• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Etkinlik Güz Etkinliği 2023

MaScHeRa

Community Manager
Yönetici
Community Team
event%20logo%20Fall%202023%203.png

Biraz heyecana hazır mısınız? Önlüğünüzü çıkarın ve fırınınızı yakın, çünkü Güz Etkinliği 2023 için başlıyor!

Güz Etkinliği 21 Eylül'de başlayacak ve 11 Ekim'e kadar devam edecek!​

Genel​

fall_ms_appleton.png

Sevgili akıl hocanız Bayan Appleton, sizi başka bir sıcacık maceraya sürüklemek için geri döndü. Bu yıl, sizi büyük bir pişirme yarışmasında nefis bir yolculuğa çıkaracak! Burada sizi un, şeker ve bolca tutkuyla dolu büyülü aşçılık dünyasıyla tanıştırıyor.

Birlikte, 2 görev hattına bölünmüş 35 ardışık görev, 21 günlük görev ve tabii ki 22 ücretsiz etkinlik birimi görevleri!

Etkinlik İşleyişi​

Screenshot%202023-08-11%20181320.png

Vahşi Yaşam Etkinliğindeki hoşunuza giden patlatma mekaniği yeniden ortaya çıkıyor! Bir oyuna başladığınızda, Kahve Fincanı ödül jetonlarını panoda aşağıya taşımak için Tatlıları patlatmanız gerekecek. Etkinliğe başlamak için etkinlik pencerenizi açmanız ve Tahta Kaşıklarınızı kullanarak Pişirme Yarışmasına girmek ve oyuna başlamak için Başlat düğmesine basmanız gerekecek. Oyuna 4 Tahta Kaşıkla başlayacaksınız ve bunlar zaman içinde en fazla 4'e kadar yenilenecek. Ayrıca görevler aracılığıyla ve Şehrinizdeki olayları toplayarak, Günlük Mücadeleleri tamamlayarak daha fazlasını kazanabilir ve tabii ki bunları Elmas karşılığında satın alabilirsiniz.

Etkinlik penceresinde, dikkate almanız gereken birkaç ana unsur bulacaksınız:

PanoÖdüller kazanmak için Tatlıları patlatacağınız yer! Bir tahta kaşık kullanmak ve bir seviye açmak için Başlat'a basın.
Kahve FincanlarıAna ödül parçalarından biri. Kahve Fincanlarını
fall_ui_icon_paw.png
düşürmek ve almak için Tatlıları patlatmanız gerekecek. Başka Ödül Sandıkları da var (ama daha sonra anlatacağız!)
Bunların ortaya çıkma şansı, panonuzda hangi Tatlılara sahip olduğunuza bağlı olarak değişir.
Hamle SayısıHer patlamanın bir hamle maliyeti vardır. Bir seviye sınırlı hamleye sahiptir ve tüm hamleler kullanıldığında sona erer veya Un Çuvalları ile daha fazla hamle satın alabilirsiniz!
Büyük Ödül İlerleme BarıBir sonraki Ödüle doğru ilerlemek için gereken Kahve Fincanı miktarını gösterir.
Günlük Özel ÖdülBurada görüntülenir ve her 24 saatte bir değiştirilebilir.

DailySpecialFall23.png
Un ÇuvalıBir Seviye içinde daha fazla hamle satın almak için kullanılabilen ikinci Etkinlik Birimi. Mağazaya gitmek ve daha fazla Un Çuvalı satın almak için artı işaretine basın
fall_ui_icon_coin.png
GüçlendiricilerUn Çuvalları ile Özel Yetenekler olan Güçlendiriciler satın alabilirsiniz! Bunları satın almak için Artı Düğmesini kullanın.

Etkinliğe 200 Un Çuvalı ile başlayacaksınız! Daha fazlası günde bir kez giriş yaparak, Şehrinizdeki görevleri ve olayları tamamlayarak kazanılabilir ve elbette elmaslarla satın alınabilir! Harcanan her 65 Un Çuvalı 10 ek hamle kazandıracaktır. Onları akıllıca kullanın ve o Sandıkları ve Kahve Fincanlarını eve getirin!

Önemli bir ipucu! Ödül Sandıkları ve potansiyel yeni ödüller oluşturmak için hamle kullanmak önemlidir, ancak bunları panodan düşürmek için yine de hamlelere ihtiyacınız olacağını unutmayın!

fall_piece_paw.png
Su ısıtıcısını çalıştır!
Büyük Ödül'e doğru ilerlemek için, siz yer açmaya devam ettikçe otomatik olarak ortaya çıkan Kahve Fincanlarını toplamanız gerekecek.
İpucu! Bir satranç ustası gibi, birkaç hamle sonrasını düşünmeye çalışın, böylece bu özel kareleri dibe doğru yönlendirebilirsiniz!

Reçel Kavanozları​

Bu tarifin tek malzemesi kahve fincanları değil! Patlatmak için daha büyük Tatlı gruplarına dikkat edin: Aynı tatlıdan 5 veya daha fazlasını bir araya getirebilirseniz bir Reçel Kavanozu oluşturabilirsiniz; bu kavanozu pano dışına attığınızda ödüller kazanacaksınız! Ne kadar çok tatlıyı bir araya getirirseniz, reçel kavanozu o kadar büyük olur!

Panoda 5 farklı Tatlı göreceksiniz ve her farklı tatlının sunduğu 5 farklı Reçel Kavonuzu bulunmaktadır:

desert-purple.png
fall_piece_purple_reward.png
5 ya da daha fazla Mavi Tatlı bir araya getirirseniz, Mavi Kavanoz oluşturursunuz.
Size sağlayacağı ödül ise Forge Puanı veya Bilgi Tapınağı Parçaları
desert-green.png
fall_piece_green_reward.png
5 ya da daha fazla Yeşil Tatlı bir araya getirirseniz, Yeşil Kavanoz oluşturursunuz.
Size sağlayacağı ödül ise Para, Erzak veya Artış Öğeleri
desert-white.png
fall_piece_yellow_reward.png
5 ya da daha fazla Beyaz Tatlı bir araya getirirseniz, Beyaz Kavanoz oluşturursunuz.
Size sağlayacağı ödül ise Ürün veya Dilek Kuyusu Parçaları
desert-orange.png
fall_piece_orange_reward.png
5 ya da daha fazla Turuncu Tatlı bir araya getirirseniz, Turuncu Kavanoz oluşturursunuz.
Size sağlayacağı ödül ise Madalya veya Ozalit
desert-pink.png
fall_piece_red_reward.png
5 ya da daha fazla Pembe Tatlı bir araya getirirseniz, Pembe Kavanoz oluşturursunuz.
Size sağlayacağı ödül ise Askeri Birlik

Her ne kadar 5 farklı renk olsa da, panonuzda sadece 4 farklı renk göreceksiniz. Mevcut panonuz için alacağınız 4 Tatlı rastgele olacaktır.

Her kavanozun ayrıca bir yıldız derecesi olacaktır. Bir kerede ne kadar çok Tatlı patlatırsanız, ödüller o kadar büyük olur! Yıldız derecelendirmesi 1 yıldızdan 6 yıldıza kadar değişir, bu nedenle mümkün olduğunca çok Tatlıyı bir araya getirdiğinizden emin olmak için patlatmadan önce bakın!

Güçlendiriciler​

Un Çuvalları size özel yetenekler kazandıracak Güçlendiriciler için de harcanabilir.

fall_booster_hammer_without_shadow.png
Çatal yardımıyla Panodaki dilediğiniz 1 Tatlı bloğunu yok edebilirsiniz.
fall_booster_color_changer_without_shadow.png
Spatula ile bütün bir Tatlı sırasını kaldırabilirsiniz, böylece Ödül Kavanozları ve Kahve Fincanları aşağıya düşebilir ve alınmaya hazır hale gelebilir.
fall_booster_color_destroyer_without_shadow.png
Ve son olarak, güçlü Oklava Tatlılar sütununun tamamını kaldırır

Seçenekleriniz tükendi mi? Endişelenmeyin! Patlatacak başka Tatlı kalmadığında pano otomatik olarak yeniden karışır ve size patlatmaya devam etme seçeneği sunar! Hamleleriniz olduğu sürece patlatabileceksiniz ve çıkmaza girmeyeceksiniz.

fall_ui_icon_golden_tickets.png
Altın Kaşık!
Altın Kaşık etkinleştirildiğinde, bir seviye oynamak için Tahta Kaşık ihtiyacını ortadan kaldırır. Altın Kaşık 5 dakikalık sınırlı bir süre için etkinleştirilebilir.
İpucu: Bunu görev sayacından ve Altın Etkinlik Biletinden ve ayrıca Günlük Mücadelelerden küçük bir şansla kazanılabilir.

Ödüller​

Bu seneki etkinlikle oynayarak kendi Güz Üzüm Bağınızı kazanabilirsiniz! Bu, son seviyede aşağıdaki bonusları sağlayan 9 seviyeli özel bir binadır:

Güz Üzüm Bağı (3x7) - 9. seviye
Autumn.png
Sağladığı:
  • Nüfus
  • Mutluluk
  • %26 - %30 Saldırı Ordusu için Saldırı
  • %26 - %30 Savunma Ordusu için Saldırı
Üretim:
  • Para
  • Erzak
when_motivated-060eef00c.png
Motive Edildiğinde:
  • 17 - 21 Forge Puanı
  • 70 Ürün
  • 3 İleri Çağ Devasa Bina ozaliti*
  • 5 Rustik Güz Üzüm Bağı Gümüş Geliştirme Kiti Parçaları (Toplam gereken=150 )
  • Rastgele Üretim:
    • (%50 Şans) 1 Mantar Taht Parçası (Toplam gereken=100)
    • (%50 Şans) 1 Büyükanne Aurora'nın Elma Ağacı Parçası (Toplam gereken=100)

Bu etkinlikle birlikte yeni bir Kit tanıtıyoruz: Gümüş Geliştirme Kiti! Güz Bağınızı Rustik Güz Bağına yükseltmek için kullanın. Daha sonra Coşkun Güz Üzüm Bağı elde etmek için Altın Geliştirme Kitini kullanabilirsiniz! Bunların her biri sağlanan destekleri ve üretimleri daha da geliştiriyor!

Rustik Güz Üzüm Bağı (3x7)Coşkun Güz Üzüm Bağı (3x7)
RusticAutumn.png
VibrantAutumn.png
Sağladığı:
  • Nüfus
  • Mutluluk
  • %32 - %36 Saldırı Ordusu için Saldırı
  • %33 - %37 Savunma Ordusu için Saldırı
Sağladığı:
  • Nüfus
  • Mutluluk
  • %38 - %42 Saldırı Ordusu için Saldırı
  • %40 - %44 Savunma Ordusu için Saldırı
Üretim:
  • Para
  • Erzak
Üretim:
  • Para
  • Erzak
Motive Edildiğinde:
  • 19 - 23 Forge Puanı
  • 80 Ürün
  • 6 İleri Çağ Devasa Bina ozaliti*
  • 5 Coşkun Güz Üzüm Bağı Altın Geliştirme Kiti Parçası (Toplam gereken=150)
  • Rastgele Üretim:
    • (%50 Şans) 2 Mantar Taht Parçası (Toplam gereken=100)
    • (%50 Şans) 2 Büyükanne Aurora'nın Elma Ağacı Parçası (Toplam gereken=100)
Motive Edildiğinde::
  • 21 - 25 Forge Puanı
  • 90 Ürün
  • 10 İleri Çağ Devasa Bina ozaliti*
  • Rastgele Üretim:
    • (%50 Şans) 3 Mantar Taht Parçası (Toplam gereken=100)
    • (%50 Şans) 3 Büyükanne Aurora'nın Elma Ağacı Parçası (Toplam gereken=100)

*Ozalitler, mevcut çağınızdan veya daha üst çağlardan bir Devasa Binadan olacaktır.

Gümüş ve Altın Etkinlik Biletlerinden Gümüş ve Altın yükseltme kitleri kazanabilirsiniz! Ayrıca Profesyonel Ligde yer alarak bir Gümüş yükseltme ve Yıldız Pastacı Liginde yer alarak da bir Gümüş ve Altın Yükseltme Kiti kazanabilirsiniz.

Bu bina aynı zamanda çok özel: Çağınız ilerlediğinde otomatik olarak bir sonraki çağa yükseldiği için herhangi bir Yükseltme veya Yenileme Kitine ihtiyacınız yok!

Çeşitlilik hayatın baharatıdır, bu yüzden sizin için birkaç yeni bina daha ekledik:

Zıplayan Bal Kabağı (2x2)Şıra Bahçesi (2x2)Mantar Taht (1x1)Büyükanne Aurora'nın Elma Ağacı (1x1)
Pumpkin.png
Cider.png
Shroom.png
AppleTree.png
  • Nüfus ve Mutluluk ihtiyacı
Sağladığı:
  • %9 - %13 Saldırı Ordusu için Saldırı
  • %6 - %10 Savunma Ordusu için Saldırı
  • %12 - %16 Savunma Ordusu için Savunma
Sağladığı:
  • %5 - %9 Saldırı Ordusu için Saldırı
  • %9 - %13 Saldırı Ordusu için Savunma
  • %8 - %12 Savunma Ordusu için Saldırı
Sağladığı:
  • %1 - %3 Saldırı Ordusu için Saldırı
  • %2 - %4 Saldırı Ordusu için Savunma
Sağladığı:
  • %2 - %4 Savunma Ordusu için Saldırı
  • %2 - %4 Savunma Ordusu için Savunma
Üretim Seçenekleri:
  • Erzak: 5 dk, 15 dk, 1 saat, 4 saat, 8 saat, 1 gün
Üretim:
  • 3 - 5 Forge Puanı
Üretim:
  • 5 - 7 Ürün
Üretim:
  • 1 - 2 Forge Puanı
Motive Edildiğinde:
  • Rastgele Üretim:
    • (%50 Şans) 5 Çağına ait Hafif Yakın Dövüş Birliği! (Titan çağında 3 adet)
    • (%50 Şans) 1 Bir sonraki Çağ Hafif Yakın Dövüş Birliği (Titan çağında 3 haydut)
Üretim:
  • 3 Zıplayan Bal Kabağı Parçası (Toplam gereken=100)
Üretim:
  • 3 Şıra Bahçesi Parçası Toplam gereken=100)
Yol bağlantısı ihtiyacı yoktur

Ayak parmaklarınızı ovun ve tepinmeye hazır olun, çünkü Üzüm Ezme Festivali'ni şehre getiriyoruz! Bu harika binalar Lig ödülleri olarak mevcut! Üzüm Ezme Festivali 1. seviye Profesyonel Lig'de (oyuncuların %5'i) ve Üzüm Ezme Festivali 2. seviye - Yıldız Pastacı'da (%1) mevcuttur!

Üzüm Ezme Festivali - 1. Sv. (3x2)GÜzüm Ezme Festivali - 2. Sv. (3x2)
Grape1.png
Grape2.png
Sağladığı:
  • %18 Saldırı Ordusu için Saldırı
  • %24 Savunma Ordusu için Saldırı
Sağladığı:
  • %30 Saldırı Ordusu için Saldırı
  • %36 Savunma Ordusu için Saldırı
Üretim:
  • 15 Forge Puanı
Üretim:
  • 21 Forge Puanı
Motive Edildiğinde:
  • 27 Ürün
  • Rastgele Üretim:
    • (%90 Şans) 10 Güz Üzüm Bağı Seçim Kiti Parçası (Toplam gereken=150)
    • (%10 Şans) 10 Rustik Güz Bağı Gümüş Geliştirme Kiti Parçası (Toplam gereken=150)
Mptive Edildiğinde:
  • 33 Ürün
  • Rastgele Üretim:
    • (%82 Şans) 20 Güz Üzüm Bağı Seçim Kiti Parçası (Toplam gereken=150)
    • (%9 Şans) 20 Rustik Güz Üzüm Bağı Gümüş Geliştirme Kiti Parçası (Toplam gereken=150)
    • (%9 Şans) 20 Coşkun Güz Üzüm Bağı Altın Geliştirme Kiti Parçası (Toplam gereken=150)
Yol bağlantısı ihtiyacı yokturYol bağlantısı ihtiyacı yoktur

Ayçiçek Yağı Presinizi geliştirerek en sevdiğiniz eski bir tarife biraz baharat ekleyin!

Coşkun Ayçiçek Yağı Presi (6x4)
VibrantSunflower.png
Boosts:
  • Nüfus
  • Mutluluk
  • %27 - %37 Saldırı Ordusu için Saldırı
  • %37 - %47 Erzak Bonusu
Üretim:
  • Para
  • 20 Ürün
Motive Edildiğinde:
  • Erzak
  • 29 Forge Puanı
  • 62 Ürün
  • 8 Rastgele Askeri Birlik

Ligler​

Bu yılki Ligler sadece fırıncı arkadaşlarınıza karşı yarışma seçeneği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bazı benzersiz ödüller de sunuyor! Güz Bağınız için gıpta ile bakılan yükseltme kitlerinin yanı sıra Destansı Güz 2023 Seçim Kiti ve diğer lezzetli ödülleri kazanın!

Koleksiyonunuza ekleyeceğiniz yeni avatarlar olmadan hiçbir etkinlik tamamlanmış sayılmaz!

Turta PeteDonut DonnaKruvasan CarlKek MollyPastacı PaddyBüyükanne AuroraEddie KarbonatoğluŞeker Susie
portrait_603.png
portrait_604.png
portrait_605.png
portrait_606.png
portrait_607.png
portrait_608.png
portrait_609.png
portrait_610.png
Görev ÖdülüGörev ÖdülüBüyük ÖdülGümüş Etkinlik BiletiGümüş Etkinlik BiletiAltın Etkinlik BiletiAltın Etkinlik BiletiLig Ödülü

Lezzetli sorularınız, tatlı önerileriniz veya endişeleriniz mi var? Sizi dinliyoruz ve geri bildirimlerinizi değerlendirmeye hazırız! Aşağıda bize iletebilirsiniz.

Şimdi önlüğünüzü giyin, fırını önceden ısıtın ve bu şahane pişirme macerasına atılalım! Bırakın kurabiye nerede olursa olsun parçalansın ve başarının tatlı kokusu fırınlarınızı doldursun!

Sevgiler
Forge of Empires Takımınız