• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Kabul Edilmedi Güncelleme 1.197 - İsim Değişikliği Önerisi

Eski isimleri de görelim.

• Katılıyorum

Oylar: 14 87,5%
  • Katılmıyorum

Oylar: 2 12,5%
  • Kararsızım

Oylar: 0 0,0%

• Toplam oy kullanan
    16
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

refocus

Well-Known Member
Yeni güncelleme ile, 180 günde 1 kere olmak üzere, yılda 2 kere isim değişikliğine izin verilmekte. Fakat oyunun hatırasına aykırı olarak, bir çok ikili ilişki de karmaşa yaşanacağını düşünüyorum. Bununla ilgili bir önceki ismin 180 gün boyunca oyuncu açıklama kısmında görünmesi, oyuncuların kim olduklarını bilmemizi sağlayacaktır.
Yeni İsim : xxxx
Eski İsim : yyyy

1612184401708.png
gibi görünürse, biz de kimin kim olduğunu anlamış oluruz.

ELYAL IRAEQU1

Well-Known Member
ismini değiştiren oyuncunun arkadaş listesindeki kişilere ve lonca arkadaşlarına x isimli oyuncu nickini x isim olarak değiştirdi diye bildirim mesajı gidebilir ve yönetim binası olay geçmişinde görüntülenebilir

sleeplesslady

Well-Known Member
Bu konu hakkında diğer oyuncularımızın da fikirlerini alarak, eğer öneriniz ilgi görürse raporlayabiliriz.
Ancak benim bir yorumum olacak : bu konu Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile çakışabilir, zira oyundaki nickname oyuncunun kişisel verisi olarak kabul edilmektedir ve oyuncu kendi isteği ile umuma açık hale getirmiştir, ancak isim değiştiğinde artık eski ismini umuma açık ortamdan kaldırmış olmaktadır ve bu kişisel verisini gizlemiştir. Bu veriyi oyunun ayrıca yazması ilgili kanun bazında uygun olamayabilir.

Son düzenleme:

Allobar

Well-Known Member
Bence kişilerin geçmiş loncaları ve isimleri Tarihleri ile birlikte bir butona basılarak görülebilirse güzel olur

ELYAL IRAEQU1

Well-Known Member
geçiçi olarak örneğin sadece 24 saatliğine süre dolduktan sonra tamamen silinmek şartıyla gibi arkadaş listesindeki var olan oyuncular ve o an ait olduğu loncasındaki oyuncular değişen yeni ismi öğrenmesi için

Sensei

Well-Known Member
Yeni güncelleme ile, 180 günde 1 kere olmak üzere, yılda 2 kere isim değişikliğine izin verilmekte. Fakat oyunun hatırasına aykırı olarak, bir çok ikili ilişki de karmaşa yaşanacağını düşünüyorum. Bununla ilgili bir önceki ismin 180 gün boyunca oyuncu açıklama kısmında görünmesi, oyuncuların kim olduklarını bilmemizi sağlayacaktır.

6410 adlı eklentiyi görüntüle
önerin çok mantıklı geldi banada, destekliyorum.
Dostu düşmanı bilmek lazım, kimlik değiştirmek yok :)) latife..

Tulkas

Well-Known Member
ismini değiştiren oyuncunun arkadaş listesindeki kişilere ve lonca arkadaşlarına x isimli oyuncu nickini x isim olarak değiştirdi diye bildirim mesajı gidebilir ve yönetim binası olay geçmişinde görüntülenebilir
Bu şekilde olması mantıklı geldi bana. Bu haliyle destekliyorum.

Tulkas

Well-Known Member
Tabi ki öyle ama adminin yazısına istinaden o konuda bir orta yol bulunamayacağını düşündüm. Belki desteklediğim şey global şekilde olabilir. Nasıl haber merkezini, lonca, mahalle, arkadaşlar diye filtreleyebiliyorsak, bir filtre de global şeklinde olabilir ve dünyayı ilgilediren bu gibi bildirimler o başlık altında verilebilir.

Sonkalekss

Member
Bu konu hakkında diğer oyuncularımızın da fikirlerini alarak, eğer öneriniz ilgi görürse raporlayabiliriz.
Ancak benim bir yorumum olacak : bu konu Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile çakışabilir, zira oyundaki nickname oyuncunun kişisel verisi olarak kabul edilmektedir ve oyuncu kendi isteği ile umuma açık hale getirmiştir, ancak isim değiştiğinde artık eski ismini umuma açık ortamdan kaldırmış olmaktadır ve bu kişisel verisini gizlemiştir. Bu veriyi oyunun ayrıca yazması ilgili kanun bazında uygun olamayabilir.
Bu konuda size katılıyorum ancak isim değişikliği o kişinin loncasındaki ve arkadaş listesindeki kişilere bildirim olarak gitse bu çok daha iyi olur

KralqmaS

Well-Known Member

6410 adlı eklentiyi görüntüle
Haklısın abi, kimin kim olduğunu bilmek önemli :) Bir şey dikkatimi çekti pabl0tr nin cevabında Tulga dedi ki diye başlıyor bende refocus dedi ki diye başlıyor. İlginç gerçekten :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.