• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Kapandı engellenen oyuncuların devasa binalara forge puanı atamaması hakkında

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

sergio2244

Member
Oyun içerisinde bazı komsuların tacizleri, ciddi şekilde yağmalamaları ve üstüne üstlük sözlü tacizleri sonrasında engellemek durumda kalıyoruz. Bunlara tamam oyun kuralıdır diyoruz. Peki devasa binaları geliştirmek için klan ve arkadaşların katkıları olur belilrli bi fp ve madalya kazanırlar hem siz kazanırsınız hem de arkadaslarınız. Malesef bir kaç gündür ilginç bir durumla karşı karşıyayım. Engellediğin bir hesap benim komşum diye hala benim devasa binama fp atmak süretiyle belirli bir sırayı özellikle 1 numarayı 1.5 oranla kilitliyor klan ve arkadaşlarımın 1.9 luk oranını baltalayıp ordan ciddi bir fp kar ediyor ve bni de ciddi zarara uğratıyor.

önerim şu engellenen komşuların bu gibi durumların önüne geçilmesi adına dewasa binalara forge puanı atılmasının kısıtlanmasını istiyorum. saygılarımla

Mantıklı bir sorun üzerine talep açmışsınız. Fakat oyunun strateji üzerine kurulu olması, savaş oyunu olması durumu; arka planda şehir ile ilgili durumların,devasa binalara fp atma işleminin kimin tarafından yapılacağına dair kısıtlamaların önüne geçmesi uygun değildir (Bence). MEsaj atıp anlaşmaya gidilebilir. Arkadaş eklenebilir. İlgili arkadaş ile arkadaşlık sonlandırılabilir. Çağ atlanıp komşulaş değiştirilebilir. Nihayetinde prensip olarak onların size yaptığını sizde onlara yaparsanız oyuna dahil olmuş sayılırsınız. Loncam gereği yağma kilit gibi konularda prensiplerimiz var. Ama uyarılarımıza aldırış edilmediğinde karşılık veriyoruz. Saygılarımla iyi çalışmalar.

61HAYLAZ61

Well-Known Member
Oyun içerisinde bazı komsuların tacizleri, ciddi şekilde yağmalamaları ve üstüne üstlük sözlü tacizleri sonrasında engellemek durumda kalıyoruz. Bunlara tamam oyun kuralıdır diyoruz. Peki devasa binaları geliştirmek için klan ve arkadaşların katkıları olur belilrli bi fp ve madalya kazanırlar hem siz kazanırsınız hem de arkadaslarınız. Malesef bir kaç gündür ilginç bir durumla karşı karşıyayım. Engellediğin bir hesap benim komşum diye hala benim devasa binama fp atmak süretiyle belirli bir sırayı özellikle 1 numarayı 1.5 oranla kilitliyor klan ve arkadaşlarımın 1.9 luk oranını baltalayıp ordan ciddi bir fp kar ediyor ve bni de ciddi zarara uğratıyor.

önerim şu engellenen komşuların bu gibi durumların önüne geçilmesi adına dewasa binalara forge puanı atılmasının kısıtlanmasını istiyorum. saygılarımla
Bu söylediğin gerçekleşirse ben nasıl fp kazanacağım ;)

sergio2244

Member
Mantıklı bir sorun üzerine talep açmışsınız. Fakat oyunun strateji üzerine kurulu olması, savaş oyunu olması durumu; arka planda şehir ile ilgili durumların,devasa binalara fp atma işleminin kimin tarafından yapılacağına dair kısıtlamaların önüne geçmesi uygun değildir (Bence). MEsaj atıp anlaşmaya gidilebilir. Arkadaş eklenebilir. İlgili arkadaş ile arkadaşlık sonlandırılabilir. Çağ atlanıp komşulaş değiştirilebilir. Nihayetinde prensip olarak onların size yaptığını sizde onlara yaparsanız oyuna dahil olmuş sayılırsınız. Loncam gereği yağma kilit gibi konularda prensiplerimiz var. Ama uyarılarımıza aldırış edilmediğinde karşılık veriyoruz. Saygılarımla iyi çalışmalar.
Soz konusu olay her ne kadar sizin gibi ust duzey oyuncular icin sorun teskil etmese de orta ve alt duzel oyuncularin ciddi sekilde gelismelerini engellemekte kaldi ki yagmalar vs icin hatta komsularda katki saglayanlarda da problem yok. Ancaaak Adi ustunde katki saglanip odul kazanilan bir yerde 1.5 katlik fp atip 1.9 kuralini bozup ondan sonra da oyuncuyu ciddi sekilde somuren ve oyuncuyu oyundan sogutup oyunu birakmasina yol acacak kadar veya onu gectim reel hayatta psikolojik sorunlari olan birine denk gelip (malesef orneklerini haberlerde gorduk) hayatina kast edecek durumlara yol acabilir. Her neyse bn sadece engellenen komsularin fp atilmasi suretiyle dewasalara katki sunmasinin engellenmesi basit bir durum aylak firsatcilarin onune gecmek icin.

FF Afrexia

Well-Known Member
Benim gibi binalardan kar peşine düşen onlarca kişi varken sen 10 kişi şikayetçi diyorsun .güldürdün beni :)

Abi bırak arkadaş üzülmüş gitme üstüne ama buna söyleyeceğim bikaç şey var
1 - yağma ve kilit oyunun özelliklerindnen biri beğenmeyen daha basit savaşçıl olmayan sakin oyunlara dönebilir :)
2 - 1.9 kuralı asla oyunun kendi kuralı değildir loncaların kurduğu bir kuraldır lonca ister 1.5 yapar ister 1.9 yapar
3 - Madem bu konuda şikayetçisin binalarını kitlenmeyecek şekilde aç sıralarını garantiye al ona göre oyna aynı şekilde hasatını vaktinde topla ki yağma atamasın kimse :)
4 - Bunların hepsinden önce gidip önce uslübunu düzelt de milletle konuşmaya da öyle başla :) en azından aramızda geçen konuşmada laf atıp hakaret sayılabilecek şeyler söyleyen sendin :)

sergio2244

Member
Benim gibi binalardan kar peşine düşen onlarca kişi varken sen 10 kişi şikayetçi diyorsun .güldürdün beni :)
sen gülme kardesim burda o işe ihtiyacı olan kimsenın oldugunu sanmıyorum burda foruma yazı yazıyoruz afrexianın gazına gelip bni trollemeye calısma bosuna kafan yanar sonra :) fazla zorlama beynını gülmek için

sen oneri de yapma en iyisi :)

sergio2244

Member
sen gülme kardesim burda o işe ihtiyacı olan kimsenın oldugunu sanmıyorum burda foruma yazı yazıyoruz afrexianın gazına gelip bni trollemeye calısma bosuna kafan yanar sonra :) fazla zorlama beynını gülmek için
[/QUOTE
oneri ya
Abi bırak arkadaş üzülmüş gitme üstüne ama buna söyleyeceğim bikaç şey var
1 - yağma ve kilit oyunun özelliklerindnen biri beğenmeyen daha basit savaşçıl olmayan sakin oyunlara dönebilir :)
2 - 1.9 kuralı asla oyunun kendi kuralı değildir loncaların kurduğu bir kuraldır lonca ister 1.5 yapar ister 1.9 yapar
3 - Madem bu konuda şikayetçisin binalarını kitlenmeyecek şekilde aç sıralarını garantiye al ona göre oyna aynı şekilde hasatını vaktinde topla ki yağma atamasın kimse :)
4 - Bunların hepsinden önce gidip önce uslübunu düzelt de milletle konuşmaya da öyle başla :) en azından aramızda geçen konuşmada laf atıp hakaret sayılabilecek şeyler söyleyen sendin :)

bu trolleme işinden vazgec eger ben bu işe ciddi bir sekilde üzerine gitsem butun klanı cekersin herkes senın kadar ayulak degil ve bnm akıla ihtiyacım yok onu kendine sakla ancak kendine yetiyor fazla zorlama beynın yanar sonra yapacaksan mantıklı yorumlar yaz bni burda yandas toplayıp trolleme konuyu bnden sana abi tavsıyesi kımseyle fazla ugrasma kısa vadede karlı uzun vadede zararlı cıkarsın hadi mucuk :)

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

tamarix

Oyun Yöneticisi
Yönetici
Forge Of Empires
Çevirmen
Değerli oyuncularımız, bu sayfada önerilerinizi ve bu önerilerle ilgili olumlu veya olumsuz yorumlarınızı belirtirseniz, biz de sizin genel görüşlerinize göre bu önerilerinizi merkezimize bildirebiliriz. Bu şekilde şahsi problemleri tartışmanın yeri burası değildir. Lütfen kişisel polemiklere girmeyelim. Bu önerinizi bu nedenle kapatıyorum.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.