• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Kapandı Devasa kilitlemenin önüne geçilmeli

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

KralConan

New Member
Eskiden komşuluk sisteminde en alt çağlar ile en üst çağ komşu olabiliyordu ki alt çağ oyuncular diğerleri tarafından saldırıya uğrayıp yağmalanıyor diye bu sistemden vazgeçerek aynı çağ oyuncuları komşu yaptınız.
Ayrıca taverna mağazasında ''şehir kalkanı'' seçeneği var ki oyuncuyu diğer komşularının saldırı ve yağmasından koruyor.
Şimdi de Galata Kulesi ismiyle yeni bir devasa bina geldi ki yine oyuncuya yapılan saldırı ve yağmayı geri püskürtmek amacı taşıyor.
Ayrıca bir çok premium bina da şehir savunmasını güçlendiriyor.
Forge of Empire oyunu bir savaş oyunudur, oyunun en mantıklı noktası komşuluk sisteminde oyuncuların birbirine saldırabilmesi ve neticede yağma yapabilmesidir. Halbuki oyunu geliştiren takım, her hamlesiyle komşular arası savaş ve yağmanın önüne geçmeye uğraşıyor.
Gerçekte şu anda oyundaki en büyük gerginlik oyuncuların birbirlerinin devasa binalarını kilitleyerek, orada sıra almış diğer oyuncuları ve bina sahibini zarar ettirmelerinden kaynaklanmaktadır.
ŞU ANDA OYUNDAKİ EN BÜYÜK İHTİYAÇ DEVASA BİNA SAHİBİNİN YÜKSELTTİĞİ BİNAYA SADECE KENDİSİNİN İZİN VERDİĞİ OYUNCULARIN FP DESTEĞİ YAPABİLMESİDİR.
Bu özellik oyuna gelirse, oyundaki ve genel sohbetteki gerginlik ortadan kalkacak ayrıca bir devasa binada bina sahibi o binaya fp desteğinde bulunmuş olan diğer 4-5 oyuncunun mağduriyeti giderilecektir.
Önerimin dikkate alınması ümidiyle bütün takımınıza iyi çalışmalar diliyorum.

refocus

Well-Known Member
Bina kilitlemek de, kilitletmemek de matematik gerektirir.. Devasa binanın bir sonraki seviyesinde hangi sıralarda hangi fplerin verildiği açık açık yazıyor. Binanızı açmadan önce kritik seviyelerde 1-2-3. sıraları bulursanız herhangi bir problem yaşamazsınız. Ama siz binanızı açıp - saldım çayıra mevlam kayıra - diye davranırsanız bu oyunda sizden daha fazla zaman ve emek harcayan kişilerin binanızdan kâr elde etmesini eleştiremezsiniz. Zaten oyun komşular haricinin binanıza fp atmasını engelliyor. Biraz zahmet edin de, 60 kişilik komşu listenizle kendiniz mücadele edin.

Entman

Member
ben bu konuda bir yorum yapmak istiyorum, eğer bir oyuncu sadece benim belirlediğim kişiler fp atacak şeklinde bir ayarlama yaparsa, multhesap ve besleme konusunda artış olabilir.
Bu bence daha büyük bir sorun çıkarır katılıyorum lonca içi sorun çıkabilir başkası değil bu sefer arkadaşlarınla çatışırsın

sargeras.

Well-Known Member
bina kitlenmesinin önüne geçilmemeli yada engellenmemeli zaten oyunda bakıldığında kilit yapanların çoğu art niyet olmadığı sürece başkalarını ezmeden sıra alıyor ve konusu açılmışken eski bir oyuncu olarak ezmek arktan öncede bina kitlenmeler yapılıyordu kar elde etmek için ark çıktığında da daha da arttı ve şimdi baktığımda karşı çıkanların içinde ( genel sohbet bölümünde ) ark seviyesini ilk 80 yapıp binalara kilit atanlar ve kendi binaları 100 civarına gelince kilit olayına tepki gösteriyorlar :) madem bu olaya bu kadar duyarlılar neden şimdi bu kadar ark seviyelerinin 80 üstü olmalarını beklediler
yoksa kendileri ark yardım ettiklerinde ark seviyesi 80 seviyelik ilerleme puanı yapıp karşılığında daha fazla ilerleme puanı aldığı için mi diye düşünürüm
benimde binam var ve benimde binalarım yükselirken kitleniyordu ve bazen kaçırdığımda hala oluyor ama dikkat etmek lazım
önemli olan başka sıra almadan kitleniyorsa bence
bu arada tabi ki multi hesap yada yan hesapların beslemesine karşıyım öyle bir şey varsa engellenmeli

nevlife

New Member
Bu sadece bir oyun.Buraya insanlar stres atmak için giriyor ama bu kilit yağma vs cidden oyundan soğutuyor.Surekli binaları kontrol ederek aman sehrime yağma yapılmasın vs stresle arkamızı kollamaya ne gerek var.Oyun bir strateji oyunu eğer birilerinin birileri ile derdi varsa onlara da gerek lsa gerekse de kıta alanında savaş imkanı sunuyor kozlar orada paylaşılabilir diğer türlüsü (kilit-yagma) tabiri caizse 'arkadan vurma' yani alçakça bir durum bu yüzden yagmanin önüne nasıl gecilmisse kilit olayının da önüne geçilmesi gerektiğini düşünürüm saygılarımla

KralConan

New Member
bina kitlenmesinin önüne geçilmemeli yada engellenmemeli zaten oyunda bakıldığında kilit yapanların çoğu art niyet olmadığı sürece başkalarını ezmeden sıra alıyor ve konusu açılmışken eski bir oyuncu olarak ezmek arktan öncede bina kitlenmeler yapılıyordu kar elde etmek için ark çıktığında da daha da arttı ve şimdi baktığımda karşı çıkanların içinde ( genel sohbet bölümünde ) ark seviyesini ilk 80 yapıp binalara kilit atanlar ve kendi binaları 100 civarına gelince kilit olayına tepki gösteriyorlar :) madem bu olaya bu kadar duyarlılar neden şimdi bu kadar ark seviyelerinin 80 üstü olmalarını beklediler
yoksa kendileri ark yardım ettiklerinde ark seviyesi 80 seviyelik ilerleme puanı yapıp karşılığında daha fazla ilerleme puanı aldığı için mi diye düşünürüm
benimde binam var ve benimde binalarım yükselirken kitleniyordu ve bazen kaçırdığımda hala oluyor ama dikkat etmek lazım
önemli olan başka sıra almadan kitleniyorsa bence
bu arada tabi ki multi hesap yada yan hesapların beslemesine karşıyım öyle bir şey varsa engellenmeli
Art niyet yok diyorsanbenim binalarımabakabilirsin. Ya da benim fp attığım binalardan sana örnek gösteririm. Art niyetin ve 4-5 kişiyi birden nasıl mağdur olduğunu orada güzelce görürsün....

Tulkas

Well-Known Member
Arkadaşlar hepimiz burada güzel vakit geçirmek için bulunuyoruz, bunda netiz. Fakat bu başlıktaki ya da benzeri tüm önerileriniz oyunu geliştirmek için öneriler değil. Sadece sizin işinizi kolaylaştıracak, yaptığınız amatör hatalara engel olacak, dikkatsizliğinizin önüne geçecek şeyler. Bu bir strateji oyunu. Binalarınızı kilitleyen arkadaşların yaptığı işi de küçümsediğinizi düşünüyorum. Bunun için eklenti kullanan arkadaşları dışarıda bırakarak konuşuyorum. Bu işle gerçekten uğraşan herkes tek tek vakit ayırıp bina geziyor, hesap yapıyor, arklarını inanılmaz seviyelere yükseltmeye çalışıyor. Sizse binalarınızı daha 20 seviyedeyken 80'e kadar açıyorsunuz, sıralarınızı garantilemeden bina paylaşıyorsunuz ya da binada sıra alanların sırası tehlikede mi diye bakmadan saatlerce, belki de günlerce o halde binanızı bekletiyorsunuz. Oyundan buna bir çözüm üretmesini beklemek yerine, buna kendiniz çözüm olabilirsiniz. Bu işin art niyetli olmasında da bir sıkıntı yok. Başta söylediğim gibi bu bir strateji oyunu ve hepimiz temelde rakibiz. Kimsenin oyunu nasıl bir stratejiyle oynayacağına müdahale edemezsiniz. Zarar gördüğünüzü düşünüyorsanız ya misilleme yapın ya da nasıl zarar görmezsiniz buna çözüm bulun. İkisini bir arada yaparsanız daha da güzel olur sizin adınıza.

cenderee

Member
Bir ilave daha yapmam gerekti, loncada bir arkadaşımız hoşlanmadığı bir diğer arkadaşımıza lonca penceresinden devasalarıma fp atma diye uyarıda bulundu diğer arkadaşımız dinlemeyip fp atınca devasa sahibi loncadan çıktı bende istenmediği halde fp atan arkadaşımızı loncadan çıkardım ve kendisine devasaların loncanın değil kişinin kendine ait olduğunu istemiyorsa fp atmaması gerektiğini yazdım, devasalarımıza kişi sınırlaması koyabilmemizin faydası büyük olur, hem kilit atmanın önüne geçilir hem bu gibi olayların önüne geçilir, arkadaş listesinden veya loncadan kilit atan çıkmaz çıkarsa listeden çıkarılır ama komşuların filtrelenmesi devasa sahibinin isteğine bırakılırsa iyi olur, yorumları okudum menfi yazı yazanların kilit atanlar olduğunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok

abree

Member
Bir ilave daha yapmam gerekti, loncada bir arkadaşımız hoşlanmadığı bir diğer arkadaşımıza lonca penceresinden devasalarıma fp atma diye uyarıda bulundu diğer arkadaşımız dinlemeyip fp atınca devasa sahibi loncadan çıktı bende istenmediği halde fp atan arkadaşımızı loncadan çıkardım ve kendisine devasaların loncanın değil kişinin kendine ait olduğunu istemiyorsa fp atmaması gerektiğini yazdım, devasalarımıza kişi sınırlaması koyabilmemizin faydası büyük olur, hem kilit atmanın önüne geçilir hem bu gibi olayların önüne geçilir, arkadaş listesinden veya loncadan kilit atan çıkmaz çıkarsa listeden çıkarılır ama komşuların filtrelenmesi devasa sahibinin isteğine bırakılırsa iyi olur, yorumları okudum menfi yazı yazanların kilit atanlar olduğunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok
Olumlu yazanların da sürekli kilit yiyen ve binalarına sahip çıkamayanlar olduğunu da söylememe gerek var mı ? :)

sleeplesslady

Well-Known Member
Lütfen yorumlarınızı birbirinize sataşmadan yapın, aksi takdirde bu diyalog amacından sapacak gibi duruyor. Rica ediyorum, diğer oyuncuları hedef alacak şekilde yazmayın.

Sonkalekss

Member
Ya arkadaşlar bu bir online strateji oyunu yağma yapma kilit atma yakında savaş alanına işte rakipler kolay olsun yenemiyoruz seferde hiç yorulmadan geçelim vs vs bir sürü bahane bulacaksınız bu gidişle. 13 yıldır strateji oyunları oynuyorum ve oynadığım her oyunda rakibi bir şekilde yıpratabilirken bu oyunda böyle bir şans çok çok az ve sizde bu az olan şeye ağlanıp sızlanıyorsunuz sizi dinlersek bu oyun herkesin öylesine geliştiği tamamen kendi halinde oynadığı kimseyle rekabet edilmeyen boş bir oyun olacak. Ben şahsen oyuncuların birbirini yıpratması açısından daha çok özellik gelmesinden yanayım aman bana kimse zarar vermesin diyorsanız çiftlik oyunları oynayabilirsiniz onlarda size ne kilit atılır ne de yağma

Son düzenleme:

sargeras.

Well-Known Member
Art niyet yok diyorsanbenim binalarımabakabilirsin. Ya da benim fp attığım binalardan sana örnek gösteririm. Art niyetin ve 4-5 kişiyi birden nasıl mağdur olduğunu orada güzelce görürsün....
ya üstüne alınmasakın doğrudur bakmama gerek yok sadece genel olarak bütün dünyalarda gördüğüm olay bu oldugu için

RIFKI

Active Member
Kilit atma olayı moral bozuyor olabilir de , yağma da moral bozar , lonca savaş alanında kulenin patlaması da :) Yani nasıl bir strateji oyunu bekliyorsunuz , sadece binaları geliştirip , üst seviyeye çıkarma oyunu değil ki , savaş ve strateji! Siz Travian falan tarzı bir oynayın da 1 senelik hesabın nasıl bir günde dibe battığını bir görün sonra halinize şükredin :)

MjoR

Well-Known Member
ben bu konuda bir yorum yapmak istiyorum, eğer bir oyuncu sadece benim belirlediğim kişiler fp atacak şeklinde bir ayarlama yaparsa, multhesap ve besleme konusunda artış olabilir.
eğer multi hesap ve besleme yapan kişilere uygulamanız gereken cezayı uygularsanız sorun kalmaz.

Sonkalekss

Member
Kilit atma olayı moral bozuyor olabilir de , yağma da moral bozar , lonca savaş alanında kulenin patlaması da :) Yani nasıl bir strateji oyunu bekliyorsunuz , sadece binaları geliştirip , üst seviyeye çıkarma oyunu değil ki , savaş ve strateji! Siz Travian falan tarzı bir oynayın da 1 senelik hesabın nasıl bir günde dibe battığını bir görün sonra halinize şükredin :)
O oyunlarda 1 gün dayanamazlar bu kafayla 1 gecede 1 yıllık emeğin yok olmasına kalpleri dayanmaz

cenderee

Member
Başka oyunların hedef göstererek sataşmaya gerek yok, biz bu oyunu oynuyoruz ve oyunun eğlence için olduğunu sinir bozmak küfür ettirmek ve hesapların banlatılmaya çalışılması için olmadığını düşünüyoruz ve bu konu başlığını destekliyoruz, oyuncu kalitesinin yüksek olduğu bir oyun olması için kilit olayının sınırlanmasının faydası büyük olacaktır

abree

Member
Bu oyun bir strateji oyunudur. Bahsetmiş olduğunuz öneri oyunun sistemine tamamen aykırıdır. Daha öncelerde de birkaç kez önerildi ve yanlış görmediysem kabul edilmedi. Zaten oylama ile de sonuç ortada..

serdalca08

Well-Known Member
Forge of empires bir strateji oyunudur isteyen istediği gibi sekil verebilir bu konu başlığına olumlu ve olumsuz amiyane düşüncem yok.Ama devasalara forge limit konulabilir.1.sira alan kişi şu kadar forge puan atsin diye.

KralqmaS

Well-Known Member
Doğru söylüyorsunuz ama bu durum sadece devasa sahipleri için değil sıra alanlar için de sıkıntı, Gelişmekte olanlar zorlanıyor bu durumlarda. Mesela ben ortalama günde 4 sıra kaybediyorum bu durum yüzünden ki bu gelişmiş kişiler için önem teşkil etmiyor olabilir ama takdir edersiniz ki sizin başınıza gelse kıyamet kopar :) Yani bunu tek taraflı düşünmeyin, multihesap demişsiniz ama bunu ne yaparsanız yapın engelleyemezsiniz. Anlamanız gereken ezilmişleri bu kadar küçük görmemek. O yüzden öneri saçma değil sizin dedikleriniz biraz tek taraflı :) Emek vererek sıra kovalayanları unutma Ozan abi lütfen :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.