Toplam 1 sonuçtan 1 ile 1 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Forge Of Empires Türkiye - Resmi Oyun Kuralları

 1. #1

  Forge Of Empires Türkiye - Resmi Oyun Kuralları

  Forge Of Empires Türkiye - Resmi Oyun Kuralları  1) Her oyuncu bir hesap açabilir.

  Her oyuncu bir dünya için sadece bir hesap açabilir. Her hesabın tek bir sahibi olmalı ve başka birisi tarafından giriş yapılmamalı ya da oynanmamalıdır.Şifrenizi başka bir oyuncu ile paylaşmak yasaktır.Multi hesap (birden fazla hesap) açmak ve birbirini desteklemek ya da birbirleri arasında ticaret yapmak yasaktır.


  Örnek:

  • Bir bilgisayardan iki veya daha fazla oyuncu sadece kendi hesaplarını kontrol etmek şartı ile oynayabilir.
  • Başkalarının şifresini sormak, kaydetmek ve bilmek kesinlikle YASAKTIR. Eğer bir başka oyuncu sizinle şifresini paylaşıyorsa bunu bildirmek zorundasınız.Aksi halde oyundan uzaklaştırılma riski ile karşı karşıya kalırsınız.
  • Aile üyelerinden birisine ait bile olsa, başka bir hesaba giriş yapmanız yasaktır.Geçici bile olsa, her sebeple olursa olsun başka bir hesaba bakıcılık yapmak yasaktır.
  • Başka bir hesaba zorla giriş yapmak yasaktır.
  • Aynı anda bir hesaba birden fazla kişinin giriş yapması yasaktır.  2) Ortak bağlantıda oyun

  Aynı bağlantı üzerinde birden fazla kişinin oynaması belirli kurallara bağlıdır. Hesapların birbirini beslemeleri yasaktır. Bu, kaynakların bir başka hesaba aktarılması olarak tanımlanabilir. Eğer sistem hesabın bir başka hesabı beslediğini ya da bir başka hesap tarafından beslendiğini tespit ederse ya da birden fazla hesabı kontrol ettiğine dair elimize kanıt geçerse oyun takımı müdehale edecektir. Kuvvetli kanıtları olan kural dışı davranışlar oyundan uzaklaştırılmayla son bulur.  3) İletişim

  Diğer oyunculara hakaret etmek ya da saldırgan /Kışkırtıcı bir dil kullanmak yasaktır.

  • Profillerde, köy isimlerinde, oyuncu isimlerinde veya oyunla ilgili herhangi bir platformda yasal olmayan, küfürlü, tehdit edici, kışkırtıcı, gerçek hayata yönelik agresif, seksüel içerikli, siyasi, dini, ırkçı kısacası uygun olmayan hiçbir mesaj, resim, kısaltma kabul edilmeyecektir.
  • Başka bir oyunun reklamını yapmak, uygunsuz içeriği olan mesajlar, linkler, tıkla kazan siteleri reklamları yayımlamak vb. davranışlar yasaktır.
  • Oyuncuların şifresini çalmaya yönelik veya şantaj içerikli mailler atmak yada oyun içinde bu tarz içerikler yollamak yasaktır. Oyun içi mesajların suistimal edilerek diğer oyuncuları rahatsız edici spamlar gönderilmesi tolere edilmeyecektir.


  Örnekler:

  • Uygun bir dille diğer oyuncunun, oyun tarzının eleştirilmesi yada oyuna yeni başlayan oyuncuların "çaylak" olarak adlandırılması kabul edilebilir.
  • Takım üyelerini taklit etmek kesinlikle yasaktır.
  • Profillerde pornografik link veya benzeri öğeler yayımlamak yasaktır.
  • Irkçı, yasal olmayan, ayrımcılık yaratan veya uygunsuz nick kullananlar derhal oyundan uzaklaştırılacaktır.
  • Destek sistemindeki takım üyelerine karşı küfür, hakaret ve suistimal edici içerik kullananlar süresiz olarak oyundan uzaklaştırılacaktır.
  • Oyuncuların kendi güvenliği için mail adreslerini, gerçek isimlerini veya hesap isimlerini (giriş yaptıkları) kullanmalarını önermiyoruz.


  4) Dil

  Forge of Empires Türkiye sunucusunun dili Türkçe´dir. Başka dillerin kullanımı yasaktır. Profiller, mailler, forum postları ve diğer yayımlar Türkçe olmalıdır.

  Hemen arkasından Türkçe olarak çevirisi yapılmışsa, başka bir dil kullanımı kabul edilebilir.

  Destek sistemine atılan mesajlar Türkçe olmalıdır. Aksi halde destek talebiniz cevaplandırılmaz.

  5) Hesap Ticareti

  Ticari amaçla oyun oynamak yasaktır. Herhangi oyun içi (Premium vs. )veya oyun dışı bir değer karşılığında hesap satışı, alışı veya değişim talebi yasaktır. Dünyalar arası ticarette buna dahildir.


  Örnek:

  • Hesabın online bir platformda satılması (örneğin gittigidiyor`da) yasaktır.
  • Bir oyuncuya saldırı yapılması karşılığında ödül olarak kaynak teklif edilmesi, yada saldırının geri çekilmesi için ödeme yapılması yasaktır. Bir başka oyuncunun saldırı yapmasını sağlamak yada başka bir eylemi gerçekleştirmesi için ödül teklif etmek yasaktır.

  6) Otomatik yazılımlar ve Botlar

  Bot veya otomatik yazılımlar kullanmak yasaktır. Kullanan oyuncular süresiz uzaklaştırma gibi ciddi cezalar alabilir.


  Örnek:

  • Browser eklentileri yada kaynakları otomatik toplayan yazılımlar, Premium özellikleri taklit eden programlar veya adil olmayan avantajlar sağlayan ve/veya elle tıklamayı en aza indiren otomatik yazılım ve tıklayıcı-botlar kullanmak yasaktır.  7) Hatalar (Bugs)

  Her oyuncu ciddi ve kritik hataları hemen oyun takımına bildirmekle mükelleftir. Hataları kullanarak kendilerine avantaj sağlayanlar kurallar gereği cezalandırılacaktır.


  Örnek:

  • Eğer başka bir oyuncunun sistemi suistimal ettiğinin farkına vardıysanız bunu şikayet etmekle mükellefsiniz.
  • Eğer yazım hatası ya da dizgi hatası ile karşılaşırsanız bunları bildirmek zorunda değilsiniz.  8) Adil Oyun

  Her oyuncunun birbirine karşı ve Inogames takımına karşı saygılı olmasını bekliyoruz. Bunun anlamı kurallara uymak, eğlenceli ve adil bir ortam yaratmaktır. Kural itirazlarında son yetki Forge Of Empires adminlerindedir. Son durumda onların kural yorumlamaları dikkate alınır. Oyundan ihraç etme hakkımız daima saklıdır. İhlalin derecesine göre oyuncuların cezaya destek sistemini kullanarak itiraz etme hakları vardır.

  Devasa Binalarla ilgili olarak; bir kişinin birden fazla hesap açıp haksız rekabete sebebiyet verecek şekilde kendi devasa binalarını ilerleme puanı ile desteklemesi ya da karşılıklı anlaşma ile bir başka oyuncu ile anlaşıp anlaşma şartlarına uymayan şekilde hareket etmesi kesinlikle yasaktır. Bu tip durumlar da hesabınız süresiz kapatılabilir ve ya devasa binalarınız silinebilir. (Bu kural devasa binaların oyuna eklenmesi ile "Adil Oyun" kuralı kapsamında uygulanmaya başlanmış olup 07.04.2013 tarihi itibari ile resmen oyun kurallarına eklenmiştir.)

  Örnek:

  • Destek ekibine uygunsuz davranışlarda bulunmak yada destek sistemini suistimal etmek oyundan uzaklaştırılmayla son bulabilir.
  • Bu kurallar farklı durumlarda değiştirilebilir veya adapte edilebilir.


  9) Çeşitli
  Oyun hesaplarınızda ki hareketsizlik sonucu hesabınız 30 gün sonra inaktif olabilir.Ancak hesabınızda elmas var ise dünyalarınız silinmesine karşın elmaslarınız kalacaktır.


  Bu kurallar 25.08.2012 saat 00:00 itibari ile geçerli olacaktır.
  Kuralları değiştirme hakkı tamamen Forge of Empires Türkiye takımına aittir.
  Konu Thyke tarafından (07-04-2013 Saat 06:21 ) değiştirilmiştir.

Bu Konuyu Paylaşın !

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •