• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun sistemine aykırı/kapandı Devasalar için ayrı şehir

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

BySoR

Member
Merhaba;
Her etkinlik yeni bir bina demek ve şehrimizde adım atacak yer kalmaması dolayısıyla emek verip kazanılan binaların envartere kalması yada silinmesi demek...
Yakın da yeni bir çağ daha başlıyacak.
Uzay çağı Venüs.
Hemen hemen tüm çağlarda en az iki adet devasa binalarımız mevcut.
Toplamda kırk adet devasa mevcut.
Hepsinden yararlanma olasılığı olması için şehrimizde alanımızın daha çok olabilmesi için;
Şehir dışında ayrı bir bölümde devasa bina gelişimi yapılsa tüm binaların özelliklerinden yararlansak.

YAVUZ 6061

New Member
Katılıyorum. Devasa binalar ve etkinlik binaları arttıkça şehirdeki alanımız iyice kısıtlandı. Yeni çağ ile rahatlayacağını düşünen kişiler yeni çağın getireceği yüklerin farkında değil. Yeni çağ demek 2 devasa bina, yeni askeri birlik binaları ve peşine yine eklenecek etkinlik binaları demek. Ve tabii LSA dan kazandığımız onur heykeli ve zafer yolları da var. Oyun kendi kendini çıkmaza soktu bence. Eski bir oyuncu olarak neden vazgeçip ne tarafa yöneleceğimi şaşırdım. Ya oyun alanı genişletilecek ya da devasa binalar şehirlerden uzaklaştırılıp bir alan açılacak. Ya da artık oyunun biz oyuncuları krize soktuğu için küçülmeye gideceğiz.

YAVUZ 6061

New Member
Koloni yerleşkesi gibi bir bölüm olsun devasalar orada kurulsun şehre aynı oranda bonus sağlasın ya da şehrin dışına bir noktaya bir yol bağlantısı ile bölge oluşturulup orada kurulu olsunlar. Yani şehirlerin içindeki kalabalığı azaltmak için şehirlerden uzaklaştırılması gerekiyor. En uygunu yine koloni yerleşkesi gibi bir bölge olabilir.

BySoR

Member
Merhabalar Bysor, koloni yerleşkelerine de Devasa Binalar kurulsun şeklinde anlıyoruz doğru mudur? Ayrıca değerli önerileriniz için teşekkür ederiz. sağlıklı günler dileriz.
Evet doğrudur
Devasalar için ayrı bir koloni olsun.
Herkes tüm devasalari kurup yükseltip nimetlerinden yararlana bilsin...
Ben teşekkür ederim.
Hepimize sağlıklı günler dilerim...

Karasale61

Member
Cok faydali olacagini dusunuyorum boylece oyundaki bütün devasa binalardan faydalanabilecegimiz gibi sehrimizde acilacak yeni alanlarada etkinkik binalarini rahat bir sekilde kurabiliriz

..ZOR..

Member
ben buna katılmıyorum .oyundaki tüm devasalları kurmak tüm etkinlik binalarını tüm özel binaları kurmak oyunu strateji oyunu olmaktan çıkarır. bina seviyesi yükseltme yarışı oyununa çevirir.stratejinin değeri ve oyunun amacı kalmaz.herkez verilebilen kısıtlı yere kendi stratejisine uygun binaları kurup geliştirmeli .böylece kim daha iyi strateji kurmuş kimin oyun kurgusu diğerinden daha iyi ortaya çıkar .zaten oyunda strateji oyunları kategorisinde yer alıyor bildiğim kadarıyla.bütün devasalları bütün binaları kurabileceğimiz sınırsız yer.arkasından nasıl bir istek gelecek???hepsini sınırsız yükseltebileceğimiz yeni fp kaynakları ürün kaynakları???ilginç?bu oyun strateji oyunu ve sınırlı alanı sınırlı kaynaklarla en verimli kullananın öne çıkacağı bir oyun olarak kalmalı.

BySoR

Member
ben buna katılmıyorum .oyundaki tüm devasalları kurmak tüm etkinlik binalarını tüm özel binaları kurmak oyunu strateji oyunu olmaktan çıkarır. bina seviyesi yükseltme yarışı oyununa çevirir.stratejinin değeri ve oyunun amacı kalmaz.herkez verilebilen kısıtlı yere kendi stratejisine uygun binaları kurup geliştirmeli .böylece kim daha iyi strateji kurmuş kimin oyun kurgusu diğerinden daha iyi ortaya çıkar .zaten oyunda strateji oyunları kategorisinde yer alıyor bildiğim kadarıyla.bütün devasalları bütün binaları kurabileceğimiz sınırsız yer.arkasından nasıl bir istek gelecek???hepsini sınırsız yükseltebileceğimiz yeni fp kaynakları ürün kaynakları???ilginç?bu oyun strateji oyunu ve sınırlı alanı sınırlı kaynaklarla en verimli kullananın öne çıkacağı bir oyun olarak kalmalı.
Oyun amacından çıktı o vakit
Lakin ben stratejimi savaş gücü olarak kurup ilerlettim ve adım atacak yer kalmadı.
Yeni bir etkinlik demek benim ve çoğu kişi için bina silinmesi demek ki yeni etkinlik binasını kurabilsin. Sil yeniden inşaa et e donucek olay bizim ve ben gibi düşünen lerin amacı silmeden aynı tarz binaları kazanıp ilerlemek...

BySoR

Member
Fp, Madalya, Elmas, para, erzak ve ürün depolar taştı artık yeni koloniye devasa taşımak için istene bilir elini kololunu sallaya sallaya bir kolonide istemiyoruz.
Foe ekibi bunu misal Zeus devasasi alanı küçük 50 fp 1000 madalya 500 erzak 80 ürün 100 Elmas tarzında alcatraz alanı büyük daha çok fp ürün elmas...Hedefleyip oyuna yeni hedefler kurmamiza binekleme döneminin önüne geçmemize ön ayak olur...

sargeras.

Well-Known Member
buna katılmıyorum onu basitleştirmeye gerek yok iyice oyunun amacından sapmış oluyor iyice
oyun strateji oyunu ve
sonuçta strateji askeri birimleri uygun biçimde kullanmaktan geçtiği gibi
diğer yandan da önceden belirlenen bir amaca ulaşmak için tutulan yolların ve uygulanan yöntemlerin tümü demektir
oyunda şehre 2-3 bina koymakta zorlanılıyorsa bunun olmadığı bu tarz çok oyun var
yeni başlayan arkadaşlar belki bu durumdan şikayetçi ama oyunda biraz sabretmek ve ona göre ilerlemek lazım
zaten bunu yapamıyorlarsa da hiç başlamasınlar 4 tane binayı şehre yerleştirmek çok zor olmasa gerek

Son düzenleme:

sargeras.

Well-Known Member
Lakin ben stratejimi savaş gücü olarak kurup ilerlettim ve adım atacak yer kalmadı.
Yeni bir etkinlik demek benim ve çoğu kişi için bina silinmesi demek ki yeni etkinlik binasını kurabilsin. Sil yeniden inşaa et e donucek olay bizim ve ben gibi düşünen lerin amacı silmeden aynı tarz binaları kazanıp ilerlemek...
strateji askeri birimleri uygun biçimde kullanmaktan geçtiği gibi
diğer yandan da önceden belirlenen bir amaca ulaşmak için tutulan yolların ve uygulanan yöntemlerin tümü demektir
o yüzden önerdiğiniz şey oyunun temeline çok ters bir şey sizi zorluyorsa da siz düzenlerken şehrinizi bir hata yapıyorsunuzdur

..ZOR..

Member
çok güzel birşey yapmışsın.doğru strateji uygulamışsın bence .şimdide aynen devam et eski binalarını daha çok saldırı ve savaş gücü verenlerle değiştir.bundanda şikayet etme .çünkü dediğin seviyeye geldiysen eğer gerçekten bir çok binayı zamanında kurmuş ve yıkmış olmalısınki bahsettiğin seviyeye gelebilesin.oyun bu zamana kadar senin için sil yeniden inşa ete dönmemiş belliki yoksa bu seviyeye gelemeden bırakırdın. .yada başkaları için senin seviyene gelene kadar sil inşaa ete dönmeyecek anlamı çıkıyor beyanından .bu durumdada sorun yok demek oluyor.çünkü biliyorumki(dikkat et tahmin değil .biliyorum diyorum:) daha savaşrak 150 ceza çarpanını göremedin.gördüğün gün beni daha iyi anlarsın :))oyun çok güzel kurgulanmış emin ol.sana sınırsız kaynakta verseler oyunun sonu yok .:))oynuyabildiğin kadar oynamalı hangi seviyeye gelirsen gel kendine yeni bir hedef koymalısın .daha savaşarak 150 ceza çarpanını 6-7 senede kimsenin göremediği bir oyunda oyunun tıkandığından bahsetmek bana mantıklı gelmiyor.

Aaliyah

Member
Ben pek bu görüşe katılmıyorum. sonuçta belirli bir seviyeye gelince sadece belirli başlı devasallar kalıyor. Örneğin ilk başlarda kurduğun iskenderiyeyi belirli bir seviyeden sonra siliyorsun. Ve yukarda bir arkadaşın dediği gibi tüm devasalları kurarsan oyun stratejisi diye birşey kalmaz. oyun hem savaş hemde zeka oyunu ki herkes tüm devasalları kurarasa kimin kimden ne üstünlüğü kalır. Bu tamamıyla strateji oyunudur. kimi ürün ve fp üzerine kimisi ise savaş gücü üzerine oynuyor.

Black.DEVIL

Well-Known Member
Bence de mantıklı yanda küçük bi adacık olsa ve o adaya tıkladığımızda yeni bi şehir tarzı bişey çıksa karşımıza ve orda sadece devasa binaları kursak başka bişe yapmasak gerekirse orayada genişleme açsak çok iyi olur

Entman

Member
Dağlar kadar fark daha büyüsün gerçi Forge bunu daha finansal bir avantaja çevirir oyunun tadını kaçırın

RIFKI

Active Member
Yer sıkıntısı olmalı ki , belirli seviyede artık ilerlemek zorlaşsın , yoksa alttan gelenler nasıl farkı kapatacak üst düzey oyuncularla ? Devasa mantığı da bu yönde yapılmış zaten , devasalar da belirli seviyeden sonra kazandırdığı şeyler kullanılan fp ye göre çok az artıyor.Eğer bu şekilde olmasaydı , bir server da ilk başlayanlar hiç bir zaman güç olarak , yakalanamazdı.

crazyosy

Well-Known Member
devasalar yağma vs görmediği için elvanar vari dağlara mı taşısanız . yer kaplamasa şehirde .

Durum
Konu yanıtlara kapalı.