• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Askerler ve Savaş taktikleri

BestTurkey

Member
Demir Devrin'deyim. Oyunun hemen hemen herşeyini çözdüm fakat Askerleri bir türlü çözemedim. Hangi askeri hangi asker ile savaştırabileceğimi bir türlü bilmiyorum. Görevleri yaparken , Hep yenilgi oluyor. Genellikle savaşa hep en yüksek birlikleri koyuyorum yinede yenilgi oluyor.

Örnek olarak ; Savaşacağım askerlerin saldırı puanı 7 ise , ben 9 puanlıa asker koyuyorum ama yenilgi oluyor.
Sanırım askerlerin puanlama özellikleri pek birşey farketmiyor ,

örneğin bir orduda okçu var ise ben o okçulara karşılık hangi askerleri koymam gerekir?
örneğin bir orduda Mancınık var ise , ben o mancınıklara karşılık hangi askerleri koymam gerekir ?
örneğin bir orduda Atlı savaşçı var ise , ben o Atlı Savaşçı'lara karşılık hangi askerleri koymam gerekir ?
örneğin bir orduda Lejyoner var ise , ben o Lejyoner'e karşılık hangi askerleri koymam gerekir ?

Şuan savaşmam gereken askerler var onlar şöyle ;

Hızlı birlikler ; 2 tane atlı savaşçı
Ağır birlikler ; 2 tane Lejyoner
Uzun menzilli birlikler ; 2 tane okçu
Hafif birlikler ; 2 tane mızrakçı

Ben bunları Ağır birlikler ve Hafif birlikler ile yendim. Ama bir türlü hangi asker güçlü mantığını çözemedim. Forge Of Empires yönetimi askeri taktikler konusunda eğitim sistemi getirmesi gerekiyor acilen.

Ballistic

Well-Known Member
Merhaba bunu anlatabilecek son insan benimdir çünkü hâlâ manuel savaşmayı beceremiyorum ama elimden geldiğince yardımcı olayım.
En öneli konu haydut yuvası ve alcatraz çünkü haydut çogaltmalısınız ve savaşlardan az kayıpla çıkmalısınız. Alc kurmak için güzel bir loncaya başvurun yardım rica edin eğer geliştiginizi ve onlara faydalı olacağınızı görürlerse size alc kurmakta yardımcı olurlar. Bu sizi savaşlarda ciddi anlamda rahatlatacaktır
Haydutunuzun olmadığı senaryoda şunu diyebilirim bütün askerleri deneyimleyip kendiniz görmeniz lazım. Benim deneğimlerime göre;
-Lejyoner az haraket eder ama defansı çoktur ama yine de okçulara ve mancınıga ulaşasıya kadar çok hasar alır
-Okçular haraket alanı orta mesafedir ve menzillidir ama defansları azdır atcı birlige veya savaşcı askere yakalanırsa yapabilecegi pek bir şey kalmaz
-Atcı birlik ve savaşcı askerin haraket alanı çoktur ama yakın savaşcıdır bu da lejyonerlere karşı korunmazsız yapar
-Mancılık çok az hareket edebilir ama menzili çok fazladır birlikler kendine ulaşmadan öldürmesi gerekmedir defansı yok denecek kadar azdır

Ben çok sıkıntı çekmiştim demir devrinde hangi askeri kullanacağımı nasıl savaşacağımı vs bilmiyordum ve hiçbir yerde ögretici bir video bulamamıştım. Full Lejyoner veya Full okçu gitmek iyi gibi geliyordu bazen de karışık savaşıyordum karşıya göre ayarlıyordum. Ama kesinlikle atçı ve asker kullanmıyordum. Tabiki yanlış veya doğrusu bu diyemem bunlar sadece benim düşüncelerim. ( x.wolf.x ) paylaştığı site çok güzel oradan asker bonusları da takip edebilir ve kendi oyun tarzınıza göre bir strateji belirleyebilirsiniz.

BestTurkey

Member
Merhaba bunu anlatabilecek son insan benimdir çünkü hâlâ manuel savaşmayı beceremiyorum ama elimden geldiğince yardımcı olayım.
En öneli konu haydut yuvası ve alcatraz çünkü haydut çogaltmalısınız ve savaşlardan az kayıpla çıkmalısınız. Alc kurmak için güzel bir loncaya başvurun yardım rica edin eğer geliştiginizi ve onlara faydalı olacağınızı görürlerse size alc kurmakta yardımcı olurlar. Bu sizi savaşlarda ciddi anlamda rahatlatacaktır
Haydutunuzun olmadığı senaryoda şunu diyebilirim bütün askerleri deneyimleyip kendiniz görmeniz lazım. Benim deneğimlerime göre;
-Lejyoner az haraket eder ama defansı çoktur ama yine de okçulara ve mancınıga ulaşasıya kadar çok hasar alır
-Okçular haraket alanı orta mesafedir ve menzillidir ama defansları azdır atcı birlige veya savaşcı askere yakalanırsa yapabilecegi pek bir şey kalmaz
-Atcı birlik ve savaşcı askerin haraket alanı çoktur ama yakın savaşcıdır bu da lejyonerlere karşı korunmazsız yapar
-Mancılık çok az hareket edebilir ama menzili çok fazladır birlikler kendine ulaşmadan öldürmesi gerekmedir defansı yok denecek kadar azdır

Ben çok sıkıntı çekmiştim demir devrinde hangi askeri kullanacağımı nasıl savaşacağımı vs bilmiyordum ve hiçbir yerde ögretici bir video bulamamıştım. Full Lejyoner veya Full okçu gitmek iyi gibi geliyordu bazen de karışık savaşıyordum karşıya göre ayarlıyordum. Ama kesinlikle atçı ve asker kullanmıyordum. Tabiki yanlış veya doğrusu bu diyemem bunlar sadece benim düşüncelerim. ( x.wolf.x ) paylaştığı site çok güzel oradan asker bonusları da takip edebilir ve kendi oyun tarzınıza göre bir strateji belirleyebilirsiniz.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim geçemediğim bir ordu var , ortaboyutlu orduyu yen diye görevi var. Ne koysam yenilgi veriyor. Bu sefer dediğiniz gibi Lejyoner ve Okçu ekleyeceğim bakalım sonuç ne olacak.

DeletedUser36259

Guest
Manuel Savaş konusunda yazılmamış çok taktik verebilirim ama herkes rakip. O yüzden özelden sorarsan anlatabilirim.

Ballistic

Well-Known Member
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim geçemediğim bir ordu var , ortaboyutlu orduyu yen diye görevi var. Ne koysam yenilgi veriyor. Bu sefer dediğiniz gibi Lejyoner ve Okçu ekleyeceğim bakalım sonuç ne olacak.
Rica ederim aynı görevde ben de takılmıştım önceden tavernada atack artışı var %10 %20 gibi onu da kontrol edebilirsiniz

polite61

New Member
şimdi iyi okuyun
hızlı birlikler uzun menzillilere karşı i
hafif birlikler hızlı birliklere karşı
ağır zırhlı birlikler hafif birliklere karşı
uzun mezilliler (mancınık ,balista ve atıcılarda dahil) ağır zırhlılara karşı iyi

bir birliğin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız fareyi üztüne tutun yeter