• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim Galata Kulesi Geri Bildirimleriniz

Darkest Fear

Well-Known Member
Bence bu mantıkla oyun olmaz. Oyuna sonradan başlayan oyuncuların şevki kırılıp oyun bıraktırıldığında FOE için bir kayıp değil mi? Bence güçsüz güçlüye ezdirilmemeli, oyuna sonradan başlayan bir seviyeye kadar korunmalı.
Onda haklısın ama yağmalama olayı zaten yeni başlayanlar için geçerli değil ki. sadece devir devrinde askeri taktikleri açtıktan sonra yağmalama olur yani yeni başlayanlar ne yağmalayabiliyor ne de şehirleri yağmalamıyor.

Fx=7

Member
Onda haklısın ama yağmalama olayı zaten yeni başlayanlar için geçerli değil ki. sadece devir devrinde askeri taktikleri açtıktan sonra yağmalama olur yani yeni başlayanlar ne yağmalayabiliyor ne de şehirleri yağmalamıyor.
Yeni başlayan derken, misal ben 6 aydır oynuyorum, şehrimi yağmalayan adam 18 aydır oynuyor. Dediğim gibi benden kaç çağ ilerde, yüzde bilmem kaç yüz saldırı ve savunması var. Ben bu adama karşı ne yapabilirim? Sadece binalarımın yağmalanmasını izlerim, eğer zamanında üretimleri toplayamadıysam.

Allobar

Well-Known Member
eğer devasa binalarda yağmaya açılırsa bence bu devasayı daha çok kişi kurup yükseltir yoksa pek gerekli bir devasa olmamış )=
aktif oyuncuların kuracağını sanmıyorum

Son düzenleme:

Bilgameş

Member
Güçlü olan oyuncuların daha güçsüzlere saldırmalarında hakkaniyetli bir kriter olmalı. Aklıma gelen örnek, oyuncu total puan farkı en çok 20 milyon olmalı. O zaman saldırı ve savunma taktikleri de önem kazanır. Galata kulesi nasıl koruyor bilmiyorum, kurunca göreceğim. Kulağa olumlu geliyor.

refocus

Well-Known Member
Bence bu mantıkla oyun olmaz. Oyuna sonradan başlayan oyuncuların şevki kırılıp oyun bıraktırıldığında FOE için bir kayıp değil mi? Bence güçsüz güçlüye ezdirilmemeli, oyuna sonradan başlayan bir seviyeye kadar korunmalı.
Korunuyor zaten. 1 çağ atlayana ya da 2 hafta kadar korunuyor. Belirli bir araştırmayı açana kadar kimse sana saldırmıyor. Ayrıca kendi çağından ya da 1 çağ altı-üstü oyuncularla komşu olabiliyorsun. Oyun seni son çağdaki biriyle komşu yapmıyor. Yağmalama da olmayacaksa gidip çiftlik oyunlarını oynayın. Tek yapmanız gereken hasat saatinizde oyunu açıp hasatını yapmanız. O zaman kimse sizi yağmalayamaz.

PROMETA

Member
ben muhtemelen c dünysındaa galata kulesini ilk kuran kişiyim.bir binam yağmalanmıstı.onu temzileyince galata kulesi ile ilgili özel görevler geldi.görevleri tamamlayıncaada ozalitler tamamlandı.tıpkı delphi binası gibi.bu görevlerden biriside ordu menüsünde savunma ordusunu otomatik secmeydi.bende ordu menüsünde bu özellik mevcut.basa bildiğim kimsede yok bu nasıl oldu herkes bunu merak ediyor ben dahil

Tulkas

Well-Known Member
Şehrindeki ürünleri savunmak isteyenlere bir yol olarak bu devasa binayı getirdiniz. Saldıranların da buna karşı elini güçlendirecek bir şey de verecek misiniz? Şartları eşitlemek lazım :)

refocus

Well-Known Member
Şehrindeki ürünleri savunmak isteyenlere bir yol olarak bu devasa binayı getirdiniz. Saldıranların da buna karşı elini güçlendirecek bir şey de verecek misiniz? Şartları eşitlemek lazım :)
Aynen öyle.. 2 farklı binayı yağmalamaya şans tanıyan bir devasa bina önerdim öneriler kısmına. :)

refocus

Well-Known Member
Yeni başlayan derken, misal ben 6 aydır oynuyorum, şehrimi yağmalayan adam 18 aydır oynuyor. Dediğim gibi benden kaç çağ ilerde, yüzde bilmem kaç yüz saldırı ve savunması var. Ben bu adama karşı ne yapabilirim? Sadece binalarımın yağmalanmasını izlerim, eğer zamanında üretimleri toplayamadıysam.
Oyun hakkında bir gram bilgi edinememişsiniz 6 ayda.. Kim kaç yıl oynarsa oynasın. Sizi sadece komşularınız yağmalayabilir. Komşularınız da ya sizinle aynı çağdadır ya da bir alt bir üst çağdadır. Komşular 2 haftada 1 pazarı pazartesiye bağlayan gece değişir. Eğer ki komşunuz tüm birikimini yapıp komşular değiştiği gün arka arkaya çağ atlıyorsa bu da onun stratejisidir. Ki sanmıyorum 3-4 çağ atlayabilsin .. Biraz da ağlanıp sızlanmak yerine , kendi çözümlerinizi üretmeye çalışın. Tavernadan kalkan alın (3günlük) .. Şehrinizdeki hasatınızı 1 gün bekletin. Kendiniz için en müsait olan saatlerde toplayın ve sürekli günlük üretim yapın. Eğer saatinizi takip ederseniz yağmalanmazsınız. E bi zahmet onu da yapın online oyun oynuyorsunuz. Hepi topu 1 kişi sadece 1 bina yağmalayabiliyor.Onda da ağlayanıp sızlanıp durandan oyun oynayamıyoruz.

RIFKI

Active Member
Yağma yapmasın , kilit atmasın , bana dokunamayan bin yaşasın bu da yeni moda mı oldu :)
Koruma var zaten taverna da , aktif oynayanlar zaten zamanında toplarsa hasadını sorun olmaz , ayrıca aktif oynayanlar başkalarına yağma yapabilir , yine aktif oynayanlar etkinliklerden gelen binalarla rahatça geçinebilir yağmalanmıyor çoğu zaten. Aktif oynamıyosan zaten bu oyunda ne işin var :)

Darkest Fear

Well-Known Member
bak şehir savunmasına asker ata zaten iyileştirme problemin bile olmaz hatta yeni başlayan derken neyi kastettim bilmiyorsun onu dicem. yeni başlayan yani tunç devrindeki ve demir devrindeki kişiler.

Darkest Fear

Well-Known Member
Yağma yapmasın , kilit atmasın , bana dokunamayan bin yaşasın bu da yeni moda mı oldu :)
Koruma var zaten taverna da , aktif oynayanlar zaten zamanında toplarsa hasadını sorun olmaz , ayrıca aktif oynayanlar başkalarına yağma yapabilir , yine aktif oynayanlar etkinliklerden gelen binalarla rahatça geçinebilir yağmalanmıyor çoğu zaten. Aktif oynamıyosan zaten bu oyunda ne işin var :)
zaten demir devrinde askeri taktikler diye bir şey var bunu açmadığın sürece hiçbir şekilde yağmalanmazsın

Darkest Fear

Well-Known Member
Oyun hakkında bir gram bilgi edinememişsiniz 6 ayda.. Kim kaç yıl oynarsa oynasın. Sizi sadece komşularınız yağmalayabilir. Komşularınız da ya sizinle aynı çağdadır ya da bir alt bir üst çağdadır. Komşular 2 haftada 1 pazarı pazartesiye bağlayan gece değişir. Eğer ki komşunuz tüm birikimini yapıp komşular değiştiği gün arka arkaya çağ atlıyorsa bu da onun stratejisidir. Ki sanmıyorum 3-4 çağ atlayabilsin .. Biraz da ağlanıp sızlanmak yerine , kendi çözümlerinizi üretmeye çalışın. Tavernadan kalkan alın (3günlük) .. Şehrinizdeki hasatınızı 1 gün bekletin. Kendiniz için en müsait olan saatlerde toplayın ve sürekli günlük üretim yapın. Eğer saatinizi takip ederseniz yağmalanmazsınız. E bi zahmet onu da yapın online oyun oynuyorsunuz. Hepi topu 1 kişi sadece 1 bina yağmalayabiliyor.Onda da ağlayanıp sızlanıp durandan oyun oynayamıyoruz.
hayır bu komşularımız her zaman 1 üst veya alt çağdan olmayabilir. şu komşu bölümünde iyi bakarsanız bazı rakamlar var bu rakamlar bizim genel sıralamamızı belirler bu sıralamaya göre komşularımız belirlenir mesela bu puanı normale göre çok düşük olan birisi mesela yakın çağdadır ama bir bakarsın sömürge çağından birisini yağmalayabilir çünkü çağ olarak olmasa da sıralama olarak komşudur.

Darkest Fear

Well-Known Member
Kesinlikle hırsızlık, hem oyunda üretim hem de gerçek hayattaki emek hırsızlığı.
ona bakılırsa hep tarihte Türkler hırsızdı, Fatih Sultan Mehmet de hırsızdı. Ona bakılırsa dediğine göre Atatürk de hırsızdı çünkü onlarda savaşarak bir sürü vatan toprağı aldılar ve zorla aldılar savaşarak.

Darkest Fear

Well-Known Member
yeni başlayandan kastım demir devrinde askeri taktikler diye bir teknoloji var bu teknolojiyi açarsan o zaman yağmalanırsın