• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser26939

Guest
şikayetinizi veya sıkıntı duyduğunuz noktayı ticket açarak bildiriniz ki yardımcı olabilelim.

DeletedUser29233

Guest
fp takaslarının yasaklanmış olması eşbette kötü oldu. Bugün 5. gün ve tüm devasa binalarım olduğu yerde sayıyor. Tek bir fp bile ilerleme yok. Sanırım bu devasalarda sona gelindi. Para verip elmas almayan oyuncuları bu şekilde oyundan soğutarak uzaklaşmalarını hedefliyorlar sanırsam

DeletedUser

Guest
Merhaba Arkadaşlar ;

Benim anlayamadığım bir konu var, köydeki puanlamalar.. Herşeyin devamlı geliştirildiği bir ivmeyle yükselen bir oyun geliştiricilerinin, neden yeni çağ için harcadığı mesainin %1'ini harcayarak puanlama / sıralama algoritmasını inatla düzenlemez anlamış değilim. 3.200.000 puanlı adam ile 110K puanlı adam nasıl olurda aynı köyde olur? Amaç düşük puanlı oyuncuları büyüklere meze etmek mi, tüm kullanıcıların ayna anda haz aldığı bir oyun kurgulamak mı ? Ha diyeceksiniz ki zaten oyunun zevki de burada kendini geliştirip kafa tutmak, arkadaşlar öyle bir dünya ne gerçek hayatta ne de sanal hayatta yok. 110K lık adam 1 yıl geceli gündüzlü kassa da yakalayamaz. Adamla aynı silahları kullanıyorum, saldırı savunma bonusu %100 oyuncunun savaşta 1 adamını öldüremiyorum.. Çözüm bulması dileğiyle.

DeletedUser

Guest
Merhaba Arkadaşlar ;

Benim anlayamadığım bir konu var, köydeki puanlamalar.. Herşeyin devamlı geliştirildiği bir ivmeyle yükselen bir oyun geliştiricilerinin, neden yeni çağ için harcadığı mesainin %1'ini harcayarak puanlama / sıralama algoritmasını inatla düzenlemez anlamış değilim. 3.200.000 puanlı adam ile 110K puanlı adam nasıl olurda aynı köyde olur? Amaç düşük puanlı oyuncuları büyüklere meze etmek mi, tüm kullanıcıların ayna anda haz aldığı bir oyun kurgulamak mı ? Ha diyeceksiniz ki zaten oyunun zevki de burada kendini geliştirip kafa tutmak, arkadaşlar öyle bir dünya ne gerçek hayatta ne de sanal hayatta yok. 110K lık adam 1 yıl geceli gündüzlü kassa da yakalayamaz. Adamla aynı silahları kullanıyorum, saldırı savunma bonusu %100 oyuncunun savaşta 1 adamını öldüremiyorum.. Çözüm bulması dileğiyle.

Bu arada az önce aynı sebeple açtığım ticket'a nevizade sağolsun cevap vermiş. Haklı olduğumu, ancak oyun şirketinin hesap hareketine bağlı bir politikası olduğunu ifade etmiş, online sürem yüksek, bu durumda biraz uzak mı kalsam ne?.. :)

DeletedUser25862

Guest
Merhabalar,
Oyuna yeni başlamış olan arkadaşlar Hiç durmadan sadece çağları geçmek isterse,

Tunç Devri : 126 fp
Demir Devri : 243 fp
Erken Dönem Orta Çağ : 505 fp
Zirve Dönem Orta Çağ : 733 fp
Geç dönem Orta Çağ : 1072 fp
Sömürge Çağı : 1000 fp
Sanayi Çağı : 1140 fp
İleri Çağ : 1430 fp
Modern Çağ : 1440 fp
----------
Toplam 7689 fp ortalama 320 gün sonra modern çağın sonuna ulaşabilir..

Kişi hem çağda ilerlemek sadece şehrini geliştirmek için devasa bina kurmak isterse,

Tüm çağları geçmek için 320 gün

Demir devrinde iskenderiye feneri 10 .seviyeye getirmek için 550 fp

toplam 403 gün tabi ozalitleri çıkarmak için harcanacak fp ler hesaplanmamıştır.

Zirve Dönem Orta Çağda St.Marks 10.seviye '' '' 650 fp
Sanayi Çağında Royal Albert 10. '' '' '' 790 fp
-------
1990 fp ort.83 gün

Kişi sadece savunma ve savaş yönünde ilerlemek isterse,

Zeus Heykeli : 510 fp
Achen katedrali : 600 fp
Castel De monte : 700 fp
St.Basil : 700 fp
Deal Kalesi : 740 fp
Alcatraz : 830 fp
------
4080 fp ortalama 170 gün + çağları geçmesi gereken gün 320

Yine ozalitleri çıkarmak için forgeler hesaplanmamıştır.

kişi hem çağda hem erzak hem para hem savaş hem savunma hem de mutluluk yönünde ilerlemeyi tercih ederse,

Babil kulesi = 510 fp
Zeus heykeli = 510 fp
Kolezyum = 550 fp
İskenderiye Feneri = 550 fp
Ayasofya = 600 fp
Achen katedrali = 600 fp
St.marks = 650 fp
Notre dom = 650 fp
St basil = 700 fp
Castel de monte = 700 fp
Deal kalesi = 740 fp
Dresden Fr. = 740 fp
Royal albert = 830 fp
Alcatraz = 830 fp
Frantenoc Şatosu = 830 fp
Space Neadle = 880 fp
---------,
10870 fp ortalama 452 gün + bitmesi gereken çağlar 320 gün

unutulmuş olan olabilir. bu hesaplara ozalit kazanmalar ve oyun tarafından hediye kazanılan forgeler hesaba katılmamıştır.

Kolay gelsin..

Saygılar

DeletedUser25862

Guest
Arkadaşlar abd binası unutulmuş .. bir de ben bu binaların sadece 10. seviyeelerini dikkate aldım.. yani Space Neadle lın atlaması gereken
10 seviyede toplam 4310 forgeye ihtiyaç var.. Sizi ürkütmesin diye sadece sadece son seviyeyi dikkate aldım.. Tüm seviyeleri hesap edersek hesap kabarıcak gibi..:confused:

ali yetiş.

DeletedUser

Guest
Sayin yöneticiler ben bu konu hakinda tikit da atim ama foruma yazin dediniz o zaman sirket yönetimine ulaşir dediğiniz için burdanda yaziyorum aachen katedralinin ve zeusun oranlarini düğürdüğünüz için şikayetçiyim verilen haklar geri alinamaz bu tüketiciyi kandirmak ve aldatmaktir lütfen bunu böyle iletiniz. Ve buyazdiklarimi lütfen silmeyiniz çünkü bunlar mahkemede delildir. Delilleri silmek, tahrip etmek, saklamak suçtur

DeletedUser30453

Guest
(fsmfatih) dediği çok dogru bizi lonca savaşları diye birşeye yönlendiriyorsunuz ancak ortada geri dönen hiç birşey henüz görmedim buda yetmiyormuş gibi bin bir güçlükle aldıgımız yere asker yerleştirmek istiyoruz onun için bile malzeme harcamamızı istiyorsunuz peki benim arkadaşlarımın bundan kazancı nedir ne gelen bir ürün var ne gelen elmas altın erzak var eee nedir bu lonca savaşı amaç hiç bişey sırf bu yüzden birde saldırı binalarının puanını düşürdünüz oyun tamamen felaket oldu 4 şovalye 4 büyük kılıçlıya 4 silahşör 3 muhafız ve 1 büyük kılıçlıyla saldırıyorum silahşörler karşı düşmanı 2 vuruşta zorla öldürüyor oda yara almadı ise sonunda elimdeki binalardan sözde kazandıgım saldırı bonusları karşılığında 3 tane silahşörümü kaybediyorum kusura bakmayın ama lonca savaşının bu şekilde sıfır getirisi olan bir olayda neden zaman geçireyim madem başladım en önemlisi kendimce ozalit toplama son ozalit kaldığındaki olay berbat en az 4 veya 5 tane ozalit bin bir güçlükle kazandıgımız çar çöp oluyor 10 larca 100 lerce fp cila yağma motive boşa gidiyor daha söylenecek çok şey var ama dinlenirmi kulak arkasımı edilir bilemiyorum fakat bildigim bir şey var ise bu şekilde devam etmeniz durumunda bir çok kişi yavaş yavaş bu oyundan uzaklaşıcaktır buna mutlaka çare bulmanız lazım yoksa çok kişi bırakıp gidicek

DeletedUser

Guest
Burda belirtmek isterimki kısıtlı imkanlarla altın,erzak ve ürün üretmekteydik yer yetersizdi. Az sayıda askeri bina kurarak ve alcatrazdan
aldığımız destekle mahalle savaşlarını idare edebiliyorduk elimizde ürünü lonca savaşlarında slot açmak için harcadık altın ve erzağı
askeri binalar için kullandık yetmedi saldırı binalarımızın oranlarıyla oynadınız(bir işaret kulesi neredeyse 1 lwl eşitlendi ) mahalle savaşlarının tadı kalmadı urun sıkıntısı basladı modern caglar gelen devasa binaların işlenmemiş ürün üretme sinide sineye çektik
sonuç

Tıkandık kaldık simdi askeri binaları ve erzak binaları ve konutları satım ürün üretmeye çalışıyoruz düzenimizi bozduk lonca seviyelerine umut bağladık oda %1 % 1 artıyor bakalım oyunculardan kimleri daha oyunu bıraktıracaksınız?

golden sparrow

Active Member
oyun gitgide saçma sapan duruma giriyor arkadaşlar lonca savaşlarını beğenmedim üretim yapsak bile ki günlük 20 ile konumlanmak için ödenmesi gereken ürün miktarlarını biriktirmek için aylar lazım yada aynı binadan birkaç tane kurmak için arazi lazım bu ne demektir? ürün binaları günlük 20 değil 50 ile 100 arası olmalı! ürün biriktiren savaşmasın lojistik destek versin diye düşünsek o zaman lonca üye sayısı ve bulundukları çağlar gözönüne alınırsa savaşçı bulamayız.. bune demektir? asker üretim saatleri düşürülmeliydi alcatraz 8 değil 20 üzeri asker vermeliydi yada oyunu oynanmaz hale getirmişler tamamen para tuzağı dolayısıyla kendi adıma ben oyunu bırakmayı düşünüyorum daha ilk haftada ürün kalmadı elimizde ...umuyorum gereğinin yapılması için sizde iletişim kuruyorsunuzdur sevgi ve saygılar...Golden Sparrow

DeletedUser20247

Guest
Oyun Hakkında Yorumum....
1. Oyun ağır ve kasıyor. Daha seri ve hızlı olmalı.
2. Oyun para icat edilmeden öncesini kapsıyor. Para var ama uygulamada pek kullanışlı değil. Mesela ben para karşılığında ürün satamıyorum. ve alamıyorum. örneğin ürünü kendim üretirsem 9000 lira maliyeti olan ürünü ben 18 000 liraya pazardan para karşılığı almalıyım.
3. Askeri bnalardaki asker basma sayısı yetersız. 4 askere kadar 100 lira maliyetle yetiştirilen askerler 4 ten sonra 8 taneye kadar gittikçe artan bir para malyeti ile yetiştirilebilmelidir. Bir binanın 4 askerle sınırlandırılması savaş oranını azaltıyor. Halbuki savaşa giderken 8 askerle gidiliyor. Mesela tank. Bir ülkede bir tank fabrikası bir defa savaşa gidileceğinde yeterli askeri basmalıdır. Bir ülkede 2 tank fabrikası kurmanın anlamı reel değildir. Eğer oyuncu iki ayrı ülkeyle savaşacaksa o zaman 2 tank fabrikası kurabilir. Ama öncelikle 1 fabrika 1 savaş ekibini kurabilmelidir. Sadece 4 ten sonraki her bir asker için para ve erzak maliyeti artırılabilir.
4. Devasa binalarda random (rastgele) tekniği çok saçma. En azından kurulmuş binalara parça düşmemeli. Bir sürü uğraşıyorsun. bir rastgele parça alıyorsun. o da elinde kurulmuş binaya düşüyor. Kurulmuş bina nerdeyse 2 defa kurulacak kadar parça topluyor ama aynı çağa ait diğer binada bir sürü parça eksik. Bunun mantığını da pek anlamış değilim. tamamen şans faktörü öne çıkıyor. buna oyunda haksız rekabet yaratıyor. Ben şanssız bir adamım. başkası şanslı olunca benden sonra başladığı halde benden önce parçaları tamamlıyor. Bence: örnek castel binasını ben kurmaya çalışıyorum. parça tamamlayacam. benim bir kareye iki parça üst üste düşdüyse ( a1 karesine 2 parça düştü ama b3 karesinde hiç parçam yoksa) ben a1 karesindeki ikinci parçamı a1 karesi boş olan bir arkadaşa pazarda para karşılığı satmalıyım yada bende olmayan aynı binadan b3 karesinin parçası karşılığında takas etmeliyim. Kurulan binalara da ya parça düşmemeli yada düşerse para veya erzak yada ürün karşılığında satabilmeliyim.
5. Madalya kazanma alanı çok kısıtlı. ve oyunda önde olanlardan başkasının savaşlarda madalya kazanma şansı hiç yok. Buda savaşma isteğini azaltıyor. Sadece güçlü olanların madalya kazandığı bir oyun. Yeni başlayanların yada yavaş gelişenlerin şansı hiç yok. Onlar sadece piyon konumunda kalıyorlar. Halbuki onlarında özel savaş taktikleri, askeri alanda yapacakları özel yatırımları sayesinde son derece güçlü kişilerle boy ölçüşe bilmeleri gerekir. Savaşlar dengesiz ve zayıfların sürekli yenildiği bir oyun olmaktan çıkmalıdır.
6. Ayrıca bir asker örneğin ( paraşütçü gibi) savaşa girdiğinde, o savaştan ölmeden çıkarsa tecrübe kazanmış olmalı. bir sonraki savaşta daha güçlü ve daha kuvvetli olmalıdır. Her kazandığı savaşta gücü artmalıdır. askerin bu gücünü oyuncunun görmesi gerekir. Ona göre savaşta onu öne veya arkaya alması gerektiğini bilmelidir.

DeletedUser

Guest
+1 rokete bence sok güzel noktalara değişmişsin eline sağlık kardesim

DeletedUser30923

Guest
Selam arkadaşım oyuna başlayalı 3-4 gün olmuş yazıldığı kadarıyla. ben 29 yaşındayım 13 yaşımdan beri strateji oyunu oynamaktayım ve piyasadaki ve wed tabanlı birçok strateji oyunu basit geldiği için bir müddet oyun oynamadım taki forge empiresi keşfedene kadar şuan aktif olarak 3-4 aydan beri oynuyorum okadar geniş çaplı değişik bir oyunki inan hergün yeni bir şeyler öğretiyor ve oyun hakkında tecrübe kazandıkça sürekli stratejiniz ve ilerleyiş şeklinizi değiştirmek zorunda kalıyorsunuz.Size tavsiyem oyunu oynamaya niyetiniz var ise yüksek puanlı oyuncuların bulunduğu bir loncaya üye olun ve kendinizi geliştirmek için destek isteyin ayrıca, oyuna devam ederseniz ileride şuanki düşüncelerinizin çok basit ve gereksiz olduğunu farkedersiniz ayrıca 3-4 gün oyunu tecrube ederek yapılan eleştiriler ne kadar doğru olur bilemiyorum.Amacım tartışma ortamı oluşturmak değil yardımcı olmak iyi oyunlar dilerim..

Her İNSAN, kendine YAKIŞANI yapar..! Çünkü KALİTE, asla TESADÜF değildir..!

DeletedUser30417

Guest
Elmas fiyatlari çok fahiş çok pahali abartili derecede pahali hemde.250 tl lik 13000 elmas aldik diyelim en fazla 4 bilemedin 5 teknoloji araştirilir.para ziyanindan başka birşey olmaz
düşürlmesi lazim elmas fiyatlarinin hiç bir oyunda bu kadar fahiş fiyat yok

DeletedUser30453

Guest
Oyun Hakkındaki genel düşüncem ve son düşüncem !!!!
online oynanan interaktif oyunlar her zaman oyuncu sadakati yüksek oyunlardır ancak ne zaman oyun içindeki kurallar değişmeye başlar ise heleki bu oyuncuların dezavantajına ise oyundan kopmalar başlar . peki siz değerli arkadaşlar türkiye almanya veya başka nerden yöneltiliyorsa sizin para kazanmanınız en büyük etkisi rating almanızdır ne kadar ratinginiz varsa okadar kolay ulaşılır olursunuz onun üzerindende para kazanırsınız ancak bu sisteme hiç uymayacak bir şekilde oyuncu bağını arttırmak için tutup lonca savaşları diye bir bölüm açtınız iyi dedik yeni bir soluk heyecan getirecek 25 şubatta başladığı gibi bizde yerimizi aldık ne kazandık hiç bir şey tutup ihtiyacımız olmadığı halde bir devir seçtik ve o devirde olmak için asker ürettik sistemdeki hatalar bir sürü kaybetmesine imkan olmayan askerler kaybetti tuttuk yine ürettik sırf alıp görelim ne olacak diye aldık baktık sonuç 3 gün boşu boşuna uğraşmak elimizde kaldı ne gelen bir şey var nede bize en ufak bir katkısı hadi ondan vazgeçtik dedik yerimizi tutalım orada gelişelim lonca savaşı yapıcağız eee asker yığamıyoruz malzemem ver diyor kuşatma yapmak istiyoruz kuşatamazsın diyor doğal olarak onu yapamazsın bunu yapamazsın 1 2 derken elimizdekini de silip lonca savaşından çıktık . Birde bireysel tarafı var nedir devasal binalar saldırı ve savunma yaptığınız mantık hatası sayesinde bu DEVASAL binalar oldu CÜCE binalar oyunun benim için oyun dört bölümdü 1 üretim yap 2 savaş kazan 3 önce savunma sonra saldırı 4 ozalit topla binaları yap ama baktık ki bu iş ne üretimle ne savaşmakla nede ozalitle yürüyor daha doğrusu yürümüyor kepçe ile elimizdekiler alınıyor şırıngadan damla ile geri alıyoruz .
Gelelim sonuç bölümüne Oyunda yapılan her türlü değişiklik oyuncunun sadakatini kazanmak için yapılır ama malesef siz bunu tam tersi olarak yaptınız ve şimdi ben 25 şubattan sonra kaçıncıyım bilmiyorum ama oyundan çok ciddi derece soğudum ve bugün hem bir veda yazısı olsun hemde size uyarı olarak söylemek isterimki oyundaki ozalit dağıtımını düzeltin sırası ile verin insanlara son ozalit için 5 defa çöpe gitmesi yazık insaf neyse geride kalanlara iyi oyunlar dilerim hatalarınızdan dönmeniz dileğiyle

DeletedUser27187

Guest
Eleştiriler belli bölgelerde güzel toplanmış. Umarım yapımcılar bunları dikkate alırlar

DeletedUser31465

Guest
slm
binalar menüsünde askeri birlikler var, bu askeri birliklerin savunma ve saldırı güçlerinide menüde gösterebilirseniz seviniriz.
Öbür türlü foruma gir saldırı savunma gücüne bak öyle bina kur diyoruz yani askeri bina . zaman kaybı oluyor
bu sorunu giderebilirseniz seviniriz

DeletedUser29607

Guest
yeni çıkan birlik savaşları saçmalığı hakkında

nedir bu yaa yüksek puanı olan brikmiş askeri olan birliğinden çıkıyor. 2 3 kuleyi alıyor puanını kasıyor bizlerin emeklerini bir dakikada çöpe atıyor.
be mu denge getirmek düzen sağlamak
lonca kurmak bu oyunun en basit en kolay şeyi
LONCA KURABİLMENİN DE BELLİ ŞARTLARI ZORLUKLARI OLMALI
HİÇ BİR ŞARTI OLMADAN HER ÖNÜNE GELEN LONCA KURAMAMLI.

kaybeden oyun firması olacak

DeletedUser31091

Guest
oyun güzelde görevlerdeki saçmalıklardan bıktım,
50 defa gyotin inşa ettim yıktım kaç defa yaptırdı o haltı bi işe yaradığıda yok boş boş masraf 50 def gyotin yaptım yıktım verdiği ödül masrafını bile karşılamıyor ...
ticart şirketi kurduruyor zaten kurulu olan bina ekstradan görevle kur diyor ne arazi var nede lazım olanı yıkıp yeniden kuruyorum aynı şekilde bugünde kuaföre taktı görevler resmen sabır zorluyor bi kuaför vardı ülkede iğne atsan yere düşmez boş yer yok görev diyorki kuaför yap tmm eyvallah ama nereye bi tane var o olmazmı yok o olmaz iyi yapamamışsın onu bidaha yap yıkıyorum birdaha yapıyorum ... bunun mantığını bir türlü çözemedim bilmem kaş tane süsleme yap yapalım da ihtiyaç yok ?
görevler oyuncu gelişimini hızlandırmayamı yoksa oyuncuya ayak bağımı olmaya yarar ?
sıkıldım görevlerdeki saçmalıklardan ....