• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim PvP Arena Geri Bildirimleriniz

alpharslan

Active Member
Sanırım net anlatamadım. Sandık içerikleri aynı fakat alacakları madalya sayıları değişiklik gösterdiği için farklı kategorize etmek istemişler. Aynı kategori altında farklı miktarda madalya alacaklarını göstermek pek mümkün değil sanırım. Madalyaları da sıralamadan dolayı ek ödül olarak alacakları için alacakları madalya miktarlarını da ödül listesi alında göstermeleri gayet doğal. Yani madalya + sandıklar toplamı sıralama ödülü olarak geçiyor. İçlerinden bir kısım değiştiği için farklı bir kategoriye ayırmaları gerekli.

Örnek olarak 1-2-3 sıralı oyuncular için sandık içeriklerinde sadece 3. sandığın içeriğinin ve madalya sayısının değişmesine rağmen sıralamalar farklı olarak gösterilmiş. Sadece sandıkları ödül olarak düşünmeyin. Dediğim gibi madalya sayıları da ödül paketinin içerisinde yer aldığı için bu tarz bir gösterim gerekliydi. Alternatifi olabilir mi bilmiyorum düşünmedim. Fakat geliştiriciler böyle bir yöntem tercih etmişler.

Ek olarak şuan dikkatimi çeken durum var. İkinci bir örnek olarak 501-1001 arası oyuncular ile 1001-3000 arası oyuncular aynı miktarda madalya almalarına rağmen alacakları sandıkların içerikleri farklı olduğu için yine farklı bir kategoriye ayrılmışlar. Yani ödül paketinin içerisinden bir kısmın değişmesi farklı kategoriye ayırmak için yeterli. Hangi kısmın değiştiğinin bir önemi yok.

Son bir düzeltme ile özet olarak siz alacakları ödüller aynı demişsiniz fakat alacakları ödüller değil sandıklardan alabilecekleri ödüller aynı. Fakat madalya miktarları değiştiği için alacakları ödüllerin aynı olma durumu söz konusu değil. Çünkü dediğim gibi madalya miktarı + sandıklar toplu olarak oyuncunun kazanabileceği ödüllerdir. Sandık içerikleri aynı neden farklı kategorize edilmiş sorusunun da cevabı üstte açıklamaya çalıştığım kısım.

Son düzenleme:

ATLAS.

Member
Tamam dediklerinizi anlıyorum.
fakat yeni kurulmuş bir sistem oyuncuların savunma becerilerini artırmaya yönlendiren bir sistem ödül olarak daha adil olmalıydı.

Kendimden örnek vereyim ben şu anda 35.sırada bulunuyorum ilk 3e girmem için fazladan 100e yakın savaş yapıp bir çok asker kaybı vermeliyim.
Bunu yapamayacağım için şu andan sonra pvp yi rolantiye alıp sadece ilk 50de kalmam yeterli olacak.
oyun kurucuların 2000 madalya için bizi savaştıramayacağını bilmesi gerekir aslında.

Aysimaa

Active Member
bir önceki yazımda beğendiğimi ifade etmiştim; erken konuşmuşum
şöyleki ,
savaş geçmişinde
111 saldırı ve savunma gözüküyor, doğrudur;
ama yanlış olan

1 oyuncu ile 15 defa ( üst üste 3 ten fazla olmak kaydı ile )
sırası ile 11 , 11 , 5 , 4 ..... toplamda 57 savaş 11 kişi arasında geçmiş, aynı oyuncu ile hele'ki yendiğiniz / yenildiğiniz oyuncu ile üst üste birden fazla savaşıyor olmanız sıkıcı olmaya başladı. buna lütfen bir çözüm bulmanızı rica edeceğim

iyi çalışmalar

3 haziran / 23 Haziran " günümüz"
son 50 savaş saldırı ;
1) yenile dediğimizde rakiplerin değişmesi gerekirken rakiplerin aynı kalması
2) 50 savaşın 24'ü 1. oyuncu ile 16'sı 2. oyuncu ile ( aynı seviye oyuncular; kendi seviyem) geri kalan 10 tanesi seviyemden üst veya altı ?
3) alınan puanların yetersizliği
( keşke bunu kule puanlamasına göre düzenleseydiniz o zaman bir amacı olur ve gerçek alınan puan ortaya çıkar sıralamada buna göre olurdu ; her işiniz gibi buda baştan sağma Kusura bakmayın dost acı söyler )
4) yetersiz amaç , yetersiz extra ödül ;
amaç savaşmak ama niye ve neden ? sadece kendi seviyem yok sıralamaya baktığımda tüm çağları kapsıyor, SORU ; ilerleme çağı , okyanus çağını ve diğer üst çağları yenme ve liderlik koltuğuna oturma şansı ne kadar ; koskoca bir İMKANSIZ ; YETERSİZ AMAÇ; karşılığı vakit kaybı

çok fazla madde yazarım ama gereksiz , okuyan ; okuyup az da olsa düzenleme yapan yok, benim haricimde herkes memnun anlaşılan;

tavsiye ;
YAPMAK için yapmayın, az yapın düzgün olsun, zamanı para ile satın alamazsınız, oyuncuların zamanını çalmayın

xmen

Emekli Takım Üyesi
Ayın 2 si oldu kişisel ödüller sıfırlanmadı.

Evet maalesef bir hata var, gerekli rapaorlamlaar yapıldı, bir çok ülkede yaşanıyor bu durum :(
2 gündür bu konu üzerinde çalışılıyor, yakın zamanda çözüleceğini umuyoruz.

Durumun yarattığı rahatsızlık için özür diler, sabrınız için teşekkür ederiz.

Tuco Salamanca

New Member
Taktik yapmak için ayrı bir yere oyuncularla ilgili kısa bir not alacağımız yer açılsa güzel olur. Oyuncuların savunma ordusunu ekleyip saldırı askerlerini degistirebilelim

sleeplesslady

Well-Known Member
Değerli Oyuncularımız,
PvP Arena Kişisel Sıralamalarının halen daha sıfırlanmamsı konusu maalesef daha çözülemedi; konuyla ilgili teknik birimden geri dönüş bekliyoruz

Kurucu 61. Thibault

Well-Known Member
Sonunda kişisel ödüller sıfırlandı. Fakat ayın 1 inden bu yana yaptığımız savaşlar ödüllere yansımadı. Bu savaşların ödüllere yansıması sağlanmalı, çok zor olmasa gerek.

Ayın 1inden beri savaş yapıyoruz asker kaybettik nasıl ödüle yansıtılmıyor anlamıyorum bir sonraki ay ayın1 inde yenilenirse 20 günde 100.000 puanı nasıl kazanacağız ????

alpharslan

Active Member
Bu ay net olmamakla birlikte 20 gündür aynı çağ rakibim asla ama asla değişmedi. Her hakta yenilememe neredeyse her fırsatta savaşmama rağmen asla yenilenmedi. Bunda bi mantık bulamıyorum. Bot gelmesi gibi bir durum dahi olmadı. Üst çağ ve alt çağ sürekli olarak yenileniyor fakat aynı çağ asla yenilenmedi. 20 gündür aynı kişi orada sabit. Günde bilmem kaç savaş çoğu zaman madalya ile de girişim satın aldım. 92 bin puan var fakat ben bu puanın 80 binini yaparken aynı kişi orada öylece kaldı. İlk geldiğinde hatalar olabilir yeni bir sistem mutlak hata olacaktır. Zaman içerisinde kullanıcılardan geri bildirim alınarak düzeltilir düşüncesi ile hareket ettik. Fakat üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen hala düzeltilemeyen bariz durumların olması düşündürücü...