• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim Yaz Etkinliği 2021 Geri Bildirimleriniz

Etkinlik sizin için nasıl geçti

• Genel olarak başarılı +20

Oylar: 23 62,2%
  • Başarısız -20

Oylar: 9 24,3%
  • Süre yeterli +20

Oylar: 19 51,4%
  • Süre çok uzun sıkıcı oldu -10

Oylar: 2 5,4%
  • Süre çok kısa yetersiz -10

Oylar: 1 2,7%
  • Özel bina veya binalar etkileyici +20

Oylar: 18 48,6%
  • Özel binalar gereksiz -20

Oylar: 4 10,8%
  • Görevler çok kolay +20

Oylar: 6 16,2%
  • Görevler çok zor -20

Oylar: 6 16,2%
  • Büyük Ödül binasında hedeflediğim seviyeye ulaştım +20

Oylar: 17 45,9%
  • Büyük Ödül binasında hedeflediğim seviyeye ulaşamadım -20

Oylar: 9 24,3%

• Toplam oy kullanan
    37

Hilal2021

Member
Güzel bir gün gibi başlamıştı, önce bir baobab'ım oldu. "Yaşasın, bir ormanım olmak üzere!" dedim. sonra altın, 2 adet 2 ilerleme kazanca sevinçten havalara uçtum. olaylardan hiç altın çıkmaması ise sevincimi katladı.
Etkinlik benim için bir işkence gibi devam ediyor.
yırtınarak ve demir aldıkça ellerimin nasır tuttuğu ilerleme ödülünü teselli olarak söylemezsiniz değil i?

Hilal2021

Member
43'e geldim ve etkinlik görevleri günde 1 tane ile sıınırlandı. oyunlar, oyuncularını online tutmak için emek harcarken, siz, "hadi ertesi gün gel" diyorsunuz. ilginç.

Tulkas

Well-Known Member
Milleti birbirine kırdırdınız ya :)) Bırakın şu etkinliği artık, başka bir şey bulun :)

ORHAN 50

Well-Known Member
Tilki totemi değil Tiki totemi ayrıca çarkı uygun zamanlamada durdurursan en iyi binayı alabilirsin mesela ben 1 adet gözcü yeri elde ettim bu etkinlikten
Her ne tiki ise. Sen uygun zamanlamada durdur sana 1 ay tüm hasatımı atarım. Hatta 1 yıl. Sen tiki totemini fazla kaçırmışsın o yüzden totem yapmaya başlamışsın.

Hilal2021

Member
Bugün 4. veya 5. gün ve ben hala sıradaki büyük ödüle ulaşamadım. 3 tane olaydan altın kapmama rağmen birde... dahası önümde 3 adım daha var. Bu etkinlik için ilk gün verdiğim 10 üzerinden 2 için insafsızlık yaptım mı acaba diye düşünmüştüm ama şu son 4 gün bıktırdınız yeminle... şu etkinlik bir biteydi iyiydi... günde 1 saat sıfırlama altın, 1 tanede görev , 2 altınla+3 olay altınıyla 4 günde geldiğim nokta... yazık.. işin en komiği de ne biliyor musunuz? ben forumları hiç sevmem ve üye olmam. sırf bu etkinlik yüzünden, komediyi anlatmak için foruma üye oldum..

RA-ATUM

Well-Known Member
İçinde şans faktörü olmayan sadece beceri ve emeğe bağlı etkinlikler yapın. Çünkü sanal ortamda "şans" diye bir şey yok, allogritma vardır. İşin içine "şans" denilen şey girdiğinde aklıma sadece oyunu kuranların çıkarlarına veya amacına yönelik yazılım ve kodlar gelir.

weboliks

Active Member
İçinde şans faktörü olmayan sadece beceri ve emeğe bağlı etkinlikler yapın. Çünkü sanal ortamda "şans" diye bir şey yok, allogritma vardır. İşin içine "şans" denilen şey girdiğinde aklıma sadece oyunu kuranların çıkarlarına veya amacına yönelik yazılım ve kodlar gelir.
Tamamen aynı fikirdeyim +1.

Tamamen şansa dayalı etkinliklerle neyi amaçlıyorsunuz? Hadi çark olayı şansa dayalı tamam, ilerleme işini neden şansa dayalı yapıyorsunuz.

Summer Event 2021 Banner.png

Değerli oyuncularımız, Yaz Etkinliği 2021 geri bildirimlerinizi bizimle burada paylaşın.

Etkinlik gayet güzel. Bircok platformda altin dagitiliyor, Facebook, tiktok,v.b hemde iyi miktarda dagitiliyor sanirim, Yani reklam kabul ama sehirde olay toplamalarda da altin konulabilir, siz "var" diyeceksiniz ama bana oyunun basindan beri sadece 2 defa 1'er altin geldi. Yani birazcik ta olsa bu adalet dagitmak olur yada gönül alma. Umarim bu konuda bir calisma yapilir. Etkinlikteki emekleriniz icin tesekkürler etkinlik oldukca basarili.

Zaharyas

Well-Known Member
Her ne tiki ise. Sen uygun zamanlamada durdur sana 1 ay tüm hasatımı atarım. Hatta 1 yıl. Sen tiki totemini fazla kaçırmışsın o yüzden totem yapmaya başlamışsın.
arada sırada durduramadığım oluyor ama şuana kadar çevirdiklerimin yaklaşık tahmininde %40'ında en iyi ödülü tutturdum %50'den az olmasının sebebi görevlerin zor olması, en iyi ödülü başkasının aldığı zaman çevirmeler, çevrimiçi olamadığım için günlük 1 korsan altınını sık alamadığım için vs. ama bunda en önemli etken çevrimiçi olamamam ve görevlerin zor olması çevrimiçi olsaydım belki bu sayı %50'den yukarı olurdu ve totem yapmıyorum çarkı çevirirken sarı yuvarlağa odaklan tam o oraya gelmeden 2 eşya uzaklıktayken durdur ve oluyor arada sırada tutturamadığın da olur ama tutturduğun zaman kötü bir ödül gelmez etkinlikteki ödüllerin çoğu efsane ötesi arada karşına iyi ödül çıkmadığı zaman da yenilersin ve döndürürsün. Her oyun illaki biraz zor olur yani bu oyun da olur buradaki maksat sadece eğlenmek

Mimar Filiz

Active Member
Çok keyifli bir etkinlikti. 6 Dünya da 1
Ana dünyam ilk şehrimde 9 diğerleri şuan 8 de
Ödüller muhteşem tek üzüntüm her şehrime ne yazık alamadım ve en fazla 4. seviyede şuan Vali :) Gemi ve Gözcü yeri... Kısmet gerçi daha etkinlik bitmedi. Ben ilk kez oynadığım için geçmiş ile ilgili yorum yapamıyorum. Lakin çok keyifli bir etkinlik. Olay geçmişinde sanırım her dünya korsan parası vermiyor. Bazı dünyalarda aldım :) ilk etkinliği acemiliğimden ve başlamıştı sanırım tamamlayamadım. Lakin 2. etkinliği tamamladım buda bitmek üzere. Çok teşekkürler... Keyifli oyun için.... Şehirlerim için çok faydalı bir etkinlik oldu. Üstelik hata yapıp çağ atlamıştım. 2.si bir arada çıktı. :) Tekrar çooook teşeşkkürler

Mimar Filiz

Active Member
Elmas almadan tamamlayabilirim diye düşündüm bazı kentlerimde ne yazık ne gözcü yeri ne Vali konağı kuramadım. Kurabildiklerimde de 9seviyeye ulaşamadım. Allahtan korsan yuvalarını tamamladım. Tabi elmas almanın faydaları ile... Bu oyunu elmassız oynamak zor diye düşünüyorum.... Bugün alıp tamamlayayım dedim ne yazık vali konağı, gemi, gözcü yeri ne seçim kiti var çarkıfelekte ne de seviye için geliştirme kiti :) Yinede teşekkürler

FF Afrexia

Well-Known Member
Yenile ve döndür yaptığınızda gelecek ödül çarkta zaten eksik gözüküyor yani ister direk durdur diyin ister tamamen dönmesini bekleyin kendi dursun aynı mantıkla düşününce o zaman normal döndürmede de geçerli mi bu demek ki çarkın dönmesi sadece görsel zaten durdur demek ya da dememek arasında fark yok
Diğer bir konu ise etkinlik binası motivesi yağmaya karşı binayı koruyor mu wiki sayfasında bu belirtilmemiş

MortisManivela

Well-Known Member
bence ekstra 5 görev daha olmalıydı birçok kişi korsan yuvasının yükseltmesini fulleyemedi. Hep 1 eksiği kalıyor 7. seviyede.

Deadwood22

Member
bence ekstra 5 görev daha olmalıydı birçok kişi korsan yuvasının yükseltmesini fulleyemedi. Hep 1 eksiği kalıyor 7. seviyede.

Innonun neredeyse her oyununda olan bi mekanik bu, etkinlik ödülü %95 oranında yapılabiliyo genelde geri kalan %5 için elmas harcamak durumunda kalman sağlanıyo. Şans faktörü ile %100 e ulaşanlar mutlaka vardır fakat azınlıkta, kısaca innoya para lazım :)

Aysimaa

Active Member
Innonun neredeyse her oyununda olan bi mekanik bu, etkinlik ödülü %95 oranında yapılabiliyo genelde geri kalan %5 için elmas harcamak durumunda kalman sağlanıyo. Şans faktörü ile %100 e ulaşanlar mutlaka vardır fakat azınlıkta, kısaca innoya para lazım :)

Bu oyunda şans faktörü yok , belki çarkta belirli bir oranda vardır " Ana ödül için şansada gerek yok , stratejiyi iyi kurarsanız ana binayı tamamlarsınız. "sen tamamladın söylemesi kolay deme" bundan önceki etkinliklerde tamamlamadığım 2 ana bina var, bunu tamamladım +1 adet 1. seviye stokta duruyor antikacıda satacağım, Tavsiye : Stratejini iyi kur , iyi oyunlar

Aysimaa

Active Member
Şimdi gelelim benim eleştirilerime ;

1 - Çark bu kadar'mı kötü programlanabilir. çarkı çeviriyorsun dönerken bir bakmışsın başka bir oyuncu çarkı yenilemiş, sözde hedeflediğin ürün yerine "çarkta olan hediyeler yerine" alakasız ve çok ucuz hediye geliyor.
SORU : Neden çark çevrildiğinde bir başka oyuncunun müdahalesine izin veriyorsunuz,? ( bu tamamen üçkağıtçılık. )

2 - Takıntılı olunca sınır tanımadan tam takıntılı oluyorsunuz

Soru : Neden sürekli palmiye , tiki totemi , vs. gibi antikacıda bile max 200 antika parası eden ürünleri veriyorsunuz. Neden İllaki MUTLULUK ?

3 - hediyelerde orantısızlık

Soru : Antikacıda para etmesi için Kriterleriniz nedir, erzak , para karşılığı yapılan binalar " ürün binaları" 200 ap civarında ?
çarkta para ve erzak veriyorsanız ürün bina değerlerinin daha fazla ederi olması gerekmezmi ?

4 - Etkinlik merkezi
Çok saçma ve gereksiz bina ,Şöyle'ki her oyuncuya aynı ödül veriliyorsa Ödülün bir anlamı kalmıyor aksine daha kötü oyuncularla dalga geçiyorsunuz dahada kötü etkinlik içinde o bölüm için ayrılan yerde OYUNCU lehine farklı bir ödül verilmesini talep ediyorum " FP , Ürün , Üretim , Askeri bina vey Devasa ozaliti seçme hakkı tanınabilir bu oyuncunun lehine olacak "binalarda da seçme hakkı verilmeli" şekilde düzenlemenizi öneriyorum.
Lütfen biraz daha DİKKAT ! Oyun Oyuncu aleyhine değil, Oyuncu Lehine olmalıdır

iyi çalışmalar

Deadwood22

Member
Bu oyunda şans faktörü yok , belki çarkta belirli bir oranda vardır " Ana ödül için şansada gerek yok , stratejiyi iyi kurarsanız ana binayı tamamlarsınız. "sen tamamladın söylemesi kolay deme" bundan önceki etkinliklerde tamamlamadığım 2 ana bina var, bunu tamamladım +1 adet 1. seviye stokta duruyor antikacıda satacağım, Tavsiye : Stratejini iyi kur , iyi oyunlar
Görevleri ve günlük girişler dahil olmak üzere olaylardan gelen ''şansa'' haklar ile birlikte alınabilecek bütün korsan altınlarını alan biri olarak söyleyebilirim ki ana binanın son parçası azınlığa nasip olmuştur. Bir çok oyuncuya baktığımda çoğunun son parçası eksik, senin gemin hep 3 gitmiştir bizimki 1 gitmiştir yapacak bir şey yok, şans :) Bizim geminin dümenine elmas sıkışmış 3 5 atamadık :D