• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim Arkeoloji Etkinliği 2021 Geri Bildirimleriniz

sleeplesslady

Well-Known Member

Banner.png

Değerli oyuncularımız Arkeoloji Etkinliği 2021 geri bildirimlerinizi bizimle burada paylaşın.

Killercasper.

Well-Known Member
acaba altın idollerin bulunması çokmu kolay olucak ve kil tabletlerini hiç anlamadım b görevvleri yapmasak ne olucak kil tableti görevlerini ve kil tabletleri sıradan ve nadir kil tabletleri diye ayrılıştırılıyomu

sleeplesslady

Well-Known Member
acaba altın idollerin bulunması çokmu kolay olucak ve kil tabletlerini hiç anlamadım b görevvleri yapmasak ne olucak kil tableti görevlerini ve kil tabletleri sıradan ve nadir kil tabletleri diye ayrılıştırılıyomu
Daha ana bina sayfalarımız yüklenmedi ama biraz daha detaylı bilgiyi wiki sayfamızda bulabilirsiniz. Evet tabletler sıradan, gümüş ve altın olarak kategorilere ayrılıyor. Tablet görevlerini yapmak zorunda değilsiniz, ancak yatığınızda fazladan parşömen ve hediyeler kazanırsınız, tercih sizin.

Arden

Active Member
Merhaba değerli foe ailesi,
Etkinlikle ilgili şu videoyu tavsiye edebilirim,

Ek olarak,idolleri düzenli topladığımız varsayımında, kil tabletlerden kazanılan parşömenler olmadan ana binayı tamamlamak imkansız olmasa da zor görünüyor. Kil tabletlerin hepsini tamamlayıp tarihçi ödülünü kazandığımızda,ordan gelen araçları kullanırsak,ana bina çok yüksek ihtimal (kesine yakın) tamamlanıyor son seviyeye. Tabi bu söylediklerim tüm görevleri yaptığınız ve her gün oyuna giriş yapıp giriş ödülünü kazandığımız varsayımında söylenmiştir.
Bir diğer ek joker mücevherler hakkında. Günlük kazandığınız mücevherleri sadece o günün yuvasına kullanabiliyorken joker mücevherleri herhangi bir yuvada kullanabiliyorsunuz. Maalesef takvim sistemi yeni eklenti olduğu için henüz çok gelişmiş bir durumda değil,bina depolama,yükseltme kiti gibi birkaç güzel ödül var. Onun dışındakiler,ortalama bir gelişmişliğe sahip oyuncu için çok kıymetli ödüller değil. Eğer tüm takvimi tamamlamayı planlamıyorsanız joker mücevherleri son güne dek saklayın,son gün hangi yuvada hangi ödül var bileceğimiz için isteyeceğiniz bu birkaç güzel ödülü barındıran yuvalara joker mücevherleri kullanmanız,etkinliği en verimli şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Son gün hangi yuvada hangi ödül olduğunu öğrenemeyen arkadaşlarım bana ulaşırsanız,burdan veya oyundan,sizinle paylaşırım bilgiyi.
Bir uyarı da videoda değinildiği gibi günlük ödüller hakkında. Oyun betada çıkan ödüllerin aynen çıkacağını garantilemiyor. Arkeoloji etkinliği ise küçük farklılıkların uygulandığı etkinlik olarak bilinir. O yüzden günlük ödülleri iyi takip etmeniz tavsiye edilir ve tabi risk alıp almamak ve sonuçlarına katlanmak size kalmış bir durum :)
Şansınız bol olsun ve umarım etkinliği en verimli şekilde geçirirsiniz :)

Günlük özel ödül kısmına hangi ödüllerin geleceğini öğrenme şansımız var mı acaba?
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1.Legion

Well-Known Member
Öncelikle etkinlik görevlerini yapınca kazanılan parşömen çok az, bu hızla gidersek değil 21 gün 21ay verseniz bile bu etkinlik bitmez, günlük ödüllerden kazanılan parşömen sayısını arttırmalısınız :(

Killercasper.

Well-Known Member
Öncelikle etkinlik görevlerini yapınca kazanılan parşömen çok az, bu hızla gidersek değil 21 gün 21ay verseniz bile bu etkinlik bitmez, günlük ödüllerden kazanılan parşömen sayısını arttırmalısınız :(
katılıyorum ama eyer yok diyosanız kum altından çıkan aletleri dahada fazla çıkmasını saglamalısınız

1.Legion

Well-Known Member
Günlük elmas kazanmamızı bekliyorsunuz ama ben 2 gündür bir fırça darbesi vuramadım, oradaki ödülü almak hayal oldu, kazanılan parşömen sayısını arttırmanız şart yada kazanılması gereken elmas sayısını azaltmalısınız :mad:

ÇokFena

Well-Known Member
vermeyeceksiniz günlük özel ödülü niye var ki, biriktirdiğim bütün parsomenleri harcadım ödül bir kez gelmedi pes doğrusu

Killercasper.

Well-Known Member
vermeyeceksiniz günlük özel ödülü niye var ki, biriktirdiğim bütün parsomenleri harcadım ödül bir kez gelmedi pes doğrusu
aynen abi onun yanında şimdiden 45 görevi yapıp 400 parşömen aldım hepsini aldım bi günlük mücevher vermedi takvim ödülünü para yatırmadan hiç kimse alamaz tarihçi ödülünü almak kolay tabi kil tableti bulabilirsek kısacası para yatırmadan asla bbu etk başarılı olunmaz

Killercasper.

Well-Known Member
buradan sayın adminlere söylüyorum acaba neden takivim koleysiyonu koydunuz yavdiyorumki 400 parşömen bi bi dilejk kuyusu gelmedi 200 tane harcadım atlı karınca gelmedi 200 daha harcadım 5 tane yenilleme kiti geldi ayrı günlerde ne yani ödül güzel olunca vermemeye yemin mi ediyosunuz etkinlik binasına gelince bina çok güzel ama asla tamamlanamaz köküne para saymadan

Desolator

Well-Known Member
10 kere en büyük parşömen paketini aldım yani yaklaşık 20k elmas harcadım.. Fakat ne hikmetse kil tablet koleksiyonunu 1 kere bile tamamlayamadım.. Nasıl bir şans nasıl bir algoritmadır bu? Hiç elmas harcamadan tamamlayanlar var. Hatta 3-4 kere tamamlayanlar var.. İyice can sıkmaya başladı bu durumlar. İnsanlar buaraya eğlenmeye geliyor ama sizin sayenizde daha çok geriliyor. Ayrıca günlük özel ödül çıkma oranlarını çok düşürmüşsünüz. Doğru dürüst gelmedi bile..

1.Legion

Well-Known Member
Aziz patrik etkinliğinde etkinliğe özel olay çıkıyordu neden bu etkinlikte öyle bir uygulama yapılmıyor?

Aysimaa

Active Member
sözde adı etkinlik oyun başlarken fikrimi yazmıştım, etkinlik nerede ise bitecek daha 1 defa olsun günlük özel ödül alamadım, tabletler ayrı bir konu, aynı bölgen 3-4 defa çıkarken hiç çıkmayan yerler var, günlük mücevher ise bir muamma ; normalde 1 tam verilmesi gerekirken " kazıda çıkması gerekirken" onuda parçalamış 5 te 1 ni oda çıkarsa veriyorsunuz ayrıca Günlük görevde de mücevher parçasını tercih ettiğinizde nerede ise imkansızı istiyor o 1 parçayı bile oyuncuya çok görüyorsunuz, bu şekilde yapacaksanız YAPMAYIN , sonra oyunu oynayacak oyuncu bulamazsınız, aslında belirli işaretleri de var, bu oyunu 2015-16 yıllarında kısa bir süre oynamış ve bırakmıştım, belki düzelmiştir diye başladım pişman oldum, huylu huyundan vazgeçmiyor, dahada kötüye gitmişsiniz, geçmişten bu güne kimse kalmamış var olanlarda öylesine takılıyor sanırım geçmişteki hesabımı devretmiştim, adım hala sistemde " kemalani" east dünyasında hesabı devir ettiğim kişide terk etmiş kısaca ; terkedilmiş vaziyette duruyor.... yazık çok yazık

Ismail007-YSLSNCK

Well-Known Member
Önceden de yazdım, şimdi de tekrar yazıyorum.. Etkinlikte büyük ödülü alamamak diye birşey yok.. Geçen etkinlik kutusundan bir dönmedolap seçim kiti çıktı zaten.. O yüzden günlük ödüllere ve tablet görevlerine yöneldim.. Şu an dönme dolabın tamamlanmasına 12 ayıcık heykel kaldı.. Yarın onları da toplar bitiririm işi. 1 elmas dahi harcamadım.. Şimdiye kadar hiç bir etkinlikte de harcamadım ve hepsini de tamamladım..
Takvim olayı da 2 yükseltme verdiği için kutusu olmayanlara uygun.. Yapılır yapılmaz bilmiyorum ben takvim işine hiç bulaşmadım..

alpharslan

Active Member
Önceden de yazdım, şimdi de tekrar yazıyorum.. Etkinlikte büyük ödülü alamamak diye birşey yok.. Geçen etkinlik kutusundan bir dönmedolap seçim kiti çıktı zaten.. O yüzden günlük ödüllere ve tablet görevlerine yöneldim.. Şu an dönme dolabın tamamlanmasına 12 ayıcık heykel kaldı.. Yarın onları da toplar bitiririm işi. 1 elmas dahi harcamadım.. Şimdiye kadar hiç bir etkinlikte de harcamadım ve hepsini de tamamladım..
Takvim olayı da 2 yükseltme verdiği için kutusu olmayanlara uygun.. Yapılır yapılmaz bilmiyorum ben takvim işine hiç bulaşmadım..

Bu iş şans işi. Ben de şuana kadar olanları aldım hatta takvim ödülü ile birlikte 1 tane fazladan geliştirme kiti alıyorum. Ama bu benim şansımı gösteriyor. Örneğin bu etkinlikte günlük ödüllerden birisi 'Atlıkarınca' için çoğu insan o zaman harcamış olabilir. Ya da şansına hiç idol gelmemiş olabilir. Maalesef bu etkinlikler şans üzerine kurulu. Gelişmiş bir hesabın varsa etkinlikler çok sorun çıkarmıyo. Tamamlayabiliyosun çok büyük ihtimalle ama ben çok etkinliği ucu ucuna tamamladım. O yüzden şans üzerine kurulu bir durumda kesin gözü ile bakmamak lazım. Ben tüm parşömenlerimi günlük ödüle harcamadım. Takvim ödülünü tamamladım. Ama örneğin tablet kısmını hiç bitiremedim. 2 tane tabletim hala eksik ve hiç gelmedi. Başkasına bakıyosun belki 2 belki de 3 defa bitirmiş. Şimdi o kişi gelip bana tamamlayamamak yok diye bi şey derse sence ne demeliyim ki? Şansıma gelmedi. Çoğu kişinin de şansına gelmemiş olabilir ve bu durumu belirtiyolar.

Ismail007-YSLSNCK

Well-Known Member
Bu iş şans işi. Ben de şuana kadar olanları aldım hatta takvim ödülü ile birlikte 1 tane fazladan geliştirme kiti alıyorum. Ama bu benim şansımı gösteriyor. Örneğin bu etkinlikte günlük ödüllerden birisi 'Atlıkarınca' için çoğu insan o zaman harcamış olabilir. Ya da şansına hiç idol gelmemiş olabilir. Maalesef bu etkinlikler şans üzerine kurulu. Gelişmiş bir hesabın varsa etkinlikler çok sorun çıkarmıyo. Tamamlayabiliyosun çok büyük ihtimalle ama ben çok etkinliği ucu ucuna tamamladım. O yüzden şans üzerine kurulu bir durumda kesin gözü ile bakmamak lazım. Ben tüm parşömenlerimi günlük ödüle harcamadım. Takvim ödülünü tamamladım. Ama örneğin tablet kısmını hiç bitiremedim. 2 tane tabletim hala eksik ve hiç gelmedi. Başkasına bakıyosun belki 2 belki de 3 defa bitirmiş. Şimdi o kişi gelip bana tamamlayamamak yok diye bi şey derse sence ne demeliyim ki? Şansıma gelmedi. Çoğu kişinin de şansına gelmemiş olabilir ve bu durumu belirtiyolar.
Sen benim dediğimi yanlış anladın.. Tablet görevleri ile işi götürdüm ama tabletleri ben de tamamlayamadım, ödülünü alamadım.. İki tablet hala hiç yok bende.. Bak her oyun matematik işi.. Şans ikinci sırada olabilir.. Gelişmişlikle falan da alakası yok.. Oyuna yeni başladığımdan bugüne ne etkinlik binası var elmassız kurdum..
Tablet görevlerinde ne tablet çıktı hepsini yaptım yapıyorum.. Her 395lik ekipman ile 15-20 civarı ayıcık heykeli buluyorsun.. 16 tablet görevi 1 ekipman demek.. Yani elindeki malzemeleri doğru kullandığın sürece ayıcık çıkmaması, toplayamaman imkansız geliyor bana..

alpharslan

Active Member
Sen benim dediğimi yanlış anladın.. Tablet görevleri ile işi götürdüm ama tabletleri ben de tamamlayamadım, ödülünü alamadım.. İki tablet hala hiç yok bende.. Bak her oyun matematik işi.. Şans ikinci sırada olabilir.. Gelişmişlikle falan da alakası yok.. Oyuna yeni başladığımdan bugüne ne etkinlik binası var elmassız kurdum..
Tablet görevlerinde ne tablet çıktı hepsini yaptım yapıyorum.. Her 395lik ekipman ile 15-20 civarı ayıcık heykeli buluyorsun.. 16 tablet görevi 1 ekipman demek.. Yani elindeki malzemeleri doğru kullandığın sürece ayıcık çıkmaması, toplayamaman imkansız geliyor bana..

Şans işine hala kesin gözü ile bakıyorsun. Senin bu matematiğinle birlikte takvimde gün ıskalamaman lazım. Misal benim şansıma ben bugün 4 tane mücevher parçası aldım çok fazla bi şey harcamadan. Diğer günlerde 2 kazı ile 1 mücevheri buluyodum. Ama başkası geliyo bütün her yeri açsa dahi mücevheri bulamıyo. Ama gel görelim ki senin matematiğine göre bulması gerekiyo. Kastettiğim şey bu.

Ek olarak gelişmişlikle alakalı olansa şu kısım, tabletlerin istediği görevler. 5 fp al şu kadar fp harca şu kadar erzak öde gibi görevleri var. Ama daha başlayalı çok olmamış birisi için bu görevler zorlayıcı olabilir. Bak dikkatini ÖZELLİKLE BURAYA ÇEKMEK İSTERİM. OLABİLİR. KESİN DEĞİL. Seni zamanında hiç zorlamamıştır ama bu başkasını zorlamayacağı anlamına gelmez. Ayırt edilmesi gereken şey herkesin kendi hesabını oynadığı. Ve her hesap için aynı şartların olmadığı.