurallarına dikkat ediniz.

Diğer konuya gelirsek herkes soru sormakta cevap istemekte cevap vermekte yada yazı yazmakta serbestir(forum kuralları dahilinde) bu konuda bir engelleme yapılamaz.

teşekkür ederim adminim. ama arkadaş yine sizi de benim çağırıp üste çıkmaya çalıştığımı söyleyebilir :)