• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Özalitler ve gereken ürünleri hakkında yardım

Opinion

Member
Merhaba,
Forumu biraz gezindim fakat istediğim cevabı tam olarak bulamadım.
Oyun içerisinde bazı arkadaşlardan özel mesaj ile cevap almaya çalıştım fakat yine tam olarak yetmedi.
Merak ettiğim bazı sorulara cevap verebilirseniz çok memnun kalırım.

1-) Mevcut çağına ait olmayan bazı özalitler, yine o özalit binalarını destekleyerek kazanılabiliyor. Bunu yeni öğrendim. Fakat örnek olarak
sömürge çağında olan ben ARK binasını kurmak için çağımın çok ilerisindeki ürünlerden bir hayli toplamam gerek.
Bazı oyuncular iyi bir loncaya girip ürünleri iste diyorlar fakat bunun ne demek olduğunu bilmiyorum. Üstelik "iyi bir lonca" dediklere şeye girmek de imkansız oluyor.

2-) Oyuncuların puanları var. Bu puanlar neye göre belirleniyor? Asker sayısı, savaş sayısı tek tek neler olduğunu söyleyebilir misiniz?

3-)Bazı yapılar yerine bazı özalit binaları kullanılıyor sanırım. Bazı binalar olmazsa olmaz iken bazılarına gerek yok deniliyor. Bunlar nelerdir?

4-) Bazı büyük oyuncularda seviyeleri kaç olursa olsun birkaç tane ilk çağdan "Nalbant" oluyor. Bunun bir amacı var mı?

5-) Antikacıda bazı ürünleri 65000 paraya alıyor oyuncular. Bu parayı bu kadar çok biriktirmenin sırrı nedir?

Yorulan gözlerinize ve cevaplarınız için size teşekkür ediyorum.

Ballistic

Well-Known Member
1- Evet Demir devrindeki 'Mimari' araştırdıktan sonra arkadaşın,komsun ve loncadaki insanların devasa binalarına destekte bulunarak ozalit,madalya veya fp elde edebilirsiniz. Üst sevilerdeki ürünleri de size söyledikleri gibi iyi bir loncaya girerek alabilirsiniz. ( bu alışveris ticaretle oluyor pazardan sizin devrinizden veya alt devirden ürün verip gelecek çagından ürün almak gibi ) yüksek seviyedeki loncalara girmek için düzenli olarak lonca savaşlarına takılmanız,seferde isteniler katlara çıkmanız ve cilala motive et gibi istekleri oluyor sadece. Çogu loncanın alım yapan kişisi lonca açıklamasında yazıyordur o kişiye ulaşarak yapabileceginiz şeyleri söyleyip uygun olup olmadıgınızı sorabilirsiniz.

2- Bahsettiginiz şey saygınlık puanı sanırım bu da devasa binaları,etkinlik binalarını,kazandıgı pvp savaşlarının herşeyin etkisi var diye biliyorum ama tam olarak nasıl işliyor bilgim yok. (Yanlış da biliyor olabilirim)

3-Mesela alcatraz olmazsa olmaz çünkü alcatraz asker biriktirmene olanak saglıyor. Mesela olmadıgından üretebildiğin kadar asker kullanabiliyorsun ama alcatraz oldugunda hergün hasatını düzgüm şekilde yaparsanız her seferinde üzerine ekleniyor. Sırasıyla önemli olan devasa binalar 'Zeus,Eserler Tapınagı,Acchen,Castel,Alcatraz,Ark'. Ve gereksiz olarak görünen devasa binala 'Delphi,Kolezyum,Babil' (BENCE sıralama böyle tabiki kendin oyun sistemine göre şekil alırsınız)

4- Nalbant kurulmasının sebebi günlük görevler ve etkinlik görevleridir. Günlük ve etkinlik görevlerinde 8saatlik 15 tane üretim yap 4 saatlik 10 üretim yap tarzında görevler geliyor. Nalbant da çok az yer kaplayıp çok az kişi istedigi için tercih ediliyor.

5- Antikacıda siz de satış yapabiliyorsuz satış yaptıkca paranız birikiyor. Satabileceginiz degerli eşyaları da etkinliklerden ve seferden elde ediyorsunuz.

Ben C dünyasında oynuyorum daha yeni oyuncu sayılırım ürün yardımı yapamam ama bilgi verebilecegim bir konu olursa ve o konu hakkında bilgim varsa seve seve yardımcı olurum.

Opinion

Member
Devasalar elmas ile de kuruluyor sadece ürüne gerek yok.

Teşekkürler fakat bir Ark binası için 18750 elması nereden bulacağım? O kadar para çok zor olur sanırım. :)

1- Evet Demir devrindeki 'Mimari' araştırdıktan sonra arkadaşın,komsun ve loncadaki insanların devasa binalarına destekte bulunarak ozalit,madalya veya fp elde edebilirsiniz. Üst sevilerdeki ürünleri de size söyledikleri gibi iyi bir loncaya girerek alabilirsiniz. ( bu alışveris ticaretle oluyor pazardan sizin devrinizden veya alt devirden ürün verip gelecek çagından ürün almak gibi ) yüksek seviyedeki loncalara girmek için düzenli olarak lonca savaşlarına takılmanız,seferde isteniler katlara çıkmanız ve cilala motive et gibi istekleri oluyor sadece. Çogu loncanın alım yapan kişisi lonca açıklamasında yazıyordur o kişiye ulaşarak yapabileceginiz şeyleri söyleyip uygun olup olmadıgınızı sorabilirsiniz.

2- Bahsettiginiz şey saygınlık puanı sanırım bu da devasa binaları,etkinlik binalarını,kazandıgı pvp savaşlarının herşeyin etkisi var diye biliyorum ama tam olarak nasıl işliyor bilgim yok. (Yanlış da biliyor olabilirim)

3-Mesela alcatraz olmazsa olmaz çünkü alcatraz asker biriktirmene olanak saglıyor. Mesela olmadıgından üretebildiğin kadar asker kullanabiliyorsun ama alcatraz oldugunda hergün hasatını düzgüm şekilde yaparsanız her seferinde üzerine ekleniyor. Sırasıyla önemli olan devasa binalar 'Zeus,Eserler Tapınagı,Acchen,Castel,Alcatraz,Ark'. Ve gereksiz olarak görünen devasa binala 'Delphi,Kolezyum,Babil' (BENCE sıralama böyle tabiki kendin oyun sistemine göre şekil alırsınız)

4- Nalbant kurulmasının sebebi günlük görevler ve etkinlik görevleridir. Günlük ve etkinlik görevlerinde 8saatlik 15 tane üretim yap 4 saatlik 10 üretim yap tarzında görevler geliyor. Nalbant da çok az yer kaplayıp çok az kişi istedigi için tercih ediliyor.

5- Antikacıda siz de satış yapabiliyorsuz satış yaptıkca paranız birikiyor. Satabileceginiz degerli eşyaları da etkinliklerden ve seferden elde ediyorsunuz.

Ben C dünyasında oynuyorum daha yeni oyuncu sayılırım ürün yardımı yapamam ama bilgi verebilecegim bir konu olursa ve o konu hakkında bilgim varsa seve seve yardımcı olurum.

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Uzun sürecek ileri seviyelere ulaşmak belli. :)