• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
  BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
 • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
  Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.
 • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  Detaylar için buraya tıklayınız.
 • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
  Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  Detaylar için buraya tıklayınız.

Etkinlik Vahşi Yaşam Etkinliği 2021

sleeplesslady

Co-Community Manager
Yönetici
Community TeamSevgili Kraliçeler ve Krallar,


Yaz demek, eğlence demektir ve eğlence için Vahşi Yaşam Parkından daha iyi ne olabilir! Orman ve yeşillikler arasında yürüyün; Yaşam alanlarında, hayvanları görün; Bu yolculuk size birçok hediye sağlalamanın yanı sıra; dikkatli maceracılar için Pençe İzleri de keşfedilmeyi bekliyor olacak. Bu izleri takip ederek, insan eli değmemiş yerleri keşfedebilirsiniz! Bu maceracılar için de ekstra ödüller kazanılmayı bekliyor olacak!


Vahşi Yaşam, 2021 için tamamıyla yeni bir etkinlik olacak! Ayrıca bu etkinlik için, yepyeni bir oyun mekaniğini sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!


Vahşi Yaşam Etkinliği 13 Temmuz günü başlayıp, 2 Ağustos tarihine kadar devam edecek!


Maceraya başlayın!

Etkinliğin başlangıcında; Vahşi Yaşam Parkında bir biyolog olan ve alanındaki araştırmanın sorumlusu olan Diane ile tanışacaksınız. Eşsiz bir fırsatı size sunup; sizi asistanı olarak kabul edecek ve sizi park çalışanları, hayvanlar ve yaşam alanlarıyla tanıştıracak!

Etkinlik süresince size 34 ardışık ve 21 günlük görev verecek.Etkinliğe başlamak için, Etkinlik Diyaloğunu açınız; bu sizi Etkinlik Penceresine aktaracaktır!
Bu aşamada etkinliğe başlayacaksınız ve ilk seviyeye başlamak için Giriş Biletlerinizi burada kullanacaksınız. Bu pencere ayrıca size Büyük Ödül ilerlemenizi ve Günlük Özel Ödülü de gösterecek. Tıpkı Arkeoloji etkinliğinde olduğu gibi, günlük özel ödülü değiştirebilirsiniz. Bu eylemi etkinlik penceresinde; yeni seviyeye başlamadan önce yapmanız gerekir!

Etkinliğe 4 giriş biletiyle başlayacaksınız. Bu biletleri günlük görevleri tamamlayarak ya da şehriniz civarındaki Olaylar ayacılığıyla artırabilirsiniz. Biletleriniz, tıpkı Futbol Etkinliğinde olduğu gibi zaman içinde de yenilenecektir.

Elbette, daha fazla bilet edinmek isterseniz, + butonunu kullanarak elmas ile satın alabilirsiniz.

Bir Kere Patlatınca, Duramazsın!

Giriş biletinizi kullanıp Tura başladığınız anda, seviyeye de başlamış oluyorsunuz; asıl eğlence burada başlıyor!
Her seviyede 7 esas element yer alıyor:

1 - PanoBlokları patlatıp hediyeleri kazandığınız alan!
2 - Pençe İzleriAsıl ödül parçalarından bir tanesi! Blokları patlatıp Pençe İzlerini pano dışına düşürmelisiniz! Başka ödül sandıkları da var! (daha sonra detaylı olarak açıklanacak!)
3 - Hamle SayısıHer bir bloğu patlatmak, bir hamleye mal olur. Her seviyenin hamle sayısı bellidir ve bu sayıya ulaşıldığında seviye sonra erer.
4 - Büyük Ödül İlerlemesiBir sonraki ödüle ulaşmak için gerekli olan Pençe İzi miktarını gösterir.
5 - Günlük Özel ÖdülBu alanda gösterilir ve günde bir kere değiştirilebilir.
6 - ParaSeviyede fazladan hamle satın almak için kullanılabilen, oyunun ikinci birimidir. + işaretine basıp, mağazadan daha fazla Vahşi Yaşam Parası satın alabilirsiniz.
7 - GüçlendiriciPara aracılığıyla özel ayrıcalıklar sağlayan Güçlendiricileri satın alabilirsiniz. Satın almak için + butonuna basmanız gerekir.


Temel bilgileri aldığımıza göre, artık başlayabiliriz! Vahşi Yaşam Etkinliği '2'li Patlatma' mekaniğine sahiptir. Yani Panoda yer alan bloklar arasında bitişik olan 2 ya da daha fazla aynı bloğu bulup patlatmanız gerekir.Eşleşmeleri 2 ile sınırlı tutmanıza gerek yok! Her zaman daha fazla sayıda aynı bloğu arayabilirsiniz. 5 ya da daha fazla bloğu eşleştirip patlatırsanız, ödül sandığı kazanmış olursunuz!Ödül sandığı oluşturmak yeterli değil. Blokları patlatmaya devam ederek o sandığı düşürmeniz de gerekir!Her ne kadar Ödül Sandıkları önemli olsa da, dikkat etmeniz gereken başka şeyler de var; Büyük Ödüle erişmek için Pence İzlerini de düşürmeniz gerekir!

Blok Partisi

5 farklı blok var her bir renk farklı bir hediye sunuyor!

5 ya da daha fazla Mavi Palamut bloğunu bir araya getirirseniz, Mavi Sandık oluşturursunuz. Size sağlayacağı ödül ise; Forge Puanı.
5 ya da daha fazla Yeşil Yaprak bloğunu bir araya getirirseniz, Yeşil Sandık oluşturursunuz. Size sağlayacağı ödül ise; Para, Erzak ya da Güçlendirme ve Hızlandırma ögeleri.
5 ya da daha fazla Sarı Çiçek bloğunu bir araya getirirseniz, Sarı Sandık oluşturursunuz. Size kazandıracağı ödül ise; Ürün
5 ya da daha fazla Turuncu Havuç bloğunu bir araya getirirseniz, Turuncu Sandık oluşturursunuz. Size sağlayacağı ödül ise; Madalya veya Ozalit.
5 ya da daha fazla Kırmızı Elma bloğunu bir araya getirirseniz, Kırmızı Sandık oluşturursunuz. Size sağlayacağı ödül ise; Askeri Birlik.


Ekstra blokları eşleştirmek ayrıca Sandık Ödülünün yıldız oranını da artırır. Bu oranlar 1 ile 5 yıldız arasındadır ve hem bloklar, hem de sandıklar üzerinde gösterilir. Bu yüzden ne kadar çok bloğu patlatırsanız, o kadar büyük bir ödül alırsınız!


Etkinlikte Ödül sandıklarındaki ödülleri kontrol edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey fare imlecini sandık üzerinde gezdirmek! Renginden bağımsız olarak her sandık, size Günlük Özel ödülü kazanma şansı sunar. Bu sayede hangi sandığı almanız gerektiği hakkında bilgi edinmiş olursunuz!
Pençe İzlerini Takip Et!

Büyük Ödülü kazanmak için; Panoda başlangıçtan itibaren yer alan ve yer açıldıkça çoğalan Pençe İzlerini toplamanız gerekir.


İpucu - Bir satranç ustası gibi, her zaman birkaç hamle sonrasını hesap edip ona göre oynayın. Bu sayede bu özel parçaları düşürmeniz daha kolay olur.

En Uygun Hamle!

Her seviye için sınırlı sayede hamleniz vardır. Bu yüzden de blokları ne zaman patlatacağınıza iyi karar vermeniz ve stratejik hareket etmeniz gerekir. Daha büyük bir ödül oluşturmak için; küçük blokları patlatmak yerine daha büyükleri beklemeyi mi tercih edersiniz? Yoksa Pençe İzlerini toplayıp Büyük Ödül için ilerlemeyi mi? Tamamen sizin tercihinize kalmış!

Yine de; hamleleriniz bitse dahi, hala farklı seçenekleriniz var. Hamleleriniz bittiğinde, etkinliğin ikinci satın alma birimi olan Paraları kullanarak, ekstra hamle satın almanıza olanak sağlayan bir diyalog penceresi ekrana gelecektir.
Etkinliğin başında 200 Paranız olacak. Günlük olarak oyuna girerek, görevleri tamamlayarak veya şehriniz civarındaki Olayları toplayarak daha fazlasını da edinebilirsiniz. Harcayacağınız her 65 Para, size ekstra 10 hamle verecektir. Bu hamleleri akıllıca kullanıp Sandık Parçalarını ve Pençe İzlerini kazanın!


Elbette + butonuna tıklayarak, mağazadan daha fazla Para satın alabilirsiniz.


Önemli Bir İpucu - Ödül Sandıkları oluşturmak ve yeni ödüller için hamleler yapmak önemli olsa da, bu ödülleri edinmek için bu sandıkları ve ödülleri pano dışına düşürmeniz gerektiğini lütfen unutmayınız.

Güçlendiriciler

Paralar, size ekstra yararlar sağlayan Güçlendiriciler için de kullanılabilir.

Çekiç yardımıyla Panodaki herhangi bir bloğu yok edebilirsiniz.
Rüzgar Gülü yardımıyla, yan yana 4 bloğu seçtiğiniz renge dönüştürebilirsiniz.
Yıldırım yardımıyla Panoda seçtiğiniz renkteki tüm blokları yok edebilirsiniz.

Çıkmaza Girince

Eğer herhangi bir seçeneğiniz veya Panoda patlatacak eşleşme yoksa, endişeye mahal yok! Pano otomatik olarak kendini yeniler ve size patlatmak için yeni opsiyonlar sunar! Hamleniz olduğu sürece her zaman patlatacak bloklar da olacaktır. Çıkmaza girmek gibi bir şey söz konusu olamaz!

Büyük Ödül

Hepiniz merakla büyük ödülü bekliyorsunuz, değil mi? Yeni bir etkinlik varsa, ödül de tamamıyla yeni olmalıdır! O halde Dağ Koruma Alanını sizlere sunma vakti!

Bu bina 7. seviyeye kadar yükseltilebilir ve 4x6 boyutundadır. 1. seviyeden itibaren Para ve Madalya artışı; motive edildiğinde ise, Ürün ve Forge Puanı sağlar. Bu durum 7. seviyeye kadar her seviyede artarak devam eder. 7. seviyeye ulaştığınızda ise sizden bir tercih istenir;

Bu üçünden birini seçebilirsiniz: Ayı Dağı, Kartal Dağı ya da Geyik Dağı. Her birinin kendine has bir bonusu mevcut; sizin tercihiniz hangisi?

Ayı DağıGeyik DağıKartal Dağı
 • 26 Ürün & 11 Forge Puanı
 • Savunma Ordusu İçin Saldırı Artışı
 • Savunma Ordusu İçin Savunma Artışı
 • 32 Ürün & 13 Forge Puanı
 • Büyük Miktarda Erzak Artışı!
 • 23 Ürün & 10 Forge Puanı
 • Saldırı Ordusu İçin Saldırı Artışı
 • Saldırı Ordusu İçin Savunma Artışı

Günlük Özel Ödül

Dağ Koruma Alanına ek olarak, oluşturup düşürdüğünüz her sandıkla; Günlük Özel ödülü kazanma ihtimaliniz de var.
Ekstra bonuslara sahip Kütük Kulübe ve Vahşi Hayvan Koleksiyonu, bu özel ödüller arasında.


Kütük KulübeVahşi Hayvan Koleksiyonu
Ekstra 3 Forge Puanı ve %10 Erzak Artışı
25 Ürün (Önceki 10 Ürünün yerine)

Etkinlik Merkezi Eklentisi - Ziyaretçi Merkezi

Hepsi bu kadar da değil! Etkinlikte görevleri tamamladıkça, Etkinlik Merkeziniz için yeni bir eklentiyi kazanma şansınız da olacak!

Hem Etkinlik Merkezinize görsel bir yenilik, hem de saldırı ordunuz için 5 günlük saldırı artışı sağlayacak olan yeni eklentiyi sizlere sunmaktan gurur duyarız! Bu kaçırılmayacak bir fırsat!Hediye Avatarlar
Etkinlik süresince aşağıdaki avatarları edinebilirsiniz.

Halona (Görev Dizisi Ödülü)Cooper (Görev Dizisi Ödülü)


Fikirlerinizi, sorularınızı ve isteklerinizi buraya tıklayarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz videomuzu izleyerek Vahşi Yaşam Etkinliğini yakından inceleyebilirsiniz!
Vahşi Yaşam Etkinliği Wiki sayfamıza buraya tıklayarak erişebilirsiniz.


Son olarak, lütfen unutmayınız ki; güncel gelişmelerden ve yeniliklerden erkenden haberdar olmak için Mobil Beta Uygulamamızı indirebilirsiniz. Nasıl indirileceği gibi sorularınız olursa, bu rehber size bu konuda yardımcı olacaktır.


Forge of Empires oynadığınız için teşekkür ederiz!

Sevgilerle,
Forge of Empires Takımınız.
 
Son düzenleme:

sleeplesslady

Co-Community Manager
Yönetici
Community Team
Her etkinliğimizde olduğu gibi, Vahşi Yaşam Etkinliği 2021 etkinliğinde de, ana ödül olan Dağ Koruma Alanı Binasının ilk seviyesi, görev dizisindeki ilk 6 görev tamamlandığı zaman, kazanılabilecektir. Binanızı lütfen bu ödül ile kurmaya başlayın. Binayı ilk kurarken "Dağ Koruma Alanı Seçim Kiti" kullandığınız takdirde, kazanmış olduğunuz 1. seviye Dağ Koruma Alanı envanterinizde kalacaktır.

Arkeoloji Etkinliğinden bu yana her ekinlikte duyurduğumuz üzere en başta bina kurulurken yanlış kullanılan seçim kitlerinde veya 1.seviye binada herhangi bir değişikliğin KESİNLİKLE YAPILMAYACAĞINI belirtmek isteriz.