• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Raporlandı Yeni Kültürel Yerleşim Fikirleri - Önerileriniz

Beyazgiyenadam

Süper Oyun Operatörü
Yönetici
Forge Of Empires
Merhaba Krallarımız ve Kraliçelerimiz;

Sizden yeni kültürel yerleşim fikirlerinizi bizlerle paylaşmanızı istiyoruz
Oyunumuzda bundan sonra yer alacak kültürel yerleşimlerin hangi özelliklere sahip olmasını isterdiniz?
Aşağıda yer alan maddeleri göz önünde bulundurarak önerilerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz

1) Hangi kültüre ait bir yerleşim görmek istersiniz?
2) Ürünler, üretim binaları haricinde ekstradan nasıl elde edilebilmelidir? Aztekler'deki Toplama Mini Oyunu veya Feodal Japonya'daki Tüccar gibi mi? Bambaşka bir yolla mı?
3) Zorluk derecesi nasıl olmalıdır? (Kolay/Orta/Zor)Mesela mevcut kültürel yerleşimlerde Viking kolay Feodal Japonya zor kabul edilir
4) Nasıl bir kültürel yerleşim olsun isterdiniz?Kültürel yerleşim ile ilgili her türlü açıklamanızı bu maddede belirtebilirsiniz.
Sonunda elde edilen ödül bir heykel mi olmalı yoksa bina mı?
Etkinliği bitirerek elde edilebilen temsilciler hangileri olmalı?
Kısacası aklınıza gelen her türlü özellik ;)

Hatırlatma: Mevcut kültürel yerleşimlerimizle ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Allobar

Well-Known Member
1- Mezopotamya medeniyetlerinden biri olabilir ( Sümerler , Akadlar , Babiller, Asurlar)
2- ikisi de olabilir ama Aztek de x4 vermiyor mini oyunda da x4 olsa güzel olur
3-Aztekler kadar zor olmasın yeter :)
4-verilen ödül etkinliklerden gelen ödülden daha iyi olmalı ki cazip olsun, (en az 6 ay uğraşılan ve etkinlikten daha fazla enerji harcanan bir etkinlik olduğundan bence Son seviyede 60-70 atak/atak savunma vs bir ödül olmalı, süre ödülümde en azında 2.seviye 1x1 nöbetçi yerleşiminden daha etkili olmalı. 2x2 olacaksa 16 SS den daha iyi olmalı)

emrejann

Member
Feodal Japon hiç zor değildi bence, çünkü tüccardan ürünleri x4 olarak alabiliyorduk. En zoru Mısırlılar, en sonunda oynamayı bıraktım. Çok uzun bir süresi var. İlk çıktığı zaman 27 gün vermişti ohh dedim kolayca bitiririm ama bitmiyor :) Çok uğraştırıyor. Nihayetinde verdiği bina da bir işe yaramıyor zaten. Alcatraz'da onun 20 katı asker elde ediyoruz. Aztekler ise hiç zor değil bence. Vikingler ve Mısırlar ne kadar yeniden oynarsan oyna x4 çok az veriyordu. Japonlar ise bol bol x4 verdi. Azteklerdeki tek olumsuz yan mayın tarlasında ilk tıklanan yer her zaman boş çıkar, ürün ya da rakam çıkmaz - ki ona göre mantık yürütelim. Azteklerin mini oyunu şuan mantık değil biraz şansa bağlı.
Yeni medeniyetler ise @Allobar ' ın söylediği gibi Anadolu-Mezopotamya milletlerinden olmalı.

Temsilciler için en önemli önerim; para pul puan değil, bunlar 100M puanı geçmiş Asteroit çağındaki kişiler için biraz önemsiz kalıyor :D Şöyle bir temsilci olabilir( hem de oyuna artık yeni bir özellik gelir belki) Bu temsilcimiz yalancı olsun mesela, birisi şehrimize saldırınca savunma ordusu hakkına yalan söylesin ( misal 8 çivi fırtınasına rağmen sanki 2 mızrakçı varmış gibi göstersin) ama saldıran bunu savaşa başlayınca görsün.

Sensei

Well-Known Member
Viking ve Japon kültürel yerleşimlerinin zorlukları ve bitirme zamanları idealdi. Diğer arkadaşların dediği gibi mısır ve aztec daha zor ve çok zaman alıyor. Mısır ı başladıktan sonra bende bıraktım, şuan aztec kurdum ama diğerlerine göre çok yavaş ilerliyor. Yeni planlanan yerleşimde bu hususa dikkat edilmesi biz oyuncular açısından iyi olacaktır. Mesela aztec ilk seviyeyi bitirdim ama her an bırakabilirim sıkı takip etmeme rağmen 2. Seviye çok uzadı.
Kültürel yerleşim önerisi olarakta ortadoğu ve Türkiye çevre coğrafyalarından seçim yapılabilir. Öncelikle Osmanlı kültürü içerikli bir seçim yapılabilir. Pers ve Moğol diğer alternatifler olabilir.

2. soru için, Osmanlı da ürün elde etmek için okçuluk tekkesi gibi arabirim kurulup ordaki atış ve başarı oranına göre ekstra ürün verilebilir
3. soru için, zorluk derecesi “orta” ideal olur, aman zor olmasın
4. soru için, yerleşim tamamlandıktan sonra saldırı ve savunma bonusu veren, fazla alan kaplamayan, uygun bir bina ödülü verilebilir. İlaveten verilen özel bina da lsa yada seferlerde ekstra zaman, saldırı, savunma bonusu veren özellikler eklenebilir. Yerleşim görevleri tamamlanma süreside bence maksimum 6-7 ay olarak planlanmalı ki sürükleyici olsun. Aksi taktirde sıkıcı olabiliyor ve yerleşim terkediliyor. Viking ve japondan hiç sıkılmadım, hatta aztec e başlamadan önce acaba vikingi tekrarmı oynasam diye düşündüm.
Temsilci olarakta, casusluk özelliği olabilir, ama abartılmadan günde 1 defa saldırıdan önce rakibin savunma ordusuyla ilgili bilgiler verebilir.
Şahsi kanaatlerim bu şekildedir, saygılar

Son düzenleme:

Tulkas

Well-Known Member
1) Hangi kültüre ait bir yerleşim görmek istersiniz? Elbette Türk kültürüne ait bir yerleşim görmek isterim ama yine de bize yakın bir kültür olmaması daha mantıklı. Biz bu tarz konularda biraz hassasız. Şimdi eminim birileri çıkar bir şeye takılır. Yapıldığına yapılacağına pişman olunur. :)
2) Ürünler, üretim binaları haricinde ekstradan nasıl elde edilebilmelidir? Ben savaştan vazgeçemeyen birisi olarak elbette savaşı tercih ederim. Aztek Yerleşiminde kullanılan mayın tarlası oyunu da güzel fakat oyunda x4 seçeneğinin bu yerleşimde bulunmaması sıkıntı yaratıyor. Yeni bir oyun gelirse de x4 seçeneğinin eklenmesi gerektiğini düşünüyorum.
3) Zorluk derecesi nasıl olmalıdır? (Kolay/Orta/Zor) Ortalama 6-8 ayda tamamlanabilecek zorlukta yerleşimler yeterli diye düşünüyorum. Bence Mısır ideal bu konuda. Japonya'ya göre zor, Aztek'e göre kolay olduğunu düşünüyorum.
4) Nasıl bir kültürel yerleşim olsun isterdiniz? Tabi ki harcanan efora değecek bir ödül veren bir yerleşim isterim. :) Bu da benim açımdan asker ve saldırı ya da saldırı savunması vermesi demek oluyor. Temsilcileri de yararlı buluyorum. Elmas verebilir mesela. Elmas kazanmanın daha farklı yolları olmalı, bu da bunlardan birisi olabilir. +5, +10 uygun diye düşünüyorum.

RIFKI

Active Member
1) Hangi kültüre ait bir yerleşim görmek istersiniz?HUNLAR
2) Ürünler, üretim binaları haricinde ekstradan nasıl elde edilebilmelidir?TÜCCAR
3) Zorluk derecesi nasıl olmalıdır? (Kolay/Orta/Zor)KOLAY, SÜRE KISA OLSUN
4) Nasıl bir kültürel yerleşim olsun isterdiniz?SALDIRI SAVUNMASI

Böyle oluversin bari :)

ATLAS.

Member
1.atlantis olabilir (arayüz olarak deniz altında bir yerleşim olabilir)
2 extra ürünler kültürel yerleşimi oynayan diğer oyuncuları yağmalayarak(kültürel yerleşim binalarını) yada saldırıda verilen hasarla doğru orantılı ürün vererek sağlanabilir.
3 Saldırıya ve savunmaya yönelik olacağı için gelişimin hızlı olması gerekli buna bağlı olarak da saldırı yapan oyuncu hızlı bitirir saldırı yapmayan oyuncu kendi üretimi ile bitirmeye çalışır.
4. Verilecek ödül saldırı yada saldırı savunması yanında gözcü yeri gibi içinde elmas ödülü de olan günlük özel ödül vermeli

Beyazgiyenadam

Süper Oyun Operatörü
Yönetici
Forge Of Empires
Yorum yapan tüm oyuncularımıza teşekkür ederiz
Henüz fikirlerini bizimle paylaşmayan oyuncularımızın da fikirlerini merak ediyoruz :)