• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geliştiricilere İletildi Yan Görevler - Aylık Sistem - Şato Sistemi

Gorzit

Member
Günlük göreve yeni gelen güncelleme ile birlikte bir şey çok güzel olmuş. Günlük görevlerde verilen görevleri beğenmezsek ilk seferinde ücretsiz sonra 25 elmas ile görev değişikliği yapabiliyor, bir sonraki günün görev hediyelerini de 300 elmas ile değiştirebiliyoruz veya devalı değiştirirsek katlanarak devam ediyor. Buna ilave olarak benim önerilerim;

1 - ) Verilen hikaye görevlerinde değilde yan görevlerde yapsak daha güzel olmaz mı ? Yan görevlerde sürekli değişen ve aynı yapılan veya hediyesini hoşumuza giden görev olduğunda bunuda elmas ile değiştirmek.

2 - ) Aylık belli bir para karşılığında verilen hediyelerin limitleri çok yetersiz. Çoğu zaman burda eğleniyoruz. Buradaki hediyeler biraz daha teşvik edici olabilir.

3 - ) Şato kısmında verilen şato puanları ile alakalı, çok az ve yetersiz. Savaş yaparken askeri zaiyatlar olsun, her gün oyuna girme olsun, bina yapımlarında, devasa binaların seviye atlamalarında şato sistemine destek sağlatılabilir. Hem teşvik edici olur hemde , oyuna yeni başlayan ve birşey yapmaya çabalayan arkadaşlarımız için daha iyi olur görüşündeyim.

sleeplesslady

Well-Known Member
Sayın Oyuncumuz,
Belirttiğiniz günlük mücadele değişim özelliği ve aylık abonelik özellikleri şu anda Beta sunucumuzda test aşamasında olan özelliklerdir, ancak beta dışında bu özelliklerin yansıdığı oyuncularımız bulunmaktadır. Bu geçici bir durumdur. Bu özellikler beta sunucusunda test aşamasından geçtikleri takdirde, tüm oyuncular için geçerli olacaktır.

Belirttiğiniz ilk öneri, oyun görev tasarımına aykırıdır; genel hikaye, yan, tekrar edilen görevlerde böyle bir tasarım değişikliğine gidilmesi düşünülmemektedir.

Şato ile ilgili olarak da, Şato Sitemi, oyunun neredeyse her özelliğini kapsayacak şekilde ödüller dağıtmaktadır; her gün oyuna girme ile ilgili aktivite zaten mevcuttur. Şato sisteminde FP, ürün kazanmak mümkündür, dolayısıyla bunları Devasa desteği olarak düşünebilirsiniz ama devasaya kolaylıkla seviye atlatmak, oyunu iyice kolaylaştırmak anlamına gelmeyecek mi? LSA zaiyat bazında bir ödül olmamakla beraber askeri bonuslar zaten mevuttur, bunlar da sadece LSA değil tüm savaşlar için oyuncularımıza avantaj sağlamaktadır. Çok az ve yetersi diyorsunuz ama verilen ödüller arasında FP, ürün, para, erzak, haydut binası, dilek kuyusu, askeri artış, taverna bazlı özellikler, antikacı yuvası ve daha fazla antikacı kazancı, kültürel yerleşim bazlı ödüller, kıta haritasında süre kısaltma, avatar, yeni seviyelerde genişleme bulunmaktadır. Açıkcası bunların yetersiz olduğunu sanmıyorum.
Yine de net bir şekilde şu şu ödül diyeceğiniz bir şeyler varsa, diğer oyuncularımızın da fikirleri doğrultusunda oylamaya açabiliriz.

Gorzit

Member
İlk iki belirtmeye yaptığınız yorum için teşekkür ederim. Ama Şato sistemi ile ilgili olarak söyleceğim bir kaç şey var. Ben ödül konusunda bir şey söylemedim. Sadece demek istediğim Şato sistemi belli her gün belli bir oranla artıyor. İlk gün 10 ile başlıyor, 15, 25 vb.... şato başlıyor ve bir hafta artarak gidiyor. Sonra en fazla 100 Şato puanla bu tekrar başa geliyor. Seviye ilerledikçe, seviyeye göre bu arttırılabilir.

Örneğin kendimden örnek verirsem, şuana ben şato sisteminde 6. seviyeden gidiyorum. VE her seviyede şato sisteminin puan limiti artıyor. Para ile elmas alındığında alınan miktara göre Şato puanı veriliyor. Para ile almadığımız zaman bu sseviyenin bir tanesini geçmek aylar alıyor. Zaten Şato sisteminde verdiğiniz ekstra ödüller haricinde Yan görevlerden, günlük görevlerden bunları veriyorsunuz.

Benim ödüllerinizden ziyade puanlama sisteminin yetersiz olduğunu söyledim.

sleeplesslady

Well-Known Member
Sayın Oyuncumuz,
Belirttiğiniz durumu bir öneriden ziyade, bir eleştiri olarak ileteceğiz; yeni bir özellik olduğu için ilgili eleştiriler doğrultusunda, tasarımcılarımız bir düzenlemeye gidilip gidilmeyeceğine karar vereceklerdir. İlginiz için teşekkür ederiz