• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim PvP Arena Geri Bildirimleriniz

61HAYLAZ61

Well-Known Member
Öncelikle pvp nin oyuna eklenmesi güzel oldu.lakin ödüller vasatın da altında ! Ayrıca 1 savaş girişiminin 2 saatte dolması anlamsız ve çok saçma !derhal düzeltilmeli ve saatte 1 dolmalı fp gibi ve slot sayısıda 10-12 ye çıkarılmalı. fazla savaş yapan oyuncu elmas harcamak zorunda.lakin harcadığı elmasların 10 da birini dahi geri alamayacak şekilde ödül sistemi yapılmış.bizim gibi oyunda Nirvana’ya ulaşmış oyuncuların hiçbiri bu vasat ödüllere bakmaz bile … sürekli bu ödül sistemini değiştirirsiniz diye bekledim .görüyorum ki değişen hiçbir şey yok ! Verilen bu ödüllerden envanter ağzına kadar taşarken yine aynı ödülleri görmek soğutuyor beni artık oyundan…

Killercasper.

Well-Known Member
Savaşacak arkadaşlarımız için uyarı;
Bildiğiniz üzere oyunda 2 farklı savaş yapay zekası var, oyuncu kıta haritası savaşları için yapay zeka daha gelişmiştir,diğer alanlardaki savaşlar için ise yapay zeka biraz daha basittir. Örneğin kıta haritasında savaşırken rakip askerler haydutlara öncelik vermez,menzilinde varsa diğer askere saldırır,haydutu sona bırakır,bizlerin savaştığı gibi. Pvp kulesinin savaş yapay zekası da kıta haritasınınki gibi gelişmiş olan yapay zeka türünden. Bu yüzden savaşırken haydutlara çok ağırlık vermeyip savaşları manuel yapmanız daha az asker kaybetmenizi sağlayacaktır.
Ayrıca memnun olmadığımı ifade etmek isterim. Maalesef oyun saf savaş oyunu haline bürünmeye başladı. Oyuncuların çoğunluğunun savaşa heyecanlı yaklaşımı sonuçları oyunda nefes alacak zaman-yer kalmadı. Sefer,lsa,pvp,kıta,komşularla husumet. Sanırım çok sevdiğim bu oyundan bıkmaya başlıyorum. Bıkmayan arkadaşlarımın da bir yerde patlayacağını düşünüyorum,örneğin bu kadar savaş alanı varken ve sadece Alcatraz asker üretiyorken,delicesine ve keyif alarak gece gündüz savaşan arkadaşlarım,gün gelip ordularının tükendiğini görünce ve savaşamayınca sıkılmaktan bunalacak,bıkacaktır muhtemelen.
:(
aynen öyle çok kötü programına bende ras geldim malesef çok kötü bişe

sleeplesslady

Well-Known Member
Öncelikle pvp nin oyuna eklenmesi güzel oldu.lakin ödüller vasatın da altında ! Ayrıca 1 savaş girişiminin 2 saatte dolması anlamsız ve çok saçma !derhal düzeltilmeli ve saatte 1 dolmalı fp gibi ve slot sayısıda 10-12 ye çıkarılmalı. fazla savaş yapan oyuncu elmas harcamak zorunda.lakin harcadığı elmasların 10 da birini dahi geri alamayacak şekilde ödül sistemi yapılmış.bizim gibi oyunda Nirvana’ya ulaşmış oyuncuların hiçbiri bu vasat ödüllere bakmaz bile … sürekli bu ödül sistemini değiştirirsiniz diye bekledim .görüyorum ki değişen hiçbir şey yok ! Verilen bu ödüllerden envanter ağzına kadar taşarken yine aynı ödülleri görmek soğutuyor beni artık oyundan…
savaş girişimlerini elmas ile almak zorunda değilsiniz, madalya da kullanabilirsiniz. Uzun zamandır briçok oyuncumuz elimizde çok madalya birikti, ne yapacağız, bunları kullanacak bir alan olsa diyordu; burada kullanılabilir.

Aysimaa

Active Member
ilk defa PvP yi beğendim, güzel bir etkinlik ama ödül kazanabilecek puanlar çok yüksek ; ayrıca tek eksik yapmış olduğumuz saldırı sonuçları varda bize yapılan saldırı sonuçları gözükmüyor, onuda ekleseniz çok daha güzel olabilir,

yinede 5 üzerinden 4 teşekkürler
iyi çalışmalar

( bilmediğim için soru ; yaptığımız savaşlarda kazandığımızda gelişigüzel ödül varmıdır ? ) bana denk gelmedide :)

sleeplesslady

Well-Known Member
ilk defa PvP yi beğendim, güzel bir etkinlik ama ödül kazanabilecek puanlar çok yüksek ; ayrıca tek eksik yapmış olduğumuz saldırı sonuçları varda bize yapılan saldırı sonuçları gözükmüyor, onuda ekleseniz çok daha güzel olabilir,
yinede 5 üzerinden 4 teşekkürler
iyi çalışmalar

( bilmediğim için soru ; yaptığımız savaşlarda kazandığımızda gelişigüzel ödül varmıdır ? ) bana denk gelmedide :)
size saldıranları da savaş geçmişi içinden görebilirsiniz, yanında kalkan simgesi vardır

Screenshot_2.png

Bu arada savunma yaparken, günde 5 defaya kadar Savaş Puanı kazanabilir veya kaybedebilirsiniz, bu da altıncı savunmanın kayıtlarınızda gösterilmeyeceği ve Savaş Puanlarınızı etkilemeyeceği anlamına gelir. Ancak, saldıran rakibiniz hala bu puanları alacak veya kaybedecek ve onun savaş kayıtlarında görünecektir.

ve evet yaptığınız savaşlarda ödül kazanma olasılığınız vardır; bu ödüller girişim, 10 fp, askeri birlik, 10-20 ürün, saldıran artışı olabilir.

Son düzenleme:

Allobar

Well-Known Member
Saldırı ve savunması 150 olan bir kişiye saldırınca 386 puan alıyorsun(1•sırada çıkıyor) , saldırısı 280 savunması 1350
olan kişiye saldırıdan 320 puan alıyor.(2.sırada çıkıyor)
burada bir hata var sanki
aynı anda çıkıyor, 2.sıradaki daha güçlü ama daha az puan veriyor
bence saldırı ve savunma güçleri toplamı üzerinden sıralama ve puanlama yapılmalı

sleeplesslady

Well-Known Member
Değerli Oyuncularımız,
Oyuncularımızın bir bölümü PvP Arena'dan kazandıkları ödülleri alamadıklarına dair bizlere bildirim açmış bulunmaktadır. Yapılan incelemelerde aslında ödüllerin oyuncularımızın kaynaklarına aktarıldığı ancak bu ödüllerle ilgili oyun içinde bir mesaj almadıkları tespit edilmiştir. Merkezimizden gelen son bilgiye göre, bu durumun mobil oyuncularımızda yaşandığı ortaya çıkmış olup, düzeltilmesi için çalışmalar başlamıştır.

Aysimaa

Active Member
bir önceki yazımda beğendiğimi ifade etmiştim; erken konuşmuşum
şöyleki ,
savaş geçmişinde
111 saldırı ve savunma gözüküyor, doğrudur;
ama yanlış olan

1 oyuncu ile 15 defa ( üst üste 3 ten fazla olmak kaydı ile )
sırası ile 11 , 11 , 5 , 4 ..... toplamda 57 savaş 11 kişi arasında geçmiş, aynı oyuncu ile heleki yendiğiniz / yenildiğiniz oyuncu ile üst üste birden fazla savaşıyor olmanız sıkıcı olmaya başladı. buna lütfen bir çözüm bulmanızı rica edeceğim

iyi çalışmalar

El Ajedrecista

Active Member
Konsept güzel aslında ama sürekli aynı oyuncuları görüyoruz. Üst üste 4-5 defa savaştığım arkadaşlar olmuştur. Yine bana da birkaç defa üst üste saldırı yapılmış. Katılan oyuncu sayısı arttıkça bu problem düzelir umarım.

Ismail007-YSLSNCK

Well-Known Member
Benim saldırılarıma dayanabilecek çağımda üç beş gerçek oyuncu vardır.. Ancak hep bootlar çıkıyor.. Anladığım pek gerçek oyuncu katılımı yok..

ATLAS.

Member
Slmlar
Genel sıralamada 4. Ve 50. Sıra aralığındaki oyuncuların ödülleri aynı görünüyor.
Bu durumda sıralamayı 4/10 ,11/20 ,21/50 diye ayırmaktaki sebebi merak ettim.