• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

2:1 devasa ozalitlerinde sende olmayan ozalitin gelme şansı çok düşük

Zaharyas

Well-Known Member
merhaba, ben devasa ozalitlerinde 2:1 ozalit takası yapıyorum ama genellikle hep ozaliti zaten topladığım yerden geliyor birkaç insana sordum onlarda da aynı şey oluyormuş yani her kişide genellikle ozalit olmayan yerden hiç gelmiyor sadece arada sırada. ozalit zaten toplamak zor oluyor bide bu 2:1 devasa takasında aynı yerden gelince nerdeyse hiç ozalit toplanmıyor en azından bendeki olmayan ozalitin gelme oranını biraz yükseltsek daha iyi olmaz mı?

fatfur2012

Active Member
İlk olarak özalit takaslamada 1/9 ihtimaliniz var(1 sayısı elinizde olmayan özalit sayısı kadar eğer 2 tanesi yok ise 2/9)
İkinci olarak özalitleri 2:1 yapmak mantıksız bir durum. Çoğu kişi yapmaz ve yapanlara da yapmaması önerilir. Boşa özalit kaybı.
Üçüncü olarak ark binası kurarsanız ve 80 seviyeye getirirseniz başkalarına bastığınız devasalardan gelen özalitler iki katına çıkar ve harcayacağınız fpyi de geri almış olursunuz.

Bunlar tavsiyemdir. Moderatörlerin ne cevap vereceğini bilemem, fakat bana göre zaten çoğu kişi tarafından kullanılmayan ve kullanması elinizde olmayan özalit ihtimali arttırılsa bile mantıklı olmayan birşeyi değiştirmek biraz anlamsız.