• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Soru - Cevap

• Konuyu başlatan DeletedUser42
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser29939

Guest
Bug

Eski başlık arşiv'e taşınmıştır: Soru - Cevap(arşiv)

Sorum şu olacak: Genel sıralamada 230.000 puanı olan ve ilerici çağda olan bir oyuncu (her türlü donanımı tamam), 14.000 ve zirve dönemde olan bir oyuncuyla aynı mahallede yer alabilir mi, hatta saldırı düzenleyebilir mi ?

Mahallede en yüksek puanlı oyuncu ise 44.000 ve daha geç döneme ancak geçmiş durumda :)

Yeni mahalle sistemine göre olmaması lazım, ancak oyuncunun genel listede görünen puanı 230.000, mahallede GÖRÜNEN puanı 3.400! Yani, 230.000 puanlık bir kaybı görünüyor. Düşünün, 3.400 puanlı birisi İlerici çağa ulaşmış ve size saldırıp habire yağma yapıyor :) Mahalledeki puanı düşük göründüğü için saldırabiliyor. Ancak bu durum, mahalle oluşturma sisteminin yanlış işlediğini gösteriyor.

Sorunu bildirdim ve detaylı olarak açıkladım, ancak 4-5 yazışmaya rağmen supermod'uma derdimi ve SORUNUN neden sorun olduğunu anlatamadım. Bu konuda ilgili VE bilgili kimse var mı ?

DeletedUser

Guest
bulloc1
aynı şeyi yaşayan bi arkadaş vardı bizim
oyuna bi süre girmemiş ve sistemden düşmüş
daha sonra oyuna geldiğinde 280 binlik adam komşularda -4000 puan görünüyor
ve komşuları da çok düşük seviyelerde
o da isyan ediyor, komşulardan puan alamadığı için
geçici bi durumdur, yeni komşu sisteminde şöyle bir durum var
ilk 80 kişiyi aynı mahalleye sonraki 80 i aynı mahalleye vs gibi bir sistem olursa
loncaların düzeni bozulur ve yine arada çok fazla farklar olur
1 milyonluk adama 80 komşu verdiğinde en düşük puan yine 200 bin falan olacaktır

DeletedUser269

Guest
mahalle sistemi sıralamaya göre değil çağa göre yapılıyor ama oyuna uzun süre girmeyince seni ölü mahalleye alıyor geçici olarak. oyuna döndüğünde bir sonraki mahalle birleşmesiyle yine kendi çağında olanların mahallesine dönersin

DeletedUser

Guest
pvp kulelerinde puanlar

ulesi çikti ama bi baktim tunç devri kulesinde tekrar turnuva başlamiş ben bi kere oluyor saniyordum turnuvalari yani turnuvalar her hafta bir birinci belirleyip 1 haftada bir şampiyon mu belirliyor? Ve demir devri kulesindede turnuva var ama orada hiçbir isim yazmiyor hiç kimse puan alamamiş oradanasil puanimiz olcak? Ve demir tunç devri kulesinde 7 kişi var benonlara saldirdimm 24 saat sonra bidaha saldiricam ama orada ismi yazmayan komşularima saldirsam o tunç devri kulesinde puan alirmiyim? Ve 1 kişiye saldirdim hem tunç devri hem demir devri turnuva kulesindede puan gelir mi bana

Arkadas senin birliklerin hangi caga aitse o caga puan alirsin. saldirida kullanmis oldugun biligin en ust cagina

DeletedUser26939

Guest
Konu dışı mesajlar temizlenmiştir.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser10196

Guest
24 Eylülde yapılacak güncellemede

PvP Turnuvalarının bitiş zamanı çalışan insanlar düşünülerek 9-11 olarak değiştirilmiştir.

diye bir açıklama var bu 9-11 ..21/23 olarakmı alalım yoksa sabah 9/11 olarakmı eger sabah 9/11 olarak düşünürsek çalışan insanları düşünmemiş olacaksınız 80 kişilik komşuyu manuel savaşan biri sabah 07 de uyanmalıki bitirsin
pazar günü kule için hiç kimse sabah 07 de kalkmaz herhalde bu saat konusunu açıklayabilirmisiniz lütfen

DeletedUser28438

Guest
bitiş zamanı sözünden benim anladığım,
önceden 16-18 yani 4/6 arası bitiyordu. şimdi akşam vakti geç saatlerde bitecek diye anladım.

DeletedUser10196

Guest
İlk okudugumda bende öyle düşünmüştüm inşl. öyledir
bence en baştan bu güne kule bitiş zamanı geceye denk gelmeliydi tüm hafta çalışan insan pazar günü gündüz saatlerinde mutlaka bir program yapıyor sadece kule saati yüzünden kulede istedigini yakalayamayan oyuncular var .
güncellemde açıklanan 9 / 11 saatlerini 21 / 23 olmasını ümid ediyorum

DeletedUser

Guest
selam arkadaşlar acaba inşa ettiğimiz herhangi bir binayı yıkabilirmiyiz?

DeletedUser

Guest
evet
inşa menüsüne girdiğinde
ekranın orta-üst kısmında (ilerleme puanının olduğu yer)
sat - taşı - iptal et seçenekleri çıkar
sat seçeneğini seçerek binanın üzerine tıklamak suretiyle
istediğin binayı satabilirsin

pan62

Active Member
bir şey sormak istiyorum savaş yaparken tanklara saldırı savunma eklemesi yapıyor fakat zıhlı arabaya,nişancıya,haydut,korucuya yapmıyor nedendir?

DeletedUser

Guest
Merhabalar.. KITA haritasından keşif yolu göndermeye basıyorum 1 haftadır neredeyse oyun sayfam yenilenmiyor acaba neden ?? bilgi verebilirseniz sevinirim zirve dönemindeyim saygılar...

DeletedUser29481

Guest
Değerli oyuncumuz son güncelleme ile bir hata oluşmuş ve kıta haritasında keşif göndermede sıkıntı yaşamaktasınız. 22/10/2013 tarihinde yeni güncelleme gelmekte olup o hatalar düzeltilecektir. Daha ayrıntılı açıklama forumda oyun duyurularında 1.12 güncellemesi başlığı altındadır. Bu sürede göstereceğiniz anlayışınız için heğinize teşekkür ederiz.

DeletedUser

Guest
Birşey sorucam. Kardeşimde bu oyunu oynuyo farklı bir dünyada oynasam çift hesap durumuna girer mi veya oynayabilirmiyim ?

DeletedUser

Guest
Birşey sorucam. Kardeşimde bu oyunu oynuyo farklı bir dünyada oynasam çift hesap durumuna girer mi veya oynayabilirmiyim ?

Farklı dünyalarda oynarsanız multi hesap durumuna düşmezsiniz. Multi Hesap; aynı dünyada bir oyuncunun birden çok hesabı bulunması anlamına gelmektedir.

DeletedUser

Guest
çünkü şuan başladım ama eğer sıkıntı olucaksa başka bir dünyada oynicam :D ?