• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Tarihi Görev Dizisi: Şah Cihan

• Konuyu başlatan DeletedUser24930
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser35331

Guest
Eğer görevi erken bitirirsek Görkemli Mayıs direğimizi Muhteşeme Yükseltme fırsatı bize tekrar sağlanabilir mi? Yarım kalan Mayıs görevini tamamlamak için..

DeletedUser35331

Guest
Bu arada ilanda yanlışlıkla "çit labirent" yazmışsınız. Wiki'de "çim labirent" yazıyor.

DeletedUser35331

Guest
İlk duyuruya "çit tapınak", ikincisine "çit labirent" yazmışsınız. Wiki'de "çim labirent" yazıyor. Bilginize..

DeletedUser34989

Guest
Görev listesi ne zaman yayınlanacak ? Göz atmak, hazırlık yapmak için en azından 4-5 gün önce yayınlamanız gerekir...

DeletedUser27200

Guest
Cumhur Bey'in teklifi çok değerli. Atamızı tüm oyunseverlerle buluşturmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

mavisis

Well-Known Member
Şah Cihan Tarihi Görev Serisi Görev Listesidir...

1. 100 para Toplayın & 11 FP Harcayın.
Ödül : Rastgele

2. Çağınıza Ait 1 veya Önceki Çağa Ait 2 Kültür Binası İnşa Edin & 11 FP Harcayın.

3. 12 Defa 1 Saatlik Erzak Üretimi Gerçekleştirin & 11 FP Harcayın.

4. Bir Eyalete Keşif Kolu Gönderin veya 12 Lonca Seferi Savaşı Kazanın & 11 FP Harcayın.

5. Halkınızı Coşturun ( Mutluluk %120 ) & 11 FP Harcayın.

6. 5 Arkadaş Tavernası Ziyareti Gerçekleştirin & 25 Binayı Cila veya Motive Edin.

7. Bir Teknoloji Araştırın veya Lonca Hazinesine 350 Ürün Bağışlayın & 20 FP Harcayın.

8. Çağınıza Ait 5 veya Önceki Çağa Ait 8 Asker Yetiştirin & 50 Ürün Toplayın.

9. 16 Defa 4 Saatlik Erzak Üretimi Gerçekleştirin & 8 Defa 8 Saatlik Erzak Üretimi Gerçekleştirin.

10. 2 Sektörü Savaşsız Ele Geçirin veya 7 Savaş Kazanın & 11 FP Harcayın.

11. 250 Taverna Gümüşü Toplayın & 1 Defa Taverna Mağazasından Özellik Kullanın.

12. 1 Eyaletin Kontrolünü Ele Geçirin & 11 FP Harcayın.

Büyük Ödül : 5 x 4 Ebatında 12 Saat Sürede Nesne Veren Bir Labirent Bahçe
Verdiği Ödüller Buzul Çağına Göre: Para:24.500 Erzak :18.700 Madalya: 280 Ürün :20 FP: 2 Elmas 50
Ödül Oranları : Para %25, Erzak %25, Madalya %10, Ürün %29, FP %10, Elmas %1 :eek:

İyi Oyunlar.....

250

Son düzenleme:

MjoR

Well-Known Member
çok saçma 20 birim bu bina için harcayacağıma, 2 tane dilek kuyusu kurarım 18 birime. 2 birim de fazladan kalır. dilek kuyusundan farkı yok ki. Tek farkı işlenmiş ürün vermesi. işlenmiş ürün için de o kadar alan harcanmaz kurmayın bence pişman olursunuz

DeletedUser35299

Guest
çok saçma 20 birim bu bina için harcayacağıma, 2 tane dilek kuyusu kurarım 18 birime. 2 birim de fazladan kalır. dilek kuyusundan farkı yok ki. Tek farkı işlenmiş ürün vermesi. işlenmiş ürün için de o kadar alan harcanmaz kurmayın bence pişman olursunuz

Şahsi fikrim, yeni başlayan oyuncuların her türlü ekstra getiriye ihtiyaçları olduğu yönünde. Herkes üç senelik, dört senelik oyuncu değil veya bazı oyuncular yeni yeni aktifliğin önemini kavramış olabilir. Bunun yanında herkesin dilek kuyusu veya gençlik çeşmesi de yok, belki aşırı şanssızdır bulamıyor olabilir. Bazı olumsuz yorumları yaparken şunu da belirtmekte fayda var "oyunda ilerlemiş veya belli bir süreden fazladır oynayan oyunculara fazla faydası olmayabilir." ve bu pek tabi ki zevk meselesi :) Bazı oyuncular bağ bahçe, yeşillik görmeyi veya binanın görselini sevdikleri için binayı kurabilirler. Dilek kuyusu veya gençlik çeşmesi her zaman bulunabilen şeyler değil :)

serdalca08

Well-Known Member
Labirentin girişi var çıkış yok inno bize subliminal mesaj mı veriyor kocaman sır.Ayrıca foe tarihi etkinlikleri bizlere sundukları için çok teşekkürler birbirinden eşsiz insanları tanıma fırsatını buluyoruz ne mutlu bana . Pakistan da doğmuş Babür kralı olmuş koca şah cihan xd. Vs.insanları foe etkinliklerle tanıyoruz .Not bir sonraki etkinlikte almanyanın herhangi köhne kasabasında sarı çizmeli Hans abi ile ilgili etkinlik yaparmısınız lütfen xd

MjoR

Well-Known Member
Şahsi fikrim, yeni başlayan oyuncuların her türlü ekstra getiriye ihtiyaçları olduğu yönünde. Herkes üç senelik, dört senelik oyuncu değil veya bazı oyuncular yeni yeni aktifliğin önemini kavramış olabilir. Bunun yanında herkesin dilek kuyusu veya gençlik çeşmesi de yok, belki aşırı şanssızdır bulamıyor olabilir. Bazı olumsuz yorumları yaparken şunu da belirtmekte fayda var "oyunda ilerlemiş veya belli bir süreden fazladır oynayan oyunculara fazla faydası olmayabilir." ve bu pek tabi ki zevk meselesi :) Bazı oyuncular bağ bahçe, yeşillik görmeyi veya binanın görselini sevdikleri için binayı kurabilirler. Dilek kuyusu veya gençlik çeşmesi her zaman bulunabilen şeyler değil :)
Bence söylediğim şey yeni başlayanlar için daha geçerli bir durum. Adamların şehri zaten küçük bir de 5x4 lük bina kurarlarsa perişan olurlar. onun yerine 2 tane dilek kuyusu kurmak daha mantıklı olur derim ben. erzak binası kursalar ürün binası kuracak nüfus kalmayacak bu sefer nüfus için evi artırmak gerekecek kışlaya yer kalmayacak. Ben rahatım nasılsa kışlaya ihtiyacım yok stokta 5bin asker var. para milyarı bulmuş. Ama söylediğim gibi yeni başlayanlar için daha kötü bir durum bu.

DeletedUser35299

Guest
Bence söylediğim şey yeni başlayanlar için daha geçerli bir durum. Adamların şehri zaten küçük bir de 5x4 lük bina kurarlarsa perişan olurlar. onun yerine 2 tane dilek kuyusu kurmak daha mantıklı olur derim ben. erzak binası kursalar ürün binası kuracak nüfus kalmayacak bu sefer nüfus için evi artırmak gerekecek kışlaya yer kalmayacak. Ben rahatım nasılsa kışlaya ihtiyacım yok stokta 5bin asker var. para milyarı bulmuş. Ama söylediğim gibi yeni başlayanlar için daha kötü bir durum bu.

Yeni başlayan oyuncu dilek kuyusu veya gençlik çeşmesini nereden bulabilir ? Asıl soru bu :) sizin durumunuzda zaten ihtiyaç olacağını sanmıyorum sadece zevk için kurulur belki. Yeni başlayan oyunculara dilek kuyusunu istedikleri zaman nereden bulabileceklerini veya gençlik çeşmesini nereden bulabileceklerini yazarsanız diğer arkadaşlarımızda bundan faydalansın :) paylaşmak güzeldir. Yalnız özellikle soruyorum "istedikleri zaman" bölümünü es geçmeyelim lütfen :)

Yeni başlayan 6 - 12 saat arası online olabilen bir oyuncu için 12 saatlik üretimi olan ve birden çok çeşit kazanım sağlayabilecek bu tarz bir yapı oldukça faydalı olacaktır. Eğer seferlere katılım gösteriyorsa veya diğer etkinlikleri takip ediyorsa elbet bina depolama kazanımı olacaktır. Böyle bir durumda ilerleyen zaman dilimlerinde dediğiniz gibi dilek kuyusu elde ederse çok rahat bir şekilde yer değiştirebilecektir. Fakat dilek kuyusu veya gençlik çeşmesi elde edene kadar ki geçen süreci değerlendirmek adına, ekstra üretim kazanma ve hatta elmas birikimi yapmak adına kurulması faydalı olacaktır.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser35331

Guest
Eğer bu görev listesi doğruysa, kendim için konuşuyorum. Yakın zamanda 2 haritacı kurdum. Haritacıları kurmaz beklerdim. Kültür binası kur nedir ya? Ya ben tutup 110.000 erzak verip akademi veya kütüphane kursaydım ne olacaktı? Allah'tan onları kurmamışım eğer bu görev doğruysa. Kültür binası olmaz. Konut binası yapın bence. Kültür binası kuranlar silip yeniden mi yapacaklar?