• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Mahalle sistemi ve bitmeyen yağmalama

T.C. M.Bilen

Active Member
Sistem tarafından otomatik olarak belirlendiği söylenen Mahalle sistemi sayesinde, 256K gücü olan ben 7 milyona yakın gücü olan ve %300 küsür saldırı gücü olan bir oyuncu tarafından 15 günde bir aynı mahalleye denk getirilip acımasızca yağmalanmaktayım. Üçüncü defadır 15 günlük yağmalanma maratonuna sokulmuş durumdayım. Gücü belli olan benim gibi birinin 45 gün süren kalkan uygulaması alması için ne kadar gümüş biriktirmesi lazım, matematik yeter mi buna. Aradaki devasa puan farkının kapanması mümkün değilken, bu durumu yok saymak kabullenmek mümkün olabilir mi? Kendi hayatımızı düzene sokmakta zorlanırken oyun saatlerini hasat saatlerini nasıl planlayalım da yağmadan korunalım. Lütfen, oyundan soğumamıza sebep olan bu dengesizliğe son verecek bir çözüm bulun, her gün yağmalanmak anlamsız mantıksız ahlaksız...

T.C. M.Bilen

Active Member
Düzensiz güce sahip iki oyuncu arasında düzenli yağmalamayı engellemek için, +24-48-72 saatlik bekleme süreleri eklenebilir, bir ay veya daha uzun süre aynı mahallede buluşmamaları sağlanabilir, sistem tarafından otomatik olarak kalkan verilebilir, istenirse yapılabilir...

Son düzenleme:

sargeras.

Well-Known Member
sana önerim hasat saatini oyunda online olduğun süreye denk getirmen aktif oynuyorsan zaten nerdeyse her gün aynı saaatte oyunda olursun, güvenemiyorsan saat konusunda
tavernadan şehir kalkanı alabilirsin

T.C. M.Bilen

Active Member
Ben bu oyunu yıllar önce de oynamıştım ama böylesi belki 15 yıllık oyun hayatımda ilk defa oluyor, çok şey denedim,
Üçüncü defadır oluyor aynı durum = Aynı dakikada saatte olmasa bile =
* Her gün saldırı alıyor yağmalanıyorsun, 14 gün boyunca aynı mahalledesin, 72 saatlik şehir kalkanı 24.000x4=96.000 ,
* 14 gün rahatsın, 14 gün sonra tekrar aynı mahalledesin, + 96.000 gümüş
* 14 gün rahatsın, 14 gün sonra tekrar aynı mahalledesin, + 96.000 gümüş
* El insaf, geldiğim seviyede bu kadar gümüş nasıl toplanır, gerçek maden bulsam yeter mi ?
Üretim binalarını yağmaladı, boş bıraktım, erzak binalarını yağmaladı, 5 dakikalık yükledim gitti onu yağmaladı, iki hesapla saldırmaya başlamıştı biri inatla benimle aynı çağda kalmaya devam ediyor, gerçek hayatta olsak birimiz hapis birimiz mezar .!.!. Böyle kötü niyete engel olacak tedbirler olmalı.

BabiBerkay

Well-Known Member
kaç milyonluk oyuncusun bilmiyorum ama belli seviyeden sonra ne fp gerkli ne erzak takma bunları karşıdaki yağmalamak için köyüne girip baktığı vaktini harcadığı enayilikle kalsın

BabiBerkay

Well-Known Member
267k oyuncuysan kızman çok normal ama söyleyim artık 600 fp topluyorum günlük bin fp bile toplayan var artık yağma 10m puandan sonra işlevsiz

T.C. M.Bilen

Active Member
Önemli olan işlevi değil ki, 5 dakikalık erzak yağmalayan biri bunu neden yapar, mantıklı bir amacı olması mümkün değil,
anlatmaya çalıştığım da bu zaten, saldırı ve yağma oyunun bir işlevi ama kötü niyete psikolojik şiddete karşı bazı önlemler alınması lazım.
bir oyunun içinde de olsa "düşmanın bile ahlaklısı" rast gelmezse işimiz zor .!.

RA-ATUM

Well-Known Member
Savaş oyunu mu çiftlik mi ona karar vereceksin önce.. Savaşsız, savaş oyunu mu olur.. yağma her zaman bana göre cazip... ben de yağmalandım.. demir devrindeyim ortaçağdakileri yağmalıyorum.... Kıta haritasında sömürge devri askerlerini yeniyorum.. savaş oyunu olarak gördüğümden ona göre dizayn ettim şehrimi.. 6k üzerinde kazanılmış savaşım var... keyif alıyorum.

Kimmer

Member
Memobilo bu firmanın WILDGUNS isimli bir tarayıcı oyunu vardı. Sen ezik ahlaksız düşmanları orada görecektin. Üstelik bu oyundaki gibi bir kişi yağmalamıyor, sürü halinde geliyorlardı. Yeni başlayanlara hayat hakkı vermedikleri için kimse oyun içi satın alma yapmaz oldu. Sonunda oyun serverlarını kapattılar. Kısaca dostum içinde savaş olan çok oyunculu oyunlarda ahlak zerre miktarda vardır fazlası yoktur kaldı ki ahlak anlayışı da kişiden kişiye değişir.
Ukalalık yapmak istemem belki sende biliyorsundur, Loncadaki arkadaşlarım bu konuda Galata kulesini tavsiye ettiler. Bu kule şehrine yapılan saldırıları belli bir yüzde ile püskürtme şansı veriyor. Seviye arttıkça oran yükseliyor. Zaman alıcı bir iş ama uzun zaman iş görecek bir devasa bina.

Brusella kardeşim sende şu demir devri askerleriyle sömürge devri askerlerini yendiğin bir savaşın videosunu eklesende feyz alsak.

T.C. M.Bilen

Active Member
Savaş oyunu mu çiftlik mi ona karar vereceksin önce.. Savaşsız, savaş oyunu mu olur.. yağma her zaman bana göre cazip... ben de yağmalandım.. demir devrindeyim ortaçağdakileri yağmalıyorum.... Kıta haritasında sömürge devri askerlerini yeniyorum.. savaş oyunu olarak gördüğümden ona göre dizayn ettim şehrimi.. 6k üzerinde kazanılmış savaşım var... keyif alıyorum.
Oyunun ne olduğunu biliyorum değerli kardeşim, yazılanların tamamını baştan okursan tam olarak ne tür bir haksızlıktan bahsettiğimi anlayabilirsin, iyi oyunlar diliyorum.

refocus

Well-Known Member
Memobilo bu firmanın WILDGUNS isimli bir tarayıcı oyunu vardı. Sen ezik ahlaksız düşmanları orada görecektin. Üstelik bu oyundaki gibi bir kişi yağmalamıyor, sürü halinde geliyorlardı. Yeni başlayanlara hayat hakkı vermedikleri için kimse oyun içi satın alma yapmaz oldu. Sonunda oyun serverlarını kapattılar. Kısaca dostum içinde savaş olan çok oyunculu oyunlarda ahlak zerre miktarda vardır fazlası yoktur kaldı ki ahlak anlayışı da kişiden kişiye değişir.
Ukalalık yapmak istemem belki sende biliyorsundur, Loncadaki arkadaşlarım bu konuda Galata kulesini tavsiye ettiler. Bu kule şehrine yapılan saldırıları belli bir yüzde ile püskürtme şansı veriyor. Seviye arttıkça oran yükseliyor. Zaman alıcı bir iş ama uzun zaman iş görecek bir devasa bina.

Brusella kardeşim sende şu demir devri askerleriyle sömürge devri askerlerini yendiğin bir savaşın videosunu eklesen de feyz alsak.
Ahlak anlayışınız, bir savaş oyununda savaşıp yağma yapanlara göre mi şekilleniyor sizin? Farmville oynayabilirsiniz. Savaş oyununda savaş yapıyoruz diye ahlaksızlıkla itham ediliyoruz. İlginç...
Neden yağmalıyor diyorsunuz? Bir kaç sebebi olabilir.. Daha hızlı gelişmek için, senin de üretimini yağmalaması bir sebeptir. Senin gelişmeni istemediğinden olabilir. Ne kadar az gelişirsen o kadar çok yağmalanır ve yağma yapana yararlı hale gelirsin. Ve bir sebebi de zevk meselesi.Sadece zevk aldığı için yapıyor olabilir. Bu yüzden o kişiyi ahlaksızlıkla mı suçlayacaksınız?
Demir devri askeriyle geçiyorum dememiş, haritada ilerleyin, görevlerden askerler veriyor, demir devrinde kalıp , ortaçağdakileri yağmalayabiliyorum demiş. Bu oyunda yakınçağda kalıp, Gelecek askeri bulduktan sonra sadece 2 adet gelecek askeriyle sınırsız savaş yapabilen kişiler var..

T.C. M.Bilen

Active Member
Bu konu başlığını maruz kaldığıma inandığım haksızlığı, kendi bakış açımdan anlatmak için açtım. Bu tür global strateji oyunları sonuçta para ve emek işi ve herkesin başka bir davranış tarzı var. Ben emekliyim, içinde internet olan bilgisayarı 1997'de gördüm, evime bile 13 yıl önce girdi, seviyorum bu tür oyunları ama hepimizin yorumu farklı, aynı pencereden bakmamız mümkün değil, sinirlenmeye suçlayıcı kelimelere vs. hiç gerek yok. Buraya yazılan her konu dikkate alınıp sonuçlandırılacak diye bir şey de yok, ömrümüzün sonuna kadar aynı oyunu oynayacak da değiliz. Doğal olarak oyunun izin verdiği bu platformu da doğru ve düzgün amaçlarla kullanmak lazım, ben kendi açımdan yazdım olanları herkes de aynı şekilde yazmaya devam ediyor ama lütfen seviyeyi düşürmeyelim, iyi oyunlar ve sabırlar diliyorum...

RA-ATUM

Well-Known Member

Brusella kardeşim sende şu demir devri askerleriyle sömürge devri askerlerini yendiğin bir savaşın videosunu eklesende feyz alsak.
Çok isterdim ama Hauleonis eyaletini aldıktan sonra görevlerde sektör ele geçir görevi çıkmasın diye keşif yapmıyorum.. Elbette inanmanı sağlayamam şimdilik. saldırı birliklerin %195 saldırı ve %187 savunma iken %30 + %20 alırsan ilave asker kaybetmekle birlikte yenebiliyorsun. Yani bir uygun asker ve diğerleri haydut olması şartı ile. İyi oyunlar dilerim.