• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Genişleme Sorunu

iRONiCQ

Active Member
Merhaba. Etkinlik sayısı çoğaldı ve bu oyunu daha eğlenceli hale getirdi, savaş dışında da sürekli uğraşacak performansların olması güzel bir şey ancak GENİŞLEME konusunda daha çok sıkıntı yaşamaya başladık. Etkinlik binaları devasalar gibi daha çok yer istiyor ama maalesef çağ atlama vs'de edindiğimiz genişlemelerin sayısında bir değişiklik olmadı ya da ben bir şeyi mi kaçırdım? Bina depolama kiti edinmek ise neredeyse imkansıza yakın ve bu kiti edinmemiz tamamen tesadüf. Bina yenileme vs için getirilen çözümler bina depolama için de getirilemez mi? En azından kurarken eğlenerek kurduğumuz binaları üzülerek silmek zorunda kalmayız, takas etmenin yada envanterde bekletmenin daha kolay yolunu bulmuş oluruz. Lütfen en azından genişleme konusunda da etkinlik yoğunluğuna paralel bir çözüm sunulsun.

Tulkas

Well-Known Member
Merhaba, oyundaki tecrübenizi bilmediğim için, düşük olduğunu varsayarak yazacağım. Oyun sonu olmayan bir düzende olduğu için, genişleme olayı sıkıntı yaratıyor. Her çağla beraber belli sayıda zaten geliyor. Devamlılık içerisinde, çok sayıda genişleme verilmesi, bir yerde tıkanmaya sebebiyet verilebilir. Belki uzun vadede, 2. bir şehir/yapılanma olabilir, bilemiyorum. Depolama ya da diğer kitler için de, Eserler tapınağını 60-80 bandına getirebilirsen, o sorunun da çözülür. Ayrıca antikacıya ve etkinliklere de geliyor.

iRONiCQ

Active Member
Yanıt için teşekürler. Daha önce önermiştim yine tekrar edeceğil Alcatraz, korsay yuvası vs gibi yapıları keşke denize kurabilsek bu kadar yer sıkıntısı ve görsel gariplik yaşamayız.

iRONiCQ

Active Member
Bu mesajı yazdıktan önce en son ne zaman Fel Dranghyr'daki dünyamda bir tane bina depolama kiti edinmiştim bilmiyorum ama elimde aylardır hala 2 tane bina depolama kiti duruyor. Çok ihtiyacım olmasına rağmen daha acil bir durum olabilir diye tutuyorum. Antikacıya gelen kitler depolayacağımız yapılardan daha pahalı oluyor diyeceğim ama antikacıda da çok uzun zamandır rastlamadım. Sizden bina depolama kitlerinin daha kolay edinlilmesi için bir çözüm bulunmasında yardımcı olmanızı rica ediyorum. Kolay gelsin..

Beyazgiyenadam

Süper Oyun Operatörü
Yönetici
Forge Of Empires
Bu mesajı yazdıktan önce en son ne zaman Fel Dranghyr'daki dünyamda bir tane bina depolama kiti edinmiştim bilmiyorum ama elimde aylardır hala 2 tane bina depolama kiti duruyor. Çok ihtiyacım olmasına rağmen daha acil bir durum olabilir diye tutuyorum. Antikacıya gelen kitler depolayacağımız yapılardan daha pahalı oluyor diyeceğim ama antikacıda da çok uzun zamandır rastlamadım. Sizden bina depolama kitlerinin daha kolay edinlilmesi için bir çözüm bulunmasında yardımcı olmanızı rica ediyorum. Kolay gelsin..
Merhaba @iRONiCQ
Bina depolama ögesi günlük görevlerde, 7 adet günlük görev tamamlayarak elde ettiğiniz mücadeleci sandıklarında (üstelik bu sandıklarda ikişer bina depolama ögesi bulunur), sizin de belirttiğiniz gibi antikacıda, forum etkinlik ödüllerimizde, oyun içi etkinliklerimizin ödülleri arasında yer alır. Daha ne olsun

Elbette buna rağmen böyle bir öneride bulunmak isteyebilirsiniz. Bu durumda lütfen önerinizi oylamalarımıza dahil edebilmemiz açısından yeni konu açınız

iRONiCQ

Active Member
Merhaba @iRONiCQ
Bina depolama ögesi günlük görevlerde, 7 adet günlük görev tamamlayarak elde ettiğiniz mücadeleci sandıklarında (üstelik bu sandıklarda ikişer bina depolama ögesi bulunur), sizin de belirttiğiniz gibi antikacıda, forum etkinlik ödüllerimizde, oyun içi etkinliklerimizin ödülleri arasında yer alır. Daha ne olsun

Elbette buna rağmen böyle bir öneride bulunmak isteyebilirsiniz. Bu durumda lütfen önerinizi oylamalarımıza dahil edebilmemiz açısından yeni konu açınız
Yanıtınız için teşekkürler. Bina depolama kiti ile ilgili yaşadığım sorunu loncadaki arkadaşlala da konuştum ve doğrusu onlar bana şaşırdı, ben onlara. Arkadaşlar günlük görevlerde, lonca seferlerinde, antikacıda vs bir çok yerde depolama kit elde edildiğini söylediler. Şaşırdım çünkü aylardı ben bu kite hiç bir yerde rastlamadım. Diğer iki dünyamda edindiğim kit sayısı fena değil ama arkadaşların anlatımına baklırsa ben üç dünyamda da bu konuda baya bir sıkıntı çekiyor olmalıyım. Asıl Dünyam F'de kit bulamayalı aylar oldu. 4 tane kitim vardı çok uzun zamandır kullanmadığım bekleyen., en son onları kullandım iki hafta kadar önce mecburen ve o günden bu güne hala kit edinebilmiş değilim.
A'daki dünyamda da 15 tane falan var, B'de 33 tane vardı ve en mucizevi olan zaten oradaki kit sayısı.
Lütfen bana bu konuda yardım edin. Bu sorunun nedeni ne? Eserleri yükseltmem önerilmişti. Eserler 60 oldu ki diğer dünyalarımdaki eserler 10'lu rakamlar seviyesinde.

iRONiCQ

Active Member
Tekrar merhaba. Ana dünyam Fel'de depolama kiti konusunda problemimi çözemiyorum. Bu hafta biten 7 günlük görevde de 2 adet görünüyordu ama işte her zamanki gibi onu vermedi, toplu kendine yardım kiti verdi. Lonca seferlerinde bu hafta da 4. zorluk bitmek üzere ama maalesef depolama kiti vermedi. Bunları fantazi olsun diye yazmıyorum. Bu kitin olmaması tüm dünyamı, emeğimi ve oyunun bendeki eğlencesini öldürüyor. Yer açmak için antikacıda para edecek yapıları yıkmak zorunda kalıyorum; örneğin dilek kuyularına geldi sıra yıkılacaklar listesinde. Eğer sizin sistem üzerinde bu konuda birşeyleri görme ve düzeltme, sorunu çözme bilgi ve yetkiniz varsa bu konuyla ilgilenir misiniz? Sizden rica ediyorum...

Beyazgiyenadam

Süper Oyun Operatörü
Yönetici
Forge Of Empires
Tekrar merhaba @iRONiCQ
Bizler destek birimi olarak oyun içindeki aksiyonlara müdahale edemiyoruz. Bu durum tamamen şansa dayalı. Sizin de bildiğiniz gibi oyunumuzda gelişmek uzun soluklu ve sabır isteyen bir süreci kapsıyor. Umarız en kısa sürede istediğiniz kitleri de elde ederek idealinizdeki şehrinizi kurarsınız

Sultan Mustafa

New Member
Ben oyuna yeni başladım ama gerçekten genişleme de büyük zorluk yaşanıyor. İronicq arkadaşın da söylediği gibi bu soruna bir çözüm veya bir kolaylık getirilebilir mi? Arkadaşın şu sözüne katılıyorum “Bu kitin olmaması tüm dünyamı, emeğimi ve oyunun bendeki eğlencesini öldürüyor.” Gerçekten bu sorun özellikle oyuncuyu soğutuyor. Benim gibi yeni başlayan oyuncuları kazanmak adına, oyuncuyu kazanmak zordur. Kaybetmek çok kolay siz yöneticilerden anlayış bekliyorum. Daha önce “Age of empires” oynuyordum. Forge of empires oyununa da bu yüzden başladım. Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum. Teşekkürler…

zek43

Member
Arkadaşlar çok basit ve etkili bir tavsiye vereyim.

Yeni gelecek ilk etkinlikte, etkinlik biriminizi biriktirin (kumanya vs) , günlük özel ödülde bina depolama kiti verildiğinde de bütün etkinlik birimlerinizi bina depolama kiti elde etmek için kullanın,ben sadece bu yöntemle bile bir günde x10 kadar bina depolama kiti kazanabiliyorum.

Etkinlik birimlerinizi alternatif olarak madalya ödüllerini kazanmak için de kullanırsanız buda sorununuzu bir nebze çözecektir.

Son düzenleme:
Genişleme sorunu yaşamamak için baştan kurulmaması gereken binaları kurmayın. Bunlara etkinlik binası, dilek kuyusu/bilgi tapınağı ve devasa binalara dahildir. Eğer sadece savaş üzeri bir köy kuracaksanız pek çok devasa bina şuan için çöp konumuna düşüyor. Oyunda 8/9 temel devasa bina harici devasa kurmak ciddi yer sıkıntısına yol açar.

iRONiCQ

Active Member
Bina depolama kitiyle ilgili son mesajı yazdığım 10 ağustostan sonra büyük bir değişiklik oldu ve neredeyse oyuna ilk başladığım tarihten 10 ağustos tarihine kadar topladığım bina depolama kiti kadar kit topladım; 9 yada 10 tane. Görevlerde, günlük görevde vs depolama kitini gördüğümde umutlanıyorum ama maalesef bir kaç istisna hariç yükseltme falan geliyor. "Bu kez de tutturamadım" deyip geçiyorum. Lonca severleri her başladığında "belki bu defa gelir" diye umutlanıyorum ama ve hızla seferleri bitiriyorum ve akabinde "bu defa da seferler bitti ama yine kit gelmedi" diyor, umudumu bir sonraki seferlere bırakıyorum. Ama hakzılık etmeyeyim, Zek43 arkadaşın dediği gibi bir günde 10 tane gelmesede en azında bir ayda zor bela da olsa ve daha öncelere göre beni şaşırta şaşırta 9-10 tane geldi. Buna da şükür...

CR 7

Well-Known Member
Merhaba. Etkinlik sayısı çoğaldı ve bu oyunu daha eğlenceli hale getirdi, savaş dışında da sürekli uğraşacak performansların olması güzel bir şey ancak GENİŞLEME konusunda daha çok sıkıntı yaşamaya başladık. Etkinlik binaları devasalar gibi daha çok yer istiyor ama maalesef çağ atlama vs'de edindiğimiz genişlemelerin sayısında bir değişiklik olmadı ya da ben bir şeyi mi kaçırdım? Bina depolama kiti edinmek ise neredeyse imkansıza yakın ve bu kiti edinmemiz tamamen tesadüf. Bina yenileme vs için getirilen çözümler bina depolama için de getirilemez mi? En azından kurarken eğlenerek kurduğumuz binaları üzülerek silmek zorunda kalmayız, takas etmenin yada envanterde bekletmenin daha kolay yolunu bulmuş oluruz. Lütfen en azından genişleme konusunda da etkinlik yoğunluğuna paralel bir çözüm sunulsun.
60 seviye eserler yaparsan çok biriktirmis olursun