• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Lonca Seferi 4 Aşama Anketi

• Konuyu başlatan DeletedUser34983
  • Başlangıç tarihi

Lonca Seferimizdeki 4. Aşamadan Memnun musunız ?

• Toplam oy kullanan
    53
  • Anket kapalı .
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser34983

Guest
Sevgili FoE Kral ve Kraliçelerimiz...
Sizlerden gelen talepler ışığında Lonca Seferinde bazı düzenlemeler yaptık. Düzenlemeleri Hatırlamak için BURAYI TIKLAYARAK tekrar okuyabilirsiniz.

Aradan geçen bu süre içerisinde bizim için düşünce ve öneriliniz oldukça önemli. Bu amaçla anketimize oy vermenizi, değerli yorumlarınızı açtığımız bu başlık altına yazmanızı rica ediyoruz. En çok beğeni alan iki katılımcımıza 100 Elmas verilecektir.

Not: Yorumlarınız Oyun ve Forum kurallarına aykırı olması durumunda gerekli işlemler yapılacaktır.Beğeni sayımı 21.02.2017 saat:23.00 da tarihinde sona erecektir.

DeletedUser35047

Guest
Öncelikle yapılan çalışmalar ve emekleriniz için teşekkürler.

4.Seferde savaşmak oldukça zor, karşımıza gelen askerlerin bonusu çok fazla ve 2 dalga 8-8 geliyor, bu haliyle biraz zorluyor. Son kısım tamamen müzakere odaklı. Ana kulelerde, anımsadığım kadarıyla 6 7 8 ürün alıyor her defasında ve aralarda da bu ürün sayısı ilerledikçe artıyor.

Ürün miktarının çok fazla olduğu kaanatindeyim, seferin son kısmını arttırmak için belki müzakere oranlarını biraz düşürüp, hatta belki askeri bonusları da düşürüp katılımın artmasını sağlamak gerek. Tabi bunun içinde seferin 2 ve 3. kısımların da da oynama yapmak lazım, çünkü o kısımların oranlarını bir üst seviyeye göre ayarlamak lazım.

Tabii ki sırf eleştiri yapacak değiliz;

Yeni eklenen ödüller çok güzel; 5Fp veren bir bina gelmiş. Onun dışında ayin ateşi gelmiş; 8 savunma veren bir bina. Bazı arkadaşlar bunun işaret kulesi ile aynı olduğu kanaatinde ancak şu açıdan bakmak lazım sarı ejder düştü diyelim içinden işaret düşmesi mi daha iyi ayin düşmesi mi ? O açıdan bakmak lazım; bu tarz binalar ileri vaade de biriktikçe yarar sağlayacak binalardır.

Gençlik çeşmesi diye de bir bina gelmiş bunun dilek kuyusu ile aynı olduğu sadece görüntüsünün değiştiği düşüncesindeyim. Ancak farklı bir yüzdeleme sistemi var ise bilgim yok.

Kabile alanı da oyunculardan + tepki alan bir bina kanımca.

Çoklu motivasyon ve motivasyon kağıdı da özellikle çok bilgi tapınağına sahip olan arkadaşlar için + almıştır diye düşünüyorum. Belki bir de cila kağıdı getirilebilir. Bazen mutluluk düşebiliyor, anlık olarak kendimiz yükseltebiliriz.

4.Seferde bolca elmas veriyor o da çok iyi olmuş :)

Onun dışında çok tepki alan bir diğer konu ise; 3.Seferin sonunda ki 3 eserler tapınağı ozalitin yerini çok şükür daha iyi ödüller almış. :) 20FP gerçekte 3 ozalitten iyidir :)

Muhabbetle kalın. :)

DeletedUser34181

Guest
4.seviyenin en iyi yanı sık elmas ödülleri olması ama bu ödülleri kazanmak uğruna deli gibi ürün yakıyorsun :( ... sadece gereken ürünün bolluğu değil yüksek askeri bonus ile dahi geçilmesi neredeyse imkansız savunmalar koyulmuş ben yakın gelecekte olduğum için ona göre örnek veriyorum ... mesela savunmaların tekinde 4 hayalet tank 4 toma oluyor diğerinde 4 iha ile 4 hayalet oluyor gibi gibi hani ne asker koyarsam koyayım 2. savaşa ya askerlerimin yarısı sakat 1-2 si ölü giriyorum ki hepsi 2.savaşta ölüyor yada 2-3 tanesini ilk etapta kaybedip gene 2.savaşta alayını kaybediyorum ... hani savaşarak geçmenin bazı cağlarda tamamamıyla imkansız olduğu görüşündeyim ... %200 saldırı gücün yoksa imkansız en azından, ki artık saldırı bonusu veren devasalların da 2 seviyede +1 saldırı verdiğini hesaba katarsak ... herhalde tüm binalarımızı en azından 50 yapmamız gerekecekki iş yapabilelim (acaba kaç sene harcamamız gerek onun için) ... bu 4. zorluğun tamamıyla 5-10 senelik oyunculara hitaben yapılmış olduğu görüşündeyim hayır zaten seviye bası +1 verdiği için devasalları arttırmak istemiyordum zira 3.zorluğu gecmeme yetiyordu su anki seviyem şimdi arttırmam ZORUNLU oldu ... ama bi öğrendim ki binalar artık 2 seviyede bir +1 verecekmiş ... bence bunun düzeltilmesi lazım bu seviyeyi 20-30 milyon puan üzeri kesime hitaben yapmış veya insanları Ark binasından uzaklaştırmaya çalışıyor olabilirsiniz ama bu böyle olmaz sadece yeni ve gelişim aşamasında olan insanları fazlaca geriye düşürüyorsunuz ... en azından şu devasaları eski haline getirin ... birde bu 4.seviye sefer sıralamasında etkili oluyor mu? zira bugün B deki dünyamda %115 e kadar cıkarmış bir lonca gördüm ... eğer ediyorsa sıkıntı büyük herkesin 4.seviyeyi tamamlayacak ne askeri gücü nede hammaddesel imkanı var buna bir çeki düzen vermek lazım

DeletedUser33119

Guest
SEVİYE 4

sunumunuz:
tehlike! şu anda bu bonus zorluğunu oynuyorsun.

ödüller:
5 fp - 10 fp.

e hani tehlike???

DeletedUser35200

Guest
sefer savaşlarında asker güçleri dengesiz...54.seferden sonrasını geçemedim. Çünkü güçler oldukça dengesiz...güç dengelemesi yapılmalı...iyi çalışmalar

DeletedUser35259

Guest
4.Turda biraz savaşma ihtimali hiç yok. Güçler çok dengesiz. Bu ihtimal olmalı. Eğer bu ihtimal yapılmaz ise ve bu kadar ürün veriyor isek en azından altın heykel en az 2 kez çıkmalı diye düşünüyorum. Veya oyun sonuna iyi bir hediye koyun ki oyuncular bu kısmı zorlasınlar ; Mesela 3-4 seviye üst çağ ürünlerinden 100 er adet gibi

DeletedUser34460

Guest
4 seviye her yiğidin harcı değil. kimi bonusu yetmediğinden kimisi ürünü olmadığından ilerleyemiyor.
Katılım maliyetleri çok yüksek. Seviye kilidi sadece katılacak kişiler için açılabilse. en azından 3. ve 4. seviyelerde sefer yapmak isteyip de loncadaki hazine yetersizliğinden kilit açılamaması durumu ortadan kalkar.
Hem üst zorluklarda sefer yapmak isteyenler seferini yapar, hem de loncalar, katılamayacak kişiler için kilit açma maliyetinden kurtulur.
bir başka konu FP'lerin paket olarak veripmeyip saatlik bar a yüklenmesi, bu biraz gereksiz olmuş gibi, ortak kanı eski halinin daha iyi olduğuydu.
4. zorlukta bazı zorluklarda sadece Fp ödülleri var, asker verilmiyor ürün de çok az.
yani 4. zorlukta ya çok asker kaybediliyor ya da müzakere çok maliyetli, ama en azından bi kısmını geri alabilsek güzel olurdu.
4. zorlukta eserler in ödül verme miktarı da artırılır ise çok daha güzel olur...

DeletedUser35017

Guest
4. seviye de aşamaları geçmek için savaş mümkün değil.. orantısız bir karşı güç var. ürün ile müzakere etmek de çok abartılı.. Her müzakere ortalama 50 ürün gerektiriyor. sefer tamamlandığı zaman elden giden ürünle verilen en yüksek ödül karşılaştırıldığında hiç bir mantığı ve cazibesi yok. Sonuç olarak lonca üyeleri ile vardığımız kanı; 4. seviyeyi bir daha oynanmayacak.

DeletedUser

Guest
Çalışma için öncellikle teşekkürler. Oyuna bir heyecan kattığı muhakkak.
İlk önce 4.seviyenin ödül sistemi hakkındaki görüşüm, sona gelipte bir çeşme veya yenileme kiti almak harcanan ürün veya asker için çok küçük bir ödül. 3.seviyede bile teras çiftliği kazanma ihtimali varken. Evet deniliyor ki savaşmak için katılmak isteyenler için bu 4.seviye fakat bu kesinlikle çok eski oyuncular için düşünülmüş bir seviye. Diğer seviyelerde askeri ödülü varken bu seviyede olmaması kötü olmuş hatta bence 2.kuleden sonra oyuncuyu o seviyeye geldiği için bir üst cağ askeri ile ödüllendirilebilir. Herkes elmas veriyor güzel diyebilir ama savaşarak gelen bir oyuncu 2 kere 8 kez yüksek bonuslu askerlere karşı savaşırken ikinci 8 için askerlerini iyileştirmek durumunda ki savaşmaya devam edebilsin. Bu durumda 2 askerini iyileştirsen 90 elmasa kadar kayıp olabiliyor. Bu durumda kazanılan elmaslar herhangi bir getirisi olmuyor. Müzakere ile bitirmek bir kişiyi en az 1 hafta ürün konusunda geriye atıyor. Müzakereler için istenilen ürün miktarı çok yüksek. Bunun dışında kulelere kadar gelip emek harcayan bir oyuncu cezalandırıyorsunuz bazı oyuncular madalyası olmayabilir müzakeredeki madalya seçeneği hiç uygun değil burada mecburen madalyasını harcayan veya olmayan bir oyuncu elmasa başvurmak durumunda kalıyor. Elmas veriyor demek doğru değil 4.seviye için 4.seviye 1 elmas veriyorken 3 geri alıyor.
Bu son diyeceğim tabii ki şansla alakalı olan 4.seviye boyunca sadece bir adet gümüş heykel geldi en azından 4.seviyede buradaki heykel gelme ihtimali yükseltilebilir. Sonuçta 4.seviyeyi oynayan biride ödüllendirilmeli.
Emeğinize teşekkürler. Saygılar.

DeletedUser35258

Guest
Herkesin ortak sorunu 4. seviyede harcadığımız efor, ürün veya elmas karşılığında verilen hediyeler çoğu zaman bu uğraşlara değmiyor. Lütfen bu konuda biraz daha cömert olunsun. Fp hediyeleri önceden daha çok karşımıza çıkarken şimdi 5-10 fp ile geçiştirilmiş. Umarım bu öneriler dikkate alınır ve daha keyifli bir hale getirilir.

DeletedUser30108

Guest
Aylardır Buzulçağda olup sürekli üretim yapan biri olmama rağmen bu müzakerelere ürün yetiştirmekte güçlük çektim...Bu orantısız askeri güç karşısında Savaşabilecek bir tek oyuncu yoktur.Taverna da 8500 gümüşü ile +30 saldırı bonusunu aktifleştiriyorsun banamısın demiyor +190 saldırı/savunma gücü artı orantısız hasar başedilecek bişey değil.İnsanların stoklarını eritmesi sonrası ya Elmas alacaksın ya da 48 savaşı yapıp izlemede kalacaksın. 4. Seviyenin ödül bakımından da birçok zaafı var...Müzakere yapıp hem maden hem Elmas kaybedip karşılığında 2 fp veya lütfedilmişse 5 fp akıl işi değil...4. Seviye tam bir hayal kırıklığı oldu. Bir ticari şirketsiniz elbet para kazanmayı amacliyorsunuz ama bu şekilde oyuncuları oyundan soğutursunuz...Güncellemeyle 4. Seviyede gözden geçirilmeli askeri gücler makul seviyelere çekilmeli...Aynı durum harita savaşları için de geçerli.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser34290

Guest
Aylardır Buzulçağda olup sürekli üretim yapan biri olmama rağmen bu müzakerelere ürün yetiştirmekte güçlük çektim...Bu orantısız askeri güç karşısında Savaşabilecek bir tek oyuncu yoktur.Taverna da 8500 gümüşü ile +30 saldırı bonusunu aktifleştiriyorsun banamısın demiyor +190 saldırı/savunma gücü artı orantısız hasar başedilecek bişey değil.İnsanların stoklarını eritmesi sonrası ya Elmas alacaksın ya da 48 savaşı yapıp izlemede kalacaksın. 4. Seviyenin ödül bakımından da birçok zaafı var...Müzakere yapıp hem maden hem Elmas kaybedip karşılığında 2 fp veya lütfedilmişse 5 fp akıl işi değil...4. Seviye tam bir hayal kırıklığı oldu. Bir ticari şirketsiniz elbet para kazanmayı amacliyorsunuz ama bu şekilde oyuncuları oyundan soğutursunuz...Güncellemeyle 4. Seviyede gözden geçirilmeli askeri gücler makul seviyelere çekilmeli...Aynı durum harita savaşları için de geçerli. (Alintidir harfi harfine katiliyorum)

DeletedUser34526

Guest
lonca hazinesinden istenen ürün miktarı çok fazla. düşürülmesi halinde biraz daha cazip hale gelecektir diğer türlü hiç bir lonca bu kadar ürünü heba etmek istemez.

DeletedUser34983

Guest
Anketimize katılan tüm oyuncularımıza kullandıkları oy ve yorumları için teşekkür ederiz.
en çok beğen alan IV.OOD ve babasının toşunu adlı oyuncularımız ticket açıp ödüllerinizi alabilirsiniz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.