• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Çoklu Öneri Getirilmesi gereken heyecan katacak yenilikler

61HAYLAZ61

Well-Known Member
1- oyuncu devasa bina özalitleri ile nasıl seviye yükseltebiliyorsa aynı şekilde seviye yükselt seçeneğinin altında seviye Alçalt seçeneğide olmalı.fazla açılan devasa binası seviyeleri oyuncunun kendi isteği ile kapatılabilmeli ( eğer açık olan seviyeye hiç fp atılmamış ise )

2- PC versiyonunda köyü 5 elmas karşılığında toplama özelliği varken bu özelliğin halen mobil uygulamaya getirilmemiş olması çok üzücü. 5 elmas a köyü toplama özelliği mobile getirilmeli. GERÇEKLEŞTİ - Güncelleme 1.190 (@sleeplesslady )

3- Yeni başlayan oyuncuların saldırı güçleri çok düşük olduğu için büyük loncalar tarafından bir nevi dışlanıyor ve Saldırı yapamadıkları için büyük loncalara alınmıyorlar.yeni başlayan oyuncular için bu durum hayal kırıklığına ve oyundan soğuyup oyunu bırakmalarına neden oluyor.buna şöyle bi çözüm getirilebilir.yeni başlayan oyuncuların 200 saldırı ve savunma puanı değeri yoksa bu oyuncular loncada hiç yokmuş gibi sayılabilir.yani keşif seferi olsun lonca savaşları olsun bu oyuncuların 200 saldırı puanı yoksa yapmış oldukları savaş ve yapamadıkları savaş miktarları yok sayılsın.Keşif seferi sıralamasına dahil edilmesinler.bu sürede büyük loncalarda kısa zamanda kendilerini geliştirebilirler.

4- Keşif seferleri haftada 1 yenileniyor.4 etap artık yetersiz keşif için. 64 savaşı bitirmek 20 dk sürmüyor.sonrasında 1 hafta beklemek zorunda kalıyoruz.keşif seferi 64 savaşa kadar lonca keşif sıralamasında etki yapsın şuanki gibi. Ama keşifler bitmesin.oyuncu 64 keşiften sonra yine savaş yapabilsin.çok daha zor çok daha fazla savaş yapma imkanı tanınan 5,6,7,8 ci etaplar keşif seferlerine eklensin. Bu etaplara katılabilme şartıda getirilebilir.örneğin 1000+ saldırı puanı olan oyuncular katılabilir gibi . Muhakkak keşif seferlerinin savaş kapasitesi artırılması gerek. - KABUL EDİLMEDİ; Seferlere yeni bir seviye getirilmeyeceği net olarak bildirildi (@sleeplesslady)

5-Oyuna hergün giren oyuncu günlük küçük hediye ile ödüllendirilmeli.1 ay boyunca hergün oyuna giren kişi ye hatrı sayılır bi ödül verilmeli. Bu ödül Premium bina olur , 1000 fp olur vb. Oyuncuyu hergün oyuna girmesi işin teşvik edebilecek bi ödül olmalı - ÇALIŞMA AŞAMASINDA - birebir olmasa da benzer bir çalışma yapılmaktaymış (@sleeplesslady) - GERÇEKLEŞTİ- Şato Sistemi

6-pazar yerinde ürün teklifleri hazırlarken aynı teklifi kaç kez yenileyebileğimiz bi kutucuk olmalı. Örneğin 100 brom verip 100 nikel isteyeceğim.ama ben bu tekliften 50 adet kurmak istiyorum.hepsini tek tek kurmaktansa bu kutucuğa kaç kez kurmak istiyorsam bu sayıyı yazmalıyım.tek seferde aynı teklifi 50 kez kurabilmeliyim.

7- Devasa binalarda bağlı kalan fp ler aylardır yıllardır küflendi çürümeye yüz tuttu unutuldu ama halen o binada bekliyor.bu fpler ağırlaştırılmış müebbet cezasımı aldı da bekliyor. Artık bu olaya acilen bi çözüm getirilmesi gerek.ben fp den umudumu kestim devasa binalara atılan fp sayfasında bu bağlı kalan fp lerin olduğu devasaları görmek istemiyorum.en azından buna bi çözüm getirilsin ...

8- Arkadaş ekleme kısıtlaması kaldırılsın.herkes cila motive yapmıyor.köyde cmsiz kalan bilgi tapınağı ve cm isteyen premium binalar cm siz kalıyor.fp üretimi alınmıyor bu binalardan bu yüzden.herkes istediği kadar arkadaş ekleyebilmeli.fazla arkadaş demek çok cila motive demek. GERÇEKLEŞTİ- sınır kalkmadı ancak 140 arkadaşa kadar davet sistemi eykinleştirildi

9- Taverna kuruldu kurulalı gümüş biriktiriyoruz.saçma saçma özellikleri etkinlikten etkinliğe açıp gümüş harcıyoruz.artık kaliteli özellikler eklenmeli Tavernaya.en azından gümüşleri gerçekten harcamaya değecek özellikler.mesela tavernada gümüş ile açılan özellik sayesinde oyuncu keşiflerde eser düşürme şansını arttırabilir veya savaşlarda rakip oyuncunun birkaç askerini başlangıçta silebilir vb. Aklıma gelmeyen ama etkili özellikler olabilir. ÇALIŞMA AŞAMASINDA; Taverna için düzenlemeler üzerinde çalışıyormuş, zaman belli değil. (@sleeplesslady)

10- Bazı devasa binalar aşırı büyük boyutlara sahip ve aşırı fazla alan kaplıyor.şahsen ben bütün teknoları bitirmeme rağmen bütün genişlemeleri almama rağmen bundan rahatsızım ve yer sıkıntısı çekiyorum .oyuna yeni başlayan birisi köyüne Ayasofya , buzul sera ve alcatraz kursa adama başka yer kalmıyor.gereksiz büyük alan kaplayan devasa boyutlarına yeni düzenleme getirilmeli - KABUL EDİLMEDİ, Devasa Bina boyutları veya özellikleri ile ilgili olarak herhangi bir değişim düşünülmüyor. (@sleeplesslady)

11- Savaşlarda kule kurma maliyetleri yüzünden birçok lonca iflas bayrağını çekmiş durumda.loncaya giren ürün miktarı kule kurma maliyetleri karşısında diz çökmekten başka ne yapabilir bu sistemde.kule kurma maliyetleri loncada bulunan kişi sayısına göre yeniden düzenlenmeli - KABUL EDİLMEDİ; benzer geri bildirimi burada bulabilirsiniz. (@sleeplesslady)

12 - Tek buton ile tüm arkadaşlara cila motive taverna yapılabilen bi özellik eklenmeli oyuna.örneğin kendi binalarıma envanterde varsa toplu halde cm yapabildiğim bi hak var oyunda. Buna benzer bişey de cmt için yapılmalı.

13- Her savaş yaptığımızda yaralı askerleri tek tek dışarı alıp sağlıklı askerleri yine tek tek kadroya ekliyoruz.bu çok saçma.her oyuncunun 4 taslağı olmalı. Bu taslakları kendi istediği askerler ile dolduracak.savaş yapınca o taslaktaki yaralı asker otomatik dışarı çıkarılıp envanterde aynı askerin sağlıklısı varsa onun yerine otomatik getirilmesi gerek.

14- yeni başlayan oyuncular erzak ve para sıkıntısı çekiyor.cm yaptıkları zaman çok düşük para kazanıyorlar.bu oyuncuların cm’den daha fazla para ve erzak kazanmaları sağlanmalı.hem oyuncu cm yapmayı alışkanlık haline getirir hemde para ver erzak sıkıntısı çekmeyerek daha hızlı ilerleme sağlar.örneğin şöyle bi çözüm getirilebilir cm konusuna; her 100 cm yapan oyuncu 10 elmas ile ödüllendirilebilir.böylece herkes cm yapar ;)

15-komşulara saldırı yapınca devasa bina yağma şanşı tanınabilir.bu herkese açık olmamalı tabiki de .şöyleki eğer ben komşulara saldırırken kendi binalarımın yağma yapılmasına izin veriyor isem komşunun binalarınıda yağma yapabilmeliyim.yani ikimizde devasa bina yağmasını aktif etmiş olmalıyız ki birbir devasa binalarımızı yağmalayabilelim.tabi köyünü yağmaya açan oyuncular tavernadan köy koruması alamayacak olmalı.ayrıca köyünü yağmaya açan oyuncular en az 2 hafta boyunca bu özelliği kapatabilmemeli ve yağmaya köyünü açan oyuncuların avatarları üzerinde belirgin bi işaret olmalı tanınmaları için .oyuna yeni heyecan katabilir bu özellik ;)

16 - oyuna artık yeni çağ eklenme zamanının geldiğini düşünüyorum.yeni çağ ile ilgili hiçbir haber yok.

Aklıma gelenler bunlar arkadaşlar.muhakkak sizlerinde eklenmesini istediğiniz özellikler vardır.sizlerden de olumlu olumsuz yorumlar bekliyorum

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

Beyazgiyenadam

Süper Oyun Operatörü
Yönetici
Forge Of Empires
Değerli önerileriniz için teşekkür ederiz.
Oyun geliştiricilerimize ulaştırmaktan memnuniyet duyacağız.
Diğer oyuncularımızın da bu konu hakkındaki görüşlerini merak ediyoruz.
Keyifli Oyunlar Dileriz.

DeletedUser

Guest
Canım sıkılınca foruma girip birkaç başlık okur ve çıkarım. İtiraf etmeliyim ki oyuna getirilmesi gereken yeniliklerle ilgili açılmış en kapsamlı ve mantıklı konu. Destekliyorum. İnşallah gelişme sağlanır.

FeMeHaL

Member
bazılarında kararsısızım belki tam bilmediğimdendir ama çoğu olmalı hatta hemen yapılmalı

El Ozita

Active Member
bazı maddelere katılmasam da (3. madde gibi) çoğunu destekliyorum güzel bir çalışma olmuş eline sağlık

FEANOR

New Member
* Oyuna girmeyen/bırakan kişilere atılan fplerin iadesi.

Yüzlerce fp basılmış ama bir sebepten Forge of Empires'ı bırakmış oyunculara verilen fplerin bir süre sonra tekrar iade edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu süre 3-6 ay olabilir. Oyuncu o süre boyunca oyuna hiç giriş yapmazsa fp atan kişiye tekrar verilmeli diye düşünüyorum.

SPHINX

Member
Hepsi de çok iyi düşünülmüş ve mantıklı şeyler.Oyuna olan ilgiyi artırmak amaçlı pozitif öneriler.Biraz önce ben bu önerileri okumadan önce 12.öneriyi başka bir başlık altında açmışım.Demek ki bundan rahatsızlık duyan sadece ben değilim.Herkese keyifli oyunlar dilerim

VaressaDpont91

Active Member
Bâzı isteklerinin tam olarak sebebini anlayamadım. Meselâ 1'deki seviye azaltma gibi. Kastettiğin şey seviye düşerken ona harcadığın ķaynakları geri alıp başka yerlere harcamak mı ? Aksi halde mantıksız bir istek çünki. Bâzı isteklerini abartı buldum. Meselâ 6'daki istek. Çok fazla kullanılabilecek birşey değil. Yapılsa kötü olmaz ama öncelik olarak daha önemli şeyler var. 2,5,8,10,12 ve 14'e kesinlikle katılıyorum. Acilen ve mutlaka gelmesi gereken özellikler. Saygılar...

61HAYLAZ61

Well-Known Member
Bâzı isteklerinin tam olarak sebebini anlayamadım. Meselâ 1'deki seviye azaltma gibi. Kastettiğin şey seviye düşerken ona harcadığın ķaynakları geri alıp başka yerlere harcamak mı ? Aksi halde mantıksız bir istek çünki. Bâzı isteklerini abartı buldum. Meselâ 6'daki istek. Çok fazla kullanılabilecek birşey değil. Yapılsa kötü olmaz ama öncelik olarak daha önemli şeyler var. 2,5,8,10,12 ve 14'e kesinlikle katılıyorum. Acilen ve mutlaka gelmesi gereken özellikler. Saygılar...
1 de şunu anlatmaya çalıştım.örneğin senin şato binan 40.cı seviyede olsun.ama sen özalitleri binanın 42.ci seviyesine kadar toplamışsın.binayı 42 seviyeye kadar açmışsın.yani sen 40.cı seviyeyi bitirirsen 41.ci seviyeye isteyen herkes fp atabilir.çünkü 42.ci seviyeye kadar açmışsın binayı.1 takım özalit harcayıp açtığın seviyeleri oyuncu kendi isteği ile özalitleri geri alıp kapatabilmeli diyorum.böylece bina açık olmadığı için dışarıdan fp atılıp kilitleme yapılamaz.umarım analatabilmişimdir;)

VaressaDpont91

Active Member
1 de şunu anlatmaya çalıştım.örneğin senin şato binan 40.cı seviyede olsun.ama sen özalitleri binanın 42.ci seviyesine kadar toplamışsın.binayı 42 seviyeye kadar açmışsın.yani sen 40.cı seviyeyi bitirirsen 41.ci seviyeye isteyen herkes fp atabilir.çünkü 42.ci seviyeye kadar açmışsın binayı.1 takım özalit harcayıp açtığın seviyeleri oyuncu kendi isteği ile özalitleri geri alıp kapatabilmeli diyorum.böylece bina açık olmadığı için dışarıdan fp atılıp kilitleme yapılamaz.umarım analatabilmişimdir;)

Oyuna dün başladığımı dile getiriyim :) ama kilitleme yapılamaz kısmı hariç hepsini anladım. Sanırım o kısmı anlamam için devasa binaları epey geliştirip benimde aynı sorunla karşılaşmam gerekecek :)

sargeras.

Well-Known Member
mobil oyuncular için günlük elmas toplanması cidden çok iyi olur :D
ayrıca lonca seferlerinin ödüller güzelleşince zorlaşması değil 1-2 tur daha eklenmesi de güzel olur
tabiki de günlük girenlere ödül verilmesi gibi öneriler gerçekten güzel :D umarım bunu tavsiye eden arkadaş dinlenir :D

Darkest Fear

Well-Known Member
benim için en önemlisi 5. madde yani ben de bunu onaylıyorum. 5. madde yeni bir güncellemede oyuna getirilirse bence çok iyi olur bunun için de ekranın solunda görevler bölümüne yeni bir sayfa eklenirse ve bunun için de sürekli düzenli olarak bu oyunu oynayan herkes bu gibi ödülleri alsın bence. eğer bu madde güncellemeyle getirilirse bunu da google playde yayınlarsanız birçok kişi daha bu oyunu oynar ve daha çok kişiye bu oyunu tavsiye eder. yani sadece 5. maddeyler daha en az 5000 kişi daha bu oyunu indirir ve eminim bir çoğu da benim gibi bu oyunu çok sever. yani bu yapılsın derim.

sleeplesslady

Well-Known Member
5-Oyuna hergün giren oyuncu günlük küçük hediye ile ödüllendirilmeli.1 ay boyunca hergün oyuna giren kişi ye hatrı sayılır bi ödül verilmeli. Bu ödül Premium bina olur , 1000 fp olur vb. Oyuncuyu hergün oyuna girmesi işin teşvik edebilecek bi ödül olmalı
Oyuna hergün giriş yapan oyuncuya bir ödül sistemi farklı bir şekilde düşünülmekteymiş, sadece girip çıkarak ödül kazanmak yerine, birbirini takip edene bazı görevleri yerine getirerek ödüle hak kazanmak gibi bir çalışma yapılıyormuş; tarih belli değil.