• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Yeni Devasal Bina Hakkında (KABE)

aggus

Member
" KABE "
Devasal Binalarda müslümanların şevkle yükseltme çabasına gireceği bir bina olarak MESCİDİ HARAMI - KABE nin eklenmesini temenni ediyorum. TEŞEKKÜRLER iyi günler oyunu yaklaşık 7 senedir oynuyorum

DeletedUser34138

Guest
Kabe binası oyunda tartışmalara yol açacaktır. Kabe binası dini bir yer olup herhangi bir müze veya turistlik amaçla kullanılmadığı için uygun olacağını sanmıyorum. Nereye koyacağız Kabe binasını hangi devasalın yanında tavernanın tanına bira fabrikasının yanına mı koyucaz oyunda bari günaha girmeyelim

aggus

Member
Evet bakış açısına göre haklısınız. Dikkate aldığınız için teşekkürler.
Diğer dinlerin simgelerini kurmayı kendimize yedirmemiz gerekiyor anladğım kadarıyla Aachen KADETRALİ, Notre Dame, Budist tapınağı vb.
Peki Anıtkabir için önünüze bir seçenek geldimi bugüne kadar.
**
Birde sormadan edemicem. Kabalık etmek değil niyetim.
Bira fabrikası kurdurulurken yada TAVERNA kurdurulmak zorunda bırakılırken günaha girilmiyormu ?
Kabe kurdurulduğundamı günaha giriliyor. Kabe için apayrı bir konseptde uygulanabilir istenirse.
Bence yeterki yapılmak istensin

Oyun kurucuların alacağı stratejiye bağlı çünkü diğer yandan sanal gelecek teknolojisi yer alıyor :)

Son düzenleme:

serdalca08

Well-Known Member
Şehirde kabe minyatürü kurulu iken ,ve kafamız güzel iken dokunmatik ekrana şeyttiri versem günah yazar mı hocam xd.

DeletedUser27423

Guest
Forumda daha önce yeni gelecek devasal bina ve isim önerisi konusu vardı.hiç bir şey olmadı.Ayasofya yı bile minaresiz olarak verdiler.Ayrıca İslamiye te ait kutsal mekanların hiç bir oyunda olmasını uygun bulmuyorum

Bir Başka konu ise o kadar ottan boktan adamı burada tanıttılar ve görev yaptırdılar.Bir mevlana yada yunus emre,Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk,yada Fatih Sultan Mehmet vb örnekler çoğaltılır bunlar Güzel ülkemden hiçbir önemli şahsiyeti tanıtmadılar tanıtmazlarda boşa kendiniz yormayın

DeletedUser31283

Guest
Yurtdışı çıkışlı bir oyundan bu tarz beklentiler içinde olmayın bence.. Adamların düşünce yapılarına aykırıyız zaten :)