• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim Galata Kulesi Geri Bildirimleriniz

Darkest Fear

Well-Known Member
bana sorarsanız bina çok güzel ama ürün veriyormuş biraz fazla vermeli yani daha çok ürün vermeli. bir de postmodern çağda bir devasa var (Cape Carnaval). bu devasada fp veriyor. Bu galata kulesi de bu devasa gibi aynı oranda fp verse çok daha iyi olurdu.

refocus

Well-Known Member
hayır bu komşularımız her zaman 1 üst veya alt çağdan olmayabilir. şu komşu bölümünde iyi bakarsanız bazı rakamlar var bu rakamlar bizim genel sıralamamızı belirler bu sıralamaya göre komşularımız belirlenir mesela bu puanı normale göre çok düşük olan birisi mesela yakın çağdadır ama bir bakarsın sömürge çağından birisini yağmalayabilir çünkü çağ olarak olmasa da sıralama olarak komşudur.
Komşu sıralamasının genel sıralama ile bir alakası yok hocam. Öncelikle ordan başlayalım..
Oradaki rakamlar komşu sıralaması.. Ve komşular sizinle aynı çağdan olurlar. En fazla 1 çağ altı bir çağ üstü olabilir. En alt çağlarda fazla aktif oyuncu bulunmadığı için 2-3 çağ arasında değişir bu.. Ama en alt 3 çağı geçtikten sonra kendi çağınızla karşılaşırsınız. Biraz daha oynayın oyunu ondan sonra cevap verin:)

Yunus bey

Well-Known Member
Şu taverna işine artık bir kolaylık gelmeli
Her gün motive ve taverna oturma tıklamak çok zor oluyor.
Bir özellik gelmeli hemen iki tık'ta hepsini hemen yapmalı
Bu oyunda en sıkıcı ve zahmetli yönü de
Taverna işleridir.
Komşular da artık her gün tek tek yapmaktan sıkıldı. Motiveye bağlı binalardan fp alamıyoruz.

refocus

Well-Known Member
Galata Kulesi oyundaki yağma olayını ortadan kaldıracak sanırım.. Zaten komşuların hasat saatini ayda 1 kere denk getirebiliyoruz, onda da Galata engel oluyor.. Bir depo yapıp o deponun 24 saat sürekli yağmalanmasına olanak tanırsanız Galata bu şekilde mantıklı olabilir. Ama bu haliyle Yağmayı kaldırmanızla eşdeğer gibi duruyor

Darkest Fear

Well-Known Member
Komşu sıralamasının genel sıralama ile bir alakası yok hocam. Öncelikle ordan başlayalım..
Oradaki rakamlar komşu sıralaması.. Ve komşular sizinle aynı çağdan olurlar. En fazla 1 çağ altı bir çağ üstü olabilir. En alt çağlarda fazla aktif oyuncu bulunmadığı için 2-3 çağ arasında değişir bu.. Ama en alt 3 çağı geçtikten sonra kendi çağınızla karşılaşırsınız. Biraz daha oynayın oyunu ondan sonra cevap verin:)
o zaman sana bir soru soracağım ben şu an zirve dönem ortaçağdayım ve benim tanik53 diye bir komşum var o da sömürge çağında yani benden 2 çağ önde o zaman bu nasıl benim komşum olabiliyor? sadede geliyim oradaki rakamlar komşu sıralaması değil o genel sıralama puanı(yanlış anlamayın o sıra değil puan) o puanlar sıralamamızı belirler ve bu sıralamaya göre de komşularımız belirlenir.

sleeplesslady

Well-Known Member
Komşu belirlemede sadece puanlar dikkate alınmaz; bir kaç kriter incelenir, aktif oyun süresi, yapılan savaş sayısı, devasa binalar, çağ, genel ilerleme hepsi dikkate alınır. Genelde komşular oyuncunun kendi çağından +/- 1 olarak düşünülebilir; oyuncudan iki çağ üstte komşu varsa ya o kişi, sonradan çağ atlamış olabilir ya da örnek veriyorum daha az savaş yapmıştır veya devasa bina ilerlemesi düşüktür. Düşük bir ihtimal ama birbirine yakın seviyede oyuncular bulunamazsa, sistem komşu listesine iki çağ alttan veya üstten eklemeler yapabilir.

refocus

Well-Known Member
o zaman sana bir soru soracağım ben şu an zirve dönem ortaçağdayım ve benim tanik53 diye bir komşum var o da sömürge çağında yani benden 2 çağ önde o zaman bu nasıl benim komşum olabiliyor? sadede geliyim oradaki rakamlar komşu sıralaması değil o genel sıralama puanı(yanlış anlamayın o sıra değil puan) o puanlar sıralamamızı belirler ve bu sıralamaya göre de komşularımız belirlenir.
Sevgili Co-Community Manager'im çok güzel açıklamış :) Aydınlandım bir kez daha..

refocus

Well-Known Member
Galata her yağmamı engellediğinde gelip bir şeyler yazasım geliyor.
- Öncelikle Forge of Empires oyunu ,envanterden yağma yapma seçeneği olmayan bir oyun. Yani daha önceden üretilen - envanterde/depoda olan ürünleri ve fpleri yağmalamayı engelliyor. Sadece gün içinde üretimlerini bitirmiş binaları yağmalayabiliyoruz.. Belirli bir gelişmeden sonra kişiler günlük üretime geçiyor. Bu üretimi de genellikle "elmas" ile topluyor.. Gecikme süreleri 5-10dakikadan fazla değil.
- Komşular 2 haftada bir değişiyor. (Gerçi bu hafta 1 haftada değişti ama neyse ) Bu 2 haftalık süre içerisinde hasat saatini yakalamak zaten neredeyse imkansız.. Haftada 1 kere yakaladığımız üretimi de 7.seviyede bir galata kulesi bile engelleyebiliyor. (Keşke aynı düşük seviyelerde Himeji vb. binalarda de aynı şans oranında ödül verse ! )
- Galata çıktığından bu yana yağma oranım %90 oranında azaldı. Tabi ki bunun ayrı bir motivasyon kaybı da var. Oyundan yağmayı kaldırmanızla eş değer bir bina olduğunu düşünüyorum..
Galata binasının kaldırma ihtimalinin olmadığını düşünürsek, buna karşı olarak önerilerim
1- DEPO niteliğinde bir devasa bina eklenip - envanterdeki ürün ve fplerin tamamının yağmaya açılması.(10luk desteler şeklinde) Depo Devasa binası yükseltilerek depo kapasitesinin arttırılması ve dışarıda kalan yağmaya açık ürün/fp miktarının azaltılması. (Örn. 1.seviye depo devasa binası her çağdan 1000'er ürün ve 1000 fp korumaya almalı kalan miktar yağmaya açılmalı. 2.seviye depo devasa binası her çağdan 2000'er ürün ve 2000 fp korumaya almalı. Aynı şekilde katlanarak devam edebilir)
2- Galata'nın tam tersi yeni bir devasa bina. Hem Galata'nın etkisini azaltacak hem de 2 farklı binayı yağmalamaya olanak sağlayacak bir bina. (Atlantis gibi 2 katı yağma değil anlatmak istediğim. 2 farklı bina.. 1ini Galata'nın engellediğini düşünürsek, 2.binayı yağmalayabilmeli. (Engellemese bile şans oranınca 2. yine yağmalanabilmeli)

Ben kendi adıma yağma yağmayı bırakacak noktaya geldim. Oyunda en fazla yağma yapan oyunculardan biri olduğumu düşünüyorum. Hatta bazı hesaplar bizi "HIRSIZ" diyerek bile nitelendirdi. Bunların hiç biri yağma konusundaki düşünce ve davranışlarımı değiştirmemişken - Galata beni canımdan bezdirdi.

AyToR

Well-Known Member
Bir de kız kulesi devasası olmalı. şehirde ikisi birden kuruluysa verilen ödül ikiye katlanmalı.