• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

M1 Grand

Well-Known Member
Ürünleri toplayacağınız saati ayarlayabilirseniz, diğer konularda sıkıntı yaşamazsınız. Tabiki her insanın yaşam şekli farklıdır. Kiminin işi vardır, kimi hastadır vs oyuna çok vakit ayıramaz. Siz de haklısınız kararınıza saygı duyuyorum :) ancak durum bahsettiğim gibi, bu konu hakkında bir çalışma yapılmadı, yapılmayacak gibi görünüyor.

DeletedUser34951

Guest
bu koşullarda da zati bir çok oyuncu oyundan soğur oynamaz hayırlısı :)

Gospodar

Well-Known Member
aycibin haklı olarak şikayetini yazmışsın ancak adminlerin mahalle dağılımı konusunda yapacak bir şeyi yok diye biliyorum. Ayrıca komşular pazar gününden pazar gününe değişir bence biraz daha bekle :)

DeletedUser34951

Guest
aga adminler bişi yapsın diye demedim en azından oyunun yazılımını yapan yöneticiler vs. vs.vs artık kimse bu şikayetleri onlara ulaştırsınlar yeter biz ulaştıracak değiliz sonuçta evet pazardan pazara değişiyor fakat fark eden bişi yok yine rakiplerim milyonluk çıkıyor :))

Gospodar

Well-Known Member
Şuan benim mahallemde 85 komşu var 78 tanesi gelecek ve buzul gelecek oyuncusu, kalan 7 kişi de sömürge çağında :) Bu alt çağdaki oyuncular genelde bir hafta durup sistem tarafından başka mahallelere gönderiliyorlar. Tavsiyem biraz daha bekle pes etme :)

DeletedUser34951

Guest
bakalım inş. pazar dediğin gibi olur komşular biraz daha mantklı gelir bekliyim bakim pazartesiye kadar :)

DeletedUser34801

Guest
Ben ara sıra sms yolu ile elmas alıyordum fakat bunu hem telefondaki android sisteminden kaldırıldı ve bilgisiyardaki sms sisteminden azaltıldı. Ben yanlış bir strateji izlenmiş çünkü Benim gibi bir cok arkadasımda eminim bazen sms yolu ile elmas almaktadır. Bunun sebebi hem kolay olması hemde kredi kartı bilgilerini girmemiş olman. Şuan açıkcası bu durumda dolayı hiç elmas almıyorum.,

DeletedUser35281

Guest
selamün aleyküm beyler bende açık fikrimi söylüyecem bu travian şekli olsaydı daha güzel olmazmıydı çok ağır geldi belkide yeni başladığımdandır oyun hakkında nasıl çok asker sahibi olabilir köyü nasıl sağlam yaparım bu konuda bilgi verilmesini istiyorum ..saolun

izcesur

Well-Known Member
Hiç ordu beslemeyen hesaplara yapılan dandik saldırıların sonunda pvp kule yarışmasında sıralamaya girmek hiç adil değil. pvp müsabakalarının oyunun açtığı sektörlerle sınırlı olması gerekir

izcesur

Well-Known Member
Tek bir askeri binası olmayanların her seferinde pvp kule şampiyonu olması -hem de açık ara- tuhaf değil mi. :)))

DeletedUser35188

Guest
Şahsen benimde askeri binam yok ama seferlerden topladigim eklentisiz askerler var ve uretebilecegimden fazlasi oluyor asker üretim binası olmadan da asker sahibi olunabiliyor

izcesur

Well-Known Member
:))) Onu biliyuorum Her PVP turnuvasında yani her hafta 100 küsür savaş kazanmanın bu yolla mümkün oplmadığını bilecek kadar bu oyunu oynadım

izcesur

Well-Known Member
Kuralsız oyun olmz.... Askeri birliği olmayan şampiyonlar. Üretim binası olmayan tüccarlar. Alış verişin olmadığı bir mahalle... Galiba ne yaptığınızı bir daha düşünmelisiniz

DeletedUser30659

Guest
bu 2x2 yolları bi tık kaydırınca neden kullanamıyoruz biri bana bunun mantıklı bir açıklamasını yapabilr mi? tam şehri düzenledim oldu dedim . Sevinçle yolları yerleştiriyordum :(:( şu an oyunu bırakma hissine kapıldım :(

DeletedUser35290

Guest
oyun çok zevkli diğer oynadığım oyunlardan bi tık daha tutkulu tek beğenmediğim yönü aynı lavel de olduğum kişiler yerine üst lavel deki kişilerin de saldırı yapması. Örneğin ben ilerleme çağındayım bir sonraki modern çağ daki şahıs bana saldırabiliyor peki saldırsın da benim savaş gücüm ile onun savaş gücünü bir tutmanız çok saçma. Hangi çağ da isem o çağdaki kişinin saldırması daha mantıklı değilmi ? güç dengesi diye birşey var. onca saat bekle üret sonra üst lavel deki gelsin alsın ürettiğini hiç adaletli değil tek sinir olduğum nokta bu sürekli biri size saldırıyor ve her gün ürettiğinizi alıyor siz ne yaparsınız ? ben önce uyardım baktım gene saldırıyor güçlü adam nekadar savunma yapabilirimki insan sinir oluyor. sonra sövdüm beni şikayet etti ve 1 gün banlandım. bunun olması hem haksızlık hemde böyle durumlara zemin hazırlamış oluyorsunuz. ve o adam hala benim komşum ve ben onu silemiyorum buda ayrı bir sıkıntı. sanırım oyunu bırakacağım

DeletedUser28410

Guest
Bu oyun aslında çok güzel. Ancak beğenmediğim bir yönü var. Ürün bulmak büyük sorun her zaman pazardan alamıyorsunuz üretiyorsunuz ama birileri gelip onu yağmalıyor. Dikkatimi çekiyor bu oyuna başlayan çok insan var ancak insanların çoğu yağmalama olayları başladığında oyunu terkediyor. Bu benim yıllardır gözlemlediğim bir durum. Bu oyun bu yüzden çok fazla sayıda oyuncu kaybetti. Bu türden oyunlar içinde bence en iyisi ama bu yağmalama yüzünden oyunda sürekli kalanların sayısı oldukça az. Yağmalama bence ya iptal edilmeli yada aynı dönem aynı savunma ve saldırı bonuslarıyla savaş olmalı. Bakıyorsunuz arkadaş ilerleme döneminde ona yakın çağın %100 bonuslu tanklarıyla saldırıyorlar. Tabi ilerleme dönemindeki arkadaşın hiç şansı yok. O kadar zaman o kadar bekleyiş birilerinin yağlamalaması sonucu yok oluyor. Benim önerim yağlamanın kaldırılması. Çünkü bazıları hiç üretim binası yapmıyor çünkü yağmalama yapmak üretmekten daha karlı. Sizden üç dört dönem alttaki kişileri çok rahat yenebiliyorsunuz. Bu nedenle üretim, nüfus ve mutluluk yerine askeri fabrika kurup insanları yağmalamak herzaman daha mantıklı. Ama oyunda olsa insanların emeğini çalmak güzel bir şey değil. Bence yağlamalar kaldırılmalı.

DeletedUser35290

Guest
çağ atladığımızda önce maden yataklarını açmamızı istiyorsunuz ama haritada maden yataklarını bulmak için cebelleşiyoruz. çağ atladıkça ürün bulma sıkıntısı yetmiyormuş gibi birde haritada yüzlerce ürün bulup haritayı açmamızı istiyorsunuz ben şimdi okadar ürünü bulup da neden erzak ve para için haritayı açayım? ilk etapta maden leri verin de bizde malzeme sıkıntısı çekmeyelim. Fpv turnuvası çokda önemli değil

DeletedUser30468

Guest
Yöneticilere sesleniyorum st.marks para artışını yok sayiyor buna bir care bulun lutfen