• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

oyun performansı

Orhan07

Member
bu gün oyun performansı çok düşük oyun devamlı donuyor diğer sitelerde herhangi bir sıkıntı çekmiyorum

Beyazgiyenadam

Süper Oyun Operatörü
Yönetici
Forge Of Empires
Bize iletilen bu şekilde bir bilgi var. Sizlerle paylaşmak isterim

Google Chrome - Oyunda yavaşlık ve/veya yüklenememe sorunu
Değerli Oyuncularımız,
Özellikle Google Chrome tarayıcısı kullanırken oyunda, herhangi bir yavaşlık (gecikme) yaşıyorsanız, oyunun yüklenmesi için uzun süre beklemek zorunda kalıyorsanız, veya oyun yüklenmiyorsa ve %41 ile %45 arasında takılıp kalıyorsanız, lütfen "donanım hızlandırmayı kullan" seçeneğini etkinleştirmeyi deneyin. Chrome tarayıcısında aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz :

1. Chrome "Ayarlar" açın (Settings)
  2. En aşağıdaki "Gelişmiş" menüsüne tıklayın (Advanced)
  3. Sistem bölümünü bulunu (System)
  4. Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneğini aktif yapın ve Chrome'u baştan yükleyin (Enable hardware acceleration when available)
Bu arada geliştirme ekibimiz sorunun kaynağını ve başka bir çözümü bulmaya çalışıyor, ancak bu adımlar sorunu geçici olarak çözmek için yeterli olmalıdır.

Sorun devam ederse lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Orhan07

Member
teşekkürler ama seçenek bende daha önceden açıktı ve oyun hala donuyor diğer sitelerde ve forumda herhangi bir sorun yok

Beyazgiyenadam

Süper Oyun Operatörü
Yönetici
Forge Of Empires
Donmanın oyunun hangi evrelerinde, hangi sıklıkla gerçekleştiği bilgisini de ekleyerek bildirim açmanız durumunda sorunun çözümüne katkıda bulunmuş olursunuz. Geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz

Orhan07

Member
oyuna giriş %41 den sonra indirme problemi oyun içi yazışma, her türlü hareket dünyalar arası geçiş savaş anı yani her evresinde yavaş yavaş hareket ediyor pc de oynanmıyor ve pc den oynayan arkadaşlardan aynı şikayetler var. Telefondan oyunda problem yok ama pc den oynanmıyor. eklemek isterim benim pc de sorun yok diğer oyunlarda deneme yaptım sorun yaşamadım.

Orhan07

Member
merhabalar daha önce denemediğim için kendime kızdım, sanırım sorun chrome de, opera indirip girdim oyun normal chrome ile tekrar denedim yine donma var sorunun chrome serverinde olduğunu düşünüyorum. iyi çalışmalar