• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim Kış Etkinliği 2021 Geri Bildirimleriniz

sleeplesslady

Well-Known Member
Winter%20Logo%201.png

Değerli oyuncularımız, Kış Etkinliği 2021 hakkında geri bildirimlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

AlphaMax

Active Member
İllaki her 2 ayda bir etkinliği batıracak yönetim. Eskiden 10 yıldız verirdi görevlerde. Şimdi 5 yıldız veriyor şaka gibi ya. Hediye kutusu açamıyoruz doğru düzgün. 4. Gün oluyor ama neredeyse hala hiç bir şey elde edebilmiş değilim . Eski versiyonda en azından hediye kutusundan fayda saglayabiliyorduk. Bakalım 9 yükseltmeyi yapabilecek miyiz oyuna para yaptırmadan .Ayrıyetten zar zor kazandığımız yıldızlarla elde ettiğimiz kibrit hep 1 olarak çıkıyor. bari 2 3 kibrit çıkmayı kolaylaştırın . her haliyle leş bir etkinlik

Son düzenleme:

-ART-

Active Member
Oyunu yaklaşık 2 seneden fazladır oynuyorum. Bir ara uzun bir ara verdim çünkü etkinliklerde elmas yok ise ödül olarak verilen özel binaları son parçasını alabilmek çok zordu. Şimdi eskisine göre daha kolay ama bu seferde , şu anda oynadığım etkinlikte 6 defa üst üste 1 kibrit çıkıp görevlerde de , anahtar parçası hep 1 adet çıkınca anladım ki, bu oyunda yönetime yakın ve ya kanka vaziyetinde olanlar ve de NAKİT harcayanlara imkan var. Denk geldiğim diğer oyuncular ile sohbetlerde bu yönetime yakın mevzuları dile geldi. Olmaz demedim çünkü bütün başka oyunlarda da böyle durumlar mevcut.Etkinli,k sırasında ,görevlerden birinde para , erzak, ürün vs ihtiyaç olduğunda tam tersi çıkıyor. Yani programlanmış. Etkinlik biter bitmez bir anda rutin düzene giriyor. Bu elmas alımı için yapılmış planlamaların seçeneklerinden biri. Klon loncalar, birden fazla bir kişiye ait hesaplardan söz etmeye gerek bile yok. Sözün özü oyun bu yönetim kafası ile zevksiz ve de amaçsız olmaya doğru devam ediyor. Verdiğim emeğin karşılığını almak adına ve de kurduğum ilişkilerin beni mutlu etmesi sebebi neticesinde oyuna devam etmek dışında hiç bir amacım yok. AlphaMax in yazdıklarında tamami ile katılıyorum. Alan mevzusu ve de bir yerden sonra çağ atlamadan alan açamamak saçmalık ama tahmin ediyorum ki bu zorlamanın sebebi yine NAKİT meselesi. Ben geç dönemdeyim ve uzay çağı vb çağlarda çıkacak maliyet konusuna hakim olmamak ile birlikte tekrar yazıyorum YOL YİNE NAKİTE çıkıyor. Eeeee ne de olsa kapitalizm ....

weboliks

Active Member
Geçen seneki kış etkinliğinden nefret etmiştim. Bu etkinlik çıtayı bir tık daha yukarı taşımayı başardı. Bu kadar çok şansa dayalı olan bir etkinlik olamaz yahu. Kutu açıyorsun %100 şans, Kibrite tıklıyorsun yine şans, Takvim anahtarı bulmaya çalışıyorsun o da şans, günlük ödülden parçalar çıkıyor 1,2 veya 3 tane çıkıp çıkmaması da şans.

Şansa dayalı demek de yanlış, garip bir algoritmaya göre veriliyor gibi ödüller. Aksi takdirde dünyanın en şanssız adamı da olsa benim gibi 40küsür kutu açıp günlük ödülü bulamamak gibi bir durumu yaşamazdı sanırım.

Mesela 57. göreve gelmişiz bugün itibariyle 60 tane yıldızım var gözüküyor geri kalanını harcamışım.Bu demek oluyor ki 100e yakın belki de fazla kutu açmışım. Şuan 2 tane geyiğim var yani sadece 2kere günlük ödül denk gelmiş (kanıtı aşağıda görselle paylaştım). 19 takvim ödülünden de 7 tanesini bulamamışım (günlük görevlerde bulduğum anahtar parçaları ile açtıklarım dahil). Bu şanssız olmayla açıklanacak bir durum değil. Üstelik bizim gibi oyuna zırnık koklatmamış züğürt arkadaşların çoğunda durum benzer.

Bu geyiklerin olayına da ayrı bir ayar oluyordum geçen seneden yine aynısını getirip koymuşsunuz saolun. "Elması olmayan da almasın bir zahmet" diyorsunuz sanırım. öyle olsun.

Valla etkinlik ile ilgili diyebileceğim bir tane güzel şey yok. Belki etkinlik binası güzel vs denebilir o da meh yani. Bir önceki etkinlik binası yeterince leş idi güzel birşey bekliyordu insanlar.

Sonuç olarak bu etkinliği yapan düşünen aklına gelen uygulayan ve itiraz etmeyen herkesden allah razı olsun. Sayenizde bu kış etkinliği başladığından beridir her geçen gün oyundan daha da soğudum. Geldiğim noktada aklıma gelirse günde 2 kere falan bakıyorum oyuna. Etkinlik bitene kadar açtığım kutulardan çıkan her şampiyon, erzak, para vs ile birlikte daha da sinirlenerek tamamen bırakacağım sanırım. Oyun kaliteli, hoşsohbet insanlar da oynuyor oyunu çok güzel. Ama bir etkinlik herşeyi içine etti yav. Artık oyuna bakacağıma baharda öten kuşları düşünürüm, tatil hayalleri kurarım sonra aklıma dolar gelir ben daha 17 17 17 17ymiş derken 18 olur falan filan.

Eklentiler

• dsfsfdsf.jpg
    dsfsfdsf.jpg
    163,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

IchibeiHyousube

Well-Known Member
Geçen seneki kış etkinliğinden nefret etmiştim. Bu etkinlik çıtayı bir tık daha yukarı taşımayı başardı. Bu kadar çok şansa dayalı olan bir etkinlik olamaz yahu. Kutu açıyorsun %100 şans, Kibrite tıklıyorsun yine şans, Takvim anahtarı bulmaya çalışıyorsun o da şans, günlük ödülden parçalar çıkıyor 1,2 veya 3 tane çıkıp çıkmaması da şans.

Şansa dayalı demek de yanlış, garip bir algoritmaya göre veriliyor gibi ödüller. Aksi takdirde dünyanın en şanssız adamı da olsa benim gibi 40küsür kutu açıp günlük ödülü bulamamak gibi bir durumu yaşamazdı sanırım.

Mesela 57. göreve gelmişiz bugün itibariyle 60 tane yıldızım var gözüküyor geri kalanını harcamışım.Bu demek oluyor ki 100e yakın belki de fazla kutu açmışım. Şuan 2 tane geyiğim var yani sadece 2kere günlük ödül denk gelmiş (kanıtı aşağıda görselle paylaştım). 19 takvim ödülünden de 7 tanesini bulamamışım (günlük görevlerde bulduğum anahtar parçaları ile açtıklarım dahil). Bu şanssız olmayla açıklanacak bir durum değil. Üstelik bizim gibi oyuna zırnık koklatmamış züğürt arkadaşların çoğunda durum benzer.

Bu geyiklerin olayına da ayrı bir ayar oluyordum geçen seneden yine aynısını getirip koymuşsunuz saolun. "Elması olmayan da almasın bir zahmet" diyorsunuz sanırım. öyle olsun.

Valla etkinlik ile ilgili diyebileceğim bir tane güzel şey yok. Belki etkinlik binası güzel vs denebilir o da meh yani. Bir önceki etkinlik binası yeterince leş idi güzel birşey bekliyordu insanlar.

Sonuç olarak bu etkinliği yapan düşünen aklına gelen uygulayan ve itiraz etmeyen herkesden allah razı olsun. Sayenizde bu kış etkinliği başladığından beridir her geçen gün oyundan daha da soğudum. Geldiğim noktada aklıma gelirse günde 2 kere falan bakıyorum oyuna. Etkinlik bitene kadar açtığım kutulardan çıkan her şampiyon, erzak, para vs ile birlikte daha da sinirlenerek tamamen bırakacağım sanırım. Oyun kaliteli, hoşsohbet insanlar da oynuyor oyunu çok güzel. Ama bir etkinlik herşeyi içine etti yav. Artık oyuna bakacağıma baharda öten kuşları düşünürüm, tatil hayalleri kurarım sonra aklıma dolar gelir ben daha 17 17 17 17ymiş derken 18 olur falan filan.

+1
+1
+1

IchibeiHyousube

Well-Known Member
Etkinlik takvimi ödülü alınamasın, uzaktan öyle bakılsın diye konmuş... görevlerden gelen yıldız sayısı çok yetersiz. Her ödül şansa dayalı. Yıldız ile açtığın kutu o kutudan anahtar gelmesi, günlük mücadeleden gelen anahtar sayısı, kibrit kutusundan çıkacak kibrit sayısı vs.vs.
Önceden bakardık ödüllere, derdik ki günlük ödül için bilet biriktirelim veya takvim ödülü için her gün takvim ödülü çıkana kadar ilerleyelim falan.
Bu etkinlikte hesap kitap yok ne çıkarsa bahtına...

Kış etkinlikleri böyle olmak zorunda mı?
Ayrıca geyik mevzusu da çok acayip ''pay to win olmasın mı biraz da'' der gibi bir şey...

BriseSonne

Active Member
Herkes zaten etkinliğin ne kadar KÖTÜ olduğunu yeterince söylemiş bence, ben sadece herkese katıldığımı belirtmek istiyorum çünkü bu SAÇMA etkinlik için kendimi yormak istemiyorum. Gerçekten çok sinir bozucu... Oyunu bırakırsam bu ve bunun gibi etkinlik saçmalıkları yüzünden bırakacağım... Gerçi hoş, burada konuşuyoruz ama boşuna konuşuyoruz, MEMNUNİYETSİZLİĞİMİZİ KİMSE DİKKATE ALMIYOR ne yazık ki!!!

Hatti

Active Member
Merhaba,
Günlük ödülü bir defa kazandıktan sonra, tekrar karıştır butonu neden kaldırıldı?
Geçmiş etkinliklerde bu buton vardı. Günlük ödül bulunduğuna yeniden kazanmak için tekrar karıştır butonuna basılıyordu. Ama bu etkinlikte, günlük ödülü ikinci defa kazanabilmek için neredeyse bütün kutuları açmak gerekti. Bu yüzden daha az ödül kazanabildik. Sonraki etkinliklerde karıştır butonunun tekrar ilave edilmesini istiyorum.

Hatti

Active Member
Etkinlik takvimi ödülü alınamasın, uzaktan öyle bakılsın diye konmuş... görevlerden gelen yıldız sayısı çok yetersiz. Her ödül şansa dayalı. Yıldız ile açtığın kutu o kutudan anahtar gelmesi, günlük mücadeleden gelen anahtar sayısı, kibrit kutusundan çıkacak kibrit sayısı vs.vs.
Önceden bakardık ödüllere, derdik ki günlük ödül için bilet biriktirelim veya takvim ödülü için her gün takvim ödülü çıkana kadar ilerleyelim falan.
Bu etkinlikte hesap kitap yok ne çıkarsa bahtına...

Kış etkinlikleri böyle olmak zorunda mı?
Ayrıca geyik mevzusu da çok acayip ''pay to win olmasın mı biraz da'' der gibi bir şey...
Bence de 9 geyiği tamamlayıp üstüne bir de elmas verip ödüllerin alınması çok saçma

MaScHeRa

Community Manager
Yönetici
Community Team
Tüm geri bildirimler için teşekkürler. Bu yorumları filtresiz oyun tasarımcılara ileteceğimden emin olabilirsiniz.