• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Lsa Elmas Ligi Gruplandırma Sistemiyle İlgili Bazı Sorunlar

7 7 7

Member
Merhaba, birkaç gün önce FoE Destek Ekibine ticket açıp yeni LSA için Elmas Ligi (A - B...) gruplandırmada herhangi bir puan faktörünün grupların belirlenmesinde etki gücü olup olmadığını sormuştum. Soruya verilen yanıtta grupların belirlenmesinde herhangi puanlamanın rolü olmadığından, tamamen kura mantığının uygulandığından söz edildi (yani rastgele belirleniyor). Fakat böyle söylense de hem uygulamada hem bazı insanların iddialarında görülüyor ki grup atamaları kura mantığında değil de puan kıstasına göre yapılmaktadır. Öncelikle bu konunun net olarak aydınlatılmasını istiyorum. Eğer durum ikincisi gibiyse, bu nerdeyse bir oyun açığına denktir. Şöyle ki, orta ve altı düzeydeki herhangi bir lonca, kasten vasat bir puan çıkararak kendisini çok daha zayıf takımların yer aldığı alt liglere transfer ettirebilir, burada sağladığı başarılarla genel sıralamada belli bir ağırlığı olan güçlü loncalarla AYNI Elmas - Şampiyon Ligi ödüllerini toplayabilir -ki zaten şu an olan bu. Bu sistemde en güçlü loncalarla kıran kırana yarışanlar değil, kendisini kasten çok daha zayıf güçlerin toplandığı Elmas liginin diğer gruplarına terfi ettirenler kazanmaktadır. Ben hem bu konunun aydınlatılmasını, hemde eğer ortada böyle bir şey varsa durumun derhal geliştiricilere raporlanmasını talep ediyorum.

Son düzenleme:

gezegen78

Well-Known Member
Maalesef sistemde hata vardır. Elmas A Ligi'nde ilk 3. Sırayla 3000-2500-2000 parça Şampiyonlar kulesi alması, Elmas B ligi 1500-1000-500 parça Şampiyonlar kulesi parçası almalıdır. Bu haksız kazancın önüne geçecektir.

sleeplesslady

Well-Known Member
Lonca Savaş Alanındaki eşleşmeler öncelikle Loncaların Toplam Lig Puanı üzerinden yapılmakta ve puanlarda eşitlik bulunuyorsa, eşit puanlılar içerisinde --rastgele olarak eşleşme sağlanmaktadır. Bunu tamamen oyun sistemi ayarlamaktadır. Ancak bu seçimde şu konuya dikkat çekmemiz gerekir. Diyelim ki LSA için 12 lonca katılmış; 7 tanesinin puanı aynı. Ama 6'şar loncadan oluşan 2 LSA grubu oluşturulacak. Bu durumda bir tane lonca diğerleriyle aynı puanda bulunmasına rağmen kendinden daha düşük puandaki diğer loncalarla aynı gruba düşebilir. Bu seçim de yine rastgele yapılır.

Elmas Ligi Lig Puan Aralığı aralığı 901-1000 arasındadır; yani loncalar arasında Lig Puanı bakımından çok büyük farklar bulunmamaktadır.
Şampiyona sırlamalarında da önce Lig Puanı dikkate alınmaktadır. Yani 1000 puanlık bir loncanın 1 galibiyeti varsa, 925 puanlık loncanın 5 galibiyeti bile varsa, 1000 Lig Puanı olan lonca üst sırada yer alacaktır.

Son düzenleme:

RA-ATUM

Well-Known Member
Elmas liginde bulunabilecek lonca sayısının artması gerek...Yani yaygın kanıya göre loncaların birleşmesi değil, daha çok loncanın , daha az kişi ama daha güçlü olabildiği oyunculardan oluşması lazım ki , elmas liginde dağılım daha adil dağılabilsin. 15-20 kişilik yeterli güçte kişiden oluşan daha çok lonca olması, 3-4 tane devasa loncanın adaletsizliğini bir ölçüde giderebilir. 15 kişilik loncamız var, kayda değer savaş yapan 8 kişiyi geçmez.... Haftalardır elmas ligindeyiz, kişi başı 4k savaşın üzerine 5 kişi çıkabildi... Bu ne demektir, bu kişi başı savaşın loncadaki oranının devasa loncalara göre daha fazla olduğu ve bireysel kazanımların daha fazla olduğu anlamına gelirken, aynı ekibin elmas liginde başarılı olabileceğini ama asla 1. olamayacağı anlamı taşır...

Son düzenleme:

RA-ATUM

Well-Known Member
LSA mı ? Tam bir rezalet eşleştirme :) Çok kötü, berbat, anlamsız, mantıksız, gerçeğe aykırı, saçma, dinamikleri asla doğru çalışmayan, algoritmaları sıkıntılı, test edilemeyecek kadar değişken, güvenilmez.... Eğlendirmeyen, robot halinde tuşlara bastıran uygulamaya LSA denir....

Samatya

Active Member
Konuyu açan arkadaşın tesbitleri doğru... Ben kendi loncamı sürekli olarak Elmas liginde tutmaya çalışırsam, asla birinci olamam. Hatta güçlü olan Platin liginde de birinci olamayız...
Ben de aynen arkadaşın dediği gibi yapmakta buldum çözümü: 10 gün boyunca asılmıyorum savaşlara ve düşük lige geriletiyorum. Ondan sonra ise asılıp birinci oluyoruz... Adaletsiz bir puanlama.

En güçlü olan loncayı daha da güçlendirmekten başka işe yaramaz. Eğer farkındaysanız, online olanların sayısı hızla azalıyor. 2 gündür arkadaş listemi siliyorum. Daha da bir sürü kişi var. Online olmayan oyuncuların sayısı artıyor... yani oyundan soğuyor insanlar.