Ticket Nedir ? Ticket Nasıl Açılır ?

'Kılavuzlar' forumunda Thyke tarafından 4. Eyl 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. Thyke

  Thyke Guest

  Merhabalar,

  Bu bölümde sizlere ticketin ne olduğunu ve nasıl göndereceğinizi anlatacağım. Ticket sistemi forum ve oyun takımı ile iletişime geçmenizi sağlayan bir iletişim sistemidir. Oyun veya forum içi sorunlarınız için ticket sistemini kullanarak yardım isteyebilirsiniz. Bu sistem sayesinde en geç 48 saat içinde güvenilir ve net bilgi alabilisiniz.  1. Bölüm Ticket Sistemine Giriş

  Ticket sistemine giriş için iki farklı yol bulunmaktadır:

  a-) Oyun Üzerinden Giriş

  Aşağıda gördüğünüz gibi oyun ekranında sağ tıkladığınız zaman çıkan menüden "Destek Sistemini" seçiniz.

  [​IMG]


  b-)Forum Üzerinden Giriş

  Öncelikle resimde gösterilen "Destek Sistemi" butonuna tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada oyuncu nicki ve oyun hesabınızın şifresi ile destek sistemine giriş yapınız.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4. Eyl 2012
  kung lao bunu beğendi.
 2. Thyke

  Thyke Guest

  2.Ticket Sistemi İçeriği

  Ticket sistemine giriş yaptığınız zaman karşınızda bu şekilde bir sayfa bulacaksınız. Bu sayfadaki dünya sorunuzun ilgili olduğu dünya çeşit ise sorunuzun konu başlığını temsil etmektedir. Eğer sorunuz bir dünya ile sınırlı değil ise dünyalardan birini rastgele seçebilirsiniz.

  [​IMG]


  Çeşit bölümünde bazı konu başlıkları bulunmaktadır. Bunlar ;

  Ceza İtirazı : Oyun üzerinden aldığınız cezalara yönelik itirazlarınızı yapabileceğiniz konu başlığı.
  Diğer : Sabit konu başlıkları arasında sorununuz ile ilgili başlık yok ise seçeceğiniz başlık.
  Forum : forum.tr.forgeofempires.com ile ilgili yaşadığınız tüm sorun ve sorularınızı sorabileceğiniz başlık
  Giriş Sorunları : Oyuna girişte yaşanan sorunlar hatalar vb. sıkıntıları bildirebileceğiniz ve yardım alabileceğiniz başlık
  Hata Bildirimi : Oyun içi hata, bug, çeviri hataları ve görsel sorunları bildirebileceğiniz başlık.
  Kural İhlali : Çevrenizde gördüğünüz oyun kuralları ilhallerini bildirmeniz gereken başlık.
  Premium : Elmas alımında veya kullanımında yaşadığınız sorun ve sıkıntılar için yardım alabileceğiniz başlık.
  Sorular : Oyun hakkında bilgi edinmek amacıyla kullanabileceğiniz başlık.


  Yukarıda belirtilen Sabit Konu Başlıklarını doğru bir biçimde seçmeniz sorununuzun daha kolay ve hızlı bir şekilde cevaplanmasını sağlayacaktır.


  İlgili konu başlığını seçip "Kabul Et" butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir onay sayfası açılacaktır. Resimde belirtilen bilgiler doğru ise "Ticketi Kabul Et" diyerek devam edebilirsiniz. Değiştirmek istiyorsanız belirtilen bölgedeki " Ticket Bilgilerini Değiştir" butonuna tıklayıp bir önceki adımdan devam ediniz.

  [​IMG]  Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak bu sayfada sorunuzu anlaşılır bir dil ile belirtip tam olarak açıklayınız. Eğer gerekli ise ekran görüntüleri ile destekleyiniz. Ekran görüntüsü nasıl eklenir bilmiyorsanız lütfen tıklayınız.

  [​IMG]


  Sorunuzu yazdıktan sonra "Kabul Et" butonunu tıklayarak ticketinizi gönderebilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4. Eyl 2012
  kung lao bunu beğendi.
 3. Thyke

  Thyke Guest

  3. Ticket Takibi ve Ticket Sonlandırma

  Ticketinizi yukarıdaki adımları izliyerek gönderdikten sonra verilen cevabı öğrenmek için gene ticket sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Ticket sistemine giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Daha önceden göndermiş olduğunuz ticketlar bu sayfada gözükecektir. Ticketinizin üzerine tıkladığınız zaman verilen cevabı okuyabilirsiniz.

  [​IMG]  Ticketinize tıkladığınız zaman karşınıza açılacak olan bu sayfadan cevabı okuyabilirsiniz. Cevap sizin için yeterli ise dialog penceresi üzerinde bulunan " bu destek isteğini sonlandır" sekmesini tıklıyarak ticketinizi kapatınız. Eğer cevap yeterli değil ise aynı sekme üzerinden cevapla bölümünden devam eden sorununuzu lütfen dile getiriniz. Dialog penceresinin altına bulunan "Ticket Cevabını Puanla" butonu ile verilen cevabı ve sistemi puanlayabilirsiniz.


  [​IMG]  Ticket Sistemine giriş yaptığınıza karşınıza çıkan tabloda geçmiş ticketlarınızı ve bu ticketlerın durumlarını görebilirsiniz. Ticketların sağ tarafında bulunan durum sekmesi ticketa cevap verilip verilmediğini yada konun sonlandırılıp sonlanmadığını göstermektedir.

  [​IMG]
  Ticket Sistemi yöneticiler ile iletişime geçmeniz için en güvenilir yoldur. Ticketlarınız ekstra bir durum söz konusu olmadığı sürece 48 saat içerisinde cevaplandırılacaktır. Sistemin yoğunlaşmasını engellemek adına lütfen soru sormadan önce sorunuza cevap bulabileceğiniz Kılavuzlar bölümüne göz atmayı unutmayınız.
   
  kung lao bunu beğendi.
 4. Thyke

  Thyke Guest

  4. Tickete Resim - Ekran Görüntüsü (SS) Ekleme

  Bazı durumlarda sizlerden sorunun çözümü için ekran görüntüsü istenebilmektedir. Bu durumlarda ticketinize bu görüntüleri eklemek için 2 farklı yol bulunmaktadır;

  Ticket Sistemi Aracılığı İle

  Ticket Sistemimiz kendi içinde resim yükleme sistemi içermektedir. Ancak bu sistemi kullanabilmek için daha önceden ticket atmış olmanız geremektir. Açık olan ticketiniz mevcut ise bu ticket için sizden resim istenildiği zaman bu yönetemi kullanmanız sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun için yukarıdaki ilk iki adımı yaparak ekran görünütüsünü bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekmektedir. Devamında aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

  [​IMG]
  [​IMG]   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10. Oca 2013
  kung lao bunu beğendi.

En üst
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.