• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Raporlandı Ticaret'e loncalar da dahil olmalı.

Öneriyle alakalı

• Değerlendirilmeye değer

Oylar: 6 66,7%
  • Öneri uygun değil.

Oylar: 3 33,3%

• Toplam oy kullanan
    9

Howard Shore

Active Member
Pazardaki ticarete loncalar da dahil olmalı. Loncaların hazineleri birer ürün kaynağı, kimi zaman eksikleri oluyor tabii. İşte bu eksikleri de pazarda karşılayabilmeli. Loncalar hazinesi adına teklifler oluşturulabilir. Loncadaki üyelere verilebilen yetkilerin arasına yeni bir sekme eklenilebilir ve: Bu yetkiye sahip oyuncular loncası adına teklif oluşturabilir veya farklı loncaların tekliflerini kabul edebilir. loncaların ürün sıkıntısını azaltacak bu özelliğin gelmesini tüm lonca yöneticilerinin isteyeceğinden adım gibi eminim :)

Son düzenleme:

Howard Shore

Active Member
Biliyorum pek kabul edilebilir bir öneri değil fakat oyun tasarımcılarımız bu konu üzerinde kafa yorulursa gerçekten faydalı ve ticaret sayfasını canlandırmaya yönelik bir adım olur. Düşünün herhangi bir ürün oynadığınız dünya çapında karaborsa oluyor sizin loncada o var çılgın kâr ediyor lonca hazinesi. Oyundaki bazı oyuncular sırf ürün ticaretiyle oyuna bağlanıyor. Loncaların da aslında oyuna bağlayıcı bir unsur olduğunu düşünürsek bu önerinin hayata geçmesi Eğlenceli ve oyuna bağlayıcı olur. Fakat bu önerinin tek sıkıntısı ticaret yoluyla loncadan ürün çekilebilir. Açıklamak gerekirse ark, gözlemevi vs. binaların ürettiği ürünleri loncanın hazinesinden çekebilir. Bu da oyunun kurallarına aykırı. Bundan dolayı loncanın üyelerinin ve loncadan yeni ayrılmış üyelerin kendi loncasının tekliflerini alamaması gibi önlemler eklenebilir. Daha pek çok ayrıntısı var. Tek dileğim oyun merkezine iletilmesi ve üstüne kafa yorulması.

Beyazgiyenadam

Süper Oyun Operatörü
Yönetici
Forge Of Empires
Merhaba @mrbozkurt

Öncelikle öneriniz için teşekkür ederiz

Önerinizi dikkate aldık. Temmuz ayı öneri oylamamıza da dahil ettik. En fazla oy alan 4. öneri oldu. İlk 3 öneriyi oyun merkezimize rapor ettiğimizden dolayı bu ay için öneriniz rapor edilemedi ancak ileriki aylarda yeniden oylamaya dahil edilebilir. Temmuz ayı öneri oylamamıza buradan ulaşabilirsiniz

Diğer oyuncularımızın da bu öneriyle ilgili fikir ve eleştirilerini duymaktan memnuniyet duyarız

Howard Shore

Active Member
Merhaba @mrbozkurt

Öncelikle öneriniz için teşekkür ederiz

Önerinizi dikkate aldık. Temmuz ayı öneri oylamamıza da dahil ettik. En fazla oy alan 4. öneri oldu. İlk 3 öneriyi oyun merkezimize rapor ettiğimizden dolayı bu ay için öneriniz rapor edilemedi ancak ileriki aylarda yeniden oylamaya dahil edilebilir. Temmuz ayı öneri oylamamıza buradan ulaşabilirsiniz

Diğer oyuncularımızın da bu öneriyle ilgili fikir ve eleştirilerini duymaktan memnuniyet duyarız
teşekkürler,
en yüksek ilk 2ye filan baktığımdan sanırım fark etmemişim. kusura bakmayın görmeyip size sitem ettim. ve sanırım ucunda kalmışım 4. olmuş :). benim bu fikre katkım şöyle olsun istiyorum:
lonca yetkilerine bir sekme daha eklenilmesi olabilir. bu yetkiye sahip kişiler loncası adına teklif oluşturabilir veya loncası adına teklif kabul edebilir. ben gönderide ufak bir düzenleme yaptım. umarım gelecek ay tekrardan oylamaya dahil edilir ve rakipleri güçlü olmaz :)

Son düzenleme:

Howard Shore

Active Member
Loncaları bir ülke gibi hayal edebiliriz.
Sonuçta herkesin kendine özel şehri var.
Tıpkı Şehir devletleri şeklinde yaşayan uygarlıklar gibi.
E madem Şehirler arası ticaret oluyor, ülkeler arası neden olmasın?
Loncalar arası ticaret, kulağa hoş geliyor

OnurEren

Member
Ticaret ile ilgili bir güncelleme gelecekse lütfen çoklu teklif oluşturma özelliği de eklensin. Tek tek hazırlamak yerine oluşturmak istediğimiz miktar kadar kendimiz seçip oluşturabilmeliyiz.