• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser28522

Guest
Buzul gelecek çağ ile şimdiye kadar 3 teknoloji den, 2 haritadan, 2 madalya genişlemesi ve birde premium genişlemesi olarak 8 genişleme verildi bu çok iyi bir rakam hatta şuana kadar çağlarda verilen en yüksek rakam.
Yenilikler geldikçe tabiki yeni genişlemelerde eklenir oyuna buzul çağın devamında bunu hep birlikte göreceğiz.

DeletedUser22500

Guest
Merhabalar,
İki önerim olacaktı. Bu otomatik savaş sistemini savaş alanına girmeden yapabilsek. (Örnek vermek gerekirse müzakere sistemi gibi savaş alanına girmeden otomatik savaş)

İkinci önerim ise, pazarda ürün satın alırken bazen mahalledeki kişiden ürün alıyoruz. Hali hazırda fp olmadığında pencereleri kapatıp fp satın alıp, sonra pazardaki teklifi satın alıyoruz. Bunun kısayolu yapılsa hiç fena olmaz.

DeletedUser34814

Guest
şirket oyuna gırmeyene elmas verıyor :) oyuna gırenede versın

en azından onlıne suresıne gore sayaclarda azalma olsun ☻

DeletedUser34983

Guest
Merhabalar,
İki önerim olacaktı. Bu otomatik savaş sistemini savaş alanına girmeden yapabilsek. (Örnek vermek gerekirse müzakere sistemi gibi savaş alanına girmeden otomatik savaş)

İkinci önerim ise, pazarda ürün satın alırken bazen mahalledeki kişiden ürün alıyoruz. Hali hazırda fp olmadığında pencereleri kapatıp fp satın alıp, sonra pazardaki teklifi satın alıyoruz. Bunun kısayolu yapılsa hiç fena olmaz.
bu önerilerinizi forumumuzun öneri kısmında da açarsanız daha faydalı olacaktır .

DeletedUser35024

Guest
Komşu saldırılarında saldırılan tarafında bir seçeneği olmalı.İstemezse otomatik savaşabilir.Ama isterse kazanacağı birçok savaşı maalesef kaybediyoruz.Bence bu düzenleme yapılırsa 1 milyonluk kişi ile 200.000 lik kişi kazanma şansı açısından biraz daha yaklaşabilir.Çünkü diğerinin adı Katliam.

DeletedUser35024

Guest
Şu anda 1 milyon üstü puana sahip bir 5-6 kişinin ve bir sürü 600-900.000 li puan sahibinin bulunduğu bir mahalledeyim.Tüm üretimlerimi neredeyse durdurdum.Sizden Yok Deal kalesi kurun yok ... yapın gibi gerçeklikle alakası olmayan öneriler de beklemiyorum.Kendimi Gladiyatör ve aslanların önüne atılmış ama aslansın sen yaparsın denilen bir tabloya uygun görüyorum.Üretim saatlerini değiştir veya şöyle yap önerinizde maalesef oyunun tadını kaçırıyor Sadece benzer puanlardan mahalleler hazırlayın yeter.Yoksa maalese
f bu eziyeti daha çok çekmek istemeyebilirim.Sağlıcakla kalın.

DeletedUser34843

Guest
Oyunun sevmediğim bir yanı var o da, komşulukların iyi ayarlanmamasıdır... her komşu kendi çağında bulunmalı... bu olmuyorsa bile en azından bir alt çağ ile bir üst çağ dışında olmamalı yani; her komşulukta en fazla 3 çağ bulunmalı, her haftada güncellenmeli...

DeletedUser34843

Guest
Yönetime bu durumu yazdığımda bana şöyle dedi; aktiflik durumu, saldırı, ilerleme durumuna göre otomatik komşuluk oluyormuş... iyide o zaman güncellemeler ile bu durumu değiştirebilirsiniz... veya biz bu oyuna arada sırada girelim, saldırı yapmayalım, ilerleme içinde binalarımızı yükseltmeyelim... yani kısacası istenen bu...

DeletedUser34843

Guest
Komşu saldırılarında saldırılan tarafında bir seçeneği olmalı.İstemezse otomatik savaşabilir.Ama isterse kazanacağı birçok savaşı maalesef kaybediyoruz.Bence bu düzenleme yapılırsa 1 milyonluk kişi ile 200.000 lik kişi kazanma şansı açısından biraz daha yaklaşabilir.Çünkü diğerinin adı Katliam.

Bu konuda sonuna kadar haklısın reis... saldırı yaparken maunel olarak yapabiliyoruz da, neden savunurken manuel savunamıyoruz...
1.oyunda değilsek otomatik savunma yapılabilir...
2.eğer oyunda isek saldırı aldığımızda ekranın bir köşesinde kırmızı savaş var ikonu aktifleşebilir ve hemen oraya tıklayarak oyuna girip en azından kaldığı yerden manuel olarak devam edebiliriz...

serdalca08

Well-Known Member
Benide betada öyle bir mahalleye atadı ki sistem çeşit çeşit stratejileri uygulayan insanları görünce ne kadar adult bi oyun oynadığımı idrak ettim.
Emperor123 nicli oyuncunun 5,6 milyon puana sahip EE ne var burada diyeceksiniz .Yönetim binası demir çağına ait şehrinde kurulu ; 72.seviye şato 14. seviyede ark 3.seviyede buzul sera ve yazmaya üşendiğim diğer devasalar.
JrRyan nicli oyuncu 2.2 milyon puana sahip ve tunç çağına ait yönetim binası & 10. seviyede buzul sera 10.seviyede voyager ,10.seviyede yenilik kulesi, 27 seviyede şato, 13.seviyede Cape carnaval vs devasalara sahip oyuncuları aynı mahalleye toplayan sistem.Bu genel sistemi yaratan yazılımcı tüm samimiyetimle söylemek gerekirsek ; bunu yapan adam yaptığı bu oyunu oynamaz .

DeletedUser34843

Guest
reis benim anlayamadığım, şatoyu neden 72.seviye yapmış... çünkü buzul çağa gelince şatoyu silmek daha mantıklı olacaktır... bir müddet sonra görevler artık olmayacak... para veriyor dersen, para veren daha iyi ve daha mantıklı binalar var... acaba daha demir çağından artık ileri ki çağlara bir den geçiş yapacak ve alacağı ödüllerin miktarı, harcadığı fb den daha mı karlı olacak...

mr.batuhan

Well-Known Member
Ticket attım ama net bir cevap alamadım buraya da yazıyorum artık lütfen biri sesimi duysun.

Uzun zaman öncede söyledim şimdi de söylüyorum.
Komşu ve Lonca Sohbetinde çoook eskiden yazdığım mesajlar halen duruyor. Genel sohbetteki gibi güncel olmuyor sürekli. Daha da çözülmese üzerinden seneler geçse de eski mesajlar kalacak neredeyse.

serdalca08

Well-Known Member
reis benim anlayamadığım, şatoyu neden 72.seviye yapmış... çünkü buzul çağa gelince şatoyu silmek daha mantıklı olacaktır... bir müddet sonra görevler artık olmayacak... para veriyor dersen, para veren daha iyi ve daha mantıklı binalar var... acaba daha demir çağından artık ileri ki çağlara bir den geçiş yapacak ve alacağı ödüllerin miktarı, harcadığı fb den daha mı karlı olacak...
Herkesin aklı bir olsa koyuna çoban bulunmazmış hacı abi eleştirdiğim konu insanların fikirlerini değil ,yozlaşmış sistemin takendisi.

DeletedUser34951

Guest
merhabalar dostlar genel olarak araştırmadım ve böyle bi konu açıldı mı bilmiyorum sadece bir şey danışmak yada yorumlamak istedim
oyundaki puanım 500 bin ve ilerleme çağındayım gözüme çarpan şey ise rakiplerimin buzul gelecek ve 15 milyon 10 milyon puandalar ve haliyle ne onlara saldırabiliyorum nede onların saldırısına savunma yapabiliyorum sürekli sömürülme durumundayız benim gibi olan bir çok arkadaşın olduğu gibi şimdi sormak istedim şu bu mantık nasıl bi mantıktır ? arada kaç puan ve kaç çağ var! her gün fiks olarak saldırımı yiyiyorum ve yağmalanıyorum bu şartlarda benim gibiler nasıl gelişecek? oyundaki komşu dağılımı neden bu kadar rast gele seviyeler birbirine neden bu kadar zıt kutuplarda bu şartlar altında zaten gelişemem dicfeksiniz ki savaş oyunu normaldir vs.vs. elbette savaş oyunu elbette kaybetmekte var kazanmakta saldırıları fakat demek istediğim noktayı sanırım anladınız buzul gelcek oyunun son noktası yani aramızdaki çağ faktörünü ele alırsak hiçte mantıklı rekabetmiş gibi görünmüyor!!!

DeletedUser4557

Guest
Aycibin arkadaşın görüşlerine aynen katılıyorum. 80 tane komşu olacağına 15-20 olsun herkes aynı çağda olsun saldıran saldırmayan belli olsun. bende yağmalıyorum ama gözle gözüken bariz bir adaletsizlik mevcut. Düzeltilir mi bilmem ana konunun değerlendirilmesi gerekir.

DeletedUser34951

Guest
Görünen O ki yönetim tarafından kimsenin bu tip şikayetlerle ilgileneni yok oku takip ettim ve bi çok kişi aynı konudan muzdaripken hiç bir yönetici oralı olmamış saolsunlar çok sürmez bu şartlar altında oynamam olur bitir haklı rakebete elbette varım ama haksızlığa gelemem buzul gelecekle bnm ilerleme çağı askerleri ne kadar mantıklı bir savaş çıkartabilir ki!!! saolun yönetici arkadaşlar ilgilendiğiniz için hızınıza yetişilmiyor konu cevaplamakta öyle ki sanırım bu problem sizler tarafında gayet normal karşılanıyor emek veriliyor bu oyunda ve bu emeği haksız bir rekabet ile çalınmasına göz yumulmaz malesef bnm seviyemdeki biri gelsin ki sürekli atıştığım biride var ondan yana sorunum yok fakat dediğim gibi 15 milyon puanlık birisiyle 500 bin puanlık birisi arasında savaş rekabet olmaz sömürülmek emek hırsızlığı olur açık ve net kısa bir süre daha beklicem cevap verilmez ise daha fazla bu oyunda zaman kaybetmenin anlamının olmadığını önemsenilmediğini anlamış olucam ve bir daha oyuna da girmem bazıları derse 1 kişi gitse ne gitmese ne diye elimden geldiği kadarda bu oyunu oynayan tanıdıklarıma da tavsiye etmem olur biter boşa zaman harcanması insanın zoruna gidiyor sonuçta...

M1 Grand

Well-Known Member
Selamlar, aycibin aynı durum benim başıma da geldi, bir çok kez ticket açarak bu dengesizliği dile getirdim. Yöneticiler çok ilgili..! bana verilen cevaplarda şöyle dediler: Oyunda ne kadar vakit geçirirseniz sistem otomatik olarak komşularınıza yüksek puanlı oyuncular atıyor, yağma yemek istemiyorsanız üretim saatlerinizi değiştirin, devasal binalarınızı yükseltin veya teknoloji açıp çağ atlayın. Üretim saatlerini değiştirmek dışında diğerleri hiç mantıklı gelmiyor, devasal bina seviye atlatmak ve çağ atlamak için çok zaman, ürün erkza, para vs lazım. Devasala yatırım yapsan teknoda ilerleyemezsin, tekno açsan devasallı geliştiremezsin. Size önerim , kendinize üretim saati belirleyin, telefon alarmınızı kurun o saatte toplayın derim :)

DeletedUser34951

Guest
ne kadar mantıklı oyunda çok zaman geçiriyorum diye rakiplerimi yenemem hep ezilir sömürülürüm sistem çok mantıklı..!!! dediklerinizden bazıları mantıklı olabilir ama bi oyuna göre hayatımı yönlendirecek değilim bu da bana hiç mantıklı gelmiyor bu şartlar altında oynamam daha iyi sonuçta bir çok online oyun var illa bu oyun olacak diye bi kaide yok :)