• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Devasalarda kilit sorunu

Estergon.

Member
Bu konu daha önce açıldı ama sataşmalar nedeniyle kapatıldı.
Lütfen bu başlıkta aynı şeyleri yaşamayalım.

Devasa binalarda kiliti sorun olarak kabul etmek gerekiyor.
Eğer bunu sorun olarak kabul edersek çözüm de aranması lazım.

Neden sorun:
Binası kilitlenen oyuncu, fp olarak zarar edenlerin zararlarını ödemek zorunda kalıyor.
(En azından ciddi loncalarda durum böyle)
Binası kilitlenen oyuncu sinirlendiği için kilitçilere küfür içeren mesajlar yazabiliyor.
Bu durum kendisine ban olarak dönüyor.
Bu yüzden kilitlenen devasalarını silen oyuncular biliyorum.

Şimdi soru şu: "Hırsızın hiç mi suçu yok?"

Çözüm bence çok basit.

1. Bina sahipleri fp atanı onaylayarak kabul etmesi,
2. Kilitçilerin en az 30 gün banlanması.

Sorun kökünden çözülecektir.
Bu başlığın altına itiraz edenler kilitçilerdir.
Yönetimin işini de kolaylaştırıyorum. 30 gün ban vererek başlayabilirsiniz.

:D

Son düzenleme:

Tulkas

Well-Known Member
Sorunlarını okurken hepsine tek tek mantıklı cevap vereyim diye düşünmüştüm. Sonra çözüm önerini gördüm ve dedim ki "ahahahahahaahahaha" :)

FF Afrexia

Well-Known Member
O sayfaya paylaştığım mesajın bi kısmını burada tekrar paylaşmak istiyorum :)

Kilitlemeye çözüm:
1- Binanda sıraları aldıracak kişileri belirleyip binanın kilidini açmak ve ezilmelerini engellemek
2- Binana fazla fp atmamak

Kilitleme konusunda en önemli şey ise tüm loncaların kullandığı 1.9 KURALI oyunun kendi kuralı değil oyuncular arasında oluşturulmuş bir kuraldır sırayı alan kişi ister kendi kâr ını isterse zararını düşünür buna ister beleşçilik dersin ister başka birşey ama buna herhangi bir engel getirilemez sonuçta binan sıra aldırsan da biter aldırmasan da adam kilit de atsa binanın bitmesine yardım ediyo daha ne istiyosun ki :)

sleeplesslady

Well-Known Member
Konuyu Tartışma alanına taşıyorum arkadaşlar, sonrasında eğer uygulanabilir öneriler gelirse ve kendi içimizde kabul görürse, merkeze raporlanır.

refocus

Well-Known Member
Hz. Peygamber bile demiş ki "Deveni sağlam kazığa bağla, sonra tevekkül et" Herşeyi devletten beklemeyin mübarekler.

Estergon.

Member
Aksak Timur, Akşehir’e gelirken yanında bir de erkek fil getirmiş. Fil bu, bağ bahçe tanımıyor, önüne gelen yeri talan ediyormuş. Bununla kalsa iyi, Akşehirliler fili beslemek için ambarda, kilerde ne varsa tüketmişler. Bakmışlar böyle olmayacak, Hoca’ya:

– Aman Hocam, demişler, Hünkâr seni dinler; bir konuş da şu fil belasını başımızdan alsın.
– O zaman demiş, Hoca, toparlanın, o aksak mendebura derdimizi birlikte anlatalım.
Hoca önde, Akşehirliler arkada, huzura çıkmak için yola düşmüşler. Otağın kapısına gelindiğinde Hoca arkasına bakmış ki in cin top oynuyor. Bir Allah bir kendisi! Ben yapacağımı biliyorum, diyerek huzura çıkmış. Timur sormuş:

– Hayırdır, Hoca, yine ne istiyorsun?
– Hünkârım, demiş Hoca, Akşehirli sizin fili çok sevdi; ancak yalnızlığına üzülüp duruyor, ferman buyursanız da yanına bir de dişi fil getirseler.