• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Toplu RinBin Yapma

• Konuyu başlatan DeletedUser29692
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser29692

Guest
Teknolojiyi ve görev serisini bitiren arkadaşlar RinBin görevleri ile ellerindeki fazla Altın ve Erzağı değerlendirmekte.Fakat bu işlem çok fazla vakit almakta.Tek Tek istenilmeyen görevleri geçmek.En son RinBin için istenilen miktarı ödemek baya bir uğraştırmalı oluyor.
Bunu toplu şekilde yapsak nasıl olur ?
Mesela son çağda (Buzul Gelecek) RinBin için 280 bin altın ve erzak istemekte.
Şimdi biz 28 milyon altın erzak versek otomatik oyun kendi şans faktörünü katarak RinBin yapsa ve sistem bize mesaj yoluyla
Yaptığınız RinBin sonucunda hesabınıza
429 Nanotel
585 T.Gazı
533 YZ Veri
507 Kâğıt Pil
572 Biyoplastik

3.375.000 Altın
2.875.000 Erzak

104.500 Madalya
36 Adet Fp Paketi
50 Elmas yüklenmiştir.

diye mesajda atsa.

Biz hiç sabahtan akşama kadar tek tek RinBin görevleri yapmakla uğraşmasak ?
Bende şuan 1.1 G altın var.Onu nasıl bitireceğimi bilemiyorum :)

DeletedUser34138

Guest
Amaç insanların oyunda online kalması ve aktif olması. Böyle bir şey yapıldığı durumda rinbincilerde kalmicak. Zaten e dünyası geldikten sonra diğer dünyalarda kimse kalmadı oyunun eski tadı tuzu yok. Ben oyunu daha kolaya kaçıracak her şeye karşıyım :)

DeletedUser29692

Guest
Amaç insanların oyunda online kalması ve aktif olması. Böyle bir şey yapıldığı durumda rinbincilerde kalmicak. Zaten e dünyası geldikten sonra diğer dünyalarda kimse kalmadı oyunun eski tadı tuzu yok. Ben oyunu daha kolaya kaçıracak her şeye karşıyım :)

Ben oyundaki bu tarz şeyleri kolaylaştırmanın oyuncuları daha çok memnun edeceğini düşünüyorum.

DeletedUser30895

Guest
Rinbine ayıracak vaktim olmadığından yapmıyorum yoksa 250k lık rinbin de ben alırım tek seferde olursa,
bu tür yeniliklerin oyuncuların yükünü hafifleteceği kanısındayım,
cyclone51 i destekliyorum ve tebrik ediyorum güzel düşünce ;)

DeletedUser25694

Guest
toplu rinbin i sevmedim :D 7 defa görevden elmas verecekken 50 yazmışsın :( çağın diğer görevlerinden bahsetmiyorum dahi
arvahall hariç elmas için oynuyorum zaten. kayseriden hiç geçmemişsin sanırım pazarlığı yüksekten başlatıp istediğini almalısın :D

DeletedUser29692

Guest
toplu rinbin i sevmedim :D 7 defa görevden elmas verecekken 50 yazmışsın :( çağın diğer görevlerinden bahsetmiyorum dahi
arvahall hariç elmas için oynuyorum zaten. kayseriden hiç geçmemişsin sanırım pazarlığı yüksekten başlatıp istediğini almalısın :D

Ordaki oranları rastgele yazdım.Yoksa daha fazla elmas gelmesini bende isterim :D

DeletedUser32141

Guest
olmaz öyle,yemek pissin önüme gelsin gibi bir sey olmus bu...

oyunda ne kadar cok vakit gecirirse oyuncu sistemin isine geliyor

DeletedUser29692

Guest
olmaz öyle,yemek pissin önüme gelsin gibi bir sey olmus bu...

oyunda ne kadar cok vakit gecirirse oyuncu sistemin isine geliyor

Vakit geçirmek için Hazine Avı olayı falan var.Oyunda vakit geçirecek her türlü geçiriyor zaten.
Buradaki asıl amaç oyunculara kolaylık sağlamak

MaScHeRa

Community Manager
Yönetici
Community Team
Yukarıda bir oyuncunun yaptığı açıklamadaki gibi görevlerin temel amacı oyun içerisinde aktif olmanız ve katılım göstermeniz.

DeletedUser29692

Guest
Yukarıda bir oyuncunun yaptığı açıklamadaki gibi görevlerin temel amacı oyun içerisinde aktif olmanız ve katılım göstermeniz.

RinBin le uğraşanlar oyunda belli bir yol kat etmiş oyuncular.Zaten aktifler ve katılımları var.
Oyunculara kolaylık sağlamak bu kadar mı zor ?

DeletedUser27651

Guest
Üşenip yapmayanlarla aramda bir Fark olsun isterim iyi bir fikir değil...

DeletedUser29692

Guest
Üşenip yapmayanlarla aramda bir Fark olsun isterim iyi bir fikir değil...

Oyunda zaman ayıracak daha önemli etkinlikler varken (lonca savaşları gibi)Bu tarz daha iyi şeylerde getirilmeli bence.
iptal et iptal et kabul et tamam öde şeklinde saatlerce bir görev dizisini yapmanın neresi iyi ?
Diğer oyuncularla aranda Fark olsun istiyorsan.Bunu daha farklı şekillerde ortaya koyabilirsin.
Mesela bulunduğun dünyadaki en yüksek seviye alcatrazı ya da arkı sen yap.

DeletedUser29692

Guest
Inno Games şirketi,Eğer oyuncuları oyunda daha çok aktif görmek istiyorsa can sıkan görevler yerine daha farklı yapmasını insana keyif veren şeyler getirebilir.En azından oyunu oynarken sıkılmayalım.Eğlenceli ve bir yandan da oyun içinde beni ileriye taşıyan bir şeyler olsun.

Bunun için oyuna farklı amaçlar farklı zaman geçirme yolları getirilebilir.
Mesela herkes geçmiş tarihten bir kumandan ordusunun başına geçirir (Achilles Napoleon gibi)
Hepsinin belli bir alanda bir uzmanlığı ve orduya sağladığı bir bonus olur.
Haritada fethettiğimiz yerlerde tekrar bir isyan çıkar onu bastırmaya gideriz.
Ya da belli sayıda bir orduyla özel seferlere yollarız.Bunun belli bir saat ayarlaması olur 4 saat 8 saat 1 gün gibi.
Hepsinin farklı ödülleri olur.Sefere yolladığımız askerlerin bir kısmı ya da tamamı ölür falan.

En kötü madem şirket bu kadar çok oyuncuların AKTİF olmasını düşünüyor.
Mahalle saldırısını 24 saatten günlük 1 er saat arayla en fazla 5 kez saldırmaya falan çevirsin.
Bir oyuncu aynı kişi tarafından günde 5 kere yağmalanabilir yani.
O zaman herkes sürekli oyuna girer ürünleri altınları erzakları toplamak zorunda kalır.
Bunu da mı ben söyleyim.
Yıllardır bu böyle mahallede zaten 80 oyuncu var 10 kişi rahat loncadan çıkıyor zaten.
Geri kalanına saldırmak yarım saat sürmüyor.Yani geriye yapacak pek bir şey kalmıyor.

Oyunda zaman harcamaya yönelik o kadar çok kısıtlı şeyler varken.RinBin yaparak oyuncuları oyuna bağlamayı düşünmek cidden çok gülünç bir durum :D

Hamdiker

Member
rinbin yapmak icin cok zamana ihtiyac duyulmakta .bunu en kolayına ulaşmak icin bana güre gürevler arasına rinbn gürevide ayriyetten ilave edilmesi gerektiğin düşünüyorum

DeletedUser32572

Guest
bence önemli olan oyuncunun ne kadar zaman geçirdiği değil sistemin ne kadar düzgün işlediği kesinlikle rinbin olayına bir çözüm bulunmalı cyclone51 in söylediği uygun bir yöntem olmakla birlikte rinbin normal görev bölgesinden ayrılarak ayrı bir yere çekilebilir ya da direk olarak para ve erzak ile ürün madalya vb alımı eklenebilir. bunlar bir hafta boyunca fiyatı artarak devam eder sonrasında pazartesi yeniden eski fiyattan başlar. demem o ki mutlaka bu konuya bir çözüm getirilmeli YA PAKET PAKET YA DA TANE TANE.... AMA HER HALUKARDA DİĞER GÖREVLERDEN AYRILMALI yoksa o görevin benim için hiç bir anlamı yok

DeletedUser32141

Guest
simdide 10.000 mutluluk kazan görevi var napicaz yani sürekli cila binasi kurup silcekmiyiz..
ozaman buda mantiksiz bir görev oluyor bana göre

zaten lonca savasi bitti nerdeyse %90 lik kisim mobile döndu oyuna seferi yapiyor cm atiyor sonra sen sag ben selamet :)
rinbinde her cagda yapilabilir biz o görev icin ne kadar oyunda durursak sistemin isine geliyor..
tabiki ayri bir özellik olsa cok güzel olur ama genis düsünmek lazim....
rinbin icin bir özellik yapilirsa

ben bulundugum cag itibari ile (b dünyasi) st,marks 40 seviye royal veya feneri yine o civarlara yükseltir sadece sato yükseltirim...
oyunun hic bir zevki kalmaz :=)
birde ayri bir özellik acilinca rinbine tüm gün rinbin yapar dururum ne savasa girerim ne baska bir sey yaparim...