• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Arama sonuçları

1. RA-ATUM

Etkinlikler...8-10 yaş için...

Etkinlikler sıkıcı ve basit , ayrıca görevlerde verilen ödüller tam bir çöplük.... Ya zeka katsayısı yerlerde sürünenler için üretiliyor, ya da oyuncu zekasını anlayamayan zekaya sahipler üretiyor.. Etkinliklerde verilen büyük ödüllerde avatarın işi ne ? Vereceksen işe yarar bir şey...
  2. RA-ATUM

Satranç kurallarıyla dama oynamak "LSA"....

Bir düşünün, rakibinizle satranç oynuyorsunuz, tam oyunun ortasında biri gelip taşları dama taşı olarak değiştirip, devam edin diyor... Şu andaki LSA tam da bu....Siz LSA da rakibinizle oynadığınızı sanıyorsunuz ama aslında oyunla cebelleşiyorsunuz.. Oyun rakibinizden çok daha fazla size karşı...
  3. RA-ATUM

Tebrikler ... kazandınız pencereleri...

Hasat yapmamı engelleyen ve savaşta zaman kaybettiren "Tebrikler şunu/bunu kazandınız " pencereleri isteğe bağlı olmalı.. Sinir edici, saçma, anlamsız bir uygulama... İsteğe bağlı olmasını öneriyorum, isteyen aktif etsin, isteyen etmesin...
  4. RA-ATUM

Antikacı neden var ?

Almaya değecek bir şeyleri bir ay, belki iki ay bekleyeceksek bu işin anlamı ne ? Oyunun etkinliklerinde kaçırdığımız objeleri daha sık vermesi gerekir... On yıl önceki kar küresi bile hala antikacıda çıkıyor... Güncellenmesini ve işlevsel kılınmasını öneriyorum...
  5. RA-ATUM

LSA derinden saçmalık...

Defalarca yazdım, bıkmadan usanmadan, olsa da olmasa da hep yazacağım.. LSA full adaletsiz, gittikçe saçmalayan hale gelmiş bir oyun içi etkinlik durumunda... hiç bir şey on, yirmi kişilik loncaları, devasa büyüklükteki loncalarla aynı ligde karşı karşıya getirmeyi ne açıklayabilir, ne de haklı...
  6. RA-ATUM

Antikacı satış-alış oranları...

Antikacıda 24 mücevher karşılığı aldığımız ürünleri satarken maksimum 3-4 mücevhere satabiliyoruz.. Antikacı değil sanki tefeci..... Bu oranların %50 olmasını yani alırken maksimum ödeme tutarının, satarken yarısına satabilmeyi öneriyorum....Alıp, satarken oluşan bu fahiş farkın makul hale...
  7. RA-ATUM

Sessiz ve derinden....

Lonca olmasının amacı, birlikte oyunu keyifli kılmak, sosyalleşmek, birbirine yardımcı olarak oyunda başarılı olmak.. Peki bu amaçlarla yola çıktığınız arkadaşınız gerçekten bireyselliği bir kenara bırakıp, ekip olmaya ne kadar uygun ? Oyunda bunu test edebileceğimiz bir çok şey olmasına karşın...
  8. RA-ATUM

Bezdiren " Tebrikler kazandınız" pencereleri...

Bir hasatta 20 den fazla " Tebrikler kazandınız " penceresi açılır mı ? Neredeyse her bina hasadında pencere açılıyor.. Bunun anlam ve önemi nedir.. Eğer bıktırıp hasadı elmasla yapmamızı amaçlıyorsa oyun, bunu daha az bezdiren bir şekilde farklı uygulamalarda yapsın... Oyunun hatalarını sineye...
  9. RA-ATUM

Yeniden inşa modunda envantere ulaşım...

Yeniden inşa modunda , düzenleme yaptığımızda , düzenleme sonrasında şehrimize yerleştirmeyi düşündüğümüz envanterde yada inşa menüsünde bulunan her hangi bir binaya ulaşabilmemiz iyi olurdu. Böylece deneyerek yerleştirebilirdik. Oldukça sık olarak yeniden inşadan çıkıp, binayı alıp, olmadığında...
  10. RA-ATUM

Etkinlik nasıl cazip olur....

Selamlar, etkinliklerin oyunculara cazip gelmesi, bitirmek ya da verilen ödülü almak için çaba sarf etmelerinin şartları var... Bunlardan ilki verilen ödüllerin şehir alanında kapladıkları yer ile sağladıkları bonusun bu işe değer olması.. Kimse daha sonra şehrinden kaldırma ihtimali yüksek bina...
  11. RA-ATUM

Lonca seferi 5. seviye hakkında....

Selamlar.... 5. seviye herkese hayırlı olsun... Olsun da; bence orada bize geriye dönen ödüller, orada bulunmaya değecek kadar değil. Şehir savunmasını baz alan bir uygulama elbette farklı bir özellik katmış. Ancak bu götürdüğünün yanında, getirisi orantısız olarak az bir uygulama olmuş...
  12. RA-ATUM

LSA da komedi eşleşmeler ...

Yeter artık dedirtecek lonca eşleşmelerinden bezdik.... Kalabalık ve puan olarak tavan yapmış loncalarla aynı kefeye koyulmaktan yorulduk... Eşleşmelerin kişi sayısı, üye puanları gibi daha adil olarak eşleştirilmesi farz olmuş durumda... Ne yapalım oyunu mu bırakalım, LSA yı mı ? Zaten...
  13. RA-ATUM

Raporlandı Zaman kaybettiren pencereler...

LSA ve şehrimizdeki hasatlarda çeşitli ürün, asker, fp falan kazanıyoruz.... Bu kazandıklarımızın kocaman pencerelerde ve tam savaşırken açılması veya hasat yaparken açılması zaman kaybetmemize neden oluyor.. Bunların hasata ya da savaşa engel olmayacak şekilde düzenlenmesini öneriyorum..
  14. RA-ATUM

İlgi çekmedi/kapandı Liderlik sultası anormalliği...

Tek farkı oyuna, şu anda oynayan bazı arkadaşlar neredeyse emeklerken oyuna başlamış olmak dışında bir özelliği olmayan kişilerin hep lider olmak durumunda olması.... Tamam bu kadar yıl aynı oyunu hala oynuyor olmanın bir psikolojik açıklaması olduğu gibi elbette bu durum saygı göstermiyoruz...
  15. RA-ATUM

Raporlandı Antikacıda ozalit satışı...

Antikacıda fazla ya da istemediğimiz ozalitlerin satışı yapılabilmeli.. Şu anda bende yaklaşık 800 x 9 adet yani 7200 ark ozaliti var.. Sadece ark düşünün artık... Ve hiç bir anlamı yok... Eğer antikacıda satılabilirse daha işimize yarayan bir şeyleri alabiliriz.
  16. RA-ATUM

İlgi çekmedi/kapandı Loncadan ayrılma...

Lonca üyelerinin, loncadan ayrılma şartları yeniden düzenlenmeli. Loncanın kaynaklarını kullanıp, daha sonra hiç bir şart olmadan ayrılınması, gerçekten mantıksız. Loncadan ayrılındığında, en azından belli bir süre, örneğin 1 ay başka bir loncaya başvuru yapılamasın.. Veya çağına göre ayrılma...
  17. RA-ATUM

Kabul Edilmedi Yeniden inşada şehir alanı taşıması

Yeniden inşa kısmında, binalar ve diğer objelerin taşınabilmesi gibi şehir alanını oluşturan kısımların da tekrar dizayn edilebilmesi , baştan alan yerleştirmesini hatalı yapanlara yeniden dizayn şansı verirdi... Bunun olmasının oyun sistemine ya da farklı bir kurala aykırı olmadığını düşünüyorum...
  18. RA-ATUM

İlgi çekmedi/kapandı Kıta savaşlarında bildirim...

Kıta savaşlarında, kulelerde askeri bulunan oyunculara, bu kulelerde herhangi bir aksiyon olduğunda bildirim gitmesi çok mantıklı olurdu.
  19. RA-ATUM

Uçan ada...

Uçan ada madem uçuyor, o halde şehirde yer kaplamaması gerekir....
  20. RA-ATUM

Oyun sistemine aykırı/kapandı Demir çağında antikacı olmalı..

Her şeyden önce eşitlik ilkesinden dolayı ve demir devrinde mübadele yani takas oldukça yaygındı. Bu yüzden gerçeğe uygunluk açısından olması gerektiğini gösterir...