• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Kapandı Devasa kilitlemenin önüne geçilmeli

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

refocus

Well-Known Member
Doğru söylüyorsunuz ama bu durum sadece devasa sahipleri için değil sıra alanlar için de sıkıntı, Gelişmekte olanlar zorlanıyor bu durumlarda. Mesela ben ortalama günde 4 sıra kaybediyorum bu durum yüzünden ki bu gelişmiş kişiler için önem teşkil etmiyor olabilir ama takdir edersiniz ki sizin başınıza gelse kıyamet kopar :) Yani bunu tek taraflı düşünmeyin, multihesap demişsiniz ama bunu ne yaparsanız yapın engelleyemezsiniz. Anlamanız gereken ezilmişleri bu kadar küçük görmemek. O yüzden öneri saçma değil sizin dedikleriniz biraz tek taraflı :) Emek vererek sıra kovalayanları unutma Ozan abi lütfen :)
Sana hangi ozalitler lazım yaz oyundan ;) halledelim hızlıca

Sonkalekss

Member
Doğru söylüyorsunuz ama bu durum sadece devasa sahipleri için değil sıra alanlar için de sıkıntı, Gelişmekte olanlar zorlanıyor bu durumlarda. Mesela ben ortalama günde 4 sıra kaybediyorum bu durum yüzünden ki bu gelişmiş kişiler için önem teşkil etmiyor olabilir ama takdir edersiniz ki sizin başınıza gelse kıyamet kopar :) Yani bunu tek taraflı düşünmeyin, multihesap demişsiniz ama bunu ne yaparsanız yapın engelleyemezsiniz. Anlamanız gereken ezilmişleri bu kadar küçük görmemek. O yüzden öneri saçma değil sizin dedikleriniz biraz tek taraflı :) Emek vererek sıra kovalayanları unutma Ozan abi lütfen :)
Ben de gelişmeye çalışıyorum ama garanti görmeden fp atmıyorum sıralara sürekli hesap kitap yapıyorum altımdaki beni geçmek istese geçebilir mi sıraya yeni birisi girebilir mi diye yani aslında bahsettiğiniz dert basit matematik hesaplarıyla çözülebilir eğer ki oyuncuların etkileşimleri sürekli bir şeylerden dolayı kısıtlanırsa o zaman bu oyunun online olmasının ne faydası olucak

Kimyager

Active Member
strateji oyununda strateji kalksın diyorsun yani :D

binanıza sahip çıkın bu kadar basit

kilit dediğin olay 30-60 arası tek başına 60 + 2 ortak sayesinde yapılacak şey. 30+ sonrası binanı bitir 123 bul sonra bina aç sen 60 a kadar açıp bina bitince sıralar boş dersin dolmaz bizde basarız kilidi :)

FF Afrexia

Well-Known Member
Bu bir oyun evet doğru, ama buna rağmen işi ciddiye alıp uğrayabileceği bir yağmayı veya binasının kilitlenmesini ciddi anlamda sorun edebilecek birçok arkadaşım var ve oyundan ciddi anlamda soğuyorlar. Şu anda bu sayfada negatif yorum yapan, sırf bu tip işlerle uğraşan ve korkudan bina dahi açamayan ama tabiri caizse başkalarının binalarına kilit ve yağma yaparak ''beleşçe'' geçinen ama bunu daha çok mesai harcamayla ilişkilendiren birileride var ki bence bu son derece yanlış, kimin daha çok oynadığı yada oyunla ilgili şeylerle uğraştığı sadece ve sadece kendisini ve oyun sunucusunu ilgilendirir 3. kişileri değil... Burada asıl sorun oyuncuların yağma-kilit vs. gibi şeyleri yaptığı kişilerin kendileri gibi oyundan zevk almaya, stres atmaya çalışan kişiler olduğunu görememesi yani empati kuramaması, bence olay bundan ibaret...

Yağmaya çözüm:
1- EN ETKİLİSİ Arkadaş tavernasından koruma almak
2- Savunma ordusunu güçlendirmek
3- Vaktinde hasat yapmak

Kilitlemeye çözüm:
1- Binanda sıraları aldıracak kişileri belirleyip binanın kilidini açmak ve ezilmelerini engellemek
2- Binana fazla fp atmamak

Kilitleme konusunda en önemli şey ise tüm loncaların kullandığı 1.9 KURALI oyunun kendi kuralı değil oyuncular arasında oluşturulmuş bir kuraldır sırayı alan kişi ister kendi kâr ını isterse zararını düşünür buna ister beleşçilik dersin ister başka birşey ama buna herhangi bir engel getirilemez sonuçta binan sıra aldırsan da biter aldırmasan da adam kilit de atsa binanın bitmesine yardım ediyo daha ne istiyosun ki :)

sleeplesslady

Well-Known Member
Bu konu karşılık sataşmaya döndüğü için kapatılmış olup, birbirinizi hedef alan sataşma mesajları silinmiştir

Durum
Konu yanıtlara kapalı.