• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Özellik Mobil Video Reklamlar

sleeplesslady

Well-Known Member
logo (2).png

Merhaba Forge Hayranları!

29 Hazirandan itibaren, mobil versiyonumuzda Reklamlar devreye girecektir. Bu reklamlar seçildiğinde veya bazı yeni özelliklerimizi kullandığınızda (örneğin Hepsine yardım et özelliği), açılan kısa videolardır. Sonuna kadar seyrettiğinizde ödüller kazanacaksınız.

Bununla birlikte, burada önemli olan, reklam videolarının oyuncularımızı rahatsız etmeyecek veya oyun deneyimi engellemeyecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Bunun yerine, açıkça işaretlenecekler ve tamamen isteğe bağlı olacaklar. Bu seçeneklere dokunmak, oyunculara ekstra ödüller kazanmanın ve ek özellikleri kullanmanın yollarını sağlayacaktır. Bu da, Video Reklamların oyuncularımızın boş zamanlarında serbestçe kullanılabileceği veya yok sayılabileceği anlamına gelir.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta, tüm oyuncuların reklamları göremeyecek olmasıdır. Hesaplarında düzenli olarak oyun içi satın alım yapan oyuncularımız, Reklamlarla karşılaşmazlar.

Reklamları görecek oyuncularla görmeyecek oyuncular arasında bir fark olsa da, sonuçta mevcut özellikler ve ödüller açısından farklılıklar olmayacaktır. Yani, her iki oyuncu grubu da ödül kazanmak ve yeni özellikleri kullanmak için aynı fırsatlara sahip olacak.

Bu aynı zamanda, herhangi bir Reklamla karşılaşmayacak, ancak aynı özelliklere erişime ve ödül kazanmak için aynı fırsatlara sahip olacak olan Tarayıcı tabanlı oyuncular için de geçerlidir.

Video Reklamlar dört farklı şekilde uygulanacaktır:

1) Yeni Olaylar

Incident (1).png
Ödülleri talep etmek için kısa bir klip oynatacak ve sonunda bir ödül sağlayacak yeni bir olay türüne dokunabilirsiniz.

Mor bir sandık gibi görünen ve oynat düğmesi içeren olaylar kolayca fark edilecektir.Böylece olayı almak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Ödüller açısından, sıradan, seyrek, ve nadir sandıklar olacaktır. Her biri farklı miktarlarda Erzak, ürün, Forge Puanı ve Askeri Birlik sunacak! Lütfen bu olaylardan günde sadece 4 tane belireceğini unutmayın.

Reklamlarla karşılaşmayan oyuncular için olay mor bir sandık olarak görünecek ve basit bir dokunuşla toplanabilecek!

Önemli Bilgi - Şu anda, bu olay türleri, olayları toplamanın gerekli olduğu görevlere dahil edilmeyecektir. Bunun nedeni dengelemeden kaynaklanmaktadır. Mevcut bir dizi yeni olayla, onları görevlere saymanın bu görev koşullarını çok kolaylaştıracağına inandık. Ancak bu, özelliğin yayınlanmasının ardından değerlendirmeye devam edeceğimiz bir konu. Herhangi bir değişiklik olduğu takdirdi, güncelleme duyurusuyla iletilecektir.

2) Taverna Artışı

Tavern 1.jpg
image (30) (1).png
Tavernanıza dokunduğunuzda tamamen yeni bir seçenek göreceksiniz. Bu, farklı Artışları etkinleştirmek için kısa bir video klip izlemenizi sağlar!

image (29) (3).png
Bu artışlara, saldıran ordunuz için %5 saldıran ve savunmacı artışı, savunma ordunuz için %5 saldıran ve savunmacı artışı, %5 asker yetiştirme artışı ve %5 inşaat artışı dahildir.

İzlenen her kliple, bir saatlik artış süresinin kilidini açabilirsiniz. Ancak, kilidi açılabilen maksimum süre 4 saattir. Bu sınıra ulaştığınızda, daha fazla artış süresinin kilidini açana kadar bir saat beklemeniz gerekecek.

Reklamları görmeyen oyuncular için bunun yerine, bu takviyeleri almak için dokunabileceğiniz bir Gitar Simgesi ile bilgilendirileceksiniz. Ancak aynı limit en fazla 4 saat olmak üzere geçerlidir.

Buff Bar 2.jpg
Buffbar 1 (1).jpg
Taverna Artışlarınız etkin değilken, izlenebilecek video klipler ve etkinleştirilecek bir artış olduğunu bildiren bir uyarı da görüntülenecektir! Tavernanıza gitmek ve bir saatlik artış süresini etkinleştirmek için bir Reklam izlemek için buna dokunun!

Reklamlarla karşılaşmayan oyuncular için, simge yine bir Gitar olacaktır.

3) Hepsine Yardım Et

Video Reklamlarla yeni bir özellik geliyor. Tek bir tuşa basarak farklı grupları motive etmenize ve yardım etmenize olanak tanıyan yeni ve heyecan verici bir özellik!

Aid all 1 (1).jpg
Polivate 2 (1).jpg
Kısa bir Video Reklam izleyerek, seçtiğiniz bir grup üzerinde hepsine yardım et yeteneğinin kilidini açacaksınız!

Her bir kilit açma işleminde, tüm Arkadaşlarınıza, Komşularınıza veya Lonca Arkadaşlarınıza yardım edebilirsiniz! Basit bir dokunuşla, bitti!

Her gruba ayrı ayrı yardım etmek için ayrı bir Reklam izlemeniz gerekeceğini lütfen unutmayın.

Reklamları göremeyenler, basit bir dokunuşla bu işlevselliğe sahip olacaklar.

4) Yeni Görev Türleri
Diğer görev dizilerinden ayrı olarak, ek hikaye görev dizileri ile karşılaşacaksınız!

Quest Type (1).jpg
Günde bir kez, bir klibi izleyerek ödül kazanabileceğiniz isteğe bağlı bir Görev alacaksınız.

Bu klipleri izlemenin ödülleri arasında Ürünler, Erzaklar ve Forge Puanları bulunur. Ürün ve Erzaklar bulunduğunuz Çağa göre ölçeklenecektir!

Reklamları görmeyen oyuncular için günde bir kez, ödülü almak için tamalnaması gereken ekstra kısa bir görev olacak.

Ne düşünüyorsunuz ? Sorularınızı, yorumlarınızı, görüşlerinizi aşağıda bekliyoruz!

Son olarak, gelişim aşamasında olan tüm yeni özelliklerimizi Beta sunucumuzda veya Mobile Beta Test Programını kullanarak deneyebilirsiniz.

Forge of Empires oynadığınız için teşekkürler!

Sevgiler,
Forge of Empires Takımınız

sleeplesslady

Well-Known Member
Mobil Video Reklamlar - Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

SorularCevaplar
1) Hepsine Yardım Et özelliği sadece mobil versiyonda mı olacak?Hayır, Mobil Video Reklamların kullanıma sunulmasıyla birlikte "Hepsine Yardım Et" özelliğini Tarayıcı versiyonunda da kullanıma sunacağız. Sadece bu değil, aynı zamanda olayları, taverna artışlarını ve yeni görev türlerini Tarayıcı oyuncularına da sunacağız! Ancak bunlara bir reklam izlemek zorunda kalmak yerine, tıklanarak ve görev koşulları yerine getirilerek ulaşılabilecektir.
2) Yeni Olaylar ve ödülleri de Tarayıcıda olacak mı?Evet, bunlar Tarayıcıda fazlasıyla mevcut olacak! Mobil ve Tarayıcı sürümü arasında özellikler ve ödüller açısından hiçbir fark olmayacaktır. Bu, aynı olayları ve ödülleri toplayabileceğiniz, aynı taverna artışlarını kullanabileceğiniz, tüm yardımlardan yararlanabileceğiniz ve yeni görevlerden ödüller kazanabileceğiniz anlamına gelir.

Tek fark, mobil oyuncuların reklamları görmesi ve tarayıcı oyuncularının görmemesidir.
3) Video reklamlar Tarayıcı sürümünde de olacak mı?Bu güncelleme yalnızca Mobil oyuncular için geçerli olacaktır, Video Reklamlar Tarayıcı tabanlı oyunculara açılmayacaktır. Ancak, tarayıcı oyuncuları aynı özellikleri kullanmak ve aynı ödülleri kazanmak için aynı fırsatlara sahip olacaklar!
4) Reklamları izlemek zorunda mıyız?Hayır, hiç değil! Tüm özellikler tamamen isteğe bağlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, oyuncularımız özelliği ne zaman ve ne sıklıkta kullanmak istediğini de seçebilir.
5) Reklamı izledim ama ödülü alamadım! Ne olacak?Lütfen Destek Birimi ile iletişime geçin, yardımcı olacaklardır.
6) Yeni olayları topladığımda, Olay toplanması istenen görevler için sayılacak mı?Hayır sayılmayacak. Bunun nedeni dengelemeden kaynaklanmaktadır. Mevcut bir dizi yeni olayla, onları görevlere saymanın bu görev koşullarını çok kolaylaştıracağına inandık. Ancak bu, özelliğin yayınlanmasının ardından değerlendirmeye devam edeceğimiz bir konu. Herhangi bir değişiklik olduğu takdirdi, güncelleme duyurusuyla iletilecektir.