• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Futbol Kupası Etkinliği

Futbol kupası turnuvasında ilk günden beri aktif görevlerimi yapıyorum başlangıç görevlerini bitirip günlük görevlerimide gelir gelmez yapıyorum ama hesapladım Athalon Manastırım maksimum 8. Seviye oluyor. 10 seviye yapmam için elmas mı harcamalıyım veya enerjimi satın almalıyım? Etkinlikte baştan sona kadar aktif oynayanların 10 seviye yapamaması saçma değil mi? Ben bir şeyleri yanlış mı yapıyorum.

sleeplesslady

Well-Known Member
Değerli Oyuncumuz,
Bu durum biraz da antrenman sırasındaki stratejinize bağlı; görevlerden ve bir önceki sürpriz kutusundan toplam 3 adet geliştirme kiti kazanabilirsiniz, diğer 6 tanesini antrenman sahasındaki ilerlemeden kazanmanız gerekir. Burada enerji içeceklerinizi nasıl kullandığınız önemlidir; daha çok günlük ödüllere mi odaklanarak ilerliyorsunuz yoksa direkt kaleye ulaşmak üzere mi ilerliyorsunuz önemlidir, bu strateji kullandığınız enerji içecek miktarını dolayısıyla ne kadar ilerleyebileceğinizi belirleyecektir. Ekstra enerji içeceği şansı için her gün şehirdeki olayları da düzgün bir şekilde topladığınızdan emin olmalısınız.

Günlük ödül değilde gol atmaya gol ödülünü almaya çalışıyorum bunun için az enerji içeceği harcanılan oyuncuya mı pas atmalıyım yoksa yüksek enerji içeceği isteyen oyuncuya mı? Etkinlik sürpriz ödülünde Athalon manastırı yükseltmesi mi çıkıyor ?
ST.joan lig tablosunda nasıl 1 tane yükseltme kazanabiliyorsunuz acaba ? Ben öyle bir hediye göremedim ?

Son düzenleme:

Jonah

Well-Known Member
Günlük ödül değilde gol atmaya gol ödülünü almaya çalışıyorum bunun için az enerji içeceği harcanılan oyuncuya mı pas atmalıyım yoksa yüksek enerji içeceği isteyen oyuncuya mı? Etkinlik sürpriz ödülünde Athalon manastırı yükseltmesi mi çıkıyor ?
ST.joan lig tablosunda nasıl 1 tane yükseltme kazanabiliyorsunuz acaba ? Ben öyle bir hediye göremedim ?
Etkinlik bittiğinde turnuvada kazandığın puanlarla, lig tablosundaki yerine göre ödül alıyorsun. Turnuva kısmından bakabilirsin.

KralqmaS

Well-Known Member
Teşekkürler şimdi gördüm Etkinlik sürpriz ödülüyle beraber 10 seviye oluyor o zaman
Ortadaki oyuncuyu seçersen antrenman da ortalama 800 enerjiye 1 gol atabiliyorsun. 3. Yani en yüksek enerjiliyi seçersen 850 enerjide 1 gol, en düşüğü seçersen çok fazla gereksiz enerji harcıyorsun(hesaplamadım en ucuzunu)

MagicSdx

Member
Artık dayanamıcam bunu buraya yazacağım.Maç kazanma oranlarını verdiğiniz algoritmanız fecaat ötesi.% 60 civarı kazanma oranı % 40 civarı kaybetme oranı olan maçların % 80 nini kaybettim.Arada % 81 kazanma oranı % 19 kaybetme oranı kaybettiğim maçları da buna ekleyince kulllandığınız algoritmalarınızın hatalı olduğunu ya da bunun oyuncuları kayırma amacı taşıdığını düşünüyorum.Bu turnuvada online süresi benim gibi yüksek oyunculara büyük haksızlık yaptığınız kanısındayım.

Artık dayanamıcam bunu buraya yazacağım.Maç kazanma oranlarını verdiğiniz algoritmanız fecaat ötesi.% 60 civarı kazanma oranı % 40 civarı kaybetme oranı olan maçların % 80 nini kaybettim.Arada % 81 kazanma oranı % 19 kaybetme oranı kaybettiğim maçları da buna ekleyince kulllandığınız algoritmalarınızın hatalı olduğunu ya da bunun oyuncuları kayırma amacı taşıdığını düşünüyorum.Bu turnuvada online süresi benim gibi yüksek oyunculara büyük haksızlık yaptığınız kanısındayım.
Buna bende katılıyorum %60 65 oranlarda çok fazla kaybettim bu yüzden bir alt kademeye yöneldim %80 üstü şansla oynuyorum fakat öyle olmasına rağmen yinede çok kaybediyorum

alpharslan

Active Member

Bu durum hala hala hala ve inatla hala pek çok oyuncu tarafından anlaşılamamış. Tekrar ediyorum bir maçtaki kazanma kaybetme oranınız diğer maçlarınızı etkilemez. Peş peşe 10 maçta %70 oranla kaybettim o halde 11. maçta kazanacağım durumu olmaz. Her maç kendi içerisinde bir olasılığa sahiptir. Hiç bir maçı birbiri ile bağdaştırıp böyle bir sonuca varmamalısınız. Bu pek farklı yerde gündeme gelmiş bir konudur.

Ufak bir not olarak 'Monte Carlo Yanılgısı':

'Monte Carlo Yanılgısı ya da Kumarbaz Yanılgısı, psikoloji biliminde sujenin, meydana gelen olayın sonradan gerçekleşecek olayın neticesini etkileyeceğine olan inanışıdır.

Söz gelimi;

Birkaç kez art arda havaya atılan madeni bir paranın sıklıkla yazı tarafının gelmesi halinde bireyde bir sonraki atışta madeni paranın yazı tarafının gelme ihtimalinin çok yüksek olduğu fikri oluşacaktır. Halbuki önceki atışların sonuçları sonraki atışı etkilememektedir, madeni paranın yazı ya da tura gelme ihtimali matematiksel olarak %50 dir.
' (Alıntıdır.)

Aslında 'HATALI' ya da 'YANLIŞ' olarak kabul ettiğiniz algoritmalar belki de gerçek dünyadaki olayları mükemmele yakın gerçekleştirebiliyordur. Çünkü gerçek dünyada bu durum böyledir. Bir maçı %99 kazanma olasılığının olması peş peşe yapılan 100 maçtan 1 tanesinin kesin kaybedileceğini göstermediği gibi 99 tanesinin de kesin kazanılacağını göstermez. O yüzden bence bir daha herhangi bir konuda bir insanı hata ile ya da biraz abartı bir anlatım olabilir fakat oyuncuları kandırmak ile suçlamadan önce bu tarz ufak tefek araştırmalar yapabilirsiniz. İstatistik bir bilimdir ve öyle 'bu oranlar çok saçma gerçekleşiyor' gibi basit cümleler ile özetlenmesi asıl saçma olan şey olacaktır. Umarım bundan sonra bu konu daha net anlaşılır.

Son düzenleme:

MagicSdx

Member
Sayın Alparslan yaşın kaç bilmiyorum ben sana burada mesleğimi yazarsam gidip ağlarsın şu yukarıdaki yazıyı bana yazdığın için.Ben Z kuşağı gibi bitcoinde kumar oynayarak öğrenmedim finansal piyasaları.Kumarla işim olmaz.

Evet külliyen hatalısınız çünkü verdiğiniz Algoritmalar ile verdiğiniz oyuncu üstünlükleri tamamen yanlış.O kazanma oranını vermeseniz çok daha iyiydi.

% 60 üzeri kazanma oranı % 40 altı kaybetme oranı olan maçların hemen hemen % 80 ini kaybettim.Bu bilimsel olarak mümkün değil.% 50-% 50 civarı olsa kazanma oranım yine de sesimi çıkarmazdım.El insaf.Ya da piyangoyu tersten tutturduğum için pek mutlu olamadım kusurumabakmayın.

Son düzenleme:

KralqmaS

Well-Known Member
Bu durum hala hala hala ve inatla hala pek çok oyuncu tarafından anlaşılamamış. Tekrar ediyorum bir maçtaki kazanma kaybetme oranınız diğer maçlarınızı etkilemez. Peş peşe 10 maçta %70 oranla kaybettim o halde 11. maçta kazanacağım durumu olmaz. Her maç kendi içerisinde bir olasılığa sahiptir. Hiç bir maçı birbiri ile bağdaştırıp böyle bir sonuca varmamalısınız. Bu pek farklı yerde gündeme gelmiş bir konudur.

Ufak bir not olarak 'Monte Carlo Yanılgısı':

'Monte Carlo Yanılgısı ya da Kumarbaz Yanılgısı, psikoloji biliminde sujenin, meydana gelen olayın sonradan gerçekleşecek olayın neticesini etkileyeceğine olan inanışıdır.

Söz gelimi;

Birkaç kez art arda havaya atılan madeni bir paranın sıklıkla yazı tarafının gelmesi halinde bireyde bir sonraki atışta madeni paranın yazı tarafının gelme ihtimalinin çok yüksek olduğu fikri oluşacaktır. Halbuki önceki atışların sonuçları sonraki atışı etkilememektedir, madeni paranın yazı ya da tura gelme ihtimali matematiksel olarak %50 dir.
' (Alıntıdır.)

Aslında 'HATALI' ya da 'YANLIŞ' olarak kabul ettiğiniz algoritmalar belki de gerçek dünyadaki olayları mükemmele yakın gerçekleştirebiliyordur. Çünkü gerçek dünyada bu durum böyledir. Bir maçı %99 kazanma olasılığının olması peş peşe yapılan 100 maçtan 1 tanesinin kesin kaybedileceğini göstermediği gibi 99 tanesinin de kesin kazanılacağını göstermez. O yüzden bence bir daha herhangi bir konuda bir insanı hata ile ya da biraz abartı bir anlatım olabilir fakat oyuncuları kandırmak ile suçlamadan önce bu tarz ufak tefek araştırmalar yapabilirsiniz. İstatistik bir bilimdir ve öyle 'bu oranlar çok saçma gerçekleşiyor' gibi basit cümleler ile özetlenmesi asıl saçma olan şey olacaktır. Umarım bundan sonra bu konu daha net anlaşılır.

Monte Carlo Yanılgısından bahsedebilmeniz için insan faktörünü sisteme dahil etmemelisiniz. Parayı atışta insanın sadece sistemi doğru oluşturduğu varsayarsanız her atış için yüzde 50 ihtimaliniz vardır ama buradaki durum epeyce farklı. Yazılımsal olarak mutlak doğru oluşturmak için simülasyon denemelerinden yararlanmasınız ama bu simülasyon denemelerinde sonuç yüzde 99 tutarlı yüzde 1 hata payı olabilir(Küsürat hiçbir zaman yüzde yüze ulaşamaz). Bu hata payını es geçip bir sistem oluşturduğunuz vakit bu sistem şans faktörlü doğru sistemine döner. Bunu şöyle düşünün fabrikasyon ürün alırsınız, 100 ürünün 99 sağlam çıkar 1 i hatalı çıkar. Bu hatalı çıkmasının sebebi olası olumsuzluklardan ziyade mutlak doğru sistemine ulaşamadığınızdan kaynaklanır. Yazılım mantığında da mutlak doğru sistemi kurmak imkansızdır. Dolayısı ile Monte Carlo yanılgısından bahsetmeniz pek doğru olmaz. Daha çok olasılıklı kesinliğin olasılığı diyebilirsiniz. Kısacası insan faktörü giren bir doğruda mutlak kesinlik arayamazsınız (her atış yüzde elli gelebilir ama paranın ve atanın mutlak doğru olduğunu varsayarsanız).

alpharslan

Active Member
Monte Carlo Yanılgısından bahsedebilmeniz için insan faktörünü sisteme dahil etmemelisiniz. Parayı atışta insanın sadece sistemi doğru oluşturduğu varsayarsanız her atış için yüzde 50 ihtimaliniz vardır ama buradaki durum epeyce farklı. Yazılımsal olarak mutlak doğru oluşturmak için simülasyon denemelerinden yararlanmasınız ama bu simülasyon denemelerinde sonuç yüzde 99 tutarlı yüzde 1 hata payı olabilir(Küsürat hiçbir zaman yüzde yüze ulaşamaz). Bu hata payını es geçip bir sistem oluşturduğunuz vakit bu sistem şans faktörlü doğru sistemine döner. Bunu şöyle düşünün fabrikasyon ürün alırsınız, 100 ürünün 99 sağlam çıkar 1 i hatalı çıkar. Bu hatalı çıkmasının sebebi olası olumsuzluklardan ziyade mutlak doğru sistemine ulaşamadığınızdan kaynaklanır. Yazılım mantığında da mutlak doğru sistemi kurmak imkansızdır. Dolayısı ile Monte Carlo yanılgısından bahsetmeniz pek doğru olmaz. Daha çok olasılıklı kesinliğin olasılığı diyebilirsiniz. Kısacası insan faktörü giren bir doğruda mutlak kesinlik arayamazsınız (her atış yüzde elli gelebilir ama paranın ve atanın mutlak doğru olduğunu varsayarsanız).

Monte carlo yanılgısı psikolojik bir yaklaşımdır. Aslında bu paranın yazı ya da tura gelmesi ile ilgilenmediği sadece o an paranın yazı ya da tura mı geleceğini tahmin eden kişinin psikolojine yapılan bir bakıştır. Monte carlo yanılgısından bahsedebilmek için kişi psikolojisi ile ilgilenmeniz gerekmektedir. Tekrar ediyorum bu yanılgı paranın yazı mı yoksa tura mı geleceği ile ilgilenmez. Sadece kişinin 10 kez yazı geldi tekrar yazı gelmez ya da 10 kere yazı geldi o zaman bir hile vardır tekrar yazı gelebilir gibisinden bir tutum sergileyeceğini açıklar. Yani olay gerçekleşmeden önceki psikolojiyi belirtir. Kişinin doğru bilip bilemeyeceğini değil kişinin nasıl bir tutum sergileyeceğini alakadar eder.

Öte yandan mesajımın içeriğinde de belirttiğim gibi ilgili algoritma 'MÜKEMMELE YAKIN' gerçekleştirebiliyordur ibaresinden de anlaşılacağı üzere kesin ve net bir şekilde doğru çalışmadığını fakat tamamen hatalı da çalışmadığını anlatma çabamdı.

Son olarak Büyük sayılar yasasının wikipedia içerisinde geçen şu cümle de (' Küçük miktardaki gözlem için sonucun beklenen değere yaklaşacağını veya bir sapmanın hemen bir başkasıyla "dengeleneceğini" beklemek için bir neden yoktur.') burada pek çok kez inatla aynı şeyi yazan insanlara bazı şeyleri daha net açıklayacaktır diye umut etmeme rağmen inatla anlamamalarını ve hala arka planda nasıl bir şeyin çalıştığını kesin bir yargı ile bilmeden fakat sonucuna kesin bir yargı ile ulaşabildiklerini, bu yüzden bilgisi olmadan fikri var durumunu ortaya çıkarıyor.

Lafım burada her maçı sanki bir biri ile bağlantılıymış gibi değerlendirip inatla 9 kere yenildim o halde 10. kez yenilemem diyen insanların bu durumunu psikoloji biliminde neyle açıklandığını anlatmaktı. Bu yüzden olasılık durumundan ziyade psikolojik bir bilgiyi aktarmaya özen gösterdim. Fakat düşüncesinden ödün vermeyen, bir konuda sadece kaybettiği için kesin ve net bir şekilde hatalı bir şeyler aramaya çalışan kişilerin inatla bir yerleri suçlamaya çalışmaları çok can sıkıcı bir durum. Özetle önceki mesajımda yazdığım şey aslında maçların birbiri ile bağlantılı olmadığı, her maçın kendi içerisinde bir olasılığa sahip olacağı, bir önceki maçta kazanmış ya da kaybetmiş olmanın bir sonraki maça etkisinin olmayacağı, bu yüzden her maçın olasılığının kendi içerisinde işleyeceğini anlatmaktı.

Ama yine görüyorum ki inatla anlaşılmamış. (Bu mesajı sana cevapla şeklinde yazıyorum fakat bu mesajın pek çok içeriği sana yönelik değil :) Sadece neden monte carlo yanılgısından bahsettiğim kısım. Yanlış anlaşılmasın lütfen.) Varsayalım ki peş peşe 10 kez %80 olasılıkla kaybederek bunun bilimle alakası olmadığını ortaya atıp ufak bir araştırma sonucunda bu durumun farklı bilim dalları ile açıklandığını görmek...

Ama her ne olursa olsun keyifli bir bilgi alışverişi olduğu düşüncesindeyim :) En azından seninle...

KralqmaS

Well-Known Member
Monte carlo yanılgısı psikolojik bir yaklaşımdır. Aslında bu paranın yazı ya da tura gelmesi ile ilgilenmediği sadece o an paranın yazı ya da tura mı geleceğini tahmin eden kişinin psikolojine yapılan bir bakıştır. Monte carlo yanılgısından bahsedebilmek için kişi psikolojisi ile ilgilenmeniz gerekmektedir. Tekrar ediyorum bu yanılgı paranın yazı mı yoksa tura mı geleceği ile ilgilenmez. Sadece kişinin 10 kez yazı geldi tekrar yazı gelmez ya da 10 kere yazı geldi o zaman bir hile vardır tekrar yazı gelebilir gibisinden bir tutum sergileyeceğini açıklar. Yani olay gerçekleşmeden önceki psikolojiyi belirtir. Kişinin doğru bilip bilemeyeceğini değil kişinin nasıl bir tutum sergileyeceğini alakadar eder.

Öte yandan mesajımın içeriğinde de belirttiğim gibi ilgili algoritma 'MÜKEMMELE YAKIN' gerçekleştirebiliyordur ibaresinden de anlaşılacağı üzere kesin ve net bir şekilde doğru çalışmadığını fakat tamamen hatalı da çalışmadığını anlatma çabamdı.

Son olarak Büyük sayılar yasasının wikipedia içerisinde geçen şu cümle de (' Küçük miktardaki gözlem için sonucun beklenen değere yaklaşacağını veya bir sapmanın hemen bir başkasıyla "dengeleneceğini" beklemek için bir neden yoktur.') burada pek çok kez inatla aynı şeyi yazan insanlara bazı şeyleri daha net açıklayacaktır diye umut etmeme rağmen inatla anlamamalarını ve hala arka planda nasıl bir şeyin çalıştığını kesin bir yargı ile bilmeden fakat sonucuna kesin bir yargı ile ulaşabildiklerini, bu yüzden bilgisi olmadan fikri var durumunu ortaya çıkarıyor.

Lafım burada her maçı sanki bir biri ile bağlantılıymış gibi değerlendirip inatla 9 kere yenildim o halde 10. kez yenilemem diyen insanların bu durumunu psikoloji biliminde neyle açıklandığını anlatmaktı. Bu yüzden olasılık durumundan ziyade psikolojik bir bilgiyi aktarmaya özen gösterdim. Fakat düşüncesinden ödün vermeyen, bir konuda sadece kaybettiği için kesin ve net bir şekilde hatalı bir şeyler aramaya çalışan kişilerin inatla bir yerleri suçlamaya çalışmaları çok can sıkıcı bir durum. Özetle önceki mesajımda yazdığım şey aslında maçların birbiri ile bağlantılı olmadığı, her maçın kendi içerisinde bir olasılığa sahip olacağı, bir önceki maçta kazanmış ya da kaybetmiş olmanın bir sonraki maça etkisinin olmayacağı, bu yüzden her maçın olasılığının kendi içerisinde işleyeceğini anlatmaktı.

Ama yine görüyorum ki inatla anlaşılmamış. (Bu mesajı sana cevapla şeklinde yazıyorum fakat bu mesajın pek çok içeriği sana yönelik değil :) Sadece neden monte carlo yanılgısından bahsettiğim kısım. Yanlış anlaşılmasın lütfen.) Varsayalım ki peş peşe 10 kez %80 olasılıkla kaybederek bunun bilimle alakası olmadığını ortaya atıp ufak bir araştırma sonucunda bu durumun farklı bilim dalları ile açıklandığını görmek...

Ama her ne olursa olsun keyifli bir bilgi alışverişi olduğu düşüncesindeyim :) En azından seninle...
Teşekkürler öncelikle :) Bir yazılım ve analiz uzmanlığı üzerine yoğunlaşmaya çalışan ben için psikiolojik yaklaşımı unuttuğumu fark ettirdiniz. Dediğiniz gibi psikoloji çok ayrı bir dünya, benim aklım pek ermiyor. Benim açımdan çoğu şey olasılık hesaplamaları olduğu için Monte Carlo yanılgısını bu zamana kadar sadece olasılık üzerine düşünmüştüm ama psikolojik yanını (aslında olay tamamen psikoloji ile ilgiliymiş; okurken insan tek taraflı düşünüyor , dediğini doğru zannedebiliyor) pek düşünmemiştim. O yüzden yanlış anlaşıldıysam affedin. Ama yine de sistemde hata olma olasılığı yok değil :).

alpharslan

Active Member
Öncelikle ben de teşekkür ederim. Ben de yazılım alanında uğraş veren birisiyim. O yüzden sizin yazdıklarınıza da katılıyorum. Bir sistemde hata olmama ihtimali kesin bir şekilde yok denemez. Bu yüzden yapılan, yazılan herhangi bir sistem ilk sürümünde bırakılamaz. Sürekli gelişmeye ve hataları gidermeye ihtiyacı vardır.

Affedilecek herhangi bir durum yok ortada. :) Öte yandan bunca şeyi yazmam sonucunda insanlar benim oyunu savunduğum kanısına varacaktır. Oyunun yancısı bile diyebilirler fakat benim savunduğum şey oyun ve ya arka planda çalışan işlemler değil. Anlatmak istediğim şey insanlar maalesef herhangi bir konuda tam ve net bilgi sahibi olmadan (bu cümleden kastım arka planda çalışan algoritmanın neye göre olasılık hesabını yaptığı) bu konu hakkında net bir bilgiye sahipmiş gibi suçlamaları ya da desteklemeleri.

Ben demiyorum ki algoritma kusursuz işliyor. Oyun kusursuz işliyor. Geçtiğimiz haftalarda güncelleme notlarında ortaya çıkan bir olay LSA içerisindeki eşleşmelerin liglere göre değil ID bilgilerine göre yapıldığıydı. Bu konudan da aslında tam emin değilim. İçerisinde liglerin de olduğu bir hesaplama yapıyor olabilirler. Fakat işte arka planda ne olup bittiğini bilmeden kesin bir fikre sahip olarak suçlama yapmak çok doğru değil.

Bu tarz isyanlarda bulunan arkadaşlar gelip deseler ki 'Oyun maç kazanma durumunu şu şu algoritmaya göre hazırlıyor ve bu algoritmanın doğru çalışmadı bu bu durumlar için ispatlanmış. Bunun değişmesi gerekiyor' sonuna kadar desteklerim eğer doğruysa. Ama bilmeden kesin yanlış, kesin doğru diye insanları töhmet altında bırakmak 'oyuncuları elmas harcamaya teşvik etmek için bilerek kaybettiriyorlar' gibi düşünceler yanlış düşüncesindeyim. Tüm isyanım elinde kanıtını bulunmadan bir şeyin doğruluğuna %100 inanan insanlara :)

Yoksa böyle gerçekten bilgilendirici tartışmalara katılmayı seven birisiyimdir :) Tekrar teşekkürler :)

MagicSdx

Member
Ard arda yine ya 4 ya 5 maç kaybettim.O zaman iddiamı daha ileriye götüreyim bana bilerek kaybettiriyorlar.Sen psikolojik takılmaya devam et.Zaten bu kadar adaletsizliğin olduğu yerde psikoloji falan kalmaz.Kesinlikle yaratılan bu sistem bazı oyuncuları kayırmak içindir.Bana bu saatten sonra bunun aksini hiçkimse anlatamaz.Adminlere sesleniyorum emeklerimi heba ettiğiniz için size hakkımı helal etmiyorum..............İçimden de sizlere karşı hiç güzel şeyler geçmiyor.İstediğiniz kadar masal anlatmaya devam edebilirsiniz ben masal dinleme yaşını geçeli bir hayli oldu.Bu yazımı herkes okusun.

Ben zaten işim gereği çok online olacak imkanım var.Özellikle gençler siz daha iyi değerlendirmeniz gereken zamanınızı boş yere bu oyunla heba etmeyin.Yoksa oyun çok umrumda değil.

Son düzenleme:

MagicSdx

Member
Ard arda kaybettiğim maç sayısı 9 u buldu.Bu ikinci defa böyle uzun bir seri kaybedişim.En son kaybettiğim maç kazanma oranı % 70 % 30 el insaf ya.üst üste 3 maç galip gelmedim hiç.SOnra çıkıyorsunuz bu Algoritma doğru muhabbeti yapıyorsunuz.Ya istatistik ne olacak?

MagicSdx

Member
YUh % 81 kazanma % 19 kaybetme bu da kaybettiğim 10 . maç.Harbiden yatacak yeriniz yok sizin.Adminler hesabımda inceleme istiyorum ve bu yaptıklarınızın düzeltilmesini istiyorum.

YUh % 81 kazanma % 19 kaybetme bu da kaybettiğim 10 . maç.Harbiden yatacak yeriniz yok sizin.Adminler hesabımda inceleme istiyorum ve bu yaptıklarınızın düzeltilmesini istiyorum.
Ben Monte Carlo yanılgısı manılgısı bilmem tek bildiğim gerçekten bu sistemde bir sorun olduğu çünkü artık %65 li oranlarda bile oynamaya korkar oldum çünkü hiçbirini kazanamıyorum gidip %80 90 ı seçiyorum