• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Özel bilgileri deşifre eden etkinlikler

AyToR

Well-Known Member
Biliyorum iyi niyetle yapıyorsunuz ama selfi etkinliği gibi etkinlikler, hatta facebook üzerinden yaptığınız bazı etkinlikler, oyuncuların özel hayatlarını deşifre ediyor. Nasıl derseniz, sizlerin de çok daha iyi bileceği gibi bundan önceki senelerde çok çirkin olaylar oldu. İnsanlar birbirlerinin kimliklerini öğrendikten sonra klavye başı delikanlılığı yaptı ve ailelerini ifşa ettiler, küfrettiler ve karşılığında o kişilerin kimlikleri belirsiz olduğu için birşey yapılamadı.

Yönetim olarak bu tip etkinliklerle bunlara ister istemez çanak tutuyorsunuz.

Facebook sayfasından da kişilerin kendi facebook profilleriyle , oyun adı ve dünya yazmasını istiyorsunuz. Bu da direk deşifre eden bir hareket. Oyunu oyun gibi oynamayan bir çok kendiliksiz insan var. Oyunda birbirine yağma yapan insanların, gerçek hayatta birbirlerine hakaret etmelerine belki daha büyük sorun yaşamalarına neden olabilirsiniz.

Not: Bu arada özellikle belirteyim, oyunda çoğu kişi benim gerçekte kim olduğumu bilir, hatta facebook whatsapp üzerinden yazışır konuşuruz, çoğu kişiyle de dışarda aktiviteler düzenler buluşuruz. Fakat güvenmediğim kimseye de kimliğimi söylemem doğal olarak.

DeletedUser28522

Guest
Facebook etkinliklerine gerçek profiliniz ile katılım sağlamadan da katılabilirsiniz.
Bahsettiğiniz şekilde özel hayata yönelik rahatsızlık verecek veya tehdit içerecek kötüye kullanımlar için zaten oyun ve forumda mevcut kurallarımız bulunmaktadır.
Etkinliklerimizin amacı bu güzel ortamda birlikte eğlenceli zaman geçirmektir,
Etkinlikler e katılım tamamen oyuncuların kararıdır ve herhangi bir zorunluluk bulunmaktadır.

DeletedUser34177

Guest
Facebook etkinliklerine gerçek profiliniz ile katılım sağlamadan da katılabilirsiniz.
Bahsettiğiniz şekilde özel hayata yönelik rahatsızlık verecek veya tehdit içerecek kötüye kullanımlar için zaten oyun ve forumda mevcut kurallarımız bulunmaktadır.
Etkinlikler e katılım tamamen oyuncuların kararıdır ve herhangi bir zorunluluk bulunmaktadır.

Yani etkinlikler için sahte profil mi açalım?

DeletedUser28522

Guest
Yani etkinlikler için sahte profil mi açalım?
Sadece facebook etkinliği için ifade ettim onu forum etkinliklerinde sahte profil oluşturulamaz.
Özelinizin facebook da gizli kalmasını istiyorsanız farklı facebook ile katılım yapmanız da sakınca yoktur.

AyToR

Well-Known Member

Tabiki de kimliğimizi nasıl gizleyeceğimizi çok iyi biliyoruz. Kaldı ki günümüz teknolojisinde bunu gizlemek kadar elde etmek de zor değil. Benim söylemek istediğim şey, siz bu tip etkinliklerle belki de farkında olmayarak, insanların özel bilgilerini çarşaf çarşaf sermelerine öncü oluyorsunuz.

Gizliliği ilk önce düşünüp kollaması gereken taraflar siz olmalısınız.

Neyse benimkisi sadece bir öneri. İster değerlendirirsiniz, ister değerlendirmezsiniz. Bir şekilde oynamaya devam ediyoruz zaten.

DeletedUser4557

Guest
Bir şekilde oynamaya devam ediyoruz zaten.

İşte olay gerçekleri.
Arkadaş haklı bir konuya değinmiş. Sizki (yönetim olarak) Multi hesaba karşı çıkarken veya yasaklarken sosyal medya da fake hesap açmayı uygun buluyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

MaScHeRa

Community Manager
Yönetici
Community Team
Her zaman kötüyü düşünerek yola çıkarsak burada hiçbirşey yapmamız gerekir. Suistimal edenler var diye etkinliklerin içeriğini değiştirmek ya da kaldırmak doğru değil. 38 Ülkede bu tür etkinlikler düzenleniyor. Bizim ülkemizde de olmalı, olacak...
Herkes kendi güvenliğinden sorumludur. Şu yukarıda yazılan 'çanak tutuyorsunuz' deyiminden de hiç hoşlanmadım. Korku toplumu yaratıp herşeyi kendi kendine kontrol almaya çalışan bir toplum değiliz, asla da olmayacağız. Oyun içinden tehdit alıyorsanız bize başvurun gereğini yapalım, diğer platformlarda alıyorsanız aynı şekilde de oralarda da belli önlemler ve engellemeler var. Birileri suistimal edecek diye korkarak yaşamanın anlamı yok.
Eğlenmenize bakın, rahat olun...

MaScHeRa

Community Manager
Yönetici
Community Team
İşte olay gerçekleri.
Arkadaş haklı bir konuya değinmiş. Sizki (yönetim olarak) Multi hesaba karşı çıkarken veya yasaklarken sosyal medya da fake hesap açmayı uygun buluyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
Safsataya gerek yok. Ne demek istediği gayet ortada. Sosyal medyada kaç hesabınız olduğu bizi ilgilendirmiyor. Oyun platformalarında ise belli kurallara uymak zorundasınız.

DeletedUser34138

Guest
Gizlilik facebookta kişiye özeldir. Yani kişi profilinize fotoğraflarını herkese açık olacak şekilde sergilemeyi tercih ediyorsa bu kendi sorumluluğu. Profili gizleme diye bir olay var facebook etkinliğine katılmak isteyenler kapatsın komple profilini dışarıdan kimse göremez zaten. Nitekim facebookun mesaj özelliğini bile arkadaşın olmayan kişilere karşı kapatabiliyorsunuz buna arkadaş ekleme butonu dahil. Yani facebook etkinliğine katılan herkes bunun sorumluluğunu otomatikmen kendi alıyor.