• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Raporlandı Antikacı İle İlgili Önerilerim

Önerime Katılıyor Musun?

• Katılıyorum (Olumlu)

Oylar: 18 94,7%
  • Kararsızım

Oylar: 0 0,0%
  • Katılmıyorum ( Olumsuz)

Oylar: 1 5,3%

• Toplam oy kullanan
    19

DeletedUser

Guest
Herkese merhaba.
Forumda gezinirken antikacı ile ilgili çoğu arkadaşımın önerileri olduğunu gördüm
Bu oyunu severek oynayan hemen her arkadaşım "Antikacı geliştirilmelidir" fikrinde beni destekler diye düşünüyorum.
En kısa haliyle almaya çalıştığım önerilerim şunlar :

1) Mücevhertaşı elde edebilmemizin farklı yolları olabilmeli

Bu konuda aklıma gelen fikirler: Seferler, devasa binalar, günlük görevler, şehrin etrafında beliren olaylar yoluyla elde edilebilir veya Antikacıya günlük giren her oyuncuya verilebilir
Böyle bir geliştirme düşünülmüyorsa antikacıda satılan en ucuz üründen bile mücevhertaşı elde edebilme şansımız olmalı

2) Yanlışlıkla verdiğimiz yüksek tekliflere çözüm bulunmalı

Bu konuda aklıma gelen fikirler: Yanlışlıkla verdiğimiz teklifi 5 saniye içinde geri alabilme veya yeni teklifin mevcut teklifin 2 katını geçememesi gibi özellikler eklenebilir.

3) Günlük olarak yenilenen soldaki menü geliştirilmeli

Bu konuda aklıma gelen fikirler: Ürün aldığımızda "Tükendi" ibaresi yerine yeni ürün gelebilir. Farklı zamanda bir ürünü ikinci kez aldığımızda ürün daha ucuz sunulabilir. En önemlisi "Süslemeler" bu alandan tamamen kaldırılabilir

4) Şehirdeki bir bina depolama kiti kullanılmadan antikacıya direk eklenebilmeli

5) Bizim sattığımız ürünler de açık arttırma yoluyla satılmalı. Antikacı satışın belli bir oranını komisyon alabilir :)

6) Müzayede alanında geliştirme yapılmalı

Bu konuda aklıma gelen fikirler: Mevcut müzayededeki ürüne ihtiyacımız olmadığında kullanabileceğimiz "Başka bir müzayedeye katıl" özelliği eklenebilir. Böylece mevcut müzayede bitmeden başka bir müzayedeye katılma şansı elde edebiliriz. Bu özellik sınırlı sayıda kullanılabilecek şekilde tasarlanabilir veya Tavernadan satın alınabilir şekilde sunulabilir.

Önerilerim konusunda eleştiriye açığım. Eksik gördüğünüz yerleri de siz tamamlayabilirsiniz. Ancak fikirlerinizi iletmenizi ve anketime katılmanızı rica ediyorum. Ne kadar çok yorum yapar ve ankette ne kadar çok katılım gerçekleştirirsek bu önerilerin gerçekleşme ihtimali o kadar çok olur

refocus

Well-Known Member
2ye kesinlikle karşıyım.. Bu oyun dikkat oyunu. Hata yapacak herkes ama geri almanın olmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü senin hataların diğerinin dikkatinin bir ödülü olmalı... 4-5 süper teklifler.. 6 için söylemem gereken bişey varsa o da adil müzayedelerin olması.. Astroid çağındaki bir adam ile yakın çağdaki bir adamı aynı müzayedeye sokup burdan yakın çağdaki adamın bişey almasını beklemek çok saçma.. O yüzden müzayedeler komşular arasında olabilir.
2 hariç diğerlerini destekliyorum

FF Afrexia

Well-Known Member
2ye kesinlikle karşıyım.. Bu oyun dikkat oyunu. Hata yapacak herkes ama geri almanın olmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü senin hataların diğerinin dikkatinin bir ödülü olmalı... 4-5 süper teklifler.. 6 için söylemem gereken bişey varsa o da adil müzayedelerin olması.. Astroid çağındaki bir adam ile yakın çağdaki bir adamı aynı müzayedeye sokup burdan yakın çağdaki adamın bişey almasını beklemek çok saçma.. O yüzden müzayedeler komşular arasında olabilir.
2 hariç diğerlerini destekliyorum

Aynen 2 biraz olmamış ben de 10k verceme 100 k verdim bi ara bomboş birşeye ama bu benim dikkat hatamdı ayrıca bina depolama kiti kazanım şansı artırılabilir depolanmadan satmak yerine bende

DeletedUser

Guest
Eleştirileriniz ve destekleriniz için teşekkür ederim.
Bugüne ait sol menüyü sizinle paylaşmak isterim. 6 seçenekten 4 tanesini almak isteyen herhangi bir oyuncu olduğunu zannetmiyorum

1610226548046.png

61HAYLAZ61

Well-Known Member
Sonuna kadar destekliyorum.düşüncelerin güzel.
Herkese merhaba.
Forumda gezinirken antikacı ile ilgili çoğu arkadaşımın önerileri olduğunu gördüm
Bu oyunu severek oynayan hemen her arkadaşım "Antikacı geliştirilmelidir" fikrinde beni destekler diye düşünüyorum.

Bu konuda aklıma gelen fikirler: Seferler, devasa binalar, günlük görevler, şehrin etrafında beliren olaylar yoluyla elde edilebilir veya Antikacıya günlük giren her oyuncuya verilebilir
Böyle bir geliştirme düşünülmüyorsa antikacıda satılan en ucuz üründen bile mücevhertaşı elde edebilme şansımız olmalı

Bu konuda aklıma gelen fikirler: Yanlışlıkla verdiğimiz teklifi 5 saniye içinde geri alabilme veya yeni teklifin mevcut teklifin 2 katını geçememesi gibi özellikler eklenebilir.

Bu konuda aklıma gelen fikirler: Ürün aldığımızda "Tükendi" ibaresi yerine yeni ürün gelebilir. Farklı zamanda bir ürünü ikinci kez aldığımızda ürün daha ucuz sunulabilir. En önemlisi "Süslemeler" bu alandan tamamen kaldırılabilir

4) Şehirdeki bir bina depolama kiti kullanılmadan antikacıya direk eklenebilmeli

5) Bizim sattığımız ürünler de açık arttırma yoluyla satılmalı. Antikacı satışın belli bir oranını komisyon alabilir :)

Bu konuda aklıma gelen fikirler: Mevcut müzayededeki ürüne ihtiyacımız olmadığında kullanabileceğimiz "Başka bir müzayedeye katıl" özelliği eklenebilir. Böylece mevcut müzayede bitmeden başka bir müzayedeye katılma şansı elde edebiliriz. Bu özellik sınırlı sayıda kullanılabilecek şekilde tasarlanabilir veya Tavernadan satın alınabilir şekilde sunulabilir.

Önerilerim konusunda eleştiriye açığım. Eksik gördüğünüz yerleri de siz tamamlayabilirsiniz. Ancak fikirlerinizi iletmenizi ve anketime katılmanızı rica ediyorum. Ne kadar çok yorum yapar ve ankette ne kadar çok katılım gerçekleştirirsek bu önerilerin gerçekleşme ihtimali o kadar çok olur
düşüncelerin güzel.destekliyorum.

FF Afrexia

Well-Known Member
Eleştirileriniz ve destekleriniz için teşekkür ederim.
Bugüne ait sol menüyü sizinle paylaşmak isterim. 6 seçenekten 4 tanesini almak isteyen herhangi bir oyuncu olduğunu zannetmiyorum

6270 adlı eklentiyi görüntüle

6 da 6 almazsın hatta :d aynı şekilde müzayededen balon alanı tarzı şeyler kalksın kimse dokunmuyo bile demiştim bi ara değişiklikler lazım cidden çok gereksiz şeyler var örneğin senin işaretlediğin 4 şey de mutluluk veriyo alcatraz + ayasofya varken mutluluk için bina satın almak ne

Darkest Fear

Well-Known Member
bence hepsi de gerekli ama süslemeler tamamen kaldırılmasın da 6 slotun 1inde olsun o zaman daha iyi olabilir. ama bu fikirler gerçekleşirse bu oyun çok daha iyi olur ve google playdeki yorumlara göre çoğu eleştiren kişi yeni başlayanların zorlanmasından şikayetçi bu yüzden de oyunu beğenmiyorlar ama bu özellikler eklenirse eminim en az 100 kişi daha bu oyunu oynar.

Darkest Fear

Well-Known Member
ama benim de bir fikrim var mesela antikacıda böyle her bişi satın alana bir anket yapılsa ona göre en çok sevilen ürünler slotlara daha çok konsa en azından oyuncuları bir nebze mutlu eder

tamarix

Oyun Yöneticisi
Yönetici
Forge Of Empires
Çevirmen
Herkese merhaba.

Merhabalar. Değerli önerileriniz için çok teşekkürler. 5. maddede yer alan öneriniz için de biraz ayrıntı rica edebilir miyim? Oyuncuların ürünlerinin de açık arttırmaya konulması ile tam olarak ne talep ediliyor?

DeletedUser

Guest
@tamarix ilginiz için ben teşekkür ederim.
Kast ettiğim bizim sattığımız ürünlerin aşağıdaki resimde görüldüğü mevcut sistemle değil de açık arttırma yöntemiyle, diğer oyuncuların katılabileceği müzayede sistemiyle satılabilmesi

1610312737205.png

Jonah

Well-Known Member
Müzayedeler de en azından aynı çağdakiler arasında ya da mahalledekiler arasında olmalı. Oyunun başlarında iyi bir şey almak imkansız. Sen orta çağdansın, adam geliyor buzul gelecek falan. Hiç adil değil.

R3G0

Member
3-4-5-6 ya bende katılıyorum.

2 saatlik açık arttırma süresi bence uzun. birde eğer kişiler arttırmayı 1'er 1'er yapıyorsa bu süreç dahada uzuyor. tavsiyem 1 saate düşebilir mi?

Myth

Member
3 numaralı seçeneğe katılıyorum ve genelde hiç bir işe yaramaz şeyler çıkıyor. Değişmesi için 50 Elmas harcadığım zamanlarda oluyor. Fakat, gelenler yine hiç bir işe yaramaz şeyler oluyor.

4 numaralıya kesinlikle katılıyorum.

5 numaralı için evet, ister açık arttırma ister net satış olmalı ve bence bu şahıs eklemeli açık arttırmada hemen al fiyatıda olabilir.

6 numaraya katılıyorum

Ayrıca,

açık arttırmada belli bir arttırma limiti konulmalı, sırf gıcıklığına "1" değer ile arttıranlar oluyor.

DeletedUser

Guest
Tüm arkadaşlarıma katkılarından, öneri ve eleştirilerinden dolayı teşekkür ederim
Daha fazla yorum ve eleştiri bekliyorum :)

tamarix

Oyun Yöneticisi
Yönetici
Forge Of Empires
Çevirmen
Merhabalar. Hepsi birbirinden değerli önerileriniz için çok teşekkür ederiz. 2. madde hariç diğer tüm önerileriniz merkezimize raporlanmıştır.
Sadece 2. madde, yani yanlışlıkla verilen yüksek tekliflere çözüm önerisi bulunması teklifiniz, daha önce önerildiği ve müzayede alanında diğer oyuncuların tekliflerine göre anlık değişiklikler olabileceği ve dolayısıyla konunun suiistimal edilme olasılığı olabileceği için kabul edilmemiştir.