• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Pazar & Ticaret

DeletedUser

Guest
merhaba,
sadece ürün ticareti (pazar) için lonca kurulmalı mı diye düşünmeye başladım.
erken dönem orta çağdayım ve oyundan soğudum inanınn.
Komşularımın çoğu pasif oluyor (oyunla alakası olmayan) haliyle ticaret yapamiyorum.

her çağ gurubu yada yakın çağlar için guruplar oluşturulsa da ticaret yapabilsek diyorum. yada sadece arkadaş ve komşularım değilde ihtiyaç duyduğum ürünü filtrelediğimde brisgard da bulunan tüm teklifler gelse mükemmel olmaz mı?

Oyunu bırakacağım neredeyse stresten. bi kireç taşı için yaşadığım acziyeti görmeniz lazım :)

Bunun etkin bir çözümü varsa paylaşmanızı rica ediyorum yoksa da lütfen gelişim kaydedilsin. dikkat ederseniz oyunda başını alan ilerlemiş ve yeni oyuncular başlayıp 3-5 gün sonra bu gibi nedenlerden oyunu bırakıyor.

Bildiğiniz ürün kıtlığından oyun hevesi kaçıyor yani.

DeletedUser32937

Guest
Evet oyunun özellikle alt çağlarında oyna başlayıp devam etmeyen çok oyuncu var dolayısıyla aktif oyuncuların olmadığı bir mahalleye denk gelmiş olma ihtimalin yüksek. Sana tavsiyem senin seviyende çok oyuncusu olan bir loncaya girmen. Sonra o loncanın içinde ticareti canlı tutmak sana ve loncadaşlarına düşer. Yani özellikle ticaret için bir lonca kurulması gerekmiyor zaten loncanın işleyişini loncayı oluşturan bireyler belirler.
Tüm dünyanın tekliflerini gösteren bir pazar fikri aslında faydalı olur seçenek artar, rekabet kızışır bu fikrine katılıyorum.

DeletedUser

Guest
Evet, diğer dünyanın teklifini 2 fp-3fp ile alabilseydik güzel olabilirdi.
katılıyorum, mantıklı.