• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser25862

Guest
Ben bu oyunu çok seviyorum. bana ve mesleğime çok uygun belkide ondan. Evet oyun zor koşullarda sıkışıklık yaratarak gidiyor. bu da oyuna aslında bir anlam katıyor. zor şartlara rağmen o şehri tek bir elmas dahi satın almadan bu hale getirebildiysem bu benim için başarıdır. zor koşullar her yerde karşınıza çıkar hayat da öyledir. Önemli olan o koşullara göre kendinizi uydurabilmek. ayrıcada devasa binaların çok hızlı seviye atlaması gerekmiyor. Yavaş yavaş da atlayabilir. buna fazla takılmamak gerekir çağın durduğu zamanlarda devasa binalarını geliştirirsin. ayrıcada hepsini birden kurmaz gerekli olanı kurar seviyelerini bitirdikten sonra gidersin. bu oyun biraz sabır işi ..Zor şartları görüp hemen kaçmak olmaz .Denemek lazım öyle değil mi? Denemeden yapıp yapmayacağını bilemezsin ki.. Ön yargılı olmamak lazım.
Ayrıcada kuralları arkadaşlar belirleyemez. kuralları oyunun sahibi olan şirket belirler.
iyi oyunlar

DeletedUser30444

Guest
oyun güzel erzak ve ürün bakımından zengin ama birde altın yani para verecek devasallar hariç binalar olsa iyi olur SAYGILAR

DeletedUser

Guest
iyi güzel öncelikle oyuncunun kendi hesabını desteklemesi gerektiğini söylüyorsunuz. haklısınızda. herkes kendi hesabını desteklemek zorunda...
Şimdi şeytanın avukatlığını yapalım biraz.

bana düşman olan biri yeni bir hesapla veya arkadaşı vasıtası ile bana arkadaşlık gönderdi bende kabul ettim. 40 tanede arkadaşım var. bana forge desteği veriyor ve bende zannediyorum ki arkadaş ozalit toplamaya çalışıyor. derken hesabım banlanıyor ve ben ceza alıyorum. meğer adam bana kendine harcadığından fazla FP veriyormuş bende uyanana kadar cezayı yemişim binalarım silinmiş veya banlanmışım. Ben her arkadaşımın kendine ne kadar FP kullanmış bana nekadar kullanmış nerden bilebilirimki? Yoksa yeni sistemde gösterge falanmı koymayı düşünüyorlar. Oyuncu kendine 1 hafta içinde 50 fp kullanmış sizede 70 FP kullanmış gibi...
Birde uyarı ekleyip aman ha hemen oparatorlere bildirin gibi bir uyarımı verecek

Gördüğünüz gibi arkadaşlar düşünürsek bunun kontrolü elimizde değil elimizde olmayan birşey için ceza almamızda ADİL değil.

UYGURHAN arkadaşımızın bu sorusunu okudum yeni oyun kuralları konusundan, adminlerin bi cevap verdiklerini göremedim, benimde aklıma bu soru takıldı, ADMİN arkadaşlar bu soruya bir cevap verebilir misiniz, oyun kuralları konusu kilitlenmişte, onun için buraya azdım, teşekkürler...

DeletedUser

Guest
Tanımadıgınız kişileri arkadaş listenizden çıkartırsınız ve bize bildirirsiniz sorun ortadan kalkar böylece.

DeletedUser29334

Guest
Sayın Admin bizler arkadaş listesine eklediklerimizin çoğunu tanımıyoruz..eklediklerimizi ise C/M yapılsın diye ekliyoruz..o zaman şirkete bildirin arkadaş ekleme menüsünüde iptal etsinlerki kimse kimseye c/m de yapmazsın forge yardımıda yapmazsın o zaman sorunun tamamı ortadan kalkar...Saygılar..

DeletedUser

Guest
Arkadaşlar sizi ekleyen kişi yeni açılmış ve hiç oynamayan bir hesapsa neden arkadaş listenide olsun.
Siz üzerinize düşeni yapın bizler fazlasıyla yapıyoruz zaten. Şimdiye kadar kimseniz durduk yere bu tür oyunlarla ceza almadı gıbi bundan sonrasında böyle bir şey olmayacağına şüpheniz olmasın...

Sizle kulaktan dolma bilgilerle bizi yargılıyorsunuz. Bizler kanıta dayalı %99 emin olarak işlem yapıyoruz. Bu yüzden içimiz rahat. Oyunu kuralına göre oynayan tüm oyuncularımızın da içi rahat olsun.

DeletedUser

Guest
Yaklaşık 1 senedir bu oyunu oynuyorum.
Bu sürede yapılan her güncellemede, acaba mevcut sorunlar ve orantısızlıklar düzeltilip zevkle oyananabilir bir hale geldimi diyerek heyecanlanmma rağmen hep bu heyecanı kursağımdan geri içime tıyorum.
Ya Türkiye'deki oyun sahipleri, ya da bu oyunu yapan herkimse, bir türlü oyundaki aksaklıkları ve oyuncuyu rahatsız eden nedenleri ortadan kaldırmıyorlar.
Bunu bir örnek vererek açıklamak istiyorum.
Şerimizden ürün toplarken, birden karşımıza çıkan bir iletişim kutusu ve o kutuda yazan "Majesteleri rahatsızlık verdiğim için üzgünüm, önemli bir konu için sizi rahatsı ediyorum."
Yahu arkadaşım, siz zaten bu oyunu fantastik bir düşünceyle yapmadınız mı?
Normal şartlarda ben kral olsam, benim kapımı çalmadan birisi içeri girse ve bu sözleri söylese, dinlemeden kellesini uçurturdum.
Siz neden formatınıza sadık kalmıyorsunuz?
Eğer varsa ÖNEMLİ BİRŞEY aşağıdaki iletişim kutusunda nasıl mesaj geldiğinde yanıp sönen kutu varsa, oda öyle bir şey olsun.
Ve bunun gibi bir kaç HATALI gereksizlikler var.
Bıktırmayın şu oyundan insanı.

itsme

Well-Known Member
yahu nasıl adaletsiz bir mahalle dağılımıdır ya... 80bin civarı puanım var. 1buçuk milyonluk birsürü komşum. neredeyse alcatrazı olmayan yok.. bir günde ezdiler geçtiler.. çekirdek sürüsü girmiş gibi oldu şehrim.. oynasam ne olcak bu şekilde ki :((

DeletedUser

Guest
Merhabalar Arkadaşlar
Yanlış Yere Yazıyor Olabilirim O Yüzden Kusura Bakmayın

Kış Oyunlarının Son Görevinde Şekerleme Sat Diyor
Şehrinde Şekerleme Olmayan Arkadaşlar Ne Yapmalı
Yada Ne Yapabilirler.?

DeletedUser25030

Guest
Arkadaşlar ;
yeni çağ resimleri forumda arkadaşlardan bazilari yayinlandi.
Yeni çağ ne zamn gelecek bir bilgisi olan var mi

DeletedUser28721

Guest
fp anlaşmaları kesinlikle yasaklanmamalı.. eğer yasaklanırsa oyuncuların bir çoğu birbirinden kopuk oynamaya başlar , robot gibi hep aynı şeyler tekrarlanır ve devasa binalar olduğu seviyeden 1 seviye bile atlayamaz ve oyun gerçekten çok sıkıcı bir hal alır.. ben ileri çağın sonuna geldim eğer bu yasaklar devam ederse ben oyunu bırakmayı düşünüyorum.. ve benim gibi bir çok insanda bu gereksiz yasaklamalar yüzünden oyunu bırakabilir..

DeletedUser26122

Guest
Yapmayın şunu, işinize gelmeyen mantıklı bir kural oyuna dahil olduğunda, oyunu bırakırız tehdidinde bulunuyorsunuz. Asıl olan ise bu tehditlerinizi gerçekten dikkate alanın olmaması. Benim gibi neredeyse 1 seneden fazladır oyunu oynayanlar bu artı durumdan faydalandı ama, hepimiz bu FP anlaşmasının mantıksız bir uygulama olduğunu biliyorduk.

DeletedUser

Guest
benim 4 dünyadada oyunum var oyunlar benim forgeler benim nasıl olurda benim oyunumdaki benim forgemi nereye atacağıma ben kararveremem forge puanlarını istediğim gibi kulllanmam lazım böyle bi saçmalık yok cebimdeki parayıda nereye kullanacağımı söylesinler bari.

DeletedUser

Guest
Yeni kurallarla ilgili ciddi bir acik var ve yoneticilerinde bunun farkinda olduguna eminim.

Buyuk binalar baskalarina fp yatirmak cazip gelsin diye ilk 5`e fp, madalya ve ozalit odulleri sunuyorlar.Yani bu mentaliteyle bakarsak kural tamamiyla oyunun kendisine ters dusuyor. Benim onceligim genisleme degilde ozalit, madalya yada paket fp olabilir.

Mesela bn gelisimimi tamamlamadim ama madalya toplamak istiyorum ki genisleme acabileyim. Bu durumda fp yatirirsam kurar ihlali yapmis olacagim. Kurallar biraz ozensiz ve detaysiz hazirlanmis ve oyun icinde celisiliyor (buyuk binalar baskalari fp versin diye tasarlanmis hataliysam soyleyin). ve guncellenmesi gerektigi kanisindayim

http://forum.tr.forgeofempires.com/...pires-Türkiye-Resmi-Oyun-Kuralları-01-01-2014

Yaptiginiz parca parca aciklamalar var. Dolayisiyle yukarida ki linkte bulunan oyun kurallari icine 7. maddeye adapte ederseniz, biz de kurallar budur diyebiliriz.

DeletedUser26122

Guest
benim 4 dünyadada oyunum var oyunlar benim forgeler benim nasıl olurda benim oyunumdaki benim forgemi nereye atacağıma ben kararveremem forge puanlarını istediğim gibi kulllanmam lazım böyle bi saçmalık yok cebimdeki parayıda nereye kullanacağımı söylesinler bari.

Oyunlar senin puanlar senin, bu yüzden o puanları oynadığın dünyalarda harcamalısın. Bunda herhangi bir mantıksızlık söz konusu değildir diye düşünüyorum.

DeletedUser

Guest
bu ne rezillik böyle yaaaa.sadece farkettiklerimi söylüyorum.1- sabah baruthanenin ürünlerini topladım.yeniden üretime başladım.şimdi geldim eve baruthaneler yağmalanmis.saatleri farklı.üretim daha tamamlanmadı halbuki. 2-ticarete barut koymuştum.iptal ettim.barutlar geri gelmedi.60 barut gitti.3- ülkeme saldırıyorlar.1 dk içinde 5 kişi saldırıp yağmalanmazki arkadaş.sanki otomatik sanal bişey saldırıyor.gerçek kişiler değil.yoksa ben mi yanılıyorum.daha bunun gibi şeyler......

DeletedUser31229

Guest
EEn son gelen pachler ile birlikte yinede erzak üretimi aynı ve genişletme o kadar azki oyunda zevk aldım derken kısıtlanıyorsun bu çok kötü oluyor lwl atlamak için büyük yere sahip olman lazım ve erzak üremitiminide fazlasıyla artırman lazım hem yer kıstılı ve erzak az iken bunları yapmak cok zor ilk lwllerde görevlerinde etkisi ile bir seyler yapabiliyorduk ama gittikçe kısıtlanıyoruz inş burdan yetkili kişiler görür ve kısa süre içerisinde yardımcı olurlar çalışanlara kolay gelsin tüm oyun oynayanlarada sabır ve sans diliyorum

itsme

Well-Known Member
aynı mahallede uçurum kadar puan farkları varken kimse adil oyundan bahsedemez... o zaman sadece uzun süredir oynayan,
puanını tavan yapmış eski oyuncularla devam edin.. yeni oyuncu olarak herşeyimi talan eden ve başa çıkamayacağım kesin oyuncularla dolu bir mahallde oynamak mümkün mü?
ayrıca gelişmeler o kadar uzun ve zahmetli ki hiç tanımadığın insanların kıymetli forgelerini, anlaşma olmaksızın, sana-bana yatırmalarını beklemek çok ütopik...
diğer bir konu da, o kadar emek ve zaman verip oluşturduğun ülkenin, bir süre giremediğinde silinmesi... niye oynayalım ki o zaman? insanlık hali bir sorun olup giremeyebiliriz, neden dönemeyelim...
neyse bu koşullar altında bu oyun sadece zaman kaybı...

DeletedUser31003

Guest
bu oyunada güvenim kalmadı ..115 puanlık PandoraBox ın oyununa bakarsanız beni anlarsınız... bıraıkıcam valla

DeletedUser31003

Guest
2 aylık kadar oyuncuyum adminler görecektir 50 tl veya üzeri para verdim fakatttt 115 puanlık birisi benim değil 1 milyonluk oyuncu gibi oynarsa güvenim kalmaz ve kalmadı.. örnek PandoraBox .... İyi bir açıklama gelmesse özelime bırakıcam çünkü paralı oynuyorum şu son 7 günde 25 liralık yıldız aldım.. Adminnnnlerrr.. cevap bekliyorum ...