• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Kapandı LSA güç dengesizliği

Durum
Konu yanıtlara kapalı.
Merhabalar.
LSA da loncalar arasındaki güç dengesizliğinden oluşan haksız rakabet ve buna ek olarak 2 ya da daha fazla loncanın anlaşma yaparak bölgeleri al ver yapması hatta bu da yetmiyomuş gibi kilit saatlerini ayarlamak adına 159 da savaşları tutmalarına bir düzenleme gelmesini istiyorum.
LSA nın en büyük faydası oyuncu gelişimine katkı sağlaması. Ancak yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı bu işin kaymağını en güçlü loncalar yiyolar. Yani güçlü olanı daha güçlü yapmaktan başka bi işe yaramıyo şuan LSA.
Bununla ilgili ya rakiplerin düzenlenmesi adına bi düzenleme gelmeli ya da komple kaldırılıp yerine daha adil SAVAŞ ALANI açılmasını istiyorum.

Tulkas

Well-Known Member
Merhaba, daha güçlü olup, bahsettiğiniz loncalar gibi olmanın çözümünü de siz bulabilirsiniz. Birkaç lonca bir araya gelip, aktif kişilerle o loncalara kafa tutabilirsiniz. Yakındığınız şeyler adaletsizlik değil, oyunda uygulanan stratejilerdir. Birçok lonca bir şeylerin düzelmesini istiyor ama kimse de loncasını bırakıp, başka yere geçmiyor. Güzel birleşmelerle bu işin çözülebileceğini düşünüyorum ben. Ayrı ayrı başarısızlıklar yaşayacağınıza, birlikte oyundan daha fazla keyif alabilir, bir birlik olmanın tadına varabilirsiniz. Benim size naçizane tavsiyem budur. Bunun için de tarafların iletişime açık ve önyargılı olmaması gerekiyor. İyi oyunlar.

JarqueBera

New Member
Birkac lonca birleşip yeni bi olusum kurdugumuzda bu sefer alttaki diger loncalar da ayni sorunla karşı karşıya kalacak. Bemce çeşitlilik güzelleşiyor bu oyun

nossmm bu dediğin birleşme olayı LSA ile alakalı değil genel bi konu. Dediğini yapacak olsa zaten herkes yapar LSA için değil sadece.
LSA da aynı bölgeyi 5-8 lonca paylaşıp 10 gün boyunca loncalar değişmeden savaşıyolar. Aynı bölgeyi paylaşan loncalar arasında bi düzenleme yapılabilir. Atıyorum mesela her serverin 1. leri bi grup 2. leri diğer bi grup gibi ya da lonca seviyelerine ya da lonca üyelerine göre gibi gibi. Mesela elmas lige çıkmış 3 kişilik bi lonca ne yapabilir?

Tulkas

Well-Known Member
Lonca seferi gibi tüm dünyalar arası olabilme fikri tabi ki daha denk ekipleri bir araya getirme konusunda yarar sağlayabilir ama zaten ligden düşme ve yükselme olayı da bir nevi bunu sağlıyor. 11 gün zorlu ekiplerle olursanız, sonrasındaki hafta çok yüksek ihtimalle daha denk ekiplerle mücadele edeceksiniz. Oradan sıyrılıp iyi performans gösterirseniz, yine biraz daha zorlu gruba düşüyorsunuz.

Elmas lige çıkmış 3 kişilik bir lonca kısmına gelecek olursak, 3 kişilik lonca mantığı bence zaten çok da uygun değil ama o da bir sonraki turda zaten olması gereken yere dönecektir. Oyunun mantığı gereği bence efektif ekipler oluşturulmalı, 3 kişilik bir loncada insan neden oyun oynar? Neyse, kendince sebepleri olduğunu düşünüp, hadi oynadın diyelim, buna rağmen neden büyük beklentilerin olur ki? Büyük büklentilerin varsa, büyük bir loncada olmalısın. 3 kişi olup, nasıl bir başarıya ulaşma peşinde olacaksın? En azından benim düşüncem bu yönde. Oyunun evrildiği yöne göre hareket etmesi gerekiyor herkesin. Bazı haftalar güçlü ekiplerle olacak ve yenilecek, bazı haftalar güçsüz ekiplerle olacak ve kazanacaksınız. Fakat her zaman mücadele eden bir ekip olabilmek için loncanızı ileri taşıyacak oyuncular bulacak ve gelişeceksiniz.

nossmm sen ısrarla loncanın ya da üyelerinin iyileştirilmesinden bahsediyosun ama ben farklı bişey söylüyorum :)))
diğer dünyalarla alakalı çok bilgim yok ama F dünyasında kıta savaşları sadece tüm çağlarda yapılıyo. diğer çağların kulelerinin yarısı boş duruyo. bunun çeşitli sebepleri var ancak en büyük sebebi LSA olduğunu düşünüyorum. çoğu lonca sıralama ve sıralamadan gelecek puanı artık umarsamamaya başladı. 1. olmanın dışında diğer sıraların anlamı yok gibi düşünüyolar sanırım.
kıtaya ilgisizliğin azaltmasının en büyük etkenlerinden biri de korsan loncalar. korsan loncaları en üst düzey oyuncular-loncalar bile savaşlarında kullanıyolar. kıta için yapılacak en önemli iyileştirme düzenleme korsan loncaların haritalara müdahalesini engellemek olacağını düşünüyorum. kıtanın cazibesini artırmak ve tekrar ordaki savaşları canlandırmak adına kulelerin verdiği puanlar yüksetilip daha cazip hale getirilebilir ya da yeni çağlar-bölgeler eklenebilir.

Sonkalekss

Member
Merhabalar.
LSA da loncalar arasındaki güç dengesizliğinden oluşan haksız rakabet ve buna ek olarak 2 ya da daha fazla loncanın anlaşma yaparak bölgeleri al ver yapması hatta bu da yetmiyomuş gibi kilit saatlerini ayarlamak adına 159 da savaşları tutmalarına bir düzenleme gelmesini istiyorum.
LSA nın en büyük faydası oyuncu gelişimine katkı sağlaması. Ancak yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı bu işin kaymağını en güçlü loncalar yiyolar. Yani güçlü olanı daha güçlü yapmaktan başka bi işe yaramıyo şuan LSA.
Bununla ilgili ya rakiplerin düzenlenmesi adına bi düzenleme gelmeli ya da komple kaldırılıp yerine daha adil SAVAŞ ALANI açılmasını istiyorum.

Saçma sapan bir isteğiniz var adam 159 da tutuyor o yasaklansın tutamasın mı ne yani bırakın da insanlar rahat rahat savaşsın sizde diplomatik ilişki kurun siz de 159 da tutun kim engel oluyor size. Bu tarz istekler sadece oyundaki hareketliliği öldürür bir şey isterken sadece kendiniz ezildiğiniz için değil gerçekten oyun için anlamlı geliştirmeleri isteyin.

kaymak yiyenlerden biri de sensin anlaşılan :) düzenleme gelsin adil eşit şartlar olsun biz bunu istiyoruz. 2 lonca anlaştığı için diğer 6 lonca izlemesin istiyoruz...

Son düzenleme:
seferlerle ilgili hiç şikayet var mı? neden çünkü bağımsız bölgeler, bir loncanın diğer bi loncaya kıyak geçip torpil yapamayacağı bölgelerde yarışılıyo...

Durum
Konu yanıtlara kapalı.