• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim Alınamadı-Kapandı Ticaretin Globale Dönüşmesi

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

KralqmaS

Well-Known Member
Merhaba. Ticaretle ürün toplamaya çalışıyorum ama komşular, arkadaşlar ve loncadaşlar haricinde kimseden ürün alamamak veyahut satamamak biraz mantıksız değil mi? Global pazar yapılmıyor ama antikacı global. Tam tersi olsa insanlar için daha iyi olabilir.

Entman

Member
Aynen çok kısıtlı ama pazarın etkili olacağı anlamına gelmez çünkü globale döndüğü anda milyonlarca teklifin arasından bizim tekliflerimizin daha çok alınacağı ve ticaretin daha kolay yapılacağını sanmıyorum

KralqmaS

Well-Known Member
Aynen çok kısıtlı ama pazarın etkili olacağı anlamına gelmez çünkü globale döndüğü anda milyonlarca teklifin arasından bizim tekliflerimizin daha çok alınacağı ve ticaretin daha kolay yapılacağını sanmıyorum
Tabi ki ama en azından o seçenek elimizde olsun zira bazı ürünleri bulmak neredeyse imkansız oluyor. Mesela globalden ürün almak daha fazla fp istese ya da çağına göre daha çok fp istese gibi. Böylece aradaki avantaj ve dezavantaj dengesi kurulabir.

Darkest Fear

Well-Known Member
ben bir daha yapılsın diyorum gerçekten böyle bir şey daha iyi olur. mesela kendimden örnek veriyorum 1 kişi bile ticarette bal satmıyor benim de bala ihtiyacım var bir türlü bulamıyorum.

ahmetusk

Well-Known Member
merhaba bende ticaret konusunda şunu demek istiyorum. 50 ver 50 al gibi satışların olmasından ziyade ihtiyaç kadar al sat olayının gerçekleşmesi için spesifikleşmesini düşünüyorum. atıyorum bana 6 mermer lazım ama 50 boya satıp 50 mermer almak istemiyorum. bu daha iş görür şekilde olur bence.

IchibeiHyousube

Well-Known Member
Hiç bir teklifi adil olmayan Entman'dan başka yorum beklenemezdi zaten. :):) Senin teklifin önemli değil ki... Sen ihtiyacın olan malzemeyi girersin adil tekliflerden birini kabul edersin. Bir başkası senin ürettiğin ürüne ihtiyaç duyar yüzlerce teklif arasından adil olanlardan birini seçer. Benim arkadaş çevremde komşularımda ve loncadaşlarım arasında abanoz üretimi yaygın değil mesela bulmakta sıkıntı yaşıyorum. Global olsa böyle bir sorun olmaz.
Ha ne olur arkadaş ve komşunun farkı olsun diye global pazarda alışveriş yaparken 2 fp gider nakliye bedeli :D

roninblue

Member
kesinlikle katiliyorum, her hangi bir sebepten eski cag urunu gerektiginde komsularimdan bulamiyorum, olanlar da karaborsa yapiyor

Adalet41

Member
Bir haftadır takas bekliyorum. Arkadaşlarım ileri çağdan, komşuları siz seçiyorsunuz. Ürünleri takas yapamıyorum. Bende diğer arkadaşlara katılıyorum. Bu benim ilerlememi engelliyor.

sleeplesslady

Well-Known Member
Ticaret ile ilgili kapsamlı güncellemeler, düzenlemeler düşünüldüğü geri bildirimini aldık, şimdilik Ticaret ile ilgili öneriler ertelenmiştir.

Howard Shore

Active Member
kararsızım oyu kullandım çünkü ticareti global yapmak pek çok teklifin aynı anda sıralanması anlamına geliyor ama aynı çağdaki herkesin tekliflerini görebilmek daha adil ve daha fazla aktif oyuncuyla etkileşebileceğimizin anlamına geliyor.
Merhaba. Ticaretle ürün toplamaya çalışıyorum ama komşular, arkadaşlar ve loncadaşlar haricinde kimseden ürün alamamak veyahut satamamak biraz mantıksız değil mi? Global pazar yapılmıyor ama antikacı global. Tam tersi olsa insanlar için daha iyi olabilir.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.